Marek (J. Plouhar) miluje Martu (H. Vagnerová) a žije s ní, zároveň ale miluje i Soňu (V. Khek Kubařová) a také s ní žije. Marta a Soňa o sobě nevědí. Markovi se daří jeho dvojí život tajit. Před oběma ženami předstírá, že část týdne tráví pracovně v jiném městě – ve skutečnosti ale zůstává stále v Praze a jen se stěhuje z bytu do bytu. Funguje to perfektně. Každá z žen má svoje pozitiva a díky pravidelným změnám nepropadají Markovy vztahy stereotypu. Marek ale není žádný podrazák. Své dva životy bere seriózně. Obě ženy miluje a s oběma to myslí docela vážně. Zařídil jim stejné útulné byty, protože je spravedlivý (a zrovna měli slevy). Nechtěl být bigamistou, ale nějak se to tak vyvinulo, nějak do toho prostě spadl… Marek věří, že díky dokonalému systému může udržet svůj dobrodružný způsob života v chodu a vyhnout se všem úskalím. Funguje mu to perfektně a on je na sebe pyšný. Až jednou ráno se stane něco, s čím opravdu nepočítal… (Česká televize)

kakadu odpad!

Přiznávám, že na novodobé české filmy koukám výjimečně a víceméně náhodou. Avšak, stalo se…. Zcela bezduchý snímek bez jakékoli hodnoty, bohužel, ani jsem se nezasmál, nebylo čemu. Za mne tedy bída a utrpení, kam se česká tvorba dostala a směřuje. ()

Brtniik

Tak vážení, jsem nadšený! Po dlouhé době báječná česká komedie, při které jsem se nemusel stydět. Krásně popsaný nezničitelný frajírek, který má pocit, že má vše pod kontrolou, ochotně poradí i jiným a bravurně tahá za nitky, až do momentu, kdy se něco nepatrného sekne a vymakaný projekt, parazitující na skutečnosti, že partneři si věří, se zhroutí. Poučné (a jako jistá satisfakce všem podobně poškozeným) bylo odhalení, že tito „mistři světa“ nejsou ve své bídné duši ani omylem tak silní v kramflecích, jak navenek předvádějí. Vzpomeňte, jak se bohorovný obšoustník stával menším až nejmenším, když jeho lidumilná partnerka couvala za účelem pomoci neznámé (my víme, že "té druhé") s defektem a pak jak s sebou řízl, jsa konfrontován oběma dívkami – scéna s navráceným mob. telefonem. Nemohu nepoděkovat tvůrcům, že holky v sobě nenalezly zalíbení. Ostatně pak by se (i nás) připravily o „sladkou pomstu“ a nebyla by šance na druhý (ještě ďábelštější) pokus, ve kterém by novodobý Casanova zvrátil poměry (alespoň ty majetkové) ve svůj prospěch. Že se opět „něco“ zadrhlo a „geniální“ finta nevyšla, to byla veliká paráda – vždy mne totiž popouzí, když v jiných dílech vše běží jako na drátkách, co ovšem v reálu nebývá pravidlem. Také mne pobavilo, že holky, ač navenek předváděly spolupráci, pořád měly na paměti velkou moudrost, totiž „co je doma, to se počítá“. Ač příběh byl v podstatě bizarní (i když v základní lince psaný životem), postavy byli reálné – uvěřitelné. Pobavil mne malý vyděračský génius, akorát jsem nepochopil, jak se objevil v blízkosti obou žen (že by ony byty byly v jedné ulici?), ale neřeším to. Jak nekoukám na různé Kódy a Zahrady, herci byli pro mne úplnou novinkou a všichni báječní. V patrnosti (až v lásce) mám samosebou Verču Kubařovou (mimochodem báječně načetla trilogii o jisté aristokratce z Kostky) a ač byla jako obvykle báječná, celý počin nepřekoná Ženy v pokušení, který má přece jen poněkud až beletristický rozměr, ale díky – báječně jsem se bavil. ---- Doplněno 22.1.2020: Málem bych zapomněl vyzdvihnout báječnou Hanku Vagnerovou i když dámy, jakou představovala, tedy fakt nemusím a roztomilou naivku Sabinu Rojkovou. Docela by mne zajímalo, proč roli proutníka nedostal Langoš, jelikož v ČR je to jeho parketa. Moje nejmilejší tvrdí, že by byl na to starý s čím nemohu souhlasit – chlap něco takového zmákne v jakémkoli věku, ni? ()

