12 Rounds 3: Lockdown

Akční / Thriller

USA, 2015, 90 min

• beso74

Séria 12 Rounds má jeden zdroj nápadov - vykráda oveľa úspešnejšiu sériu DIE HARD. Pokiaľ v prvej časti to bola tretia časť, v tretej časti sa tvorcovia vrátili naopak k jednotke, budova spoločnosti Nakatomi sa mávnutím čarovného prútika zmenila na o niekoľko tried menej zaujímavú policajnú stanicu a ústredná dvojica Willis - Rickman bola nahradená totálnym odvarom zo štvrtej ligy Dean Ambrose - Roger R. Cross. A tak tu máme správneho policajta so striekačkou na 12 rán a po zuby ozbrojených prívržencov temnej strany, ktorí by radi videli čo najskôr Shawa v stave v akom si človek predstaví ementál alebo sito. Shaw však hrdinský počíta svoje strelivo, odmieta akékoľvek porušenie zákona (napr. odobratie zlosynovi jeho automatickej zbrane, ktorú by následne mohol zneužiť na svoju obranu) a nevšíma si rany osudu a od nepriateľov, aby sa prehryzol k rozuzleniu, ktoré určite nikto nečakal. Ešte šťastie, že akcie je požehnane a hercom to zatvára na chvíľu ústa. Čo už, herecké akčné hviezdy a hviezdičky rokov 80. a 90. zostarli a hľadanie nových v radoch wreslingových šialencov je zúfalá aktivita s malou nádejou na úspech. Ale čo ak???(7.1.2016)

Logických chýb to malo toľko, že keby ich všetky spíšem, zahltím nimi CSFD. A tiež sa spolu s mzss1 čudujem, čo to malo spoločné s prvými dvomi filmami. Ja tam nevidím ani to 1 %. Ale film bol svižný, pozerateľný, v tom sa opäť zhodneme s mzss1. A rovnako sa zhodneme aj v hodnotení. Film bol pre mňa prínosom aj v tom, že: 1. som sa dozvedel, že existujú USB vo forme bankomatovej karty, 2. nielen u nás majú policajti heslo Pomáhať a chrániť. Zase som o niečo múdrejší.(14.8.2016)

• Wacoslav1

První dva díly mě nebavili. Tenhle mi přišel o špetku lepší i když je jasně ten nejlacinější, ale snaží se bejt aspoň hodně akční a to oceňuji. Bohužel z přehledností akce je to na štíru. Kamera místy rozklepaná. Někde úplně chybí kontinuita mezi scénami. Takže akce dost, ale začne po chvíli nudit, když toho není moc vidět. Takže slabší 2* a to je maximum. Už tak tomu filmu prokazuji velkou čest, neboť se stal mým komentářem z pořadovým číslem 2500. Takže jsem dosáhl další mety a co si přeji do té další pětistovky, které se tu snad když bůh, Alláh a vítr dá dočkám? (teda aspoň doufám) Tak především stále soudím, že vyPÍPávač musí být eliminován. No a taky doufám, že bude pořád dost filmů na komentování. No a vy doufejte v pořád stejně úderného a rebelského kverulanta Wacoslava1 Pokusím se dostát své pověsti, když už mi Laco předal to žezlo.25%(29.9.2015)

Žádný skvělý akční film to není, ale až mě překvapilo, že to vůbec není špatné. Omezené prostředí jedno budovy je stále docela dobrým prostředím ve hře kočky na myš. Jsou zde překvapivě drsné scény, ale přece jen mimo kameru, no, a když už jsme u toho, tak mi nevadily ani ty postavy. Jo, s tímhle dílem jsem spokojený. Funguje skvěle samostatně.(15.12.2015)

• Likan7

Scéna z úvodu, kdy Shaw potká hňupa v Porsche je s přehledem nejlepší scéna filmu. Zbytek ale není zase tak špatný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jasně, nemůžeme se bavit o nějaký dobrý řemeslný práci, akce je špatná i když jí je hodně, všichni mají IQ asi 70 a chovají se jak paka, hlavní hrdina je jak řešeto, ale furt dokáže bojovat i tváří v tvář a není to absolutně nic, co by vás dokázalo překvapit. Je to ale občas fajn strávená hodina a půl, která vám díky všudypřítomné akci rychle uteče a zase tak moc vás z ní nebude bolet hlava.(1.11.2020)