Epizody(6)

Čtvrtá série nazvaná "Blackadder Goes Forth - Černázmije pokračuje" se odehrává za I. světové války. Hlavní postavou je kapitán britské armády Edmund Černázmije (to není chyba - po těch staletích už se to píše dohromady) snažící se dostat pod jakoukoliv záminkou z války. Skvělý plán mu ale vždy překazí generál "Mroží ksicht" Melchett a jeho pobočník, kapitán Darling, který kapitána Černouzmiji nenávidí. Kromě nich jsou zde opět jeho přátelé - pucflek svobodník Baldrick a naivní poručík George. (Fary)

ivan bohatyr

Sem rád, že konečně můžu dát Černé zmiji plný počet hvězd, předchozí série na to neměly, ale tohle je bezpochyb nejlepší z nich. Boldrik u soudu byla největší pecka celého seriálu, škoda, že sem se toho dočkal až v poslední sérii, no více už toho není, ale věřím že 5. a dejbože 6. série by byly už totální špičky, protože se tento seriál zlepšuje každou sérií. ()

kurcatovium

Perfektní! Z Černých zmijí je to asi moje nejoblíbenější řada, i když volba by to nebyla zdaleka jednoduchá. Zde se ale nejlépe uplatnil Atkinsonův komediální um. Škoda jen, že se nedostalo na pátou "Beatles" sérii. ()

noriaki

Souboj o nejlepší sérii nakonec o prsa korejské školačky vyhrála ta čtvrtá. Black Addder opustil společenství šlechty a zabydlel se v zákopech první světové války. Už dávno není pánem nad svým osudem a místo neustálého intrikování ve snaze zbohatnout a dostat se k moci, se snaží především přežít. A pokud bude přežívat někde mimo bláto, zimu a nepřátelské ostřelování, tím lépe. Ani teď nekelasá na mysli a neustále vtipně glosuje okolní svět a stírá Baldricka a po boji a slávě toužícího poručíka George. Přesto jsou epizody čímsi vážnější a možná i smutnější. Jakoby náš hrdina zhořkl. Závěrečná melancholická tečka však naznačuje, že se možná jen vyrovnal sám se sebou. ()

Honzua

Blackadder narozdíl od ostatních seriálů made in Britain má i místo pro jistou melancholii. Tak, že i přes ty absurdní situace a skvělý britský humor dokáže být velice lidský. Blackadder IV nám hlavně dává navědomí absurdnost a hrůznost války. Nakonec i George zjistí, že nechce umřít někde v zemi nikoho. Goodbyeeee! ()

Unnamed

Hugh Laurie a Rowan Atkinson byli v poslední sérii o Blackadderovi vyrovnanými partnery, nemohl jsem se rozhodnout, který z nich je v hraní své postavy lepší (o Baldrickovi se už ani nezmiňuju, většího blbečka aby jeden pohledal). Poslední minuty smutné a dojemné. 4* ()

fabecc1222

Další změna prostředí přináší možnost satiry úplně jiným směrem. Armáda a 1. světová válka tady dostávají na frak a nánosu dalších výborných hlášek Černé zmije a kompletního osazenstva. Díl Polní soud je určitě jedním z nejlepších z celého seriálu. Vrací se také spousta osazenstva z předchozích řad ve vedlejších rolích, což už tak nějak navozuje atmosféru postupného loučení se seriálem. Tu výborně dokresluje poslední díl, který není vesměs vůbec vtipný, ale nijak to nevodí, protože se tvůrcům podařilo dostat ze celého dílu spoustu jiných emocí, které byste tu možná ani nečekali. ()

mcleod

Moje nejoblíbenější série o dynastii Blackadder... opět představuje trochu jiného hlavního hrdinu a trochu jiný styl humoru. Předchozí díly tak byly doplněny o nenarušitelný stoický klid kapitána Blackaddera a úžasný humor v podobě té nejlepší ironie. Toho je mimo jiné docíleno tím, že má kapitán nad sebou velkou část vojenské hierarchie, kterou musí poslouchat, ačkoli se tomu snaží neustále vyhýbat. Jeho protiválečná kritika (která je pravda spojená především se snahou udržet na živu sebe sama) je také sympatickým doplňkem této poslední série. ()

