Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Martin741

Ako sa vsetci rozplyvaju nad filmom Do the Right Thing z kuchyne rezisera Spike Lee-ho, tak ja si myslim, ze az tento 25. hodina bol od tohoto pana rezisera najlepsi. A suhlasim s adminom, pretoze sa fakt tazko zdovodnuje, preco nedat filmu 5 hviezdiciek. PS gangsterky a filmy o mafii proste milujem. 100 % ()

shyster

Mám stále stejný problém s filmy Spikeho. Vždy jsem z té první třetiny uchvácen. Vynikající rozjezd s plno originálními nápady, při kterém se těším jako malý kluk na další uchvacující zážitky protchnuté emocemi. Pak ale přijde prostřední třetina, ve které mám pocit, že mi něco uniká, že smysl filmu mi proplouvá mezi prsty. Že jsem byl nepozorný a přehlédl nějakou informaci. Poslední třetina mě ale přesvědčí, že jsem nic nepřehlédl. Film je prostě pro mě plochý, bez žádného vnitřku, prázdný. Nic na tom nezpraví ani vynikající herci. ()

MrPierc

Tenhle film přesně vypadá jako moje každá neděle - brzo vstanu, hodně jím, hodně koukám na filmy, na nic se vlastně nesoustředím, jsem podrážděný, mrzutý a vím, že se blíží neodvratitelný konec víkendu a budu muset nastoupit do práce. Přesně takový je ten film - hrdina si celou dobu potichu vsugerovává, že do vězení třeba nepůjde, ale stejně nemá sílu změnit budoucnost ... ()

BarryLyndon

Serou mne dvě věci, že jsem to viděl až teď a že už takhle Spike Lee prostě netočí, tohle je absolutorium. Opojná a precizní filmařina. 10/10 ()

zuzinka2

Emocionálně silný film o muži, kterému zbývá poslední den předtím než bude muset naztoupit do vězení. Skvělé dialogy a jeden monolog (ten byl opravdu něco), k tomu výborná hudba a hlavně excelentní herecké výkony a to nejenom od Edwarda Nortona, ale i od jeho kolegů. ()

Kwaichi

Tvrdý príbeh z drsného prostredia. Jedna chyba, aj keď nie zapríčinená nami nám dokáže prevrátiť život naruby. O to viac to zabolí, ak je chyba zapríčinená niekým blízkym a ani ho to nemrzí. Na príbehu ma najviac dojala láska otca k synovi a syna k otcovi, ktorí boli ochotní jeden pre druhého obetovať svoje životy. ()

laik_60

klasicky "nechuťák" Norton, zase squelo zvládol svoju rolu. Film smutný ťažký a taký vlezlý do vnútra, s dlhou perzistenciou ()

Flynn

Velice zajímavý snímek, první polovinu jsem ho sledoval a nijak zvlášť jsem se nebavil, ale druhá půle to rozjela a na tu první mě nechala rychle zapomenout. Tradičně skvělý výkon Edwarda Nortona, který skvěle zahrál , jak se asi cití chlap, který má nastoupit do vězení a má posledních pár hodin na to, aby si vyrovnal vše potřebne se všema známýma. Výborný film. ()

Wormboy

Skvely film!!!Edward Nortom opat potvrdil,ze momentalne patri medzi najlepsi hercov svojej vekovej kategorie. Spike Lee rozohrava pribeh drogoveho dilera vo velmi pomalom,ale o to emotivnejsom tempe. Pomale zabery podfarbene fantastickou hudbou "dvorneho Lee-ho" skladatela Terenca Blancharda absolutne lahodia oku a prenikaju do tych najtemnejsich zakuti bytosti.Pamatna "Fuck you..." scena,ked Montgomery nastvany pred zrkadlom vylieva svoj hnev snad na kazdeho je skutocne brilatna.Po nej vsak prichadza mierne vakuum,ktore vsak moze sluzit ako lahky oddych po vycerpavajucom uvode,ktore sa vsak po kratkom case vyplni a divakovi nezostava nic ine,ako drzat tomu "odpornemu drogovemu dilerovi,ktory zachranil psa" palce. Spike Lee nevynasa ortiele nad Montym,ale nechava priestor pre divaka, na ktoru stranu sa postavi. Dej je polozeny do New Yorku "po pade" dvojiciek,takze vsade sa nachadzaju vsakovake symboly USA. Na moje vlastne pocudovanie,kedze nepatrim do tabora amerikanofilov,to vobec neposobi rusivym dojmom,ba skor naopak,dokresluje to atmosferu celeho filmu. ()