Fifer

Jakub Sommer je smutný případ. Vystartoval studenskou peckou ELFilm: smutnou, emoční love story. Byl to určitě jeden z nejpovedenějších studentských filmů posledních dvou dekád. A pak to šlo najednou z kopce. Po hodně nepovedeném filmu o stopařce přichází s o něco lepším pokusem. Ale znovu, všechen ten uvěřitelný cit ze studentského filmu je pryč, a místo toho nastupuje nudně podaný cynismus s povinným happyendem na konec, kdy se všechno nějak urovná a veškerá dramata jsou fuč. Já od toho opravdu nečekal žádnou intelektuální komedii, ale nedostal jsem nic. Asi nejhorší scéna je přistižení kamaráda hlavního hrdiny. Tak strašně uměle napsaná a natočená scéna, kdy nevěřite nikomu ani slovo a víte, že jediným účelem bylo dostat všechny hezké herečky do spodního prádla, se jen tak nevidí. Ale to už si pak člověk může rovnou pustit nějakou reklamu na Victoria Secret, ne? A bude to i líp natočený. Jakub Sommer by měl někde zase v sobě objevit autentickou látku, o níž chce točit. ()

Olík

Pokud se budeme bavit o televizní záležitosti na všední večer po práci, tak není co vytknout. Nekomplikované, úsměvné, odsýpá to. Možná se dala trochu krotit okatá snaha vytřískat z každé zápletky maximum a víc se zaměřit na návaznost, plus jsem měl trochu problém s Janem Plouharem (na první dobrou vás teď neřeknu žádné jiné jméno, ale nějak mi neseděl). Ale kdyby mne každý den uspávala podobná oddechovka, tak budu spinkat jako štěně. ()

anitae

Záměrem bylo asi pobavit, někdy jsem se usmála, ale celkově to bylo o ničem. Pobavil malý ajťák, i Jiří Hána jako oddávající. Vágnerová s Kubařovou jsou pěkné, ale to k lepšímu hodnocení nepomůže:) ()

feryk

Tak nevím jestli je film reklama na bigamii, švédskou trojku, naivní husičky nebo hloupý chlapy s otevřenou peněženkou.... na druhou stranu jsem se celý film bavil a o to v komedii jde.. a poslední obraz filmu nám dá to, na co celý film čekáme. :) ()

tomik99

No, tak jasně, je to blbost na entou, někdy to postrádá trošku kvalitnější zábavu a chytřejší vtipy, přesto jsem se nějakým podivným způsobem bavil. Většina herců totálně přehrává a já si říkal, zda je to naschvál, nebo neschopností našich herců, ale ono to v tomto celém bizáru docela funguje. Pokud si chcete odpočinout po dlouhém dni a naprosto vypnout u vygumované komedie, tak toto je film pro vás. Nejde za nic pochválit, ale svým debilním způsobem to ani neurazí. Viděl jsem o dost horší české filmy. ()

quixote

Když herec píše pro herce a umí to, obvykle to dobře dopadne. Tohle je ten případ. Opravdu vtipná komedie v americkém duchu držela zvolenou nadsázku až do úplného konce (nechápu, jak to někdo mohl brát vážně a pohoršovat se, že je zápletka nemorální) a herci ve svých rolích očividně cítili dobře. Režie invenční a suverénně bezchybná. Vzniklo svěží dílko, za který se žádný ze zúčastněných nemusí stydět. Možná by to dokonce sneslo i velké plátno – na rozdíl od mnoha neuvěřitelných srágor z posledních let (mluvím o českých „filmových komediích“). ()

mira.l

Hmmm... je to takové ošidné... střídaly se tam chvíle docela dobré zábavy nad neotřelou komedií a chvíle docela velkých trapností a blbých dialogů a situací. Ty druhé bohužel měly přece jen navrch. Nakonec především za pohled a úsměv Veroniky Kubařové dám ty tři, ale bez ní by to bylo ještě o dost nižší hodnocení. ()

Aurewen

Jedná hvězda za jediný herecký výkon Vágnerové, jinak šílená bída a škoda filmu. Takový příběh by snad nikdo nikomu nezbaštil. ()