Missy, dcera Macka Phillipse (Sam Worthington), je unesena a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O nějakou dobu později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, mu navždy změní život. (Magic Box)

Pitryx odpad!

Tak tato reklama na křesťanství u mne nezabrala. Připouštím, že v některých názorech byla spousta pravdy, ale to mohli natočit do rozhlasu a neplýtvat tím na filmový materiál. Nudný film, který se vleče a vleče a hluboký obdiv mi samotnému, že jsem to dojel až do konce. ()

Daryl.Dixon

Nějak jsem si pořádně nepřečetl, o čem to má být, takže jsem si to pustil ve chvíli, kdy jsem dostal chuť na nějakou detektivku. No, nebyla to detektivka, ale spíše náborová kampaň od Jehovistů, kde se laně prochází ve vaší blízkosti a ptáčci vám cvrlikají nad hlavou u rozkvetlé louky zalité sluncem, a kde lidi vidíte zhulenýma očima Boha jako různobarevná světélka. Ke mě jednou přišla laň také docela blízko, ale buď měla vzteklinu, nebo sežrala půlku pole s řepkou. Do toho ještě ta Nejsvětější Trojice, která byla jako reklama na sluníčkáře. No, a proč tedy jedna hvězda a ne odpad? Protože v tom hráli herce a ne cvičené opice. ()

freedom3112

Jsem takový váhavý ateista a jen tak se nedám přesvědčit,ale tuším,že to všechno nebude jen tak jednoduché. My Češi máme tu smůlu ,že se u nás náboženství podařilo téměř vymýtit, všichni jsou happy, ale když jde do tuhého, Boha voláme všichni.To v nás zůstalo.Nemáme nic, před čím bychom měli opravdový respekt a je to znát od generace ke generaci.I když tu je mnoho negativních komentářů,mě příběh velmi zaujal. Byly tam momenty, kdy jsem se trochu styděla(to mám vždycky,když mi přijde něco trapné), ale propagační mi to nepřišlo. Vlastně i jako detektivka to bylo skvělé. To, co se pak odehrávalo v chatrči,ať si každý přebere po svém. Takže zkuste to, třeba zrovna vás příběh osloví. ()

jirkaslava odpad!

Normální agitka k černoprdelníkům aneb jak vymejt mozek ve 132 minutách..... Haleluja ať žije černej taťka šmoula a všichni se budem mít kjásně :-) to je ale kjávovina panebože. ()

Mykhaluu

Pokusy o zfilmování knižních námětů, ve kterých se hodně věcí odehrává v mysli postav jsou výzvami s nejistým koncem. S obavami jsem přistoupil ke sledování Chatrče a nakonec kromě jednoho, či dvou zaváhání je největším ústupkem dle mého krátká pasáž o setkání s Mackovým otcem. Takže podtrženo sečteno, kdo spásu odmítá, bude znechucen, kdo je otevřen Dobré zprávě, bude zasažen. ()

RedEagleSK odpad!

Vědeli jste že bůh je ve skutečnosti tlustá černoška ? a že Ježíš je moslimský homosexuál ? a že duch svatý je aziatská šlapka ? ano chápu samé otázky, nicméně pokud se rozhodnete podívat na tuhle pohádku říznutou s komedií tak to vše již budete vědět. Film samotný patří do kategorie Direct to LGBT community theater, takže se nelze divit že co se týče příběhu téhle pohádky tak ďěj téhle pičovinky graduje od lehce absurdní kokotiny po těžce absurdní surealistickou pičovinu. Samík zde hraje lehce zabržděného debila což je role na kterou sice maji v Hollywoodu etnický monopol bílí heterosexuální američané, zejména Tom Hanks, nicméně v takovém filmu by jste spíše očekávali věčné sjetého nebožtíka Robina Williamsa, než herece s lookem primitiva. Jediné co pochopíte je že tenhle film natočil buzík trpící krizí středního věku a momentální sexuální frustrovaností s velikým smyslem pro humor, kterému se můžete poděkovat že vás obral o více než dvé hodiny života, pokud jste udélali tu chybu, že jste se na tuto zrúdnost podívali. ()

haffen

Niekedy musím zistiť o čom to vlastne bolo. Pozeral som to v naivite, že sa bude hľadať unosca a obeť. Bol som naivný zrovna ako tento film. Uťahaná kresťanská agitka. 40% ()

