Reklama

Reklama

Tygr a drak

  • Tchaj-wan Wo hu cang long (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Válečníci, kteří se naučí zacházet se zbraněmi od mnichů z Vudanovy hory, jsou prakticky neporazitelní; jejich podivuhodných schopností si široko daleko všichni váží a mají z nich strach. Ale Li už by chtěl s věčným válčením přestat, a proto svůj slavný meč, Zelený osud, někomu daruje. Meč je ovšem uloupen a Li je přesvědčen, že je jeho svatou povinností zabránit tomu, aby proslulá zbraň padla do nepovolaných rukou. Nezbývá tedy, než aby se v doprovodu své společnice, tělesné strážkyně Shu Lien, vydal po stopách lupiče... (Film+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (537)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nie je to prvé kung-fu, ktoré má naozajstný príbeh, ani film s najlepšou bojovou choreografiou. Dôvod, prečo to milujem a prečo tomu podlieham od prvých minút, je tá fantastická romanca. Tá medzi "mladými" je fajn (odbočka v púšti je prekvapivo funkčná), ale tá medzi Chowom a Yeoh je ÚCHVATNÁ. Už v prvom dialógu to medzi nimi tak rezonuje, že zunenie Nefritového meča je oproti tomu len hrkotaním plechu vo vetre. Nádhera. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Hui-Ling Wang, James Schamus, Kuo Jung Tsai .. Dosti rozporuplné dílko. Léta se mi film vyhýbal a už vím, že jsem vlastně o nic nepřišel. Technická stránka je slušná, ale ta obsahová je na tom hůře. Nevím jak všichni ostatní, ale já viděl zejména zdlouhavé ukecané pasáže bez něčeho působivého. Pak několik krásných záběrů, tam je snímek nejsilnější a k tomu protahované souboje, působící velice nepřirozeně (včetně létání a běhání po zdech) a ani choreografie není závratná. Rozhodně jsem se po zhlédnutí nevznesl.. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Líbila se mi ta retardovaná romance mezi Baiem a Lien, kteří sice jsou superbojovníky, ale co se vyznání vzájemné lásky týče, jsou extrémně plaší a přibližují se k sobě rychlostí dvou želv na zmrzlé kaluži. Souboje jsou solidní, ale třeba v Hrdinovi se mi jevily působivější. Chow je ztělesněné charizma, Yeoh výborně hraje plaché zamilované pohledy a Zhang je skvělá jako mladá dračice. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Opravdu krásná čínsko-tchajwansko-honkongsko-americká fantasy. Na moc takových filmů se nedívám a upřímně napsáno ani netuším proč .... Tohle je opravdu nápor na city, na mou romanticko-něžno-sentimentální duši. Ještě do sebe pouštím překrásnou hudbu k němu složenou ... ach, ty houslovo-flétnovo-bubínkovo-kytarovo-všelijak různě barevné tóny tklivých písní ... vážně, jsem spokojená a jsem moc ráda, že jsem si k tomuhle cestu našla. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ťažko som sa mohol pred desiatimi rokmi viac tešiť na nejaký film, ako na čerstvo oscarového Tigra a draka. Podobný film som vtedy ešte nevidel a bol som presvedčený, že budem omámený. Film začal, pomaly pokračoval, začali antifyzikálne boje, nejaké milostné zápletky a ja som si pomaly začal uvedomovať, že bezhraničné nadšenie bude vystriedané "iba" spokojnosťou. Som zvedavý, ako ho budem vnímať dnes, po mnohých rokoch. Možno spokojnosť bude nahradená nadšením. Na druhý krát sa ono nadšenie už začína dostavovať, ale k dokonalosti mi chýbal blue ray disk s 5 kanálovým zvukom. Začínam pomaly prenikať do hĺbky tohto unikátneho diela. Zatiaľ uznanlivo tlieskam vrcholu atleticizmu nového tisícročia. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (27)

  • Deseti nominacemi na Oscara snímek ve své době vytvořil rekord pro film v jiném, než anglickém jazyce. (Tygrys)
  • Ve své době mezinárodně nejúspěšnější asijský film všech dob utržil v celosvětových kinech 213,5 milionu amerických dolarů (z toho 128,1 mil. v Severní Americe). (NIRO)
  • Ziyi Zhang (Jen) se nikdy nevěnovala studiu žádných bojových umění. Přesto většinu akčních scén natočila sama. Velmi jí pomohla baletní průprava z dětství a "kouzla" závěsných drátů choreografa Woo-ping Yuena. (Vojcl)

Související novinky

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (více)

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

18.05.2013

Weinsteini to myslí vážně, ačkoli jejich plány se trochu změnily. Natáčení dvojky oscarového hitu, kterým Ang Lee redefinoval pohled na kung-fu filmy, mělo původně startovat právě v těchto dnech.… (více)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (více)

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

26.08.2012

Možná. Projekt Cleopatra, ve kterém by si Angelina Jolie měla zahrát výrazně realističtější pojetí legendární egyptské vládkyně (spíš než jako svůdkyně bude vykreslena jako šikovná politička a… (více)

Reklama

Reklama