Opsha

Poslední série Černé zmije je dost odlišná. Tentokrát se odehrává v zákopech první světové války a nesmyslná smrt při "velkém a slavném útoku" doslova visí ve vzduchu. To ji dává lehký melancholický nádech a občas spíš než brit-com připomíná dramedy. Navíc kapitán Černá Zmije dost vyměknul a působí jako jen o trochu cyničtější a sobectější verze kapitána Yossariana z Hlavy 22. Což já rozhodně nepočítám jako plus. Velké pole působnosti taky získal tupý generál Melchett v klasicky trapně rozeřvaném dabingu Jiřího Kodeše. A geniální překladatel jaksi zapomněl přeložit jméno "drahého" Darlinga Ovšem je pravda, že vymýšlení gagů jde autorům čím dál lépe. ()

MsUtahraptor

Jako válečná satira slabé, jako komedie únavné. Ještě, že mi hlasy v pozadí radili, kdy se smát, bez nich bych často nevěděla... Až někdy budu chtít polechtat bránici v kulisách světové války, pustím si raději Haló, haló! z té druhé v pořadí. ()

KoRner

Velľkým kladom tejto série je, že už tu nie je len suchy britsky humor ale čosi odpozerali aj od amíkov a hneď je to stráviteľnejšie pre viacej ľudí. A Laurie má komediálny talent na úrovni Atkinsona. ()

Tjaden

Díky poslednímu dílu "Sbohem" nejlepší série. Černohumorným gagům se sice rád zasměju, ale zároveň mě mrazí z toho, že řezníci jako polní maršál Haig skutečně žili a denně posílali tisíce vojáků zbytečně ven ze zákopů na jistou smrt. Černá zmije si samozřejmě v žádném díle neodpustí k této skutečnosti trefný komentář. Úplný závěr se tváří, jako by do seriálu vůbec nepatřil, ale úspěšně se mu podařilo dostat mě do kolen. ()

Zagros

Čtvrtá série šla opět nahoru a je ze všech vůbec nejlepší. První světová válka Edmundovi skvěle sedla a tentokrát sedla i všem ostatním postavám. V předchozích sériích mě některé z postav vyloženě otravovaly, byly tam jako kdyby navíc. Sem se hodí všechny dokonale a skvěle se doplňují. Děkuji Edmundovi, Baldrickovi, Georgovi, Darlingovi, Melchettovi a dalším za podařeně strávené večery v jejich společnosti. ()

DocBrown

Tak kdopak se nam vsechno vratil : na plny uvazek Fry a McInnery jako Melchett a Darling. Dale se znova mihne Bob, Lord Flasheart, a i v teto serii Miranda Richardson. Jinak mi prijde tahle serie mirne slabsi jak treti serie, ale eventuelni pate pokracovani by se byvalo urcite zkouslo. Prvni svetova je pro Brity hodne citlive tema, takze uz to neni takova sranda jako predchozi serie a je znat znacnou trpkost z valecneho silenstvi, zejmena ve skvelem zaveru. No mapa v meritku 1:1 byla uzasna. ()

eagle-eye

Čekal jsem více. Opět zde nalezneme suchý britský humor, ale pitvoření Atkinsona trochu kazí celkový dojem. Jakoby se úplně neuměl odpoutat od role Mr.Beana. Jinak dobrý... ()

wosho

Hned po druhe rade nejlepší serie, ktere neni nic svate. Atkinson uz nastesti neni takovy mizera jako driv, je mnohem prijatelnejsim a sympatictejsim Zmijakem, kteremu muzem fandit a jeho tragicky konec, v nas necha mnohe litosti a smutku, nez konec jeho postavy v prvni serii. A navic lze tuto posledni radu hodnotit i jako velmi silne protivalecnou komedii, na kterou nema ani MASH, jenz ukazuje nesmyslnost valky TOTO JE MAPA UZEMI, KTERE JSME DNES DOBILI. A V JAKEM MERITKU? 1:1 - tomuto vtipu a mnohym dalsim se vzdy zasmeji a pritom, me vzdy zamrazi v zadech ()

Honzick

Završení série jak se sluší a patří:)..Opět skvělý Atkinson, opět neuvěřitelná hromada nezapomenutelných hlášek a scének které se pro mě stali kultovní:)..Nadšení a pět hvězdiček:) ()