Dva nepravděpodobní společníci se vydají na nebezpečné dobrodružství přes neprozkoumanou planetu a snaží se utéct z nebezpečné a dezorientující reality, kde všechny myšlenky je vidět a slyšet... Na planetě, kde žije Todd Hewitt (Tom Holland) všechny ženy zmizely. Muži jsou zase postiženi “hlukem”, sílou, která zveřejňuje všechny jejich myšlenky. V tomto nebezpečném světě nouzově přistane se svou vesmírnou lodí Viola (Daisy Ridley). Todd ji objeví podle zvláštního ticha a přísahá, že ji ochrání. Bude však na to muset najít vlastní vnitřní sílu a probojovat se tajemstvími planety. (JOJ Cinema)

warrenur

Obcas originalna, casto naivna sci-fi "romantarna" pre mladsie publikum. Tomu by prekaracky medzi prostym mladikom a vynaliezavou blondynkou mohli brnknut na strunu. Mna neoslovili. Najzaujimavejsi charakter bol pre mna "kazatel" a herecky i Mads akoby isiel iba na polovicny plyn. ....slabucky scenar i ustredna mlada dvojka. 35% ()

dannyyy

Divný film, neskutečně otravný film, úplně zbytečný film! Divím se, že není pod taktovkou Netflixu. Ten je na zvláštní filmy specialista. Hlasy (hluky) mně lezly neskutečně na nervy, samotný Tom Holland a jeho hlas nejvíce spolu s kazatelem. Tady jde vidět, že nestačí do filmu nabouchat známější tváře, neboť zde to bylo spíše na škodu. Film jsem neposouval, ale nudou jsem usínal a doufal, že už bude konec, konec utrpení. Jednu hvězdu dávám jen proto..... vlastně ani nevím proč. ()

helloween93

Propadák roku? Obsahově určitě, film za víc než 100 mio $, který se z 90% odehrává v lesích, nemá žádnou akci, jedinou zajímavou scénu nebo šokující rozuzlení. Chaos Walking je dlouho odkládaná adaptace knihy s velkými produkčními problémy a příšerným CGI. Režisér Doug Liman nedokázal ze zajímavého námětu natočit zábavný film. Dotáčky Feda Alvareze bohužel snímku nepomohly a nezachránil to ani casting - kariéra Daisy Ridley visí podle mě na vlásku, protože je vnímána jako herečka neoblíbené postavy Rey z nové trilogie SW a symbol jejího úpadku. A role v komerční katastrofě jménem Chaos Walking jí rozhodně nepřidá. Chudáci Tom Holland a Mads Mikkelssen si hrát v takhle pitomém filmu nezasloužili. 2* ()

sadlokan

Kolonisté na důkaz toho,že se zcela obejdou bez žen si uštrikují sněhobílá ponča s černými bambulínami.A hučí jim v kládach až se kouří z hlav. ()

MickeyStuma

Příběh se odehrává na nové planetě podobné Zemi, kde nejsou žádné ženy a muži slyší myšlenky toho druhého. Takový je dobrodružný dystopický svět odehrávající v roce 2257. Nelze sice poznat, jestli je to letopočet pozemský nebo na této planetě, ale to je vcelku fuk. Ono tady toho je víc, co jaksi nevysvětleno. Námět není nijak originální. Hodně brzy se dozvíme, že nějaké ženy na planetě jsou a že nemají schopnost poslouchat myšlenky jako muži. Dějství je založeno na knižní trilogii autora Patricka Jesse 'Chůze v chaosu' a scénář pro tento snímek vznikl na základě první knihy 'Nůž nikdy nepustí'. Jak knižní předloha, tak i tento snímek, je cílen pro dospívající generaci, pojednávající jednu jasnou myšlenku. V nejjednodušší formě se představuje svět zahlcený informacemi, od kterých nelze uniknout. Být ve skupince lidí a slyšet od všech všechny jejich myšlenky? Ano, nepředstavitelné. Zatím. Neboť žijeme v digitálním světě, ve kterém jsou, svým způsobem, mnohé informace ještě ukryty, aniž bychom si jejich existenci uvědomovali. I tak se v nich už začínáme topit. Informační hluk je prostě naprosto všude. Smartphone má v kapse, vždy a za každých okolností, každý, že? A tak není od věci zavzpomínat na staré dobré pořádky bez digitálních technologií, kdy člověk jen farmařil, aby měl co jíst. V dystopickém světě na nějaké cizí planetě lidstvem kolonizované tedy jednu takovou farmářskou usedlost máme. Ale jo, nějakou moderní technologii tam samozřejmě pro určité potřeby mají, ale jinak vše postaru. A že v této usedlosti žije malá náboženský zaměřená skupinka lidí, je už tak nějak tradičně typické. V podstatě snímek nemá čím překvapit. Jen recykluje události, jaké tu byli již nesčíslněkrát. Jen jakýsi digitální opar kolem hlavy hlavního hrdiny vyobrazujíc výjev jeho myšlenek by se jakž takž dalo považovat za novinku. Plejáda hereckých hvězd slibuje podívanou, ale to snad jen vlivem jejich přítomnosti. Příběh opravdu není nijak složitý a dal by se zmáčknout i do epizodní stopáže seriálu. Největší problematikou je, že daná moralizační myšlenka se jaksi vytrácí. Svést by se to dalo právě na ono dystopické prostředí, které svým charakterem nepřináší nic neojedinělého, tudíž nevyčnívá a spíše nudí. Dospívající diváky neznající starší snímky z tohoto prostředí by to však oslovit mohlo. Akční sekvence nějaké jsou, ale neoslní. A co se týče postav. No nic. Dospělí diváci budou určitě skřípat zuby, neboť chybí kromě silného příběhu pořádná atmosféra, napětí, dramatizace, akčnost a tak dále. Vlivem diváckého cílení lze pochopit tu jednoduchost, ale přeci jen je to až moc. Dodatečné překážky zřejmě snímek více pozvedly, ale i tak to k diváckému zaujetí moc nepomohlo. ()

