Afroameričan Cassius Green (Lakeith Stanfield) je na mizine, býva v garáži svojho strýka v Oaklande, nemá na nájom a hľadá si prácu. Zamestná sa ako operátor telemarketingu v call centre, kde zistí, že má úžasný talent maskovať a meniť svoj hlas. Keď počúvne radu staršieho kolegu Langstona (Danny Glover), aby s klientmi hovoril výlučne belošským prízvukom, začne sa mu v obchodovaní neuveriteľne dariť. Stane sa populárnym superoperátorom a predajcom s najlepšími výsledkami, vymaní sa z biednych pracovných podmienok a raketovo stúpa po kariérnom rebríčku. Dokáže však čerstvá celebrita odolať nemorálnej ponuke vedenia korporácie za astronomický stomiliónový honorár? Vstúpi do sveta mamonu so všetkými dôsledkami? Vedenie korporácie WorryFree plánuje geneticky modifikovať svojich zamestnancov pomocou prášku, ktorý ich premení na hybridné tvory - silnejšie, poslušnejšie a ziskovejšie. Steve Lift (Armie Hammer), výkonný riaditeľ WorryFree, ponúkne Cashovi 100 miliónov dolárov, ak sa stane hybridom a najbližších päť rokov bude pôsobiť ako falošný revolučný vzor pre všetkých zamestnancov, ktorí ešte váhajú, či sa dajú dobrovoľne zotročiť, aby robili (aj vyzerali) doslova ako kone. V prvej chvíli je Cash presvedčený, že niečo také neurobí za žiadny balík peňazí... (TV JOJ)

Charlie84

Kdyby byl film tak vtipný a úderný jako trailer...ale není. Řada dobře vymyšlených, dobře zahraných a dobře podaných fórků a situací je zadupaná do země brutální stopáží 112 minut. Kdyby tvůrci hodili na youtube hodinový sestřich dal bych si ho s chutí. ()

Franc1s

Tohle není "normální" komedie, tohle je vtipný, zábavný bizár, který reflektuje a ukazuje dnešní společnost v té nejčistčí podobě.. Originální kousek, který pobaví někdy více, někdy méně. Rozhodně kdo si není jisty do čeho jde, trocha peruánského koksu před začátkem neuškodí :D A jak jsem se dočetl v jednom čsfd komentáři, kdyby se film trochu zkrátil, přesně by se hodil jako díl k Black Mirror. Koukněte na to! 7/10 ()

radeckator

Geniální nápad velice dobře zpracovaný. Terry Gilliam musí být poctěn svými následovníky. Bohužel doba, kdy genetické úpravy lidí budou realitou se kvapem blíží, takže taková prča jako dnes po vzhlédnutí tohoto filmu to určitě nebude. ()

pushover

Vtipná vyhulenost. Působí to trochu jako by se sešli Quentin Dupieux, Terry Gilliam a Michel Gondry, dali si něco dobrýho a stvořili tohle. ()

simi78

Nový film s zajímavým nápadem. Podceněný podle mě. Až hollywoodu dojdou nápady a lidi nebudou brát dvanáctý reboot toho samého franchisu z osmdesátek, tak se filmy jako tento teprv ocení. ()

horor2

Tak bacha, podle traileru jsem čekal art v černém podání Dostanu tě, syčáku nebo x dalších normálních černošských komedií. Sorry to Bother You má originální myšlenku, ze které se nakonec vyklube scifárna jako kůň :-) Není to pro každého a je to prostě buď a nebo. Buď se to líbí a nebo to člověk vypne a je totálně nasraný, že dostal nechápavou haluz :-) ()

