Kdyby ulice Beale mohla mluvit

• USA If Beale Street Could Talk (více)

Kdyby ulice Beale mohla mluvit, intenzivní milostný příběh o nerozbitném poutu zamilovaného páru, který musí za své štěstí tvrdě bojovat, se odehrává na počátku sedmdesátých let v černošském Harlemu. Jeho vypravěčkou je devatenáctiletá Tish Riversová. Tato dcera a budoucí manželka zde živě vzpomíná na vášeň, respekt a důvěru, která ji spojovala s jejím umělecky nadaným snoubence Alonzem Huntem, jemuž se přezdívá Fonny. Tish a Fonny se spolu přátelí od dětství. Sny o společné budoucnosti se ale rozplynou ve chvíli, kdy je Fonny zatčen a křivě obviněn ze zločinu, který nespáchal. (Cinemax)

Tochal

Dobré. A to je tak všechno. Stejně jako se ve filmu se mihlo mnoho postav, jež pak bez jakéhokoliv vypointování vyvanuly, nakousl i mnoho témat, aniž bych uměl říct, že jakékoliv z nich dovedl k závěru. Rád se dojímám u romantických filmů, rád se rozčiluji nad sociální nespravedlností, rád vyjadřuji intelektuální nadřazenost užíváním si nekonečně artových snímků, tenhle subjektivně čtyřhodinový film ve mě ale vyvolal nanejvýš pokrčení rameny. )Ovšem ženě se líbil až nečekaně a být tu, pětihvězdovala by.) ()

piranha

Příběh se ztratil v množství trpitelských pohledů, kterých tam bylo opravdu příliš příliš mnoho. Prakticky byl film postaven jen na tom, což byl teda pěknej vopruz. ()

KosiR_ksr

Nechci zlehčovat rasismus 70. let v USA (po 3 letech v Kanadě, kde je téma rasismu velmi zásadní, to ani nedokážu), ale začíná být ohrané a snímek nepřispívá ničím novým v rovině příběhu ani v rovině filmového umění. Film mě příliš neoslovil ani emočně, o což se nejspíš má snažit mnohými vypjatými, dramatickými a milostnými scénami. Z filmu je cítit poměrně kvalitní filmařská práce s osobitými prvky, ale na mě nedokázala výraně zapůsobit nebo mě oslovit. ()

BOURQUE

Zaujímavé filmové zachytenie neľahkej situácii dvoch mladých ľudí. Jenkins sa snaží, ale ten príbeh by potreboval trošku viac dynamiky. Z hľadiska dĺžky (120 min) film obsahuje len 2 silnejšie scény (reakcia budúcej babičky na to, že bude babičkou a keď R. King sa stretne s kľúčovým svedkom). Z hereckej stránky v poriadku a R. King gratulujem k získaniu Oscara. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

hazdrova

Zaujímavý príbeh, ktorý mi však neponúkol ani trošku perspektívy, ktorú som v ňom hľadala. Dejová linka bola spravená pekne, ale úprimne som čakala na konci nejaké emotívne rozčarovanie. Nekonalo sa a film pre mňa preto nesplnil účel. 2,8* ()

Mkartaylas56

Naprosto v pohodě koukatelné drama s nenudícím příběhem, kvalitními hereckými výkony a příjemným hudebním doprovodem. Jen je škoda, že (alespoň pro mě) nepřišel nějaký větší zvrat a že zápletka neměla trochu větší náboj, protože kdyby tomu tak bylo, tak bych se nebál jít s hodnocením znatelně výše. Takhle si ode mne If Beale Street Could Talk odnese označení filmu, který neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne a v procentech ho hodnotím 65%. ()

Ukrizku

Na pozadí barevného světa a krásné hudební kulisy se děje něco předvídatelného, sice smutného, jenže už neobjevného a fádního. Unikla mi zřejmě hlubší pointa, ale kvůli tomu se už do Harlemu 70. let nepřenesu a napříště si nechám repete ujít. ()

PlysovyMacko

Pomaly plynuci film o mladom páre, ktorý je viac cernošskou drámou ako romantickým filmom. On je vo väzení obvinený zo znásilnenia a ona s ním čaká dieťa a snaží sa ho s celou rodinou dostať von. Pointou je rasizmus. Vadilo mi, že vo filme sa toho deje malo. ()

Tomas_PO

Veľmi silná emócia, smutný a neštastný príbeh krutej, len nedávno minulej doby. Extra dlhé scény však silu príbehu neumocnili, skôr zbytočne preexponovali. ()

bonovox

Lepšie ako oscarovy Moonlight ale aj tak ide o bezduchý príbeh o problémoch černochov bez výraznejšej katarzie. ()

buchannon

Toto není jen obyčejné drama o černošské rodině, které se stala nespravedlnost v policejním státě, jakým bezpochyby USA jsou. Toto je je lidská výpověď doby, kdy černoši v USA jsou diskriminováni a přednostně plní věznice, ne že by v nich byli nevinně, to ne, ale podobně jako u nás Romové jsou už jaksi předem odsouzeni k žití v nerovných podmínkách, svým způsobem života, chcete-li nepřizpůsobivostí a z toho pramení ona vyšší kriminalita, což je pověstný začarovaný kruh, ale toto ví každý, kdo absolvoval aspoň pomocnou školu. Toto je srdcervoucí film, ve kterém rodina znamená vše a naděje nikdy neumírá, třebaže je to, zdá se, tak trochu klišé o utlačovaném černém, a zlém bílém muži. Ale vůbec nechápu, za co Regina King dostala Oscara, byla zde sotva pár minut, měla s tím asi tolik práce jako já, když jsem dnes dělal bramboráky. Zřejmě to bylo opět v rámci přílišné rasové rovnoprávnosti, jen aby se necítili ukřivděni. Zřejmě je to mimo mísu, ale neodpustím si poznámku, že pokud Regina mohla zde získat Oscara za vedlejší roli, pak ho měl stoprocentně získat i Jack Nicholson za film Pár správných chlapů. ()

dati

prekrásny film s vybrúsenou estetikou a galaxy hudbou.. úžasný moonlight má skvelého brata.. toto dielo dokazuje, že mister jenkins je génius s fantastickým citom pre stvárnenie čistých duší a ich stret s nebezpečným svetom.. už teraz sa teším na barryho ďalší opus.. klinec do rakvy rasistom a xenofóbom.. ()

film4vorit

Jeden z nejlepších filmů tento rok. Výborně načasovaný scénář, s dialogy. Jestli někoho zajímá african american kultura a diskriminace doby minulé, pak tento film ji velmi dobře vystihuje. Výborné herecké výkony a ještě lepší hudba. Silně doporučuji. Jediné, co je možné k vytknutí je někdy pomalejší tempo filmu. Ale nic to nemění na faktu, že se jedná o dobrý film. ()

tortillahot

Pekna kamera a zameranie na detail. Hudba miestami tiez pekna. Ale je to cele naaaatiahnuuuuteeeee. Minimalne o 30 min. kratsie to malo byt ale aj tak nechapem uspech toho filmu. 3 hviezdy su podla mna max. co moze tento film ziskat. ()

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)

Ceny LA kritiků vyhlášeny

Ceny LA kritiků vyhlášeny

10.12.2018

Oscarový závod je v plném proudu a nebýt toho, že je nový snímek režiséra Alfonso Cuaróna cizojazyčný, byla by Roma definitivním adeptem na sošku za nejlepší film. Potvrdily to teď čerstvě rozdané… (více)

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy… (více)