Výbušniny (S01E06) (epizoda)

Explosivos

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015, 49 min

Minuli sa mu náboje, môžeme ho dostať živého.... Je to na tebe........... Daj mu olovo. Óóó, tak zatiaľ najlepšia časť. Tuto už záporáci konečne dostávajú riadny náklad. Dokonca sa podarí eliminovať jedného z najvyšších nedotknuteľných narkobarónov. O jeho likvidáciu sa postarala moja najobľúbenejšia postava bývalí náčelník Carrilla s jeho špeciálnym komandom. Ale Escobar takisto nezaspal na vavrínoch. Objednal si na likvidáciu prezidentského kandidáta špecialistu na bomby a člena teroristickej organizácie ETA aby mu zostrojil jednu nenápadnú hračku. Najviac sa mi na tomto seriáli páči to, že ide o viac-menej vyobrazenie skutočných udalostí. Žiť v Kolumbii v tom čase musela byť hrôza.(7.4.2016)

---OBSAHUJE SPOILERY--- Zajímalo by mě, na kolik je pravdivé to s Jaimem, klukem s jiskrou v oku a najivitou v hlavě udělal co si Pablo přál, jakož i důvěra a spolupráce Gaviria k DEA. A samozřejmě reálnost postav Suaréze či Elframa "Španěla" Gonzalese ... Leč jako seriálový přívěh to mělo opět šťávu a to hlavně díky akčnímu konci kde policie dostala Gachu.(7.7.2019)

Zatím zcela jistě nejlepší epizoda. Nejen kvůli drsné smrti některých hlavních postav, ale i díky konceptu jako takovému, kdy se vlastně celý příběh dostává do situace nefalšované války mezi narcos a policií v ulicích města.(29.9.2019)

Předpoklady se naplnily. Šestá epizoda byla plná napětí a akce, atmosféra byla naprosto strhující a děly se mnohé ukrutnosti. Američani mě prostě nezklamou, jejich sled priorit nemá chybu:-) Zklamalo mě, že tak brzy skončil můj oblíbenec Luis Guzmán, ale na druhou stranu se alespoň ukázalo, že byl Gacha hlava otevřená.(4.2.2018)

Pomaloučký start, který postupně vygradoval v luxusní závěrečnou půlhodinku. Akční scénka v předzávěru neměla chybku a závěr mi úplně vyrazil dech. Konečně se nám odebralo na věčnost několik významných postav a drogová válka nabrala ještě více na obrátkách. Pablo ukázal, že je třeba někdy býti dosti zákeřným. Viděl bych to na slabších 5. Rozhodně jeden z lepších dílů.(17.2.2016)