v.indruchova

Kdo nechce přemýšlet, toto není pro vás! tohle se nedá pochopit doslovně. Tohle chce značnou představivost. Přesto vám neshoří mozek.Nic podobného jsem nikdy s partnerem neviděli. Je to bizardní umělecká a satirická záležitost, která ukazuje na nemocnost naší společnosti. Film je jen tak šílený jako celý svět, který jsme si tak udělali! Měla jsem smíšené pocity, ale čím víc člověk nad tím přemýšlí, tím je to lepší. A jak vidíte na každého nakonec dojde, i když to popíráte. ()

dalver

Je doba keď niektoré korporácie vyrábajú okrem svojich produktov aj pracujúcich žobrákov. Pre ľudí nemajúcich inú možnosť iba skutočne fungovať v systéme eat-sleep- work and repeat prichádza so svojou kritikou a pohľadom na jednotlivé figúrky aj autor Boots Riley. Kto pracoval napríklad v Amazone -alebo niekoho takého pozná- je sledovanie Sorry to Bother You aj sondou do života tejto osoby. Korporácia ponúkne aj hlavnému hrdinovi Cashovi možnosť ísť cestou od zhrbeného zasnívaného lúzra k milionárovi s dokonalým životom, pokiaľ budeš hrať ich hru. Korporátnu hru, kde prehrať a stratiť vlastné ideály a priateľov môže znamenať výhru v podobe profitu a kariérneho úspechu. Chamtivosť a túžba po peniazoch a moci zmenili mnoho ľudí i filmových postáv a zmenia aj Cashov život. No podstatné sú osudy státisícov skutočných ľudí, ktorý musia otročiť v tejto dobe, pracujúcich vo vyspelom svete v mizerných podmienkach, za skromnú odmenu. Sorry to Borher You je tak len nevinným zaštekaním v pôsobivom prevedení, ktoré ale v skutočnosti nič nezmení. Ale je dobré vidieť to a vedieť čím korporácie skutočne sú a čo skutočne chcú. ()

RoyBatty444

Ťažko sa to hodnotí lebo ide o čudný príbeh o chlapíkovi z telemarketingu, ktorý prejde z najnižšej priečky zamestnanca k elite predávajúcej otrokov, zbrane. Následne je konfrontovaný v suteréne zavretými experimentami šéfa firmy ponúkajúcej novodobých otrokov. Herecky dobre obsadené. Hudba tiež újde. Moc ma to, ale neoslovilo. ()

minimar

Dost zvláštní film. Zajímavá myšlenka, která se objeví až po první polovině filmu. Bohužel na mě až moc "umělecky" zpracované....spíš bizarní. ()

Pythonator

Další sračkoid americké nezávislé tvroby a černošského fimu. Neskutečně dlouhá stopáž je nepochopitelná, obzvlášť, když je každá scéna přespříliš dlouhá a zasloužila by si utnout někde v půli. Jediným pozitivem je onen sci-fi motiv, protože když se tam ti equesapieni poprvé objeví, člověk nechápe, co je to za halušky, a má to tak fakt originální náběh někam do jiného žánru. Jinak se ovšem hodnocení tohoto úchylného snímku dá shrnout dvěma slovy použitými v úžasně kreativním rapu hlavního hrdiny: "Negerské sračky." ()

SHERLOCK5443

dafuq...tento film viem opísať len takto - "it fucking took a turn yall"...super sociálny komentár filmu...vtipný, divný...herci na jednotku...lmao Steven Yeun ako keby hral seba...Armie Hammer...na neho sa vždy dobre pozerá nech už hraje v com chce 😊...Terry Crews lmao...ale hlavnú cenu si odniesol Lakeith Stanfield...veľmi kvalitný výkon...klobúk dolu ()

DyingAngel odpad!

Ako môže racionálne zmýšľajúci jedinec natočiť niečo takéto a ponúkať to ľuďom na sledovanie a "pobavenie"? Už asi nikdy sa nezbavím obrazu koňo-človeka. Chápem isté posolstvo, ktoré tu bolo zakomponované, ale muselo byť podané takýmto hlúpym spôsobom? Hrôza a des. ()