Epizody(6)

Čtvrtá série nazvaná "Blackadder Goes Forth - Černázmije pokračuje" se odehrává za I. světové války. Hlavní postavou je kapitán britské armády Edmund Černázmije (to není chyba - po těch staletích už se to píše dohromady) snažící se dostat pod jakoukoliv záminkou z války. Skvělý plán mu ale vždy překazí generál "Mroží ksicht" Melchett a jeho pobočník, kapitán Darling, který kapitána Černouzmiji nenávidí. Kromě nich jsou zde opět jeho přátelé - pucflek svobodník Baldrick a naivní poručík George. (Fary)

Zewett

Rowan Atkinson pro mě bude vždy první Černá Zmije a až potom Mr.Bean.Někdy sice vedla ke vtipu až příliš dlouhá a toporná scéna ,ale výsledku jsem se vždy nasmál až až.V celé sérii navíc Atkinsonovi parádně sekunduje Hugh Laurie a především Tony Robinson jako nezapomenutelný Baldrick. ()

sunfreedom

Kéž by všechny čtvrté série byly takové, jako je tato. Nejvíce mě asi dostal poslední díl, Atkinsonovo "Who would've noticed another mad man around here? Well, good luck to everyone..." vás musí ve spojení s elementární znalostí WWI zamrazit. Více než důstojný závěr, je opravdu dobře, že další série už nevznikly. ()

GordonCZ

Vrchol celého seriálu. Všechny hvězdy jsou zde konečně pohromadě a společně čelí depresivní atmosféře zákopů první světové války humorem ostrým jako břitva. Dokonce se vrátí i energií překypující Lord Flashheart, a to ve velkém stylu: "Always treat your kite like you treat your woman!" "How do you mean, sir? You mean take her home on the weekends to meet your mother?" "No, I mean get inside her five times a day and take her to heaven and back." Tato série mě naprosto pohltila a od začátku až do konce jsem se nepřestal smát. Scény ze zákopu pod kontrolou Edmunda Černézmije se úspěšně doplňují obrazy z velitelství, kde jednu z nejlepších rolí seriálu ztvárnil Stephen Fry. Doslova epický konec pak perfektně zavírá dveře za celým seriálem, a to způsobem naprosto nevídaným pro žánr sitcomu vůbec. I to jenom podtrhuje kvalitu celé této série a koneckonců seriálu jako takového, protože na rozdíl od jiných počinů tohoto typu, Černá zmije je zkrátka lepší každým dílem. ()

Ferenzo

S první sérií u mě na druhém místě. 1 série a tato 4. série jsou trochu horší. Ne, snad že bych se nesmál, ale prostě to nemělo ten šmrnc. Každopádně,pokud už máte 3 série, musíte pokračovat :) . 80%. ()

anyonecek

Poslední série černé zmije, která mi přišla nejvtipnější. Líbilo se mi konečně dostatečně prostředí i všechny zápletky v dílech. Tim McInnerny alias Darling suveréně nejpovedenější jméno. ()

Joedas

Britský humor, Rowan Atkinson a Richard Curtis v nesmrtelné kombinaci a ve vrcholné formě již počtvrté a bohužel naposled. Samozřejmě, že je správné ctít pravidlo, které je v Hollywoodu momentálně asi nejporušovanější a to, že v nejlepším se má přestat, a že čtvrtá zmije nejlepší je. Sice o fous nad dvojkou a trojkou, ale od jedničky ohromný kus vpřed. ()

AgnesDee

Tahle série je asi nejslabší ze všech, hlavně, když Tim McInnerny už nehraje Percyho, ale Edmundova "nepřítele" a nemusí ho. Nejvíc mu to prostě slušelo po boku Rowana jako přítel. ()

sanjay

Čtvrtá série Černé zmije je společně s druhou sérií úplně nejlepší. A to také proto, že se na scénu konečně vrátil skvělý Tim McInnerny jako kapitán Darling, a kterému to s knírkem mimochodem celkem sluší. Nejvíc se mi však líbili Hugh Laurie a Stephen Fry, kteří jsou naprosto úžasní (Hugh Laurie jako zpěvačka Georgina je skutečně nezapomenutelný). Tato série nabízí mnohem zábavnější podívanou než ta předchozí, a je velká škoda, že se jedná o sérii poslední. ()

Pajela

Nehodnotím pouze tuto řadu, nýbrž celý seriál. A jedním slovem: LUXUS. :-) Ráda jsem se utvrdila v tom, že Rowan je pan herec a nemusí jen tajtrlíkovat se svým vypelichaným kamarádem Teddym :-) ()

Plague.

Už přeci jen ne tak vtipná série jako ta třetí. Jestli je to tím, že Hugh Laurie je "pod" Edmondem nebo jde o celkovou atmosféru, to nevím. Každopádně zakončení celé série a vlastně i celého příběhu historie Edmonda je naprosto skvělé. ()

wilczo2

Absolútne brilantná séria, fantastické herecké výkony, úžasný Fry-ov Melchiott ma dostal vždy, samozrejme ostatní v ničom nezaostávajú... Výkladná skriňa britskej televíznej zábavy, najlepšia zmija z najlepších, a jeden z najlepších koncov, aký kedy nejaká séria mohla mať! Tlieskam v stoji! //...keď Darling povie, že by sa chcel po návrate z frontu oženiť s Doris, tak som si uvedomil, že mi niečo muselo spadnúť do oka, mrcha jedna...// ()

koza3

Vynikající! Na pět hvězd to nemá, ale zážitek perfektní. Nedokážu posoudit, zda byla vtipnější druhá, třetí či čtvrtá série, ale každá má své kouzlo, svého osobitého Blackaddera a Baldrickův "cunning plan". Celou sérií se tak nějak nese pocit konce, pocit, že koukáme na poslední díly seriálu. Nevím, zda to tak bylo zamýšleno nebo jsem zmanipulován vědomostí o neexistenci dalších sérií. Nu což, sjel jsem to, odškrtnu si svůj úkol a vrátím se k mým britským nejoblíbenějším Red Dwarf, Black Books a IT Crowd. Škoda, že jsem nenatrefil na Zmiji před dvaceti lety, určitě bych na to teď koukal jako na plakát s tenistkou jak se škrábe v zadku :-) ()

ElFifo

Výborné zakončeni celé tetralogie a tuhle sérii Černé zmije mám prostě rád nejvíc. Předchozí série mě nepřišly tak dobré a zdály se mi kvalitativně nevyrovnané co se týče jednotlivých dílů, takže Černé zmiji jako celku bych celkově dal 4*. ()