Vadí nevadí

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA, 2018, 100 min

Hororové príbehy, ktoré začínajú tým, že sa partia mladých ľudí vydá nejako na párty, sú proste evergreen. Nanešťastie sa vždy niečo zvrtne a oni skončia tak, že ich prenasleduje vrah v maske, monštrum s motorovou pílou alebo skupinka znetvorených lesných ľudí. Ale už úvodné titulky Vadí nevadí napovedali, že toto bude niečím iné. Na tento film som narazil náhodou, keď som sa nudil. Film nevyzerá ako horror ale bral som to skôr ako thriller. Síce to nenesie známky hororu, ale film ma zabavil a keby vyšla dvojka, tak pokojne pozriem aj tú, ale do kina by som na to nešiel. Filmu tlieskam za to, že jeho postavy konali úplne prirodzene a na pretras prišli bežné problémy dnešnej doby. Nečakajte v pozadí žiadnu prihlúplu lovestory. Vadí nevadí vás len usvedčí v tom, že shit happens. Vlastne celý snímok má dosť príjemný spád. Ešte teraz vo mne rezonuje záverečná myšlienka filmu: Horšie a rýchlejšie ako všetci démoni sveta, sú sociálne siete. Vadí alebo nevadí?(18.11.2019)

Hodně ve stylu nezvratného osudu, ale s vlastním rozhodnutím smrti! Herci v pohodě, lekačky v podobě upravených obličejů taky, závěr filmů sice už tak zajímavý nebyl, ale jako celek dobrý! Parta přátel se nechá přemluvit ke hře vadí-nevadí v opuštěném kostele. Tam se zároveň dozví, že hra je skutečná a ať nepřestávají hrát! Když se vrátí s dovolené umře jeden z nich a Olivia tuší, že je něco v nepořádku. Postupně se dozví pravdu, že na ně byla uvalena kletba a v jakém pořadí hráli, v takovém s nimi teď démon bude hrát kdekoliv s volbou odpovědi pravda-nebo úkol! 60%(18.9.2018)

A máme zde přítulného kříženečka, který se hodí do hororové rodiny s odrostlejšími dětmi, neb hrozí, že občas rafne do řiti. Je to kříženeček Nezvratných osudů a poudaček o zlých démonech, které mají diváci tolik rádi. Osazenstvo mládežníků je samozřejmě excelentně nežádoucí, o nic lépe na tom není ani hlavní hvězdička Lucy Hale, která vládne sexappealem asi jako brambory v síťovce, má dokonce ve filmu i milostnou scénu, tudíž se mohutně zapracuje na řídnutí jejich řad. Na gore si divák nesmlsne, vlivem přístupného ratingu, ovšem invenční pasáže jsou přítomny. Nasadí se odpovídající tempo, řady studentíků se užitečně snižují a prostor dostanou i vysvětlující pasáže o původu hry. Pro režiséra Jeffa Wadlowa nejsou horory doménou, ten jeho dávný pokus Cry Wolf ani mezi horory nepočítám, zde ukazuje, že určitě má rezervy, nicméně dokáže s divákem hrát přijatelnou horor hru, v níž není prostor pro nudu a klopýtavé tempo. Úmrtí nejsou nej, vrcholem je vyříznutý jazyk, jinak mně to jeho pojetí nevadilo. Takže příště přidat na drastičnosti a taky říct hercům, aby se tvářili sympaticky, nad svými mrtvými kamarády projevili odpovídající emoce a ono to půjde. Určitě dobrý hororový základ v sobě Wadlow má a třeba půjde i do pokračování. Film na sebe vydělal a je zralý na druhý díl. 9/10(17.7.2018)

• Kudly4

Tak tohle byl velký omyl. Čekal jsem moderní horor, plný krve, nuceného vraždění a násilí. Totálně debilní příběh, smrti naprosto směšné, umírají jim přátelé a u všech jsou emoce na NULE !! scénář děravý jak moje ponožky a ty scary faces ? jako vážně ? Během této sračky jsem si řekl minimálně 5x na co to do prdele koukám. Závěr byl odpad jako prase. Horor pro děti.(22.8.2018)

• SOLOM.

Poslední dny jsem se aktivně věnoval filmům na obdobné téma. Musím však smutně podotknout, že tento nejnovější je z nich asi nejslabší. Ani ne tak svým vizuálem, atmosférou či brutalitou, ale celkovou tvůrčí překombinovanosti a místy až směšnými situacemi. Při jeho sledování jsem si skutečně připadal jako v té otřepané frázi „ no prostě jak na housenkové dráze“. Zatímco některé pasáže byly velmi slibné a některá úmrtí postav i vcelku brutální, tak se tu našla i hromada nudných minut, nelogických momentů a hlavně mě neskutečně štvalo, jak démon pořád přeskakoval z osoby na osobu (plus ty jejich rozmazané ksichty za pomoci aplikace). Přitom kostra příběhu nebyla vůbec špatná. Bylo vidět, že tvůrci mají následováno dost podobných kousků a ani by mi nevadila jistá neoriginalita, ale právě jejich snaha neustále něco kombinovat, vytvářet chaotické akční vsuvky, místo aby se snažili více tlačit na samotnou atmosféru a gradovat napětí. Každou zajímavou scénu následně nahradily minuty nudy. A vzhledem k přepálené stopáži jsem několikrát nervózně pokukoval po časomíře. Co se hereckého obsazení týče, tak to taky nebyla zrovna velká sláva, ale nerad bych křivdil všem. Byla škoda, že jeden z největších ocasů zařval mezi prvníma. Alespoň jsem si tu jeho chvilku slávy na biliardu užil s veškerou grácií. Další slabinou byl samotný závěr. Očekával jsem alespoň povedené finále, ale dostal jsem syrovou a hlavně nedochucenou omáčku. Možná se to někomu líbilo, ale já mezi ně určitě patřit nebudu. 40%(14.6.2020)

• - Tváře postav se také měly podobat filtrům na Snapchatu, Instagramu či Facebooku, obzvláště jejich „velká pusa“. (griph)

• - Film měl jít do kin o dva týdny později – 27. dubna 2018, ale nakonec se zjistilo, že 13. duben 2018 je pátek a film byl přesunut. (griph)

• - Existují stránky filmu, kde si můžete tuto hru zahrát. (griph)