Lovingovi

• Česko Loving (festivalový název) (více)

Richard Loving, zedník z Virginie, se zamiluje do půvabné Mildred. Žádné drama by se asi nekonalo, kdyby on nebyl bílý, ona černá a nebylo to ve Virginii koncem 50. let minulého století. Když Mildred otěhotní, rozhodnou se milenci vzít, ve Virginii ale nejsou sňatky lidí různých ras povoleny, a tak se odjedou vzít do Washingtonu D.C. Když se vrátí, jsou zatčeni a dozvídají se, že jejich oddací list ve Virginii neplatí. Jsou odsouzeni k jednomu roku vězení, soudce je ale podmínečně propustí s tím, že se nesmějí do Virginie nejméně pětadvacet let vrátit. Lovingovi se odstěhují do Washingtonu. Tajně přijedou zpátky, aby Mildred mohla porodit doma, ale jsou znovu zatčeni a opět propuštěni… (TV Nova)

kaylin

Další ze zajímavých příběhů podle skutečné události, které ukazují na to, jak dokáže být člověk šílený v tom, že se snaží potírat něco, co je přirozené. Lidé se od sebe mohou lišit barvou pleti, ale nesmyslné zákony z jedněch dělají v podstatě mimozemšťany. To vše podáno velmi přirozeně a lidsky. ()

dawe04

Velmi pomalé, velmi nenápadné a velmi maličké drama. Nichols dramata fakt umí a jde vidět, že se mezi nimi cítí jako ryba ve vodě, Mud (2012) však nepřekonává ani příběhem podle skutečné události o smíšeném páru v 60. letech, který stíhá zákon pro nedovolené manželství ve Virginii. Richard Loving a jeho žena Mildred však hlasitě nebojují za svá práva, ba ani hlasitě netrpí útlakem bělošské většiny. Prostě se rozhodli, že se vezmou a přijímají následky svého činu, i když je odmítají pochopit. Úplnou, nenásilnou náhodou jednoho dne pošle Mildred dopis ministru Kennedymu a jejich případ se začne projednávat před Nejvyšším soudem, což vyústí ve zrušení onoho zákazu manželství smíšených párů. Rich je velmi apatický k šanci nastolit spravedlnost, Mildred se snaží o něco víc, ve výsledku ale chtějí být tihle dva prostě spolu, milovat se, vychovávat děti. Tahle nezvyklá poloha charakterů dramat z doby utlačování práv černochů klade zajímavé nároky na herectví hlavních představitelů, Joel Edgerton a Ruth Negga jsou minimalisticky bravurní, dáma to dotáhla dokonce na oscarovou nominaci. Je to řemeslně zvládnuté drama, které sází paradoxně na nedramatičnost a v záplavě podobných snímků bohužel úplně nevyčuhuje, za uklidněné pojetí však palec nahoru. Nichols však na své opravdové velké drama ověnčené několika nominacemi stále čeká. ()

Dont

Na csfd ne úplně doceněný film, možná už je tematika boje proti rasismu v poslední době poněkud ohraná. Ale zrovna Jeff Nichols tohle téma ve filmu Loving uchopil docela zdařile. Citlivě a precizně zpracováno, Ruth Negga v životní roli, výborný Michael Shannon jako reportér. ()

Aljak

Nemôžem si pomôcť, ale tento film ma nehorázne nudil. Pomalé tempo, kopa hluchých miest a nedostatočné zameranie na ústredný problém - to všetko spravilo z filmu so zaujímavou témou takúto ťažkopádnu záležitosť. Očakával som príbeh plný drámy na súdoch, dialógov s právnikmi, horlivým bojom za spravodlivosť a uznanie tohto zmiešaného manželstva, no namiesto toho to bola len spleť scén zameraných na konštantný vzťah ústrednej dvojice a dokola omielaná krivda, ktorá sa vyriešila napokon viacmenej akoby sama, bez ich osobnej účasti. Celkovo nič extra, ergo veľmi slabučké! ()

Streeper

Čekala bych něco více dramatického, neustále jsem očekávala scénu, kde by ztuhne krev v žilách nebo mě něco rozpláče, ale nic. Chemie mezi hlavními protagonisty je úžasná. Joel Edgerton a nádherná Ruth Negga jakoby pro sebe byli přímo stvořeni, akorát postava Joela mi postupem filmu připadala odtažitá a líbil se mi čím dál méně. Ze začátku je to krásný romantický příběh, ale postupem času je z toho nudný příběh bez drama, romantiky, no prostě bez ničeho. ()

