Mandy - Kult pomsty

• Česko Mandy (festivalový název) (více)

Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas CageGhost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea RiseboroughBirdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, kteří spolu žijí láskyplným a poklidným životem na americkém severozápadu. Když ale jejich útočiště obklopené borovicovými lesy zničí náboženská sekta, v jejímž čele stojí sadistický Jeremiah Sand (Linus Roache – Vikingové, Ve jménu vlasti), Red se vydává na fantasmagorickou cestu lemovanou ohněm a potřísněnou krví. (Bontonfilm)

Jolee

Čekala jsem horor, dostala jsem parodii na horor, protože tohle prostě Cage nemůže myslet vážně. Je tam všechno: tygři, LSD, motorkářskej gang démonů, ujetý typicky americký náboženský freaks, mrtvej Bambi i vesmír. Ovšem hrozně jsem se pobavila! ()

Tipko

Osobné pozitívum filmu vidím v tom, že ukazuje na reálnu deštrukciu okultných siekt, drog i rockovej hudby. Myslím že tiež celkový charakter života členov sekty réžia dobre odhadla. Ale sekta vystupujúca vo filme si absolútne nezaslúži používať kresťanské pojmy, pretože kresťanstvo len zneužila na službu tomu "rožkatému". ()

rublik05

První polovina filmu extrémně nudná, druhá půlka už jenom nudná. Asi nejsem zrovna ideální fanoušek takových lehce ártových hororových slátanin, který by tohle veledílo nějak ocenil. Za mě je Mandy neskutečné zklamání, film je celý takový divný a až moc psycho. Každopádně je zajímavé, v čem všem se Nicolas Cage může objevit. 3/10. ()

Shaleman

Nicolas Cage je prostě frajer. Ne proto, že by hrál ve sračkách a divných filmech, ale protože se v nich nebojí hrát a užít si to. ()

Franc1s

Hodně specifická zábava, které si své fanoušky určitě najde. Ale na mě byla tahle halucinogenní, psycho jízda až moc. První hodinu sleduješ pohodový vztah dvou lidí v zajímavých obrazových filtrech a nápadech, které mě občas už i nudili, druhá půlka, pěkně ulítlá řezničina, na kterou jsem čekal vlastně už od začátku :) Šílenej magor Cage, pro kterého snad role ušitá na míru :D 5/10 ()

Kingjiri

Závěrečná revenge třetinka má občas něco do sebe, jenže se k ní musí divák protrpět extrémně natáhnutou a nudnou dvoj-třetinou. Kdyby se pan režisér nepokoušel o art v podobě dlouhejch nic neřikajících záběrů, pomalýho tempa vyprávění a aspoň trochu upustil od haluzních scén nebo častejch hrátek s barevnýma filtrama, mohla vzniknout sice spíš rutinérská, ale mnohem víc koukatelná podivaná. Druhá slabší hvězda za gore a správně béčkově přepálenou bitku s motorovkama nebo stylově přehrávajícího Cage na záchodě v bílejch sllipech a trikem s tygrem. ()

samkko

Myslím, že na  to abych úctyhodně zrecenzoval tento film, nemám patřičnou prověrku, tudíž mi taky nezbývá než vám sdělit mé nadšení prostřednictvím těchto vět: Mandy, film na který se musíte dívat s kilometrovým nadhledem a super soustředěnou myslí. Teprve potom dokážete ocenit onu jedinečnost, originalitu celkového zpracování no a v neposlední řadě taky působící herecký um Nica Cage. Film rozhodně není určen pro masivní, mainstreamové publikum, právě naopak směřuje k velmi úzké skupince diváku, kteří dokáží ocenit takovouto moderní kuriozitu. ()

Demonic189

Vystrihnuť dosť nudnú prvu polovicu a zhútniť tu druhú, neraz poriadne naťahovanú, mame tu kraťas roku. Skutočne, mať Cageov sólo koncert tak maximálne 90 minut, ide si po moju 4.hviezdičku, takto zial konči tato psychedelicka ultrafet divočarňa na pol ceste... ()

Skatemurai

Na konci mi boss pripominal Gluma (dva lidi jsme se na tom nahodne zhodli). Jim Jarmushuv bad trip. Super atmo. Pripadalo mi to jak nejaka akcni hra. ()

