Tygr a drak

Dulu Wang (kniha)

Peter Pau

Tan Dun

Tim Squyres

Na asijské, nebo asijsky vypadající filmy jsem nikdy nebyl. Možná to je i tím, jakou jsem na ně měl do teď smůlu... To se ale netýká Tygra a draka. Není to sice čistě pětihvězdičkový zážitek, ale mám prostě rád, když si člověk i po delší době uchovává z filmu pocit úplně stejný, jaký měl ve chvíli, kdy spustily závěrečné titulky. A právě mezi takové filmy Tygr a drak patří.(28.3.2010)

Scénář: Hui-Ling Wang, James Schamus, Kuo Jung Tsai .. Dosti rozporuplné dílko. Léta se mi film vyhýbal a už vím, že jsem vlastně o nic nepřišel. Technická stránka je slušná, ale ta obsahová je na tom hůře. Nevím jak všichni ostatní, ale já viděl zejména zdlouhavé ukecané pasáže bez něčeho působivého. Pak několik krásných záběrů, tam je snímek nejsilnější a k tomu protahované souboje, působící velice nepřirozeně (včetně létání a běhání po zdech) a ani choreografie není závratná. Rozhodně jsem se po zhlédnutí nevznesl..(14.3.2006)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Orgie pohybu a filmového umění. Trailer: http://www.csfd.cz/film/5733-tygr-a-drak-wo-hu-cang-long/videa/#(5.2.2009)

• woody

Když už jste dali Oscara tomuhle,tak kde jsou pak Oscary pro Jackieho Chana-ten se alespoň nadře a není zavěšený na laně-nebo pro Bruce Leeho-ten vymyslel vlastní bojový styl- tak kde jsou?A vy to dáte téhle nudné slátatině.(23.8.2003)

Opravdu krásná čínsko-tchajwansko-honkongsko-americká fantasy. Na moc takových filmů se nedívám a upřímně napsáno ani netuším proč .... Tohle je opravdu nápor na city, na mou romanticko-něžno-sentimentální duši. Ještě do sebe pouštím překrásnou hudbu k němu složenou ... ach, ty houslovo-flétnovo-bubínkovo-kytarovo-všelijak různě barevné tóny tklivých písní ... vážně, jsem spokojená a jsem moc ráda, že jsem si k tomuhle cestu našla.(25.11.2013)

• - Hudební skladatel Tan Dun měl pouze dva měsíce na složení a nahrání hudební složky filmu. (Morien)

• - Postavu Li Mu Baie měl původně ztvárnit Jet Li, roli však odmítl kvůli práci na filmu Romeo musí zemřít. (Tygrys)

• - Natáčení probíhalo v provincii Anhui, v bambusovém lese v Anji, Jiangsu, Pekingu, v Cangyanshanu a Chengde, Habei a Xinjiang (Čína). (Tygrys)