PlysovyMacko

Film je postaveny na duchovnych myslienkach a nesuhlasim, ze je to len o krestanstve. Je to o vysporiadani sa s bolestou a pochopenim Boha ako niekoho, komu nie sme ukradnuti. Paci sa mi scena, v ktorej bytost uci Sama nesudit. A tiez ma film dojal. ()

nikus120

Dlho tu nebol film tohto žánra. Sam Worthinton zmenil môj postoj v tejto role. Vo väčšine filmov je ako jednotvárny herec. Nedá sa povedať, že by išlo o najlepšieho herca no pasujú mu len niektoré role. Film môže v niektorých scénach pôsobiť gýčovo (jedná sa o low cost film). No dokáže navodiť v dováckovi potrebnú atmosféru. Okrem uplakaného kina dokázal aj rozosmiať hlavne vďaka Božskej Octavie Spencer, ktorá bola perfektnou voľbou pre túto úlohu. Diváka a Macka sprevádza problémami života a vtipne ich komentuje. Tvorcovia nezakomonovali všetky dôležité scény z knihy (tu mám prečítanú) ale jadro okolo vraždy a príbehu odpustia zobrazili doslovne. treba uznať, že s citlivými scénami pracovali opatrne a nepôsobia silene na diváka. Worthington obrazil postavu odpúšťajúceho otca bravúrne. Pôsobi realisticky a prenáša svoje emócie na diváka. Kameňom úrazu sa stáva zopár scén, ktoré pre prostredie vytvárajú dojem umelosti. Dejová linka zostáva po konci filmu neozodpovedaná a to či dostali vraha. Na to, že sa jedná o film kresťanského zamerania je dobre spracovaný a kvalitne obsadený. ()

muti

Knihu som čítal, takže pointa bola vopred jasná. Mal som vysoké očakávania na prevedenie a tie sa úplne naplnili. film poskytuje okrem iného odpoveď na dlhodobú otázku - prečo Boh, keď je všemocný, dokáže pripustiť hrôzy a neprávosti sveta? Prečo existuje zlo a Boh sa len pozerá? odpoveď nebude akceptovaná mnohými, no hlavne tými, ktorí neakceptuju samotnú otázku. Na to ze ide o nábožensku tematiku sa čudujem že ateisticke česko dostalo tento film do červených farieb, aspoň spočiatku... ()

matolos1

Výborne podarené spracovanie knihy, ktoré absolútne nemusí mať žiadne veľké zvraty ani rozuzlenia na to, aby nás to nedokázalo udržať v pozore viac ako 2 hodiny. Kniha možno o kúsok lepšia, to detailnejšie spracovanie niektorých vecí nás viac vťahuje do deja ako vo filme. U mňa osobne pretrváva názor, že celý obsah knihy by sa nedal natlačiť na filmové plátno. Film miestami pôsobí veľmi stručne, ale zároveň necháva každej postave priestor na vyjadrenie sa. Myšlienky aj samotný motív celej knihy podla mňa nemusia každému sadnúť. Celková podstata ale aj všetky rozhovory, ktoré sa tu udiali sú pre typy ľudí, ktorím nevadí prijať novú prezentáciu alternatív viery a samotného vzťahu s bohom. Keďže sám nie som zrovna silný veriaci, tak tento film mi ponúkol na to úplne iný uhol pohľadu, ktorý mi vyhovuje. Človeku, ktorý sa od tohto čo najviac vzdaľuje, môže tento film posôbiť absurdne alebo sa mu vôbec nemusí páčiť. Aspoň vidíme, ako niektorí z našej ČSFD komunity s týmto zápasili a potom tu iba nadávajú a dehonestujú pre nás ostatných toto inšpiratívne dielo. ()

baclajean

Pomerne prekvapivo pútavé spracovanie nie práve najjednoduchšieho knižného námetu. Vopred som hromžil na predlhú minutáž, no v kine mi to ubehlo pomerne rýchlo, čo tiež kvitujem. ()

