Puzzle

• USA Puzzle (více)

Snímek Puzzle skýtá detailní portrét čtyřicátnice Agnes, která se nikdy nedostala daleko od domova, rodiny či úzce spjaté komunity přistěhovalců, v níž byla vychována svým ovdovělým otcem. To se začne nenápadně, ale dramaticky měnit poté, co Agnes dostane k narozeninám puzzle. Zažije opojné vzrušení nejen z toho, že dělá něco, co ji baví, ale taktéž z toho, že je v tom opravdu dobrá. Po letech, kdy se věnovala výhradně potřebám svého manžela Louieho a synů Ziggyho a Gabea, Agnes konečně našla to, co by chtěla dělat. Když vystoupí z bubliny svého domova, aby se mohla věnovat novému koníčku, seznámí se s Robertem, bohatým a samotářským vynálezcem, který okamžitě odhalí její talent a přijme ji za svou partnerku na nadcházejícím světovém turnaji ve skládání puzzle. (Cinemax)

blackJag

Malá lidská dramata a jejich "exotické" katalyzátory. Jednou jsou to třeba sochy z másla, jindy zase skládaní puzzle. Ok, katalyzátor máme, co to drámo? Upřímně? Nic moc. Jak příběh postupuje, byla mi jeho protagonistka méně a méně sympatická. 50% ()

Hanys_

Jeden dárek na čtyřicátiny spustí lavinu, která život Agnes otočí úplně naruby. Tyhle malé filmy o relativně všedních věcech běžného života mají fakt neuvěřitelnou sílu. ()

Mlle

Výborný film s příjemně komorní atmosférou, který dává nahlédnout pod pokličku zdánlivě i skutečně nesourodého páru a milostného trojlístku rozličné víry, myšlenkového nastavení i životního stylu. A přesto, navzdory všem typickým šlápnutím vedle, charakteristickému nedostatku zkušeností i subjektivním přáním to tak nějak klape. Zajímavé psychologické profily troufnu si říct mistrovsky ztvárněné pro mě osobně „naprosto neznámými herci“ – v hlavní hrdince jsem nepoznala ikonickou Kelly Macdonald, a tak mě mohla znovu oslnit. Banálnímu příběhu vtiskla zapamatovatelný, sympatický a citlivý ráz. Za mě bez debat jeden z nejlepších filmů roku a důkaz, že pro velký film není potřeba absurdního děje nebo výpůjček z neexistujících světů. ()

Rathalos

Puzzle je pre mna velmi prijemnym prekvapenim,drama z bezneho zivota jednej rodiny,kde zena je vzornou manzelkou i matkou,no nie je stastna v manzelstve,vyborne sa na to pozeralo aj vdaka hereckemu vykonu Kelly Macdonald,ktora bola neskutocne presvedciva,cele to bolo sprevadzane hudbou,ktora lahodi usiam,urcite je to film,ktory si zasluzi pozornost...:-) ()

BOURQUE

Pomaličky odkvapkávajúci film, zachytávajúci pocity ženy, ktorá vďaka hry puzzle opäť objaví svet okolo seba. Presvedčivá hra Kelly Macdonaldovej, ktorá dobre vycítila to, že ako má zahrať postavu Ágnesa. Zachytenie jednotlivých osobností rodiny je len povrchná. Na záver som čakal snímky, ktoré obsahujú náznaky na „väčšie zmeny“ v živote hlavnej hrdinky. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Rockerman

