Major Grom: Morový doktor

• Rusko Major Grom: Čumnoj doktor (více)

Policejní major Igor Grom je v celém Petrohradu známý svým nezlomným přístupem ke zločincům všeho druhu. Všechno se však dramaticky změní poté, co se v ulicích objeví osoba s maskou morového doktora. Prohlásí, že toto město zachvátil mor korupce, zkaženosti a bezpráví a začne odstraňovat všechny lidi, kteří unikli trestu pomocí peněz a vysokého postavení. Společnost je rozrušená a policie bezmocná. Poprvé Igor čelí problémům při vyšetřování, jehož výsledek může určit osud celého města. (Televize Seznam)

C0r0ner

Záporák ve stylu Jokera, kterému fandí většina lidí, hlavní hrdina, který mlátí lidi, aby se něco dozvěděl, drsné popravy nepohodlných lidí přenášené online, a vůbec to bylo celé velmi nečernobílé, akorát mohl film pobýt déle ve střižně, jinak ale za mě velmi milé překvapení. 85% ()

Martrix

Úplně to vidím, kámo...americký remake s názvem Captain Thunder: Dr. Black Death. V hlavní roli Ryan Reynolds aka cpt. Thunder, Tessa Thompson aka reportérka, nějaký sweetgay jako přicmrndávač a záporák s tváří mladého začínajícího běloherce. Hudební podmaz...cool rapíček.  Přece se kurňa nebudu dívat na ty slovanské neznámé ksichty a poslouchat u toho ruský písničky. Navíc....ty vole, vždyť se to odehrává v nějakým fiktivním Petrohradě. To asi ti rusáci chtěli obšlehnout Gotham. Vždyť oni vlastně vyprávěli dost podobnej příběh. Představ si, že by jsi spojil postavu Batmana s Jokerem a proti nim postavil policajta ...toho Gordona. Ale byl by mladší a solitér. Prostě příběh ve stylu Nolanova Batmana pa rusky ... chacha. Ale tak jako jo...vcelku to fungovalo, triky byly dobrý a akce fungovala na jedničku, to zase jako jo. Ani ta hudba nebyla úplně strašná. A co bylo tedy blbě? No...bylo to hodně dlouhý. Sice jsem se nenudil, ale místy jsem se ani tak úplně nebavil. Ale zase když o tom tak uvažuju....oni amíci ten remake stejně zprasí. On je vlastně Major Grom dobrej tak jak je. Moderně natočená akčňůvka v neotřelých kulisách, s neokoukanými herci a vcelku dobrou zápletnicí. Vidím to vlastně tak, že je to asi jeden z nejlepších novodobých ruských filmů, který jsem viděl a v mnoha ohledech dává na zadel akčním rádobyspektákulinám, jako byla třeba Netflix slabota Red Notice, nebo 6 underground: Tajné operace. Takže mrkni na to, kámo, moc neuronů ti u toho nepochcípá. ()

StanislachKo

Je to vezmĕs hlúposť, ale dosť cool. Taký jemne vypelýchaný Dark Knight / Joker. Mohlo sa viac zatlačiť na psychológiu, lebo sociológia bola za mňa na jedničku. A rovnako akcia. Veľmi šťavnatá. Takto. Film to bol dobrý (po formálnej stránke no doubt), ale mal na to byť úžasný. Snáď nabudúce nastúpi lepší scenárista, lebo som presvedčený, že týmto sa Igir Grom neuzatvára. ()

UhLee

(5/10). Nevím proč, ale tenhle rádoby ruský Captain America/Sherlock Holmes mě nedostal jako jeho Hollywoodský předchůdce. Ze začátku byl hrozně nepřístupný a pro diváka těžko uchopitelný. Má to svůj styl, který mu sluší. Postavy jsou krásně narýsované a zůstanou mi v paměti. Hlavně ten věčně se tlemící komisař. Zápletka byla dost hluboká a nečekal jsem schizofrenismus. Ale v šoku jsem nebyl. Co jsem nemohl rozdýchat, byla stopáž, která byla zbytečná. A jak tomu bývá zvykem, tak nechyběly potitulkové scény. Závěrem bych řekl, že Rusáci si nevystřihli ostudu. Mělo to svůj styl a šarm, ale čekal jsem od toho malinko více. Pokud bude druhý díl, tak se na něj podívám ()

