Šíleně bohatí Asiati

• USA Crazy Rich Asians (více)

Snímek Šíleně bohatí Asiati, inspirovaný celosvětově úspěšným bestsellerem spisovatele Kevina Kwana, sleduje rodilou Newyorčanku Rachel Chuovou, která doprovází svého dlouholetého přítele Nicka Younga na svatbu jeho nejlepšího kamaráda do Singapuru. Rachel, nadšená ze své první návštěvy Asie, ale nervózní ze setkání s Nickovou rodinou, vůbec není připravená na to, že jí její snoubenec o sobě zapomněl sdělit několik důležitých detailů. Ukáže se, že není jen potomkem jedné z nejbohatších rodin, ale také jednou z nejlepších partií v zemi. Když se Rachel ukazuje na veřejnosti po Nickově boku, stává se trnem v oku nejen žárlivým nápadnicím, ale především Nickově vlastní matce. A záhy je nad slunce jasné, že i když vám peníze lásku nezaručí, rozhodně můžou všechno pořádně zkomplikovat. (Cinemax)

chrispe

Přiznávám, že podle názvu jsem myslela, že se jedná o nějakou šílenou reality show. A ona je to zatím jednoduchá romantická linka, obalená trochou humoru, velkou spoustou luxusu a megadávkou kýče. Plusem jsou asijští herci a prostředí, protože právě to, dělá ten film něčím jiný ( i když přiznávám, že jsem občas potřebovala nějakou dobu, než jsem rozklíčovala s kým to hrdinka vlastně mluví, protože mi mladé ženské postavy splývaly). Není to přelomový film, ale na tohle deštivé poledne, kdy mi dítě uslo čuňou ve zbytku omáčky u oběda, byl příjemně nenáročný, koukatelný a prostě fajn. 3,5* nechce se mi dávat ani tři, ani čtyři hvězdičky... ale holt jinak to nejde ()

Maximilianus

Je to trochu odlišnejšie, ale to je záležitosť skôr prostredia a hereckého obsadenia, čiže príbehovo ani vtipovo nič originálne. Film ťaží skôr z rôznorodosti ( a bláznivosti niektorých) postáv, ako z originálneho príbehu. 6,7/10. ()

Likan7

Neuvěřitelný kýč. Jenže v tom dobrém slova smyslu. Je to naprosto klasická pohádka, která jede v jasně daných kolejích a Vy po deseti minutách víte přesně, jak to skončí. Jenže Vám to nevadí, je tu totiž tolik barev, asiatů a peněz, že ty atrakce na diváka, alespoň na poprvé fungují. I když by si film zasloužil tak o 20 minut kratší délku, ke konci už fakt ztrácel na sympatiích, trefil se mi do vkusu. Henry Golding je jako nová tvář skvělej a moc rád ho v budoucnu budu ve filmech vyhledávat. O parádní Michelle Yeoh ani nemluvím. Pohádka až na půdu, romantika až ke stropu, ale ve spojení s, pro nás, cizí kulturou Singapuru líbivý. Scéna svatby dokonce dokonalá. Proč ne? ()

kukkik

Taková hloupá ale fungující podívaná na ten všeobecně předpokládaný asijský život v neuvěřitelném luxusu. Děj sám o sobě není nosným sloupem úspěchu tohoto snímku, hlavní je tu obsazení (západní produkce, plně asijské), design, hudba, kamera a trochu i vtip. Toto je druh filmu, kterému dokážu odpustit absenci dobrého scénáře, jelikož na něj nesází a přesto je to koukatelná oddechová záležitost a každopádně pastva pro oči. 4/5 ()

Shitonit

Byla jednou jedna chudá dívka a ta měla milého. Chudák jí vzal na výlet, a jak na potvoru se ukáže, že to je kurvabohatej princ. Chudinka samozřejmě bohatá být nechce a........ nu je to taková čínská Popelka, ale i tak moc hézká :-) ()

Mkartaylas56

Jako upřímně to nedopalo vůbec špatně. Čekal jsem naprostou blbost, ale ve finále je to místy opravdu příjemná romantická komedie, která nepůsobí ani zas tak moc ohraně a má i nejednu sympatickou postavu. Jasně, není to žádná bomba a rozhodně to není originální, ale tím, že vás na první pohled nebijí do očí klišé a hloupý humor (i když i ten tam je), tak to působí jako naprosto v pohodě film, který navíc i díky většímu rozpočtu nabízí opravdu krásné lokace a kamerové záběry na ně (třeba takový Singapur tu byl opravdu nádherný) a celkově tedy mohu Šíleně bohaté Asiaty, jakožto čistě oddychovou záležitost, doporučit. 65% ()

