Epizody(6)

Čtvrtá série nazvaná "Blackadder Goes Forth - Černázmije pokračuje" se odehrává za I. světové války. Hlavní postavou je kapitán britské armády Edmund Černázmije (to není chyba - po těch staletích už se to píše dohromady) snažící se dostat pod jakoukoliv záminkou z války. Skvělý plán mu ale vždy překazí generál "Mroží ksicht" Melchett a jeho pobočník, kapitán Darling, který kapitána Černouzmiji nenávidí. Kromě nich jsou zde opět jeho přátelé - pucflek svobodník Baldrick a naivní poručík George. (Fary)

Flashheart

Za mě nejlepší řada. Největší pecka byl asi Lord Flashheart, i když je nejspíš dobře, že nedostal více prostoru, protože jeho humor by se asi časem omrzel, narozdíl od hlavní pětky, která je boží. Možná bych vypíchl Laurieho, který to zahrál naprosto geniálně. Ani jedna epozida vůbec nepokulhává. ()

Jasmín

Tato série z 1. světový mě tematicky nejvíce oslovila. Děkuji za ten letecký díl - dvojplošníky fakt můžu, ale králem snad všech dílů ze všech sérií Černé zmije je Polní soud - to nemělo chybu!!! Zvláštní je, že v posledním díle Sbohem tak nějak automaticky stále čekáte porci té geniální sarkastické zábavy, jenže ono je to nakonec tak trochu jinak. Zůstane vám po něm trochu melancholický pocit, ale i velmi příjemná vzpomínka na těch spoustu půl hodinovek, kterou vás tahle banda dokázala výborně pobavit. ()

Jezkoic

luxus!!, sice slabši než 2 a 3 série ale silnější než prví a 2 a 3 se lepí na paty! zákopová válka byla krutá ale tahle serie to odlehčí a příjemně pobaví, navic tu exceluje v jednom díle Hugh Laurie jako Georgína! a to má grády 5+ ()

Dauphin23

Toto je póza, ktorá sedí Atkinsonovi ešte viac ako Bean, ktorý ho “urobil”. Nezabudnuteľné hlášky sa nedali pokaziť ani dabingom (ospravedlňujem sa za ten výraz) v poľskom štýle, ktorý nám ponúkla nova. Inteligentný humor je hlavnou devízou a ordinoval by som to aj ako doučovanie dejepisu. Ešte poznámočka – kto by vtedy povedal, že z poručíka Georgeho bude raz Gregory House… ()

K.e.a.n.e.80

Jeden z nejlepších sitcomů jaký jsem viděl. Geniální Atkinson a jeho parta mrskaj jednu brilantní hlášku za druhou, takže se stačí jen pohodlně usadit a nechat to do sebe prát. Jasných 5*. ()

mondo

Lord Flashheart : "Pamatujte si! Zacházejte s drakem jako se ženskou". George: "Jak jak to myslíte? Mám ho vzít domů a představit mámě? Flashheart: " Nee, vlzete do něj 5x za den a pěkně nahoru a dolů." Špicová serie, nikdy neomrzí . ()

burg

Pokud bych mohl dát jedinému filmu, pořadu, nebo seriálu šest hvězd, tak to bude bez mrknutí oka tady. Nejlepší díl byl rozhodně Polní soud, který ostrovtipem přímo srší, ale ani tak si nevzpomínám na vysloveně slabší díl celé čtvrté série. A konec? Ten mě dokonale dostal, dokonce jsem musel zamáčknou slzičku a zhluboka to vydýchat. Britský seriál zkrátka zraje jako dobré francouzské víno... ()

Nereida18

Nejlepší série celého televizního seriálu. Cítím zde silné odlišnosti od minulých sérií. Nejspíše to bude tou "modernější" dobou. Černá zmije už není egoistický a cílevědomý intrikán, ale de facto o život bojující kapitán. Ihned se s ním sblížíte, navíc jeho kousavý humor a ironie vždy na místě vás naprosto pohltí. Už prvotní věta, kterou vyřkne z úst vám vyvodí úsměv. Opět se zde objevují dobře známí herci tentokrát v podobách vojáků v zákopech. Od Baldricka až po drahouška Darlinga. Trochu mě mrzí, že tato série obsahuje pouze 6 dílů, nicméně proto možná dávají celé sérii takovou jedinečnost. Konec mě trochu dojal, i když po zkušenostech z minulých sériích to bylo očividné. Rozhodně tento seriál patří mezi to nejlepší, co kdy britská televize vyprodukovala! ()