Vadí nevadí

• Kanada

Horor / Thriller

USA, 2018, 103 min

• Psychor

Jakožto zdejší hororový expert mohu s čistým svědomím prohlásit, že nominace na nejhorší horor roku snímku Blumhouse's Truth or Dare v žádném případě neunikne. Vážnost situace názorně dokumentuje i marketingový tah s obohacením jména filmu o název produkční společnosti za účelem odvrácení očekávaného kasovního fiaska. Režie se Wadlowovi rozpadla pod rukama do takové míry, že Truth or Dare místy získává pachuť parodie. Lekačky založené na prudkém nárůstu hlučnosti o desítky decibelů již neodmyslitelně patří do pracovního inventáře neschopných režisérů. Nic nového. Jenže v případě Wadlowa lze hovořit přímo o hororovém zoufalství, které je podtrženo absurdními nápady à la jokerovský úsměv, jenž v divákovi nevyvolává hrůzu, ale naopak ho rozesmívá. Závan příběhové originality také nečekejte, prakticky se jedná o spin-off Final Destination; avšak s nekreativními úmrtími a v košer verzi. Z televize posbíraní (ne)herci pak celou tu bídu dokonali. Odpad!(19.4.2018)

Jako by se nás producenti ptali: Cílovku jsme si vybrali diváky končící na -náct. Vadí, nevadí? Pokud vám to vadí a řadíte se mezi -cetníky, tak si film neužijete. Uvidíte pouze další paralelu na Nezvratný osud s pár prvoplánovitýma lekačkama a tradiční smetánkou amerických teenagerů, který vymíraj dle očekávání diváka. Nebo na jejich hru přistoupíte a užijete si "oddechovej" thriller, kterej neurazí. Pak si třeba všimnete pár trefnejch vtípků, že se v rámci žánru postavy chovaj celkem racionálně a že některý úsměvy jsou pěkně děsivý. A bonus? Krásná parodie sociálních sítí a internetu. Že si na googlu už najdete něčí adresu, na fejsu s kym se kamarádí, policajti vám předhodí obsah messengeru a konec to zabije totálně. Když se dneska ve filmech satira na tenhle problém objeví, má u mě bod, a horor dvojnásob. Blumhouse rozhodně umí víc, ale na to, že z Truth or Dare je cítit jen snaha o kasovní jednohubku pro mladistvý skupinky, tak se člověk pobaví. 60 %(17.4.2018)

• Vxxx

No žádná bomba to samozřejmě není. Ale v rámci možností se na to dalo koukat. Herecky to tak špatně nebylo, ale postavy byly napsané hrozně nesympaticky. Palec nahoru za konec, který mě osobně překvapil. I když se to asi dalo čekat od první chvíle. Dějově nic originálního. Nešlo ani tak o horor jako spíš teen thriller se špatně natočenými a předvídatelnými lekačkami. Znovu to už vidět nepotřebuji. 2*(3.5.2018)

• Jenda

Parta sociálně neuvědomělých středoškolských odpadků odjede do Mexika ztřískat se do němoty a utužit svá "přátelství" a přiveze si odtamtut hispánského démona s perfektní angličtinou, který je nenápaditě kosí, když si nechtějí hrát. Neděsivý horor postavený na stejných rysech, na jakých byl postaven třeba Final Destination nebo Kruh. Co je překvapující, dialogy nezní jako by je psal někdo po lobotomii a herci nehrají tak, jako kdyby zrovna vypadli z něčeho na úrovni telenovely. Celkově ale víceméně nuda, na kterou do týdne zapomenu. Od Jeffa Wadlowa už jsem viděl lepší kusy.(17.4.2018)

• silentname

Asi sa už skutočne prestanem tešiť na nové hororové filmy. S výnimkou premisy toto podľa mňa nemá skoro vôbec nič na ponúknutie. "Truth Or Dare" je podľa mňa maximálne nefunkčný horor s nulovou razanciou na akúkoľvek atmosféru. Niektorí kritici to ohodnotili ako nečakane zábavný film, no v mojich očiach je toto iba nudný film, ktorý má dobrý nápad. Vražedné hry ma vždy zaujímali a skĺbiť to takto mohlo skutočne fungovať. No osobne som mal pocit, že kým trailer aspoň vybudoval nejakú atmosféru a mal som pocit, že by to mohlo byť dobre spracované, tak film ako taký našiel cestu, že to čo bolo celkom strašidelné v traileri je absolútne nefunkčné. Osobne ani neviem povedať, čo funkčné je. Tento film nemá žiadne strašidelné momentky, nemá žiadnu atmosféru, nemá žiadne vizuálne alebo krvavé scénky, nemá absolútne nič. A tým pádom je na postavách, aby to potiahli hore a urobili z toho dobrý film. No čo sa stane, ak máte dokopy 7 ľudí, z ktorých sú vám ukradnutí absolútne všetci. Ich dialógy sú nudné, ich vzťahy sú nudné, všetko čo sa vo filme deje je absolútne nefunkčné a jediné čo sledujeme je partiu tínedžerov, ktorí sú obklopovaní ľuďmi s pretiahnutými tvárami a neustále dokola hovoria: "Truth or dare?" Tento film je skutočne otrasný. Je absolútne otrasný. Myslím si, že jediné čo môžem ohodnotiť kladne je nápad vražedného "Pravda alebo odvaha" a... čo ešte? Rozbitý kláštor možno vyzerá celkom tajomne a... možno scénka na streche ma trošku držala v nejakom napätí. No je blbé, že musím skutočne dlhodobo rozmýšľať nad tým, čo bolo na filme skutočne efektné a čo by som mohol ohodnotiť pozitívne. Osobne hovorím, že sa filmu vyhnite. Ak sa vám to z traileru zdalo mizerné, tak sa to len potvrdí. Ak vás navnadil, tak radšej schladnite, lebo ostanete rovnako sklamaní ako ja. Nefunkčné horory tu skutočne netreba. Hodnotenie: D-(3.5.2018)