Vadí nevadí

• Kanada

Horor / Thriller

USA, 2018, 103 min

• Vxxx

No žádná bomba to samozřejmě není. Ale v rámci možností se na to dalo koukat. Herecky to tak špatně nebylo, ale postavy byly napsané hrozně nesympaticky. Palec nahoru za konec, který mě osobně překvapil. I když se to asi dalo čekat od první chvíle. Dějově nic originálního. Nešlo ani tak o horor jako spíš teen thriller se špatně natočenými a předvídatelnými lekačkami. Znovu to už vidět nepotřebuji. 2*(3.5.2018)

• silentname

Asi sa už skutočne prestanem tešiť na nové hororové filmy. S výnimkou premisy toto podľa mňa nemá skoro vôbec nič na ponúknutie. "Truth Or Dare" je podľa mňa maximálne nefunkčný horor s nulovou razanciou na akúkoľvek atmosféru. Niektorí kritici to ohodnotili ako nečakane zábavný film, no v mojich očiach je toto iba nudný film, ktorý má dobrý nápad. Vražedné hry ma vždy zaujímali a skĺbiť to takto mohlo skutočne fungovať. No osobne som mal pocit, že kým trailer aspoň vybudoval nejakú atmosféru a mal som pocit, že by to mohlo byť dobre spracované, tak film ako taký našiel cestu, že to čo bolo celkom strašidelné v traileri je absolútne nefunkčné. Osobne ani neviem povedať, čo funkčné je. Tento film nemá žiadne strašidelné momentky, nemá žiadnu atmosféru, nemá žiadne vizuálne alebo krvavé scénky, nemá absolútne nič. A tým pádom je na postavách, aby to potiahli hore a urobili z toho dobrý film. No čo sa stane, ak máte dokopy 7 ľudí, z ktorých sú vám ukradnutí absolútne všetci. Ich dialógy sú nudné, ich vzťahy sú nudné, všetko čo sa vo filme deje je absolútne nefunkčné a jediné čo sledujeme je partiu tínedžerov, ktorí sú obklopovaní ľuďmi s pretiahnutými tvárami a neustále dokola hovoria: "Truth or dare?" Tento film je skutočne otrasný. Je absolútne otrasný. Myslím si, že jediné čo môžem ohodnotiť kladne je nápad vražedného "Pravda alebo odvaha" a... čo ešte? Rozbitý kláštor možno vyzerá celkom tajomne a... možno scénka na streche ma trošku držala v nejakom napätí. No je blbé, že musím skutočne dlhodobo rozmýšľať nad tým, čo bolo na filme skutočne efektné a čo by som mohol ohodnotiť pozitívne. Osobne hovorím, že sa filmu vyhnite. Ak sa vám to z traileru zdalo mizerné, tak sa to len potvrdí. Ak vás navnadil, tak radšej schladnite, lebo ostanete rovnako sklamaní ako ja. Nefunkčné horory tu skutočne netreba. Hodnotenie: D-(3.5.2018)

Už podle traileru jsem si říkala, že se bude jednat o typický teenagerovský film, který pro mě bude totální hovadina a propadák, nakonec jsem mile překvapená. Horory moc nemusím, většinu hororu mám ruku před očima a čtu si titulky, dokáže mě vylekat i samotná hudba, ale je to součást kinematografie, takže se sem tam na nějaký podívám. Na tenhle film jsem se dokázala dívat s otevřenýma očima po celou dobu. Není to strašidelný skoro vůbec (snad až na dvě lekavé scény), proto to neberu jako horor, ale spíše jako thriller, což funguje daleko lépe. Příběh je zajímavý, napínavý a ani občas i dost naivní. Konec mě hodně překvapil a nakonec jsem si z toho odnesla to, že jsme všichni na světě zbabělý lháři, takže občas neuškodí se zeptat na otázku "Vadí nevadí?".(21.4.2018)

Ty vole prequel k Tichému místu ?? Né že by tenhle horor, byl právě ten, na který se čeká, ale překvapivě hodně slušný. Vlastně až na to, že ta úmrtí byla taková nevýrazná a dost často hozená mimo záběr, tak jinak film funguje. Nejlepší na filmu, logicky je, "pravda nebo úkol" takže taková procházka na střeše, dovede být stejně zajímavá, jako pravda o otci. Herci a jejich postavy, celkem dobrý, hlavně Lucy Hale, je asi z té party, nejvíc cool. Je to mezi třemi až čtyřmi, ale jelikož z těch všech teen hororů, co sem viděl, tak je to celkem dobrý film, byť tohle neni tak úplně horor. I když ten úsměv ala Willem Dafoe, si ještě pár dní, pamatovat budu. Tak ten konec, to je pořádná ojebávka.(22.4.2018)

Jasně, žádná bomba pecka horor to není, ale v rámci možností, a s tím, s čím do toho jdete, je to přijatelný. Obyčejná žánrovka typu Pravda nebo Úkol. Otázky i úkoly se začnou stupňovat a vyhrocovat. Klidně tomu mohli ještě trochu naložit. Atmosféra u těchhle levnejch hororů rozhodně nemůže fungovat, ani ty postavy nejsou zrovna špičkový, ale co potěší, jsou ty nechutný creepy úšklebky. Tipuju, že na to hodně rychle zapomenu, ale konec dost překvapil a holky maj na nějakou chvilku klid :)(19.4.2018)