Lovingovi

• Česko Loving (festivalový název) (více)

Richard Loving, zedník z Virginie, se zamiluje do půvabné Mildred. Žádné drama by se asi nekonalo, kdyby on nebyl bílý, ona černá a nebylo to ve Virginii koncem 50. let minulého století. Když Mildred otěhotní, rozhodnou se milenci vzít, ve Virginii ale nejsou sňatky lidí různých ras povoleny, a tak se odjedou vzít do Washingtonu D.C. Když se vrátí, jsou zatčeni a dozvídají se, že jejich oddací list ve Virginii neplatí. Jsou odsouzeni k jednomu roku vězení, soudce je ale podmínečně propustí s tím, že se nesmějí do Virginie nejméně pětadvacet let vrátit. Lovingovi se odstěhují do Washingtonu. Tajně přijedou zpátky, aby Mildred mohla porodit doma, ale jsou znovu zatčeni a opět propuštěni… (TV Nova)

zsn

Tohle musela být velká láska, zejména z jeho strany, velice dojemný příběh, bohužel se smutným koncem, ale alespoň celá kauza za něco stála. Člověk si nevybírá, do koho se zamiluje, být za to ještě trestán společností, to je jasné omezování osobní svobody. Ruth Negga je rozkošná, něžná a pokorná postava, mám ji hrozně ráda (a ač v rámci své role nemá, zůstává pořád takovou bezbrannou holčičkou i v seriálu Preacher), snad se jí bude i nadále kariérně dařit. ()

TroiMae

Přišlo mi to nějaké sterilní. Shodou okolností se mi posledních pár minut filmu nenahrálo, a když jsem se později podíval na zbytek, ukázalo se, že to bylo jedno. Ironie, že největší drama se událo až v mluveném epilogu. Ne, že by situace manželů Lovingových nebyla neutěšená a drastická sama o sobě a jsem vlastně rád, že kromě jedné agresivní scény tam nic podobného nebylo. Pak největší drama je najít v autě noviny obalující cihlu. Místo aktu vandalství spíš, aby noviny neuletěly. A kdyby tam Lovingovi fyzicky nebyli, tak to možná vyzní nastejno. Tak jako nebyli u soudu, který byl tak banální, že u jeho rokování nebyla ani kamera, vše se vyřešilo telefonátem. Jeden má pocit, že se to mohlo stát hned na začátku filmu a Lovingovi se nemuseli nikam stěhovat. Asi bych zažil větší emoční drama, kdybych si to celé jen přečetl na Wikipedii. ()

sedm.1

Vzhledem k předešlé výrazné a osobité tvorbě Jeffa Nicholse, zajímavému ústřednímu tématu a v podstatě i jeho důležitosti a významu pro další generace, jsem očekával opravdu silnou podívanou, plnou strhujících emocí, vypjatých dramatických scén a vygradovaného závěru, jenže opak se stal pravdou a Lovingovi se pro mě stali jednou z nejnezáživnějších podívaných poledních let. Příběh manželů Lovingových je tedy vážně pro film jako dělaný, jenže Nichols ho zpracoval tak mdlým a nezajímavým způsobem, že v podstatě za celé ty více než dvě hodiny se neudá jediná scéna, která by mě dokázala vytrhnout z naprosté letargie, a to jak vůči zápletce, tak vůči veškerým postavám, co se zde objeví, všichni působí strašně uťáple, tichonce, nepřítomně, i ty nejvypjatější scény se zde odehrávají stylem alá sklopím hlavu, budu mlčet, on se třeba někdo ujme slova, a závěrečná pointa, respektive rozsudek, je pak podán naprosto chladně, bez špetky emocí. Jinak filmu zcela chybí i napětí, a co se týče atmosféry, ta působivá je, ovšem na výsledném vlažném dojmu nezmění ani ona nic. A jelikož ani z hereckého hlediska tu pak i přes pár známějších jmen nikdo vyložen nevybočí nějakým výraznějším způsobem, musím konstatovat, že tato podívaná vážně nestojí ani trochu za pozornost, jelikož nemá prostě čím zaujmout. ()