Juto

Nichols predstavil aktuálnu drámu, ktorá vás na rozdiel od väčšiny filmov svojho druhu nechce ohovárať svojou dôležitosťou. Rozpráva svoj príbeh skromným a dokonca diskrétnym spôsobom, ktorý je v súlade s povahou jeho hlavných postáv. 6/10 ()

angel74

Sice to není zrovna moc dramatické, ale určitě jde o mnohem lepší zpracování skutečného příběhu rasově smíšeného páru Mildred a Richarda Lovingových, než jak je podaný v televizním filmu Pan a paní Lovingovi. Díky civilním a velmi přesvědčivým hereckým výkonům Ruth Negga a Joela Edgertona jsem měla pocit, že se ti dva opravdu milují. Menší výhradu mám ke stopáži, která mohla být o takových dvacet minut kratší. (70%) ()

flyboyeda

Loving - pribeh rasove smíseneho paru Mildred a Richarda Lovingovych bojujicich za svou lasku. Podle skutecnych udalosti, kdy sli za sve (v te dobe nezakonne) manzelstvi za katr ale nevzdali se. Krasna love story, krasne zahrana, silny pribeh, tak nejak nevtirave dojemny. A ani nepotrebovali Toma Hankse. ()

chelseaman22

Emočně vypjaté, avšak standardně realizované. Divák prostě nepochopí, proč barevní manželé nezmění trvalé bydliště a basta! Místo toho se nechávají linčovat, poplivávat či zapalovat. Film je tedy zjevně pouze pro uvědomělé publikum, jež touží proti KU-FLUS-KLANU bojovat paragrafy. 49% ()

Tosi

Tichý film, kde se nezvyšuje hlas a nevyslovují ostřejší slova. Joel Edgerton je s odbarvenými vlasy téměř k nepoznání, celý film se šklebí jak půl prdele za stromem a pomale chodí i mluví. Co se povedlo je režie, geniální, na film se opravdu výborně kouká, jen tahle dramatizace skutečného příběhu mohla být více dramatická. Na Michaela Shannona, který se objevuje v každém Nicholsově filmu, jsem hodinu čekal, aby měl asi dvouminutovou roli, to je slabota. Režisérovým vrcholem tak pro mě zůstává i nadále lahůdkové Take Shelter. ()

Johnny.ARN

Edgertonovi idú také role zmätených, retardovaných podivínov Inak opäť len ďalšia černota, kde je nominačka zbytočná a kde vás nedokáže zaujať nič, okrem tých starých, pretekárskych áut. Mocne minulý rok plakali, mocne. 1 z 5 ()

Avathar

Láska navzdory všetkému. Nichols opäť nesklamal, ten jeho štýl mi strašne sedí. Krásne pomalé, nabité emóciami, ale pritom bez patosu. Skvelé. Výborní Edgerton a Negga. ()

Dado

Ako žuvačka na podrážke - šedé a otravne sa naťahajúce. Nichols mal pritom v rukách solídny materiál, z ktorého mohol vystavať drámu pozostávajúcu z niekoľkých vrstiev. Napokon sme sa však nedočkali ani vypätých pojednávaní zo súdnej siene a na minimum výnimiek ani ťaživých okamihov zachytávajúcich tvrdý stret manželov s rasistickými predsudkami. Takmer celá pozornosť sa zameriava na dejovú líniu zachytávajúcu nažívanie manželov, ktoré je však nezaujímavé, nemá prakticky žiadne tempo a jeho jediným stabilným spojením s vývinom celej zápletky je telefónne slúchadlo. Nebyť zvučného hereckého ansámblu, Zakázaná láska by mala problém presadiť sa čo i len v konkurencii tuctovej televíznej tvorby. (40%) ()