NeMiQ

FIlm nie je určený veriacim, lebo oni už majú o viere svoju predstavu a postoj a veľa im neprinesie, jedine možno príjemný oddych pri pozeraní. Tak isto nie je určený pre neveriacich, ako tento film prezentujú, pretože väčšina neveriacich v ňom bude vidieť len kresťanskú propagandu, ktorá navyše hrá na city. Je ale pre takých, ktorí si nie sú istí, či a v čo veria, ale musia mať pootvorené dvere pre vieru. Ak sú ochotní sa zamyslieť nad myšlienkami, ktoré vo filme odzneli, tak určite tam zopár zaujímavých nájdu. A aj neveriacemu tie "božské žvásty" dokážu nastaviť človeku zrkadlo, na základe čoho sa následne môžeme pokúsiť byť niekým lepším, prospešným sebe, či okoliu. Film až na pár odchýlok celkom verne stvárňuje knihu a aj keď sa dej točí v podstate okolo jednej krutej tragédie, konečne ďalší (v poslednej dobe z mála) filmov, kde sa nemuselo rozbiť niekoľko budov, zabiť niekoľko desiatok ľudí, alebo iným násilným spôsobom ako zabaviť diváka. ()

Plaque odpad!

Ajajaj, na žiadosť mojej manželky, som pôvodne dal jednu hviezdu - vraj z úcty k hlavnej postave stvárnenej Octaviou Spencer. Nech však rozmýšľam akokoľvek, musím to posunúť ešte o stupeň dole (a škoda, že to nejde ešte nižšie). A teraz kašlem na svoje (ne)konfesionálne presvedčenie. Ako ateista som siahol aj po tejto knihe, ktorá ma napokon v mojom ateizme iba utvrdila. Nebudem rozoberať obsah, tým som si prešiel už pri knihe, navyše by som musel ísť minútu po minúte a kto by to potom čítal. K obsahu iba toľko, že to znelo asi takto - Mac: "Hej Boh, prečo si mi nechal zabiť dcéru?" Boh: "bla bla bla, blablabla, bla bla bla." Mac: (oči vytreštené doblba) "Ale prečo si to nezastavil?" Boh: bla bla bla, blabla, bla bla bla bla." Samotné spracovanie bolo rovnako nespracované a absolútne o hovne. Neustále pohľady na uplakané oči striedali nezmyselné reakcie hlavných postáv dotvorené cool botanickou záhradou a prírodou. Predloha bola sama o sebe chaotická viac než dosť a bolo mi jasné, že tvorcovia sa majú s čím popasovať. Bohužiaľ, nevyšlo im to a chaos iba posunuli na ďalší stupeň. Slimačím tempom sa vlečúci dej, ktorý dostával zvraty v absolútne nelogických pasážach a z nulových argumentov. Všetko bolo dotvorené insitnými úsmevmi troch božských osôb, ktoré ak netrieskali nezrozumiteľné pičoviny, tak sa huhňali ako sfajčení. Apropo, z nich najviac mi liezol na nervy Ježiš, ktorý nevyzeral ako škaredý prisťahovalec z blízkeho východu (tak ho totiž opisovala kniha, ak si dobre pamätám, pretože mi to bolo veľmi sympatické), ale ako moslimský model z katalógu jarného oblečenia ISIS. No jednoducho celé zle. Ten film nemal hlavu ani pätu a chrlil kresťanskú propagandu takým tempom, až som hľadal medzi tvorcami majstra propagandy - Josepha Goebbelsa. ()

Domas88

Herecké role a děj i zpracování, je naprosto super.. Opravdu silné, moc se mi nechce ani hledat chyby a něco tady pomlouvat, báječná podívaná k zamyšlení, nějak mi to přišlo k duhu :) ()