Pajky3

Nadprůměrné drama, které táhnou nahoru hlavně herecké výkony. Edward Norton byl skvělej jako vždy a i na zbytek obsazení se pěkně koukalo. Vynikajicí proslov v koupelně. Poslední den na svobodě, co bych asi tak dělal? vypadal by takhle? ()

sulimo

Film o tom, jak se vyrovnat s nevyzpytatelností života, se kterou se vyrovna nelze. Film o přípravě na ztrátu nenej svobody, ale možná sebe sama. Film skvělý po všech stránkách, a to, že někdo píše, že je plný patosu, tak já zas tvrdím, že ať si patosem třeba přetéká, tohle téma na to má totiž právo. Jestli někdo píše, že je to film o hovně, tak já zas tvrdím, že je to film o životě, více existencionální dílo těžko dohledat, a jeslti to někdo nepochopil, tak je to prostě debil a neví, o co přichází a je mi ho líto. Tohle dílo ve mě zanechalo stopu velikost díry po atomovce. Hudba je skvostná, herci jsou dokonalí (pro mě nejlepší Norton vůbec, a ano, viděla jsem Fight Club), a hlavně skvělý scénář, který je prostě geniálně originální a nesnesitelně tíživý. Kdo tomu dal méňe jak 4 hvězdy, tak je debilní idiot, kterej to prostě nepochopil....deal with it. ()

campix

Jak zde již někteří psali, 25. hodina je tak trochu film o ničem. Ale za to velmi silný. Perfektně mi sedl no nálady, jak svou koncepcí, tak i hereckým obsazením. Nenudil jsem se a to je pro mě jedno z hlavních kritérií.Takto vysoké hodnocení si myslím, že si nezaslouží, ale kvality opravdu nepostrádá a tak mohu vřele doporučit. ()

TomPrusik1

Když vám zbývá poslední den na svobodě, musí se člověk správně rozhodnout, jak bude investovat své poslední hodiny před tím, než půjde za mříže a bude si muset zvyknout na padající mýdla ve sprše a nepříjemné penetrace od dominantnějších spoluvězňů. A v přesně takovém postavení je právě Edward Norton, bývalý dealer drog, který se zrovna rozhodl skončit se svou živností. Od prvních chvil je divákovi hned sympatický a to jednak díky svému vztahu ke psům, přátelům a názorům na společnost. Ačkoliv se nejedná o film, ve kterém by nějaké nečekané dějové zvraty hrály prim, jde o celkem velmi příjemný snímek, na který se dobře kouká. A to díky výbornému scénáři a skvěle napsaným a zahraným postavám. A tak ty 2h utečou celkem bez problémů. Na druhou stranu filmu chybí šťáva, nebo něco za co bych dal více než 7/10 ()

tom88

Kvalitná dráma na každom poste. Réžia aj herci na čele s Nortonom, ktorému úloha opäť sedela. Dve hodiny sa možno zdajú dosť, ale nakoniec to ujde rýchlo a spokojnosť sa určite dostaví. Tento nenápadný film sa určite oplatí pozrieť. 80% ()

MJMilan

Alias jak se dá den narvat do dvou hodin... zajímavý nápad, to je asi hlavní deviza tohoto filmu společně s Edwardem Nortonem. On je totiž z těch herců, co z céčka udělá béčko a z béčka áčko. Docela zajímavá zápletka, kdy nikdo neví, kdo Edwarda vlastně udal. Povedený snímek, který má možná trochu pomalý rozjezd. ()