Clark_Kent

NICK CAGE NEJVĚTŠÍM MACHO CHLAPÁKEM V OKOLNÍCH LESÍCH Nicolas Cage je zpátky a tentokrát v prvotřídní formě! 👌 Nový stylový snímek Mandy režiséra Panose Cosmatose /Za černou duhou/rozdává solidní a hutně transcendentní jízdu na pomezí snu, audiovizuální šleha jedna z nejbáječnějších věcí tohohle roku. Nicméně abych pravdu řekl, tak od samotného začátku se vytváří taková atmosféra a láska k filmařině, že byste samou dychtivostí snad přestali i dejchat. Nemůžu si pomoct, jakoby začal nový věk, který pravděpodobně nemá obdoby. Upozorňuju, že Mandy osloví pouze a jenom fajnšmekry, tady rozhodně nepochodí běžný divák. Naprosto geniální vyprávění, milujcí dřevorubec Cage si to za poslední roky dává absolutně nejvíc. Cítím a čichám kultovku!!!😙👍 P.S.: To triko 44 bych si taky přál. ()

mac000

Zase jednou jsem se nechal nachytat na tří až čtyřhvězdičková hodnocení uživatelů. Pro mě dost velký úlet a nevím, co v Cannes pohledával. Snad ještě ten Cage ... a fialová je hezká barva. ()

john.h

Zpocatku to bylo zajimave, trosku okate napodobovani Lynche. Pozdeji se to prelilo do podivne halucinace s naznakem revenge vyvrazdovacky s klasicky silenym Cageovym projevem, kterej byl misty opet vtipnej a tak nejak to zvedal na lepsi a zabavnejsi uroven. Znicil jsi mi moje tricko! ()

ANTYCHRYST

Na tohle nervy nemám... Hrozný filtry... hroznej střih.. stejně hrozná hudba..tvl .to jako Cage má zapotřebí tyhle okrajovky...Nic pro mě...Brrr...to byla zrůdnost fialová..10% už nikdy více... ()

pekl

Andrea Riseborough a její neuvěřitelně velké vytřeštěné oči dávají vzpomenout na Shelley Duvall v Osvícení. Halucinogenní blábol mi unikl na KVIFF 2018, tak jsem si ho dal zpětně a chválím! Typický půlnoční film bez většího přesahu, ale se skvělým vizuálem. Po láhvi vína se na něm dá docela ulítnout... ()

GameboyNES

Megabrutální psychitárie, škoda té první půlky filmu která je těžce uspávající.. Jedna hvězda navíc za výborný soundtrack. ()

Shitonit

No to mě potěš prdel.. Takže takovou zběsilost jsem ještě nesjížděl, je to vo tomto: Niky Kejdž bydlí úplně debilně na konci světa s takovou unylou čubkou. Niky pracuje jako dřevokácel, ale: Sledujte tu pilu, to držení, to řezání na začátku, z toho by jeden blil, drží to jako teplouš kus kundy, pila tak na větvi a reže s tím stromajzl velikosti žirafoslona, a navíc nepoužívá OOPP. Osobní ochrané pracovní prostředky. pako. No a jednoho dne jde ta unylá čubka po lese, zrovínka když kolem fízujou v super fáru totálně zmaštěný smažky. Jako totálně. No a hlavní smažák se zakouká to tý unylý čubky tak moc, že ji během chvilky usmažej v benzinový taškařici, a Niky je moc moc smutnej páč mu propíchnou při této slavnosti játro, a snad i ledvinu, podle hloubky vpichu bych řekl. A navíc chudák nemůže již unylou čubku píchati. Bych řekl. Po odjezdu těchto pičusů, se Niky vzmátoží, vysmažený kokoty pomocí přiblblýho negra najde, a sám na konci sil jednoho po druhým seká, řeže, kroutí hlavy a na konec po - a to jsem viděl poprvé, si Niky do frňáku narve asi kilo koksu a s tímto povzbuzením hlavnímu smažákovi vytlačí z kebule voka. Fakt vypadnou. A to celý je zabalený v nekonečně prdlým kamerovým filtru, barev tři prdele, zběsilosti ještě víc, no co Vám budu povídati přátelé, je to kurva jízda. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson