Vadí nevadí

• USA Truth or Dare (více)

Vadí nevadí je poměrně nevinná hra, při které hráči, když na ně přijde řada, volí, zda pravdivě odpoví na nějakou choulostivou otázku, nebo splní obtížný/nepříjemný/ponižující úkol. Spojení „poměrně nevinná“ přestává platit ve chvíli, kdy v případě lži nebo nesplněného úkolu zemřete. Studentka Olivia (Lucy Hale) vyrazila s partou přátel na pohodovou dovolenou do Nového Mexika. Seznámení s pohledným sympaťákem je zavedlo do lehce strašidelných kulis zrušeného kláštera, kde si zahráli právě Vadí nevadí. Jak už to u téhle hry bývá, kvůli tajemstvím vyplouvajícím na povrch začala atmosféra poněkud houstnout. Opravdové husto ale nastalo ve chvíli, kdy jim onen pohledný sympaťák prozradil, že kdyby je ke hře nenalákal, tak by zemřel. A že teď dost pravděpodobně začnou umírat oni, protože organizátor téhle verze Vadí nevadí se s ničím nepáře. Dalo by se nad tím mávnout rukou, kdyby po návratu domů Olivia a její přátelé nenacházeli připomínky hry na každém kroku. Textovky, telefonáty, nápisy na zdech, dotazy náhodných kolemjdoucích – ti všichni opakují otázku „Vadí nevadí?“ A varianta, že by odmítli, nepřichází v úvahu. Poznají to ve chvíli, kdy to někteří z nich zkusí a zemřou. Jak hráči ubývají, hra nabírá obrátky a stupňuje náročnost. Jak zastavit smrtící kolotoč, když žádné standardní řešení neexistuje? (Cinemart)

flyer.nick odpad!

Dávám odpad za ten konec. Celou dobu jsem si říkal že fajn, že takový béčkový horor, ale může to mít luxusní nebo alespoň průměrně vychytralý konec. Ale nakonec ukončeno naprosto bez nápadu, žádný obrat. Docela by mne zajímalo, kdyby to mělo úspěch, jak by na tohle chtěli tvůrci navázat s dvojkou, žádný prostor si tam nenechali. I když na druhou stranu, aspoň to neskončilo moc happy endem 😀 ()

Pokri

Tínedžerská kravinka s jednoduchým scenárom a nulovými zvratmi. Horor pre -násťročné americké publikum s miestami smiešnymi hereckými kreáciami, najmä, keď sa k slovu dostáva "hra". ()

Sashmen13

Nebylo to špatný, ale ten podvádějící démon na konci to pohřbil, tak buď hraju podle pravidel, nebo na to seru a čubka se ukázala jako moralní trash na konci aspoň, to ušlo. Ten snapchat filtr byl ale dost scary, to uznávám. ()

pájap

Ale jo.dobry.je fakt,ze ten nápad není zrovna z nejoriginálnějších..moc se mi líbila smrt tužkou do oka...a chození s vodkou bylo taky super....ze by za tím vším byla Olivia??tak ne...konec mi tedy šokující nepřišel....průměr... ()

Pejda

Nápad této hry vadí nevadí ve filmu bych hodnotil jako skvělej, ovšem mohlo by to být lépe zpracované jak bych to řekl "méně nadpřirozena". Lekačky tam byly slušný...50% ()

Marcecek

Ani neviem, prečo som si tento film stiahol a pozrel si ho, ale nemôžem povedať, že by som z neho bol sklamaný, práve naopak, celkom som sa bavil. Nieje to nič na opakované zhliadnutie, stačí ním vyplniť jeden večer. Démon, čo sa hrá so životmi ľudí nieje originálna premisa, ale výkony hercov sú uchádzajúce, k nejakým trapným scénam tu nedochádza. A všimol som si, že tento druh filmov nekončí pozitívne, ale keď sa nad tým zamyslím, platí to pre väčšinu hororov. ()

soukyd33

Hra, která vás nenechá nikde v klidu. Pravidla jsou jasná. Nesplnit úkol je smrt každého hráče. Počet hráčů není daný. Důležité je, aby hráči hráli. Zajímavý nápad na scénář. Herecké výkony průměrné. Herecké obsazení super. Scény děsivé až místy vtipné. Zvuk zde není moc důležitý. Zaměřujeme se spíše na scény a akce. Poznámka: Řešení některých situací je zajímavé. Hvězdiček 3 ()

