Vadí nevadí

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2018, 100 min

• Vxxx

No žádná bomba to samozřejmě není. Ale v rámci možností se na to dalo koukat. Herecky to tak špatně nebylo, ale postavy byly napsané hrozně nesympaticky. Palec nahoru za konec, který mě osobně překvapil. I když se to asi dalo čekat od první chvíle. Dějově nic originálního. Nešlo ani tak o horor jako spíš teen thriller se špatně natočenými a předvídatelnými lekačkami. Znovu to už vidět nepotřebuji. 2*(3.5.2018)

• Marceloo

Partia priatelov sa vyberie na dovolenku do Mexika. Narazia tu na chlapíka, ktorý ich zoberie do zruinovaného kláštora, kde sa zhodnú, že by bolo dobrým nápadom zahrať si hru Truth or Dare. Ukáže sa ale, že sa stali jeho obeťami a on ich vtiahol do smrtiacej hry, ktorá ich odteraz bude desiť na každom rohu. - Ďalší Teenage horor bez štipky inovácie a bez akéhokolvek pokusu priniesť niečo nové. A pritom je tento subžáner jedným z tých menej vyčerpaných a ponúka tolko možností. Mladí herci sú celkom sympatickí, ale ich neskúsenosť je až príliš výrazná. Velmi tu chýba atmosféra a systematické úmrtia, ktoré dokáže divák predvídať na míle ďaleko, z toho robia jeden z najmenej uspokojivých kino hororov, ktoré som v posledných rokoch videl. Blumhouse v poslednej dobe čím ďalej tým viac zlyháva, takže dúfam, že Halloween to trochu oživí. + herec z Yoga Hosers + herečka z The Walking Deceased + herec z House at the End of the Street + herečka z Freaks of Nature + herec z Bone Tomahawk + herečka z American Horror Story(17.6.2018)

• castor

Prostá hra + prostý děj = naštvaný divák. Kdyby se hlavní hrdinka raději věnovala charitě a nikdy nevyrazila s přáteli na jarní prázdniny do Mexika, bylo by všem lépe. Partu napadne největší kravina, tudíž vyrazí s neznámým hošanem do polorozpadlého opuštěného kláštera a zahrají si pitomou pubertální hru. Po návratu domů je cosi najde a nechce je z prokleté hry pustit. Kdo odmítne hrát, zemře. Ovšem likvidace postav je tak mdlá, že i Nezvratný osud 13 by to svedl lépe. Zdeformované obličeje postav naznačující přítomnost zla brzy začnou otravovat, tvůrci (hned čtyři scénáristé) prakticky nic kloudného nevymysleli, atmosféra nestrhne, lekačky jsou mizerně natočené. Ve výsledku tak zbývá jen zoufalý pohled na hodinky a lítostivý úšklebek.(23.8.2018)

Když jsem se o tom filmu dozvěděl, podlehl jsem dojmu, že to to bude klasická teenagerovská vyvražďovačka (čili sračka), což nakonec nebylo zas tak daleko od pravdy. Nejvíc mi na tom filmu vadily debilně napsané postavy (jejichž přežití mi bylo ukradené), resp. extrémně nesympatický casting, jinak mě film v podstatě bavil (byť těžké předvídatelnosti se to nezbaví skoro ani na minutu). Při sledování jsem se ovšem nemohl ubránit dojmu silné podobnosti s mým oblíbeným snímkem Neutečeš, který po mém soudu dává tomuto filmu notně na frak - Truth or Dare nemá ani z desetiny tak dobrý soundtrack, ani takovou zábavnost, přesto mi těch 103 minut vcelku uteklo, a když odhlédnu od své averze vůči čemukoli teenagerskému, měl ten film asi nakonec přece jen něco do sebe. Osobně ovšem doufám, že se mi případné další filmy s Lucy Hale už vyhnou, neboť jednou to bohatě stačilo.(27.8.2018)

• ricci.s

Tentokrát to na plných 100% splnilo moje očakávania, ktoré boli vlastne nulové. Je to už v poradí tretí horor s týmto názvom, samozrejme najslabší (to už viac odporúčam minuloročný TV film od Syfy, ktorý bol takmer identický, no našťastie brutálnejší). Toto vlastne ani horor nie je - ako vyvražďovačka to pri takýchto chabých úmrtiach neobstojí, krv žiadna, napínavé ani trochu. Už aj rating PG-13 je prehnaný, tohto by som sa nebál ani v 5 rokoch. Predpokladal som, že sa mi to vôbec nebude páčiť, ale vďaka celkom zábavnej téme sa aspoň dopracujem ku koncu aj bez vulgarizmov. A to sa splnilo.(26.4.2018)

• - Tváře postav se také měly podobat filtrům na Snapchatu, Instagramu či Facebooku, obzvláště jejich „velká pusa“. (griph)

• - Existují stránky filmu, kde si můžete tuto hru zahrát. (griph)

• - Před natáčením se herci, kteří hráli hlavní postavy, účastnili společného výletu. (griph)