geek.ondra

Hnusně natočená a debilně napsaná kravina. Herci jsou příšerní a lepší výpravu mají snad i pohádky Zdeňka Trošky. Doug Liman si tak po pár letech zase zkomplikoval kariéru. Průser. 2/10 ()

Epero

Dobrý nápad patrí medzi základy, no samotný nápad nestačí. Planéta, kde muži nahlas zobrazujú svoje myšlienky je zaujímavý nápad a mohli z toho vyťažiť aj dobrodružný film, ako sa snažili (možno, keby upustili od Family Friendly poňatia), alebo aj drámu, čo by bolo možno ešte lepšie. Ale nevyťažili z toho nič. Okrem pár chrobákov a jedného mimozemšťana nie je na planéte nič mimozemské. Pár energetických zbraní a havarovaná loď, takže nečakajte ani poriadne sci-fi. Vyšiel z toho len veľmi slabý dobrodružný film. A videl som detské dobrodružné filmy, kde mali viac napätia a museli prekonať viac prekážok. Po úvodnom oboznámení sa s prostredím a stretnutí sa Spider-mana s Daisy, sa musia dať títo dvaja na útek. V podstate celý čas sú krok pred svojimi prenasledovateľmi a okrem záverečného stretu nemajú takmer žiadne vyhrotené situácie. A čím vyplnili čas? V podstate ničím. Ani v psychologických filmoch nie som fanúšikom dlhých, mĺkvych scén, ale tam majú aspoň opodstatnenie. Tu často sa nedeje nič, len sedia, kráčajú, dívajú sa na svojich prenasledovateľov, dívajú sa kam poputujú, proste otrasne veľa hluchých miest. A počas toho väčšinou nič nehovoria, občas je ticho prerušené tým zobrazovaním jeho myšlienok a výnimočne jej reakcia na jeho hlučné myšlienky. Možno keby to zosekali o 30 minút dolu, tak by to bolo aj pohodovka na 3 hviezdičky.                       SPOILER a čo sa týka príbeh tiež nuda. V podstate skončíme v klasickom dobrí utekajú pred zlými. Nie sú tam žiadne ďalšie motivácie. Zistíme, že muži v tejto časti zabili ženy, lebo sa hanbili zato, že nedokážu skryť svoje myšlienky. Čo je maximálna stupídnosť, keďže sa tým odsúdili na vyhynutie. Ešte keby mali nejaký plán, že im obmedzia slobodu ako robia nemenované krajiny dodnes, ale takto nemá existencia ich mesta žiadny význam. A aj keď toto odhalia, tak nie sú žiadne reakcie ostatných mladých z mesta pred ktorými to tajili. Spider-Man je samozrejme zúrivý, ale to je hlavná postava. Nevidíme zlosť, či smútok ostatných mladých, ani zahanbenie starých, proste nič na to, že je to taká veľká vec. Jedine postava Kazateľa naznačuje, že hľadá nejaké vykúpenie za svoje hriechy. Predtým hádzali vinu za smrť žien na mimozemšťanov, ale počas celého filmu stretneme len jedného a aj to nezistíme nič o čo im ide, ako vnímajú prišelcov a čo sú vôbec zač. Druhé mesto kde sú aj ženy a o ktorom nikto z mladých nič nevedel (opäť nevidíme žiadne reakcie ostatných mladých, plus ako mohli zatajiť aj mesto, aj vraždu žien? - Nie všetci dokážu ovládať svoje myšlienky tak, ako Starosta) ukáže, že sú tu aj ďalšie mestá, ale všetky si žijú sami pre seba – lebo so všetkými modernými poznatkami a znalosťami histórie je separácia ten správny krok pri kolonizovaní nového sveta. Škoda reči. A keď tam vpadnú prenasledovatelia, tak v podstate si tam robia čo chcú, lebo mesto má chatrnú obranu a boja sa ich – tak ako je možné, že ich doteraz nenapadli a že toto druhé mesto údajne zabíjalo mužov, ktorí prišli z mesta bez žien? A aj samotný plán, prepadnúť novú kolonizačnú loď je absurdný. Je to banda mužov zo zapadákova, ktorí teraz sfunkčnili pár energetických zbraní batériami z havarovaného modulu. Ako chcú dostať celú loď s pár tisíckami nových osadníkov a s kompletnou výbavou? Slabota. () (méně) (více)