MatoFILM

Ubíjajúca priamočiarosť a jednoduchosť bez ambície podať príbeh zaujímavým spôsobom, v kombinácii s vykalkulovanou akademickou témou robia z Loving ďalší, ľahko zabudnuteľný film. ()

aLPaC

Především za výkony Joela a Ruth, minimalistické bez rozmáchlých gest a zvyšování hlasu, ale o to lepší. Letošní Oscary by se po těch loňských dali možná označit jako Oscarsoblack, ale narozdíl od "prvoplánových Hidden Figures", tady jsem neměl pocit, že by si tvůrci šli úpěnlivě pro ceny. ()

brumbrum

Pekne, smutne, hlbave.. Ten koniec sme necakali moc.. Ludia vedia byt dobri a zli v kazdom case a na kazdom mieste, tu nejde o cernochov, ma to ovela sirsi a vseobecnejsi zaber.. 4* v poho ()

BOURQUE

Silný príbeh, ktorý filmovo a režisérsky nie je zachytený tak ako by mal byť. Trošku postrácam aj väčší priestor pre súdny proces. Slušný výkon dvojici R. Negga a J. Edgerton. P.S.: „Skutočný“ obrázok zachytáva ozajstnú lásku a radosť. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

geek.ondra

Slabota. Nezajímavé téma (vážně se něco takovýho musí řešit dvě hodiny?) zpracované v naprosto prázdném filmu. Dějově a scénáristicky je to naprosté WTF. Vážně jsem nechápal jestli tedy bojují za svá práva nebo se zase jen schovávají. Joel Edgerton a Ruth Negga hrát určitě umí ale tady nemají téměř žádnou možnost ze sebe dostat nějaký úctyhodný výkon (Glóbové nominace ok ale Oscarovou nominaci pro Negga úplně nechápu) Má to několik potenciálně silných momentu ale celkové zpracování nedělá z tohoto nikterak zapamatovatelný film. Nuda, bordel a zase nuda. 5/10 ()

tranquill

"Prohrajeme malé bitvy, ale vyhrajeme válku!" Tohle rasové drama podle skutečného příběhu chtělo zajímavěji natočit. ()

zapalik

Nemastné, neslané. A to mám rád filmy o segregaci, kterou nikdy nedovedu pochopit. Hlavní hrdina nicméně hraje výborně. Jinak nuda ()

PlysovyMacko

Myslienka je pekna, dvaja zamilovani ludia bojuju proti rasistickemu systemu. Oni vlastne ten system ani nechcu porazit, len chcu byt spolu. Joela mam rada, ale toto je nuda. V Cannes ziskal tento film standing ovation. Asi je to tam bezne. A vsetky nominacie su len politicka korektnost. ()

baclajean

Edgerton by sa čo do výzoru nestratil, ani keby hral Eminema. Významný príbeh, no som toho názoru, že výkon Ruth Negga nebol až taký, aby si zaslúžil nomináciu na Oscara. ()

DonBraso

Jeff Nichols je zárukou filmařiny.Film jsem si pustil hlavně kvůli Joel Edgertonovi,kterýho vážně můžu a opět ukazál svoje herectví.Téma o míchání ras v manželství je tu vážně skvěle vykresleno,kde nemusí být ano plno násílí,výstřelů a stačí jen náznaky,které jsou všem jasné.Richard bude milovat svoji ženu až do hrobu a ona poslechne vše co jí řekne.Popravdě jsem rád,že u soudu jsme jen chvilku a užíval jsem si docela to pomalé tak typické Nicholsonovo zázemí plné něhy a odhodlání s jakou tento film natočil.85% ()

Tomas_PO

Témy rasovej segregácie už začína byť pomaly dosť. Opakovane však prekvapí až neuveriteľne nedávna krutá minulosť 'vyspelej' ameriky. Film je celkom rozvláčny, no stále dramatický. Pointa vážna, no jednoduchá, avšak umocnená o fakt, že je založená na reálnej skutočnosti. ()

BigbyWolf

Slabší první polovina, ale celkově krásně procítěný film, který reálné události zbytečně nezveličuje, lepší z Nicholsových dvou filmů za rok 2016. Edgerton i Negga vynikající. ()

lineker

Pomalá ovšem důsledná zpráva o ústavní likvidaci jednoho z mnoha amerických předsudků na který by žádný národ neměl být hrdý. Jeff si tentokrát vybral silný námět a popral se s ním po svém. Minimalistická herecká jízda obou hlavních hrdinů, kteří mne osobně o svém hlubokém vztahu za který jsou schopni bojovat do úplného konce dokonale přesvědčili. ()