Akira777

Skvělý komiksový snímek, ve kterém se i náš hlavní hrdina učí, že ne vše zvládne sám, navíc tu máme i skvělou zápornou postavu a dobré efekty. Příběh je typicky komiksový, ale má svoji menší filozofii, hlavní záporná postava se i přes jeho šílenost dá v celku pochopit, ale totéž i hlavní hrdina. Vedlejší postavy v celku byli buď sympatické, nebo měli určitou roli v příběhu. Co je v mínusu je dle mě soundtrack, který jsem prakticky kromě jedné písničky zapomenul, a prostě není ničím zapamatovatelný. ()

Johnny.ARN

Všetko tu divák nájde. Batmana, Jokera, Holmesa, Klub rváču atď. Tieto vykrádačky dosť znižujú hodnotu snímku. Potom je to ukrutne dlhé a keď je to vraj komiks, čakal by som nejakú vychytávku, čo nebola. Ako samostatný film to síce funguje, blockbuster to ale určite nieje. Chválim ale rusákov za technickú stránku, že to CGI nebolo také otrasné a že sa im podaril aj casting. Atmosféra tiež nie zlá, len to napätie sa nepodarilo udržať. Zvrat niektorých určite prekvapí. Neviem však, či sa do tohto sveta chcem ešte vrátiť. 3 z 5 ()

Mrkvič

Docela vystilizovaná záležitost. Kamery, barvy, efekty, ale pořád je tu ta ruská mentalita. Humor, příběh, to je všechno tak jalový. Hrozná škoda. I když ono asi nešlo čekat nic moc extra. Prostě něco jiného je tuctový komiks ze západu navazující na dlouholetou tradici komiksu. A něco jinýho snaživá záležitost spíchnutá na koleni. ()

DaUr

75 %. Je velká škoda, že zrovna ruská variace na americký superhrdinský žánr si postupně odškrtává snad všechna jeho dostupná klišé. ()

oveckaoa

V Rusku řádí někdo kdo v high tech oblečku a maskou morového doktora zabíjí lidi na , které je zákon krátký. Vyšetřuje to policajt co se s nikým nekamarádí a má konvenční  metody. Líbil se mě námět (takového morového doktora by potřebovala i Česká Republika) triky a tenhle film má lepší a reálnější akci než Black Widow co jsem viděl včera v kině navíc zde není žádný cgi bordel.  80 procent ()

noriaki

Pár let starý propadák Zaščitniki ukázal jak se to dělat nemá, a tady máme ukázku, jak se to naopak dělat má. Rusové si troufli na žánr, který mimo Hollywoodu nikdo točit neumí, čili na vysokorozpočtový komiks. To vysokorozpočtový by mělo být v uvozovkách, protože spotřebovali cca pětinu až desetinu toho, co tuctová marvelovka. Na výsledku to vidět je. Ani ne tak na efektech, jako na akci, jíž pravda mnoho nebylo. Pořádná - a nejlepší z celého filmu, je hned na začátku. Poté tempo zpomalilo a rozběhlo se až na samém konci. Prostředek mezi tím vyplňují tu zajímavější, tu méně zajímavé scény. Hravá kamera, svébytná stylizace a sympatičtí herci film zaplnili, ale občas ztráceli dech i oni. Slabší čtyři hvězdičky, přesto čtyři. ()

VanTom

Řemeslně a vizuálně snese ruské "superhrdinské" dobrodružství přímé srovnání s áčkovou americkou produkcí, slušně zvládá i vykreslení sympatických postav. Příběh ovšem postupně ztrácí na stylu i záživnosti, jak se ze svérázného policejního vyšetřování přesunuje do hájemství komiksového normativu a přichází tím o půvabný nadhled z účinného a vtipného shazování (včetně konkrétních narážek) právě tohoto žánru. Byť závěrečný "plamenný" souboj byl prima. „Dumaj, dumaj!“ ()

LEGACY

Vlastně ani nevím jakou mírou se na filmu podepsalo to, že jsem se na něj díval o krátkých chvilkách na stavbě, ale přišlo mně to nějaké sveřepý, okázalý a strašně si hrající na něco víc. Ve skutečnosti je předvídající film bez špetky kouzla, záhady, či překvapení, a to mi vadí. ()

Jaro.Krafcik

Ruská kinematografia ide smerom dopredu. No stále neponúkla svoj maximum. Ak to ale porovnám s našou alebo českou fakt klobúk dole. Súhlasím s komentárom Arsneala83, jeho koment v podstate navnadil na film. V rámci žánru dobré, ale pre mňa až dosť natiahnuté a v niektorých momentoch prázdne. Aspoň že ten netflix dabuje. 3* ()

mkubalikova

Velmi milé překvapení. Major Grom je velký sympaťák, celé se to nebere moc vážně a až na přepálenou stopáž to funguje na ruské poměry slušně. 70% ()

sedm.1

Tohle už jako nemůže být náhoda, že třetímu filmu za sebou, pocházejícímu z Ruska, dávám nadprůměrné hodnocení a Hollywoodu podle mě začíná na východě růst zatraceně silná konkurence, i když tedy ne v ojedinělosti, originalitě, či nějakém netuctovém přístupu, ale co se zpracování jednotlivých filmů týče, to je ryzí radost a zábavnost. Rusové se toho totiž přestali bát, příležitost získali kvalitní a nápadití filmaři, objevili se výrazní herci a v neposlední řadě začali evidentně přitékat do filmového průmyslu i dost jiné finance, a díky tomu všemu to najednou začalo všechno fungovat a působit jak na západě, a výsledky se prostě díky tomu dostavili a právě Major Grom je toho ukázkovým příkladem, neboť skutečně disponuje vším, co je potřeba k podívané, jenž si právem zaslouží vysoké hodnocení a nemalou diváckou pozornost. Tedy skvělou zápletkou, odehrávající se v parádním tempu, s mnoha překvapivými zvraty a nápaditými scénami, s pořádnou dávkou napětí, ale i humoru, a se zatraceně působivým finále, připomínající Jokerovo anarchistické působení z Temného rytíře, a to už je zatraceně vysoká liga. Dále tu máme úžasnou, hodně výraznou atmosféru, fajn akci, které tedy mohlo být rozhodně více, ale ta co tu je k mání, tak vážně nenudí, no a samozřejmě nemohu opomenout veškeré postavy, které mě doslova nadchli, sympatické, výrazné, neotřelé, a to kompletně všechny, tedy klaďasové, záporáci, hlavní, vedlejší, všichni mě bavili, a to i díky jejich hereckým představitelům, u nichž už také není ani památky po těch jejich klasických ruských rysech, a navíc i herecky dozráli do kvalit, které filmu jen přispívají. Zkrátka, ignorovat Majora Groma jen kvůli jeho původu vzniku, by byla obrovská chyba, jelikož se jedná o opravdu stylovou, perfektní, zábavnou jízdu, nepostrádající absolutně nic, pro co jsou tak oslavovány hollywoodské velkolepé blockbustery, dosahující šílených tržeb, takže za mě super podívaná a jak samotný závěr naprosto jasně naznačil, šup sem co nejdříve s dvojkou a už teď se moc těším. ()

kenkaku

Sorry, ale tohle se víc než povedlo. Kamera, střih a nasnímání akčních scén je fenomenální. Děj není ani zdaleka tak debilní jak si každý rusofob představuje. Ano, samozřejmě že má své “rysy” (stejně jako bez pochyby poznáte přehrávání a slovní přestřelky ve francouzském filmu aniž by jste slyšeli originál), nicméně je to spíš roztomilé než otravné. A tak nějak tuším, že kdyby se vrchní záporák jmenoval “Doctor Doom”, polovina lidí by zvedla hodnocení o jednu hvězdičku. Mě osobně spíš děsí, že jsem se bavil víc, než u letošní Marvelovky Black Widow. Proto možná Gromovi trochu nadsazeně dávám plný počet. Ne proto, že by byla RU produkce o to lepší, ale proto jak to s tou US jde z kopce. ()

vitekpe

Typicka moderni ruska akcni podivana. Vezmete Jokera, zmente par vet a obrazu, promichejte s Batmanem a mate to... :))) Hlavni hrdina je sympatak, film pekne odsypa, cili za me ok, vedel jsem do ceho jdu. Jediny co me stvalo, ze do hlavni zenske postavy dali takovou nevyraznou, nicnerikajici herecku. Pritom je v rusku tolik krasnych holek... ()

Maynard.

Tak ani komixový film ve mě nevyvolal jakousi naději, že by rusáci byli schopný udělal cokoli pro tenhle Svět dobrýho.... Natož pak pro Svět filmu. už jen tím debilním názvem si tohle samo sobě podkopává nohy. Major Grom? Co to kurva je? :o). Hlavní hrdina byl docela sympaťák, ale jeho protějjšek, to bylo k smíchu. Dějově zplácaný anavíc strašně dlouhý. Není divu, že sem u toho nekecám 3x usnul. Takže se tahle srágora se mnou táhla 3 večery, no hrůza a běs. ()