Kingjiri

Jediný, co mě fakt zaujalo a vlastně nejvíc pobavilo, byl nápad s “hlukem” resp. hlasitejma mužskejma myšlenkama. Takhle kdyby to fungovalo, tak za chvíli nejspíš vymřeme :-D Jenže když se člověk nad příběhem trochu zamyslí, dojde lehko k závěru, že v něm tenhle ústřední nápad vlastně neměl téměř žádnej smysl. Ještě horší je, že to takhle dopadlo s většinou motivů, který se v příběhu objevily. Většina “záhad” se nakousne, ale nakonec se pořádně nevysvětlí (postava hlavního záporáka, původ a důvod “hluku” apod.). Na poměry scifi žánru mi pak přišla tristní výprava a nepotěšilo ani skromný množství vizuálních efektů, který pořádně přišly na řadu až v samotnym závěru s vrakem vesmírný lodi. Kdyby aspoň vizuál s výpravou stály fakt za to, dalo by se aspoň mluvit o naleštěný bídě. Jenže takhle, vzhledem ke castingu a poměrně tučnýmu rozpočtu (125 mega), zbývá fakt jenom ta bída a pořádnej propadák. ()

Sentax

Keď som zistil, že sa pripravuje film podľa jednej z mojich obľúbených knižných sérií bol som nadšený. Avšak to by sa nemohlo jednať o jeden film. Tvorcovia nie len že vopchali tri knihy do jedného filmu, oni použili ani nie polovicu prvej knihy a vymysleli si svoj vlastný záver. Do toho pripočítajte pretáčky, odklady a bolo zarobené na pekný prúser. Nechápem ako sa Patrick Ness (autor kníh) mohol s týmto filmom stotožniť, podieľať sa na scenári a dať tomu zelenú. Herecké výkony doslova zabíjal scenár a pri tom ten casting bol výborný, škoda. Toľko nevyužitého potenciálu som ešte nevidel. Seriál s dvoma, možno troma sériami by tomuto absolútne nevypovedanému príbehu Todda a Violy určite svedčal viac. Čo viac dodať, snáď len ak vás tento príbeh s dystopickou tématikou zaujal, tak určite siahnite po knihách, neoľutujete. ()

Likan7

Tady se budou rozdávat Zlaté maliny, a že jich bude! Kariéru Toma Hollanda to nepohřbí, v Endgame i Cherry ukázal, že se hodí pro spoustu projektů, ale Daisy Ridley mi je trochu líto. Jak jsme si mysleli, že se Star Wars její hvězda vylétne, tak spíš nebezpečně balancuje nad propastí dějin. Alespoň to tak vypadá podle toho, do jakých filmů se vrhá. Chaos Walking je totiž na férovku strašná blbina, u které nemůžete ani jen vypnout a kochat se vizuálem, pitomým světem nebo bůh ví čím. Není tady totiž vůbec nic. Uvidíte 2 vesnice, trosky jakože vesmírné lodě, jednoho "původního obyvatele" a to je celý. Předlohou je nejspíš nějaká série, která v dalších dílech vysvětlí víc, ale já, jako filmový divák, vím kulový. Kde to jsme? Co jsou ti původní obyvatelé? Proč se sakra děje to, co se děje? Liman to zvoral už v Lockdownu a tady to potopil už v prvních minutách, protože to možná vypadalo cool v knize (a on to je dobrý nápad), ale ten "Hluk" mě začal s*át už po 5 minutách a ta averze se stupňovala, jak víc jsem pochopil, že se stejně nic nedozvím a je to tady jen proto, aby mě to otravovalo. ()

