Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Špinič

Výborný film, ktorý bol nakrútený úplne iným spôsobom ako som čakal. Nebol to akčný film postavený len na akčnosti, ale aj na scenáristicky veľmi podarených rozhovoroch. Ale nemôžem si pomôcť, ale celé mi to pripadalo nejak smutne. Videl som v tom smutný príbeh človeka s ako keby nejakou chorobou, a preto som nevedel, ako mám ku filmu pristupovať, ako ku akčnej lahôdke , alebo ku dráme. Koniec koncov, bol to film veľmi zaujímavý a preto sa nehambím dať 4*. Toto bude možno trochu morbídne, ale ak by na konci hlavný hrdina zomrel, asi by som dal 5* :) ()

oceanic6

Jedna z podarenejších komiksových adaptácií! Eric Bana a Jennifer Connelly sú vo svojich úlohách presvedčíví, film stavia na psychologickú a dejovú zložku viac ako na akciu. Ale ked uvidíte Hulka ako metá tanky, vrtuľníky a stíhačky budete o to radšej. V týchto scénach treba pochváliť veľmi podarené efekty. Pochvalu si ale zaslúži aj celé spracovanie filmu, kedy sa obraz rozdeluje na niekolko častí a vytvára tak dojem ako keby sme čítali komiks. Bohužial len 3 hviezdičky lebo ide o film ktorý napriek tomu že je vydarený, je natočený z velkej časti umelecky, čo nedovolí každému divákovi aby si ho užil. ()

MisoSR

Ježiši to bola vtákovina. Akože ja som neni nejaký laborant aby ma prvú hodinu bavilo čumeť na šeliake debilné pokusy a bunky a iné prkotiny. Tá prvá hodina bola taká nudná, že k tej druhej som sa ani nedostal:/ ()

Cloudek

Oproti pokračování to je naprostý skvost. Podle mého názoru, cokoliv na tom může být špatné, to ničí skvělé vypravování a kamera ( a Jennifer Connelly ). Eric Bana se na tu roli náramně hodil a skvěle mu sedí. Nick Nolte si projednou zahrál zavšiveného záporáka, ale ani tentokrát není vše černé na bílém. Osobně preferuji Hulka oproti ostatním zfilmovaným komiksům. Má něco co například žvýkačkovému Spidermanovi chybí. Nebudu sdělovat co, sám to nedokážu vysvětlit... ()

u.mojitko

Spor otce a syna, není žádná psina, matce když se ublíží, srdci chlapce přitíží. může na čas zapomenout, ne však zcela uniknout, strach se střídá se vztekem, něhu uvítal by s povděkem. ()

james11

Myslím, že docela kvalitní film s bezva příběhem a dobrým hereckým obsazením. Asi jediné, co se mi opravdu nelíbilo byl střih - víc obrazů v obraze, dělení obrazovky na dva děje i když nesmyslně. Myslím, že když se tento stříh používá decentně je to dobré, ale používat to snad jen kvůli tomu, aby to tam bylo není moc dobrý nápad. ()

FAxPR

lepší komiksová podívaná.. občasné originální umístnění několika záběrů na obrazovce najednou je taky fajn.. jinak celkem béčko, které ovšem překonává většinu havěti natočené podle komiksového podkladu.. ()

MrSalieri

Na Hulka jsem se dost těšil, čekal jsem něco ve stylu X-Menů, Spider-Manů, apod., ale byl jsem zklamán. První, co mě odradilo, byl strašně rozvleklý a nezáživný děj. Akce je brilantně natočená, vizuální zpracování hodnotím na výbornou, ale špatný scénář tento film shazuje do šedého průměru. Kdyby byl film tak o hodinu kratší, dalo by se uvažovat i o čtyřech hvědičkách, protože zvlášť ve druhé polovině jsem se opravdu bavil... ()

Tomulka

Toto zpracování sice nepatří mezí přední filmy s comixovou tématikou, ale dá se na to koukat a dokonce jsem již viděl film víckrát ( jsem prostě fanda do comixu). Rozhodně lepší než Hulk s Edwardem Nortenem ()

kacudzde

V souboji oblíbenosti komiksových hrdinů to u mě Hulk ( stejně jako Spiderman ) proti trojce Hellboy, Batman, Ironman prohrál " o několik délek ". Příběh o zeleném zuřivci je v první polovině moc roztahaný a ukecaný, což nezachrání ani těch pár akčních scén. ()

wrzec

Nedoceněné dílo...jednoznačně. Tohle je zatím to nejlepší zpracování o velkém, zeleném a nasraném chlapovi. Nechápu některé zdejší hodnocení. ()

cyberMythius

Slušně sledovatelný komiks s přemrštěnou délkou. Trošku míň řečí by tomu jen a jen prospělo. Každopádně si to 7/10 zaslouží. ()

Mrtvobog

Prvý diel Hulka ma nejak veľmi neoslovil, ani čo sa príbehovosti týka, ani hereckého obsadenia. Zato dvojka mi to nahradilo duplovito. ()

Saprofag

Tak 61%? To se mě nelíbí :). Vždyť to bylo nápaditý jako blázen. Vždyť výkony herců byly víc než dobrý. Vždyť to nebylo vůbec nuda. Jaký furt očekávání? Dalo by se tomu spousta věcí vytknout, ale makalo mi to výborně a za to trestuhodně nízké průměrné hodnocení dávám bůro a šlus! Ještě vzkaz pro ty, co nevědí, proč se mu udrželi trenýrky, když všechno ostatní ne. Bylo to proto, aby v každým druhým záběru nebylo vystavený jeho obří péro! Což teda aspoň já filmařům klidně odpustím. No ne? ()

Peenugirl

Je to dobrý a prudko ozeratelný film. Ajkeď neznášam akčňáky, musím priustiť, že ma to bralo, už z len jediného dôvodu a to je ten, že nebol založený na vycibrených akciových scénkach, dali si prácu aj s dotiahnutím rozumovej stránky. ostavy sa nezjavujú len tak bezdôvodne a ich osoba nie je prvolánová. Dobré. Na Anga Leeho málo. 65% ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)