Feacher

Blíží se státnice, takže jsem po dlouhé době měl zase čas se podívat na nějaký film :)... než se dostanu k něčemu zase kvalitnějšímu, tak kurzor zasáhl Truth or Dare (nikdy jsem nepochopil proč se to do češtiny překládá jako Vadí nevadí, když Pravda nebo úkol zní daleko přirozeněji a dává to smysl)... každopádně docela slušný horor na večer jako oddych od všech starosti běžného dne... Má to svou myšlenku, mimiku WD jsem tam opravdu viděl :), ale trochu se to obecně přisosává na jiných hororech... ale který horor dnes ne, že jo... základem filmu klasicky psychologie postav a velmi okatě se tato psychologie promítla i do závěru... kdyby to dopadlo "lépe" (nebudu rozvádět pro případ, že jste film neviděli), asi bych film považoval za mnohonásobně nereálnější slátaninu... Příběh plus mínus průměrný, herecky asi v pohodě, délka akorát, z koncentrace a "připoutání" k příběhu se občas vypadne, ale nuda to po většinu času není... 70 %! ()

Rk14

Prečo všade toľko hejtu?? Náhodou to bolo celkom fajn. Šiel som do kina po prečítaní pár tunajších komentov, čiže som nič extra nečakal, skôr som tam šiel aby som si utvrdil, že to bude fakt na nič. No na prekvapenie sa nič také nedialo a videl som úplne v pohode oddychový thriller/horor.. Ten koniec ma však úplne dostal :D.. nechápačka :) ()

Fibonacci

natiahnutá americká tínedžerská chriapka bez štipky strachu, napätia, ale za to s humorom a romantikou. akoby sa počas filmu samotny film nevedel rozhodnuť, čo to vlastne je. začalo sa to slušnou 1 ľakačkou a tam to sa žáner hororu aj skončil. pokračovalo to ako thriller, no ten skončil asi niekde v polovici, ked sme už len čakali či to bude truth or dare. ku koncu sa nám ukázal nový žáner filmu, a to romantika v podobe sekse-kekse, v asi tej najnevhodnejšej chvíli. bolí ma srdce z týchto "NeviemSaRozhodnúťAkýSomFilmTakBudemVšetky". nerád to hovorím, lebo milujem horory a rád sa bojím, ale dnes je to bieda s týmto JéanErom. ()

Tribbiani27

Nápad dobrý, zpracování už horší. S horory to jde v poslední dobou z kopce a narazit na opravdu dobrý, je hodně těžké - na toto se dívat dalo, rozhodně jsem se nenudil, ale upřímně jsem od toho čekal trochu více. Celkově ty scény mi přišly až moc béčkové, jakože těšíte se na ně, už to vypadá, že to přijde a nakonec střih a konec scény a jedeme dál čekat na další...škoda. Před pár lety bych dal tak 35%, na dnešní dobu 60%. ()

sara93

Dorej nápad, který je hrozně natočen a na horor je to takové pubertální. Líbí se mi dle mého názoru vtipný konec. ()

VincentB.

Podla mňa je film veľmi dobrý. Nič mu nechýba všetko pekne šlape. Dokonca aj jednoduchý efekt s úškrnom je parádny. Vadili mi iba dve veci. Úplne posledná scéna. Lebo takú podlosť od Olivie nechápem. Jedine, že má dosť času aby sa nedostala na rad, iba tak si to viem vysvetliť. A druhá vec čo mi vadí bol super model elite look protoganistiek. Proste chalan divák sa nevie pri nich sústrediť na film. 80% ()