rublik05

Toma Hollanda jsem si v poslední době hrozně oblíbil, jeho několik posledních filmů považuji za naprosté pecky, o to větší studená sprcha mě čekala v případě loňského Chaosu, kde si Tom zrovna nevybral tu nejsvětlejší chvilku. Chaos je až zoufale nudné a nezáživné sci-fi, chvílemi jsem si přišel pomalu jako u nějakého existenčního dramatu. Kupodivu nezaujmou ani herci, což zamrzí především u Madse Mikkelsena, který je jindy většinou perfektní. Podle mě herci zkrátka nemají co hrát, jelikož se tvůrcům vůbec nepovedlo zpracovat danou knižní předlohu. Zvolený námět, který jako kniha asi poměrně funguje, neuchopili vůbec dobře, z toho také plyne ta dějová prázdnota a spousta hloupých a hluchých míst. Lepší efekty a triky mají snad už i některé české pohádky, nějaká atmosféra se projeví jen v několika málo momentech. Zoufale mi chybělo více akce, která by tu nekonečnou nudu alespoň trochu oživila a nakopla. Při pohledu na rozpočet je až k smíchu, jaký finální produkt tvůrci divákům naservírovali. Moc kladů se na filmu nalézt nedá, třeba si ho někdy v budoucnu dám ještě jednou a možná mi sedne mnohem víc. Zatím beru Chaos jako zbytečně promarněný potenciál. 2/10. ()

RAFT

Režisér nám tento rok natočil 2 filmy ,co k tomu jenom dodat .Další propadák a zbytečný film ,který nudí .Film nezachrání ani Holland,Ridley,Mikkelsen a plus ten jejich smrad z hlavy.Režisér by si měl vybírat lepší scénáře.2hodiny nudy .Za mě 50% ()

TaNya_

Upřímně, trailer byl záživnější než celý film. Nevím jestli za to můžou ty masivní přetáčky, ale i přes hezkou vizuální stránku to bylo celé takové nemastné a neslané. Knížku jsem nečetla, no věřím, že ten svět se dal na plátně využít i líp. Chybělo mi tam spoustu vysvětlení a bohužel mi chování většiny postav přišlo nesmyslné. Jako by úplně vypustili argument "proč že jdou tam a tam" a "proč ten ví všechno a ten zas nic". ()

fandadofilmu

Nudný nepřesvědčivý příběh v hlavní roli s Daisy Ridleyovou, která mi už znechutila pár filmů Star Wars, a se zoufalým Madsem Mikkelsenem, jedním z nejlepších  současných charakterních herců, který zde ale nemá vůbec co hrát, protože nemá šanci předvést, co umí. Koupit si do filmu dánskou hvězdu, aby dělala jen stafáž a tvářila se jako bubák, je typicky americké. Hlavně že bude jeho jméno v titulcích... ()

Shitonit

Evrybady jumpjump z vokna! Zdroj ticha se nachází v prdeli Daga Limana. Kurwa, opět, co to jako mělo bejt ??? Hluk kolem mý kebule je fakt nesnesitelnej, mé myšlenky řvou a vyskakujou mi uchama, copak se celej svět fak posral ? Já mám taky potíž a to tu, že moje prdel vydává nesnesitelný zvuky, který nejen že nejdou ukrejt, taky nesnesitelně smrděj. No a je to tady. Proč se netočí film o zvuku, kterej smrděl tak, že způsobil na planetě věčný ticho ? To by byla asi větší prdel, než tento navoněný shit. Pardon. Hovno. Omlouvám se za místy cinicky přisprostlej komentář. Jsem však poněkud zmaten. Asi se snažím přeřvat hluk svých myšlenek, páč jako myslím jen na Tebe. Na sebe. Na co vlastně.. Asi na to, jak zapomenout na tento tiše uřvaný zážitek. ()

oldy

Mohl to být hodně dobré zajimave sci-fi. Zajimava myšlenka a ne tak dobré zpracování. Ani se nedivím,že to byl finanční propadák. 4/10 ()

Kdo převzal roli Grindelwalda?

Kdo převzal roli Grindelwalda?

26.11.2020

Před dvěma týdny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. intenzivně jedná s hercem Madsem Mikkelsenem o jeho možném nahrazení Johnnyho Deppa v roli čaroděje Gellerta Grindelwalda ve třetích… (více)

Limanův pandemický heist nabírá obsazení

Limanův pandemický heist nabírá obsazení

02.10.2020

Ještě než se Doug Liman vydá spolu s Tomem Cruisem do vesmíru, chystá se režisér natočit pandemicky heist thriller Lockdown. A jeho nízkorozpočtová novinka už dokonce má i obsazení. V hlavní roli si… (více)

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky