Afroameričan Cassius Green (Lakeith Stanfield) je na mizine, býva v garáži svojho strýka v Oaklande, nemá na nájom a hľadá si prácu. Zamestná sa ako operátor telemarketingu v call centre, kde zistí, že má úžasný talent maskovať a meniť svoj hlas. Keď počúvne radu staršieho kolegu Langstona (Danny Glover), aby s klientmi hovoril výlučne belošským prízvukom, začne sa mu v obchodovaní neuveriteľne dariť. Stane sa populárnym superoperátorom a predajcom s najlepšími výsledkami, vymaní sa z biednych pracovných podmienok a raketovo stúpa po kariérnom rebríčku. Dokáže však čerstvá celebrita odolať nemorálnej ponuke vedenia korporácie za astronomický stomiliónový honorár? Vstúpi do sveta mamonu so všetkými dôsledkami? Vedenie korporácie WorryFree plánuje geneticky modifikovať svojich zamestnancov pomocou prášku, ktorý ich premení na hybridné tvory - silnejšie, poslušnejšie a ziskovejšie. Steve Lift (Armie Hammer), výkonný riaditeľ WorryFree, ponúkne Cashovi 100 miliónov dolárov, ak sa stane hybridom a najbližších päť rokov bude pôsobiť ako falošný revolučný vzor pre všetkých zamestnancov, ktorí ešte váhajú, či sa dajú dobrovoľne zotročiť, aby robili (aj vyzerali) doslova ako kone. V prvej chvíli je Cash presvedčený, že niečo také neurobí za žiadny balík peňazí... (TV JOJ)

Yoda sama

Hravý, zábavný protisystémový filmík, ktorý rozpráva o dôležitých problémoch a svojsky uchopuje kritiku konglomerátov, avšak od absolútnej diváckej angažovanosti s dejom ho odtrhuje svoja vlastná rozlietanosť. Našťastie je to jeden z najoriginálnejších filmov roku, takže sa dá s ľahkosťou prekusnúť aj ten bizarný zvrat so sto percent peruánskym koksom a všetci, včetne belošských hlasov, sú dobre obsadený. ()

VanTom

„Kaufmanovská“ (animovaný kraťas directed by Michel Dongry :-)) nezávislá komedie/satira si bere na paškál fungování korporátní mašinérie a vykořisťování pracujících, nicméně kromě do absurdna dotažené kritiky kapitalismu nemá ve scénáři další oporu (ani v jednorozměrných postavách), takže postupně slábne. Bizarní závěr sice vyšponuje její divnost, nikoliv však zábavnost. 5/10 ()

Mr.Dogman

~Videno na pre-screening na University of Chicago~ Velmi hypnotizujici (i kdyz ne doslova, jako v Get Out) zazitek, ktery se snazi vmestnat mnoho teorie do pomerne kratkeho casu. Urcite to funguje jako pripominky na texty, ktere americti studenti socialnich ved ctou k ranni kave, ale prislo mi to trochu uspechane. Bohuzel to obcas vychazelo jako delsi, ale inteligentnejsi, epizoda Black Mirror. ()

Tft

Při sledování Sorry to Bother You jsem si vybavil Fincherův Fight Club, ne snad že by Boots Riley vládl stejně pevnou a mechanicky precizní režijní rukou, ale podařilo se mu natočit stejně trefný komentář současné společnosti s velkým kultovním potenciálem, stejně jako se to Davidu Fincherovi podařilo v roce 1999. Boots Riley natočil svůj první celovečerák a odvážněji snad dveře do světa filmové tvorby vykopnout nemohl. Sorry to Bother You je originální, zvláštní, odvážný a pro spoustu konzervativců bude nejspíš trnem v oku. Je to po stranách neopracována dělová koule, která vletěla do světa filmu jako blesk z čistého nebe. Riley toho má nejspíš hodně na srdci a skrze tenhle film to dává najevo. Sorry to Bother You má rozhodně co říct, někdy svoje sdělení bere hodně klikatou cestou, ale jako celek slouží k poukázání na některá klišé, které má současná americká společnost v sobě zakořeněné, aniž by si některá z nich přímo uvědomovala. Riley vynáší na povrch špínu a dělá to podivně zábavným způsobem, ukazuje se jako režisér s duší umělce, který má svou vizi a nebojí se jí bez jakýchkoliv okolků pustit do světa. Lakeith Stanfield konečně dostal prostor na plno dokázat svůj herecký potenciál a že bylo na čase, protože jestli Sorry to Bother You něco ukázalo, tak je to že by měl dostat daleko víc hlavních rolí, zároveň tak Tessa Thompson v roli Detroit (trošku laciná metafora, ale v rámci tohohle filmu vlastně proč ne), která to letos nakopla v Annihilation a tady jen potvrzuje svoje kvality a speciální cenu za dabing by měl dostat David Cross (Cassiusův bílý korporátní hlas) za nejbělejší hlas vůbec. Sorry to Bother You je skvělá satira, u které se někdy budete smát, někdy budete znechuceni (hlavně v závěru) a někdy se jen budete divit co se to sakra děje? Pokud chcete něco provokativního a originálního Sorry to Bother You tyhle dvě kritéria plní na plné čáře. 80% ()

Forsberg11

Z počiatku to vyzeralo ako ďalšia kancelárska záležitosť,.... Nudná práca v ohrádke, telemarketing, jebnutý šéf a zopár strelených kolegov. No postupom času sa z tohto nenápadného snímku vykľul tak neskutočný žánrový kotrmelec, že som nevedel či sledujem najdokonalejší film od čias Pulp Fiction, alebo totálny, prepálený brak.. Toto je snáď najväčší úlet roku a film, ktorých sa skutočne veľa netočí. Americkí "negri" to vzali poriadne za rohy a ukázali ako sa majú robiť moderné, nezávislé a tak trochu strelené komédie. Verte mi, toto vám bude ešte dlho vŕtať v palici... 70 !! ()

Devadesát Dva

Osvěžující a bizární záležitost, která se s každým krokem vydává jinam, než očekáváte (a nebudu spoilovat). Z další tradiční komedie v rozjezdu se film přehupuje do sociální antiestablišmentového, sociálního dramatu, až do fantasy a sci-fi mixéru v závěru, kterážto WC scéna a péro přijdou jako blesk z čistého nebe. Slušná dávka, myslím, že takovejhle ping-pong žánrama si naposledy pamatuju z Wheatleyho 'Kill List' (rodinné drama - hitmanovský thriller - temný horror). ()

Han22 odpad!

Další artová šílenost jako Humr. Opravdu když si zapnu sci-fi chci sledovat o nelehkém údělu lidí v call centrech, když jsem v podobných firmách strávil přes 2 roky života. To je doplněné typickým černošským kvílením o nelehkém údělu, otroctví, vykořisťování a bílých rasistech a trvá to přes hodinu. Přitom té nudě si tak přemýšlím co je na tom sci-fi... a pak to přijde. Zákeřný šéf totiž v honbě za vyšší výkononností mění lidi v koňské mutanty! Když jsem viděl scénu na záchodě (s příšernými efekty) dostal jsem málem záchvat smíchu a do konce jsem nevěřícně kroutil hlavou, jaké strašné sračky je dnešní Hollywood schopen vyplodit a myslet to smrtelně vážně. A pak kouknu tady a vidím 61%... to by mě zajímalo co ti co tomu dají 4-5* hulí? Takže odpad, abych to trošku vyvážil. ()

SpaceOdyseus

Trailer me navnadil, zacatk byl zajimavy a fajn, ale pak to slo do kopru. Tenhle film napsal snad zak zakladni skoly? jinak si nedovedu vysvetlit tak primitivne jednoduchy a cernobily pohled na vsechna temata, ktere rozviji. Ta prijemna a svezi forma me zacla po prvni ctvrthodine nudit a jen jsem kroutil hlavou nad vecma, co se Riley snazil sdelit. ()

HarryBlock

Dosť vtipná, ale hlavne znepokojivá satira o dehumanizácií kapitalizmu a jeho morálke "vyššieho zisku". Boots Riley je černošský postmoderný Kafka! ()

Disease

Některé momenty byly fakt šílené, ale celkově nic moc. Trochu agitka, kterou ocení především zaměstnanci montoven nebo korporátu, nikoli někdo s normální prací. ()

Rozjimatel

Začína to ako veľmi nádejná komédia s viacerými originálnymi a vtipnými scénami (pracovný pohovor, garáž, telefónne hovory), lenže už po krátkom čase sa akékoľvek kúzlo (aj s humorom) vytratí a začne to byť najskôr vážne s nefungujúcimi dramatickými scénami a napokon až absurdné a nezaujímavé. ()

Sunny.69

Bizarní slátanina, která neví co sama se sebou. Film se snaží asi vtipně ukázat život v korporátním call centru... Ale nedaří se mu ani jedno. Není to vtipné, není to zábavně "bizarní", není tam žádný "aha" moment... Bizarní filmy dokážu ocenit, ale dát filmu jen bizarní postavy/vizuál nestačí. Chce to i kvalitní nápad. ()

pilarius

Barevný úlet, který vás naučí nešňupat koks u cizích lidí. Originální, trochu uspěchané, béčkové, stojící za zhlédnutí. ()

Isomut

Slušný nábeh na komédiu zosmiešňujúcu telemarketing, ale od druhej polovice to bola nudná, divná a zdĺhavá jedna scéna za druhou. ()

MickeyStuma

V alternativním světě Oaklandu objevuje telemarketer Cassius Green klíč k profesionálnímu růstu, který ho ale zároveň ženě do chamtivosti. Název snímku ‘Omlouvám se, že vás obtěžuji’ je ve svém smyslu velice zásadní. Je asi málokoho, kdo by přijal telefonický hovor z nějakého call centra s úsměvem. Ten na druhé straně, ale dělá jen svou práci a aby byl úspěšný, musí do toho dát skutečně všechno. A o tom tento snímek ve své podstatě je. Příběh vcelku věrně poukazuje na delirium na všechno, což znamená, od rasových předsudků až po vztahy ke korporátní kultuře k odborům, kapitalismu a demagogii. Snímek tak má v sobě skryté politické poselství o zásluhách a chamtivosti kapitalistického stroje, který je svým způsobem nepochopitelný a hloupý a zároveň ve své podstatě až divoce zábavný. Snímek tak velice zajímavou formou poukazuje na neduhy kapitalistického systému, které si ani neumíme připustit. A tak, jako v životě, je potřeba u sledování snímku popřemýšlet, aby podstata věci byla správně uchopena. Radikální kritika kapitalismu a rasismu v brilantním příběhu, který napsal a natočil Boots Tiles, který ve výpovědi problémů představil černocha v telemarketingu kvůli úspěchu používajícího hlas bílých. Těžko říct, jestli je antikapitalističtějšího a antirasističtějšího filmu. Tento je zásadní a trefně cílený. ()

BOURQUE

Začiatok veštil niečo iné, hlavne to, že tento nezávislí film ponúkne niečo na vyše. Nestalo sa. A za to hlavne môže ten „chaos“ a „sci-fi“ lajna, ktorá v tejto forme je zbytočná. Záver nechcem ani komentovať. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()