FaithZombie

Pokud byste od filmu čekali něco extra originálního, tak, jak mohl naznačovat masivní hype, budete asi zklamaní. Vlastně mi to připomínalo Fotr je lotr, až na to, že role se tu obrací a hlavní hrdinkou je žena, která se poprvé seznamuje s přítelovou rodinou. No a ta z ní není úplně na větvi a tak dále a tak dále... V čem se film vymyká už tolikrát zfilmovanému standardu je, že jsou tu pouze asijští herci, odehrává se to v Hong Kongu a téměř všichni jsou tu přímo nechutně ve vatě. Pokud ale hledáte zábavný, pozitivní, odpočinkový film, je to dobrá volba. ()

ervina

Četla jsem knihu,bavila jsem se u ní.ale ,že to někdo natočí,mě překvapilo.ale jsem spokojená, odpovídá to knize. ()

sniperjozef

Ach jo. To bylo tak, když jsem si chtěl zpříjemnit let z JFK nějakým delším, zabavným filmem. Bohužel jsem dostal akorát plytkou, nudnou 2hodinovou promenádu drahého jídla, aut, levných holek a nabručené matky. Která podle má za manžela paní Kolombovou. U filmu jsem se nudil a měl jsem několikrát chuť film posunout dopředu. Jedna hvězda za muziku. ()

ESW

Na to, ze tam hrají jen ti Asiati, to jde. Jen je zvláštní, jak se vidí a jak jim přijde, ze to je v pořádku a nebo dokonce vtipné. ()

AgnesDee

Taková příjemná oddechovka. Ano, je to kýč jak prase, je to přemrštěné a někdy i trochu nevkusné, zápletka je tisíckrát opakovaná. Ale je tu sympatický casting, vcelku příjemná hudba a občas se i člověk zasměje. A postava Awkwafiny je prostě golden. ()

PlysovyMacko

Svet ázijskej smotánky je pre našinca tak vzdialený ako sa len dá a to ovplyvňuje aj moje hodnotenie a dojem z filmu. V centre diania je mladá žena a jej vzťah k dedičovi. Film nie je dostatočne vtipný ani dramatický. Páčili sa mi známe pesničky naspievané v čínštine. ()

shaacul

Děj na 20 minutový díl sitcomu, zbytek reklama na Singapur. Hrubý průběh děje - letíme letadlem, chystáme se na párty, jsme na párty, chystáme se na párty, jsme na další párty, jsme na další párty, nelíbilo se nám co nám někdo udělal na párty a jsme z toho smutní. Ale otřepeme se z toho a jdeme na další párty, vybíráme šaty na svatbu, jdeme na svatbu, jdeme na svatební hostinu, jsme zase moc smutní. Povídáme si na pěkném místě s výhledem na Singapore, povídáme si na pěkném staré místě, jsme v letadle. Happy end. Bez vtipu, bez dramata, bez romantiky. Všichni jsme krásní, bohatí (i ti co jsou "chudí") a nemáme se rádi. ()

Jogi.1

Úžasné, nečekal jsem, že po dlouhé době dobrý romatický a vtipný film co uvidím, bude plný asiatů, opravdu perfektní. Přesně to co od tohoto žánru čekám, děkuji. ()

megajalec

Čo chýba Rachel? Prsia. (parafrázované z filmu, bolo to asi tak nejak podané). Presne taký je aj film, povrchný. Stokrát omieľaný a videný príbeh, jediná zmena, že s ázijskou variáciou. Mimochodom, ten fór s prsiami bol asi najlepší z filmu (a neviem či aj nie jediný). ()

AndrewNewman

Je to celé ešte viac nablýskané než tradičné americké svadby a musím povedať, že som trochu sklamaní. Hlavní hrdinovia síce sú sympatickí a svokra skutočná mrcha, ale inak to je ako svadba od Disneyho v čínskom štýle. Všetko je nablýskané a krásne, až kým svokra nepovie, že potencionálna nevesta jej nestačí. Samozrejme koniec je klasicky gýčový a s filmom sa rozlúčime na okázale divnej párty. Jediná postava, ktorá ma ako tak zaujala bola Astrid. Inak vedľajšie postavy splývali do jedného, prepáčte, ale aziatov si zvyčajne mýlim. Verím, že celkovo mala táto komédia úspech len kvôli prostrediu, kultúre a celkovo Ázií. Inak odporúčam skôr britskú komédiu Láska, svadba, zas a znova, kde skutočne ide o svadbu a maléry počas nej. ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy… (více)