Other Voices, Other Rooms (E03) (epizoda)

Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 47 min

Tak vysetrovani Osvalda se nam hezky strida s retro pohodickou na skole. I treti dil je moc prijemna podivana a nemuzu se dockat, jak bude pribeh pokracovat.(16.4.2016)

Tretia epizóda - 3 hviezdičky, ( pričom chvíľu som uvažoval o tom, že budem tak hnusný, hm... asi znížim na „dostatočný” , aby som si tým pádom nebral žiadnu servítku pred ústa, nekontroloval sa, a takto všetkých ponížiť ? ). Je to veľmi ironické, ale je to tak a našťastie prišiel Oswald, a koniec bol presne taký dynamický a strhujúci, že jeho herecký predstaviteľ Daniel Webber, náramne zatienil „PATA a MATA” , bohužiaľ, musím skonštatovať, že Jim Franco mi tak pripadal, a to ani nechcem hovoriť o jeho „dobovom kamarátovi” Billovi ( barmanovi ), ktorý je tak zhruba o level nižšie, ako jeho „kamoš z budúcnosti” . Hlavná postava Jake Epping, pardon Amberson, potrebuje z niečoho žiť, a tak si vyskúša prácu učiteľa v ospalom mestečku Jodie, kde sa jednak zamiluje do SEXY knihovníčky Sadie Dunhill, zakúsi na vlastnej koži, aké je to byť klasicky segregovaný, jednej sympatickej černoške pomôže v istom pomykove, alebo trebárs dostanú sa do nepriameho kontaktu s hlavným podozrivým z atentátu, “Lee H. Oswaldom” , kde budú bývať oproti nemu, a tak je jasné, že mu nainštalujú do bytu samé ploštice, aby mali prehľad, čo sa u neho doma deje ? „Zoznámim sa i s Jackom Rubym, ktorý sa môže s niečim zaujímavým, neskôr pochváliť” . V mnohých ohľadoch tejto časti som si veľa - krát pripadal, že boli jeho tvorcovia extrémne lajdácki, darební, neogabaní... Vidieť to najmä v jednotlivých sekvenciách, ktoré sú presne v takomto duchu. „To máte, ako keď majster murár zabudne dať do miešačky v prvom rade C-E-M-E-N-T, pridáva iba piesok a vodu, a tak si vezmite, že tá výsledná podoba hotového b-e-t-ó-n-u, bude stáť za kravské h-o-v-n-o” ! Definoval som presne to, čo som zažil pri sledovaní konkrétnej epizódy seriálu 11.22.63, z produkčnej dielne BAD ROBOT, tú zvučku jednoducho stále a naveky - MILUJEM !(9.10.2017)

Tak pokud, vím, Bill Turcote se nestal Jakeovým parťákem. To, že se seriál i jen v detailech trošku odklání od předlohy mi trošilinku vadí. Na seznámení se Sadie jsem se těšil asi nejvíc. Ale co už. Kdo četl, může epizodu přeskočit.(1.7.2017)

• Eleanor05

Je to už dost plytké, jde to strašně po povrchu, je to šíleně rychlé. Ten Eppingův parťák mi tam strašně vadí, vůbec to není podle předlohy. Celkově je knížka o dost víc naturalistická. Lee Harvey Oswald i Marina se chovají úplně jinak, mají vlastně pohodové manželství a Sadie má být kus ženské, a ne panenka Barbie. Zatímco v knížce se vztah Jakea a Sadie vyvíjí postupně a přirozeně, tady je to příšerně umělohmotný. Vlastně asi stejně, jako James Franco, když důvodem k jeho obsazení byl asi hlavně fakt, že je producentem minisérie. Je velmi otravné, když nejhorší herec ze všech je ten v hlavní roli.(11.8.2017)

Začíná se to malinko odklánět od předlohy. Zamrzí seznámení se Sadie, které je až moc moderně pojaté. Kdo nečetl, s tím pravděpodobně problém mít nebude.(7.3.2016)