Reklama

Reklama

Recenze (21)

P1tr 

všechny recenze uživatele

Humor Davida Waina je velmi specifický a ujetý a naštěstí se ho ve svém prvním filmovém životopisu nevzdal, neboť jeho styl je pro tuto látku jako dělaný. Je osvěžující vidět biografický film, který se i přes komické pozadí postav nesnaží působit vážně a naopak se šílenosti jejich života plně oddává a je tak čistokrevnou komedií. K humornému přístupu přetavenému ve spoustu vtipných momentů si přidejte osvěžující a funkční meta vyprávěcí přístup a máte před sebou netradiční film, který má ještě ke všemu špičkově obsazené herce, kteří se zhostili rolí mnoha známých komiků, kteří se dočkali velké slávy, což filmu jen přidává na atraktivitě. Lahoda. ()

Forsberg11 

všechny recenze uživatele

O tom ako vznikol najlegendárnejší humorný časopis USA, o tom, že nemusíte byť vôbec krásavec, aby ste mali kopec nádherných žien, no hlavne o tom, že život profesionálneho komika ja v mnohých prípadoch viac tragédia ako komédia. A Futile and Stupid Gesture je malý projekt, ktorý absolútne podplával pod radarom tuzemských filmových fanúšikov. Tento film však trpí práve predovšetkým svojou malosťou. Naliať do toho poriadne prachy, prizvať schopného režiséra a zopár zvučných hereckých mien, mohla to byť chuťovka na pohľadanie... Ale opak je pravdou. Scenár, dialógy ani herci ma nijak mimoriadne nepresvedčili a skutočnosť, že som sa pri filme s označením "komédia" ani raz dobre nezasmial je pri hodnotení zásadná. A pri tom je to námet, ktorý sa dal spracovať mimoriadne vtipne s množstvom satiry, irónie a nadhľadu. O to všetko sa síce tento snímok snaží, a v určitých momentoch aj úspešne, ale ako celok to vôbec nepôsobí nijak extra vtipne ani originálne... Snaha bola, ale mňa to po príbehovej stránke (až na málo výnimiek) minulo.... 55 %!! ()

Reklama

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý nezaujme hereckými výkonmi, či geniálnym scenárom, no pokiaľ vás zaujíma odkiaľ sa zobrali mená ako Chevy Chase, Bill Murray, celkovo prví komici a scenáristi z SNL, či známe komédie zo 70/80. rokov, pokojne sa doňho pustite. Takmer až dokumentárnou formou vyrozprávaný príbeh chlapíka, ktorý "navždy zmenil humor" vás nakoniec chytí a to ešte neviete, že skrýva eso v rukáve, ktorým vás na konci dostane. ()

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Polodokumentarni a sebeshazovazčný styl tomu filmu prospívá, vzhledem k tématu, ale strašně frčí. Takže je z toho nakonec jen sled scén, které jsou sice zajimavě pospojované, ale ve výsledku nic neuvízne. Mohl to být takový šílenější Muž na měsíci, ale je z toho jen takové nedodělané torzo. Jakoby tvůrci vzali dokumentární styl doslovně a celý film natočili pod vlivem různých drog,takže pokud vy drogy v žílách nemáte, nebude to moc platné. ()

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Tu bizarnost, chrlení vtipů a nápadů, nenásilnou čtvrtou stěnu, atmosféru sedmdesátek a cestu do zákulisí začátků Saturday Night Live, National Lampoons a tak nějak základů tohohle typu humoru, to musím ocenit. Film je plný známých jmen, ale ne tváří, což je celkem zábavné, pozorovat jak by asi vypadal mladý Chevy Chase, nebo Ivan Reitman. Casting je velice přesný a nápaditý. Em Rossum potěšila. Jinak se jedná o tak rozháranou formu vyprávění a chrlení gagů, že to určitě každému nesedne. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 24. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)

Reklama

Reklama