elanius

(49/2017) / Druhý filmová novinka roka 2016 od Jeffa Nicholsa (Midnight Special). Tak ako ma ohromili jeho druhý a tretí film (Take Shelter a Mud), tak mám teraz pocit, že proste musí pridať. V zmysle spracovania je Loving profesionálny produkt, hodnotný aj svojou témou. Subjektívne sa ale snažím pochopiť pre koho Jeff tento film natočil a bohužial sa mi zdá že hlavne pre seba. Zabijácky pomalé tempo, príbeh s potenciálom ale s absolútne neexistujúcou dramatizáciou a pri tak potencionálne konfliktnom príbehu totálna absencia emócií. Obávam sa aby tento talentovaný režisér nezapadol kvoli svojej tvrdohlavosti točiť stále iba pre svoj dobrý pocit. Napriek tomu je Loving stále aspoň priemerný film a Nichols by mal ďakovať hlavne Edgertonovi, ktorý je podľa mňa hlavný dôvod, že film si stále drží slušných 67%. Ruth Negga v pohode sekundovala, ale v podstate je bez šance na Oscara. (5/10) ()

Mishqo

75% ... "Aké nebezpečenstvo predstavuje rasovo zmiešaný pár pre štát Virginia a jeho obyvateľov?" Zbytočné zákony boli, sú a budú kdekoľvek na svete. Žiaľ! No dúfam, že miera absurdity bude čoraz nižšia. Z filmu sa dalo vytrepať oveľa viac emócií bolo to miestami hluché. Najmä postava Joela Edgertona bola veľmi stroho napísaná. Ale zase ak ten pán Richard Perry Loving bol taký aký bol, tak svojim spôsobom chápem. Ruth Neggu začínam pomaly zbožňovať. ()

hroubek

Jeff Nichols je velmi dobrý režisér a já jsem zvědaví s jakým dalším projektem přijde. Trailery na Loving mě učarovaly a chtěl jsem film vidět. Dost jsem se těšil a pro to mě mrzí, že musím napsat, že mě to nechytlo, tak jak jsem čekal. Nichols to natočil totiž úplně jinak, než většina režisérů. Zatím co většina z nich by tlačila na pilu, ukázala segregaci a rasismus v té nejhorší podobě, a vystavěla film o velkém boji a ještě větším vítězství. Ale Nichols ne. Nikam nespěchá, nechává film pomalu plynout. Je místy dost odtažitý a hlavní herecká dvojice toho moc nenamluví a svoje emoce schovávají pod povrchem. Je to velmi zajímavý přístup a rozhodně za něj má ode mně Nichols palec nahoru, ale není to divácky vděčné a místy se to fakt vleče. A je to dost škoda, protože menší katarze by filmu jen prospěla. Joel Edgerton je dobrý herec, ale v této roli mě vůbec nesedl. Ruth Negga je zde velmi dobrá, přesto jsem čekal lepší výkon. Potěšil jako vždy Michael Shannon, a dvojice Nick Kroll a Jon Bass. Loving je dobrý film, o tom není sporu, ale nejde o film, který bych si někdy chtěl pustit znovu, protože nedokázal na plno využít své téma. ()

zigíš

pomalá, tichá, intimní; prostá přítomnost dvou zamilovaných lidí (!) bez jakékoliv prvoplánovosti, procítěná, čistá filmařina ..jeff nichols, záležitost srdce ()

vyfuk

Oscars 2017: Divil bych se kdyby film jako tento nebyl nějak nominovaný na Oscara. Je to další příběh, který je vyprávěný o morálce, bezpráví a nakonec té části "...and justice for all". Problémem celého filmu je prostě základní věc a to ta, že tento film je prostě nuda. Má své zajímavé momenty, ale pro mě osobně je to další film, jehož pointa a smysl je ve výsledku stejný jako v dalších tisících filmech, které ale jsou alespoň natočeny zajímavě. A nemusí se zrovna jednat o hollywoodskou popcornovku. ()

JustMeeKatie

Nakonec musím dát trochu lepší 3*. Přiznám se, že pokud by tento film nevznikl, nikdy bych se o případě Lovingových nedozvěděla. Je to další příklad toho, jak velký rasismus v USA panoval (a možná ještě trochu panuje). Jsem ráda, že právě oni dokázali některým lidem otevřít oči a byli takovým katalyzátorem pro změnu ústavních zákonů. Film je natočený pěkně, ale bohužel je docela dost dlouhý a jsou tam hluchá místa. Já čekala, že samotné soudní procesy budou trošku "akčnější", ale ony tam ve výsledku nebyly skoro vůbec. Asi bych celý svůj dojem shrnula tak, že jsem ráda poznala neznámou část americké historie, nicméně film "Loving" už si asi v budoucnu znova nepustím. ()