Reklama

Reklama

Spartakus se chce přesunout na jih do města na pobřeží. Lstí se dostane dovnitř a otevře bránu pro zbytek svých lidí. Město je po krvavém boji dobyto, jeho vládce je mrtev. Nic netušící Crasus se chystá táhnout na Spartaka... Spartakus se chce kvůli přípravám k boji přemístit na jižní pobřeží, kde plánuje dobýt město, a tam nabrat síly. Při příjezdu do města je nucen odevzdat meč. Domluví se, že Spartakus a hrstka věrných projdou do města a zbytek se pomalu přesune za nimi… Zadlužený César přichází k Crasovi a uzavřou spojenectví, chtějí společně ukončit povstání otroků. César svádí Crasovu otrokyni, kterou chce vzít Crasus s sebou do boje místo manželky. Spartak se mezitím domluví s místním kovářem na výrobě meče – večer plánuje otevřít bránu a vpustit povstalce dovnitř. Krvavá bitva začíná… (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spartakus dobýja mesto a dvakrát zrádza ženu, ktorá ho zachránila. Crassus dá zavolať Caesara, ktorý je tiež úspešným vojvodcom, ale má dlhy. Crassus sa ujme jeho dlhov a pomôže mu ku politickej moci výmenou za jeho služby na bojisku. Caesar je vykreslený ako chlap, ktorý si užíva od žien krvavý shaving, napriek tomu si berie také, na aké má chuť. Čo pri výbere Crassovej obľúbenej otrokyne urazí starého aj mladého Crassa, pričom starý ho aj zahriakne. Caesar stráca nervy až v závere, kedy vybuchne na Crassa kvôli zvereniu velania predvoja mladému synovi Tiberiovi. Epizóda ponúkla potrebnú dynamiku postáv na  Crassovej strane a konečne zazimovanie na strane Spartakovej. Chýba tomu výnimočný moment a takisto ku tomu správne spracovaná scéna, inak kvalitná epizóda. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě se objevuje postava Gaia Julia Caesara (Todd Lasance), která se ukáže pro další děj jako důležitá. Historicky ovšem není známo, jakou roli hrál Caesar ve Spartakově (Liam McIntyre) povstání, a jestli se ho vůbec nějak účastnil. (PatrikP4)

Reklama

Reklama