Reklama

Reklama

VOD (1)

Recenze (22)

Forsberg11 

všechny recenze uživatele

O tom ako vznikol najlegendárnejší humorný časopis USA, o tom, že nemusíte byť vôbec krásavec, aby ste mali kopec nádherných žien, no hlavne o tom, že život profesionálneho komika ja v mnohých prípadoch viac tragédia ako komédia. A Futile and Stupid Gesture je malý projekt, ktorý absolútne podplával pod radarom tuzemských filmových fanúšikov. Tento film však trpí práve predovšetkým svojou malosťou. Naliať do toho poriadne prachy, prizvať schopného režiséra a zopár zvučných hereckých mien, mohla to byť chuťovka na pohľadanie... Ale opak je pravdou. Scenár, dialógy ani herci ma nijak mimoriadne nepresvedčili a skutočnosť, že som sa pri filme s označením "komédia" ani raz dobre nezasmial je pri hodnotení zásadná. A pri tom je to námet, ktorý sa dal spracovať mimoriadne vtipne s množstvom satiry, irónie a nadhľadu. O to všetko sa síce tento snímok snaží, a v určitých momentoch aj úspešne, ale ako celok to vôbec nepôsobí nijak extra vtipne ani originálne... Snaha bola, ale mňa to po príbehovej stránke (až na málo výnimiek) minulo.... 55 %!! ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Jako film o historii National Lampoon poučné. Například jsem vůbec netušil, že pánové vydali parodii Bored of the Rings. Má to jen drobnou vadu, gagy a vtipy samotného snímku nejsou tak vtipné, jak původní Lampoon. Jo, a mladí herci těžko mohou suplovat skutečné legendy (Chase, Murray, Belushi). Přesto příjemné. ()

Reklama

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Vtipný a svižný polodokument o zrodu jednoho amerického fenoménu. Sice dobré polovině vtipů a narážek jsem nerozuměl, protože neznám tak dobře americké prostředí, i tak je toho k pobavení dost. Kalsická ukázka, že slávu a peníze ne každý unese. Chlast, koks a deprese může i úspěšného člověka dohnat k tragickým koncům. Bonus pro mne - Emmy "Fiona" Rossum! Moc hezká! ()

Roman.Caesar 

všechny recenze uživatele

Parádní snímek přesně podle mého gusta. Přirovnat mohu jen k Muži na Měsíci, což je moje topovka. Musím vyzdvihnout i herecký výkon Willa Forteho, jehož znám jinak jen ze seriálu Last man on Earth, kde hraje stejným stylem, avšak v tomto snímku vyznívá mnohem lépe. Pokud vám National Lampoon nebo Caddyshack něco říkají, určitě se na to podívejte. Ostatní se ale jistě zasmějí taky, i bez znalosti souvislostí. Za mě 90 %. A teď se musím znovu podívat na Muže na Měsíci. ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Humor Davida Waina je velmi specifický a ujetý a naštěstí se ho ve svém prvním filmovém životopisu nevzdal, neboť jeho styl je pro tuto látku jako dělaný. Je osvěžující vidět biografický film, který se i přes komické pozadí postav nesnaží působit vážně a naopak se šílenosti jejich života plně oddává a je tak čistokrevnou komedií. K humornému přístupu přetavenému ve spoustu vtipných momentů si přidejte osvěžující a funkční meta vyprávěcí přístup a máte před sebou netradiční film, který má ještě ke všemu špičkově obsazené herce, kteří se zhostili rolí mnoha známých komiků, kteří se dočkali velké slávy, což filmu jen přidává na atraktivitě. Lahoda. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 24. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)

Reklama

Reklama