Nesebevědomá, ušlápnutá žena v domácnosti se vzorně stará o svého manžela a dva syny. K narozeninám dostane puzzle a zjistí, že je tom dobrá a baví ji to. Tak začíná Agnes cesta za sebevědomím. Jsem si vědom, že film se může stát "municí" pro feministky. Agnes se přece stará o "šovinistické prase" a postupem času mu začíná vzdorovat a dává mu lekci. Přesto se mi to líbilo a volím nadprůměrné hodnocení. ()

tomik99

Zpočátku jsem ten film bral jako snímek o uťáplé ženské, která hledá zábavu, zjistí, že je nadaná ve skládání puzzlí a o tom to celé bude. Asi v polovině mě přestal film bavit, protože z poněkud normální rodiny, která měla své problémy jako každá jiná na světě, se najednou vyklubala rodina plná blbů a násilníků. To mi tam moc nesedělo, tudíž celý závěr se mi vůbec nelíbil a nějak mi nepasoval k dosavadnímu ději. Irrfan Khan je sice fajn herec, ale tady se mi jeho role vůbec nelíbila. No nic, jde se dál. ()

Maximilianus

Pre mňa rozporuplný film. Príbeh je svojím spôsobom pekný a pravdivý, o hľadaní samého seba a šťastia, avšak na druhej strane je aj o nevážení si toho, čo človek má. Úplne rozumiem, že hlavná hrdinka bola znudená životom a nový impulz v podobe puzzle ju nakopol a otvoril jej oči, a ja jej to aj prajem, ale na druhej strane, jej manžel a dvaja synovia pracovali aby mohla rodina fungovať a ona iba musela obstarávať domácnosť, variť, prať a nakupovať, pričom do práce nechodila. Takže čo chcela? Rovnako, podľa mňa mala veľmi dobrú rodinu, ktorá ju chápala a podporovala, len ona sa stále cítila ako v klietke. A s celou tou puzzle záležitosťou to trochu hnala do extrémov. Nikto jej nič na puzzle nepovedal, že nie je večera urobená sa sťažovali, aj to iba mierne, keď už to bolo po niekoľkýkrát v krátkej dobe, takže jej riešenia nebyť doma, klamať, hľadať útechu u iného muža, byť bezdôvodne protivná na svojho manžela a takmer úplne zanevrieť na svoju rodinu podľa mňa nebolo správne riešenie. Mohla to nejako vybalancovať. 6,4/10. ()

Shitonit

Absolutně normální film, něčem, o životě, bez keců, sic mě moc nebral, nevtáh, nezaujal, přes to je jistě zajímavej,pohodovej, má duši a konec konců i smysl. ()

Polcas

Vadil mi ten depresívny mood.Po pozretí tohto filmu človek normálne začne premýšľať,že skočiť pod najbližší vlak je vlastne celkom dobrý nápad.Svet je chladné a tmavé miesto,kde smrť je vlastne vykúpenie.Normálne mám pocit ako keby zajtra už ani slnko nemalo vyjsť.A ten koniec filmu nechám bez komentára... ()

SAINTS

Agnes dostane na narodeniny ako darček puzzle a to jej značne zmeni život .Rozhodne sa zmenit zauživane stereotypy a vdaka tomu sa dostane aj do New Yorku,kde spozna človeka ktory je v hrani puzzle rovnako dobry ako ona a spolu sa začnu pripravovat na sutaž.Zmenu v spravani tažko nesie hlavne manžel Agnes-automobilovy mechanik Louie,ktory považuje svoju manželku skôr za slušku ktora musi len varit,nakupovat ,upratovat a chodit do kostola.Skvely vykon v hlavnej ulohe podava v ulohe Agnes škotska herečka Kelly Macdonald ktora je velmi sympaticka a je až neskutočne čo dokaže zahrat svojimi očami.Divak jej jednoducho musi fandit.Pribeh filmu Puzzle je jednoduchi ale velmi hlboky.8/10 ()

solisoli

Intelektuálny príbeh v melancholickom režime, nebol vôbec nudný. Nie však každému môže byť tento charakter príbehu naklonený. Priepastný stav v rodine odlišných naturálne mysliacich členov sa zrazu v jednom momente zvrtne do úplne iných pozícií. Čo dovtedy Agnes, ktorú úžasne stvárnila Kelly Macdonald, nepoznala pri svojom manželovi sa zrazu vďaka nevinnému skladaniu Puzzle zmenilo v niečo, čo sa môže stať hoci komu, len aby vedel čo s tým ďalej. ()