Láska mezi regály

• Německo In den Gängen (více)

Christian je rváč a muž s pochybnou minulostí, který svým zjevem evokuje pitbulla. Jednu etapu má za sebou, tu druhou začíná jako pomocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nejzářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdvižný vozík. Pro někoho, kdo sotva zvládá svůj vlastní život a vegetuje na sociálním dně, je i tohle velká výzva. Christiana se ujímá veterán Bruno a zasvěcuje ho do mikrokosmu, v němž se žije podle specifických pravidel a ve svérázných bublinách jednotlivých oddělení. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion z oddělení lahůdek. Láska mezi regály je křehká, civilní a realistická romance z místa, kde není vidět na nebe. (Film Europe)

Saur.us

Velice zavádějící český distributorský název, který láka na dvouhodinovou romanci a který se nakonec ukáže jako dvouhodinové, opravdu pomalé existenční drama z prostředí skladníků a ještěrkářů. Trochu jsem se bál, aby se z hlavního hrdiny, německého J. Phoenixe, nakonec nestal Šašek mezi regály. ()

MickeyStuma

Upřímný festivalový snímek, jehož scénář byl spravován na základě povídek německého autora Clemense Meyera, který je i scénáře spoluautorem. Obchodní centrum je pro nás, coby zákazníky, jen místo k rychlému nákupu a nikoho by nenapadlo, že i v útrobách velkoobchodů, přesněji ve skladištích, se prolínají nejrůznější lidské osudy. Každý zaměstnanec v sobě nese své malé osobní tajemství či minulost, která s nimi stále žije a  dál je ovlivňuje. Film začíná nočním baletem vysokozdvižných vozíků za zvuku valčíku Johanna Strausse 'An der schönen blauen Donau', což hned dává najevo tvůrčí inklinaci k artovému počinu. Máme tu omšelý pohled na životní situaci, pramen nedostižné lásky, naivitu a sebezraňující pohled na svět. Nechybí lidský humor, který často zahořkne při vykreslování postav v jejich životních osudech. Opravdu jsou dost skutečné na to, aby měl divák důvod se u toho ještě smát. A to prý podle režiséra Thomase Stubera nebylo vyřčeno zcela vše. Je to krásný lidský příběh odehrávají v zadních místech velkoobchodu, kam oko zákazníkovo již nedohlédne, kde je svým způsobem zcela jiný vesmír s životními osudy a vzájemné náklonnosti. Snímek byl na filmovém festivalu Berlinale 2018 oceněn a není divu. ()

Kingjiri

Překvapivě koukatelný drama ze života "obyčejných" lidí. Žádný modely ani modelky v castingu nenajdete, ale o to víc jsou postavy z prostředí "mezi regály" autentičtější. Na muj vkus však až příliš dlouhý a rozvláčný vyprávění, kterýmu chybělo větší zaměření na dvojici Christian - Marion nebo na motiv s Brunem (ideálně na obojí). Takhle se načrtlo pár zajímavejch příběhů, kterejm ale nakonec chybělo víc prostoru a tim pádem nedošlo ani na jejich působivější gradaci. Naopak mi přebývala většina scén s ještěrkou a některý scény byly zbytečně dlouhý. Civilnost nebo autentičnost super, dramaturgie bohužel trochu nedomyšlená. Velice sympatický překvapení, který mělo ještě na víc, tři jistý hvězdy. ()

desade

Tak toto ma dorazilo. Čisté, rýdze blues. A ku koncu mi ešte zasadil ranu z milosti nesmrteľný Son House so svojím "Grinnin' in Your Face". Smekám. Vďaka za titulky tkimitkiy. ()

Dave Lister

Mám rád tyto malé a nenápadné filmy o obyčejných lidech. Vypovídají většinou o skutečnosti a jsou takové opravdové a autentické. Christian je muž s ne úplně čistou minulostí, je však velmi pracovitý a spolehlivý. Začne pracovat v jednom supermarketu jako doplňovač zboží a poznává mnoho zajímavých lidí. Jedním z nich je přátelský Bruno, který si Chrise vezme pod ochranná křídla. Také se seznamuje s milou dívkou Marion, ke které začne cítit víc, než pouze kolegialní vztah. Tento film nebude trhat rekordy v návštěvnosti ani sledovanosti. Je však malou sondou do života obyčejných lidí a je dobře, že i takové filmy vznikají. ()

hazdrova

Podpriemerná nuda z nemeckej produkcie. Musela som to pozerať na šesťkrát. Je to síce emočne precítené a Franz je neskutočne presvedčivý čudák, ale ťahá sa to tak, že pri tom zaspíte. 2,5* ()

zzuba

Tomuhle filmu dám dvě hvězdy za basy s pivkama v nákupáku a za pěkný ještěrky, se kterejma bych si chtěl taky zablbnout a zvednout si pár palet. Naprosto souhlasím s boshke. Teď k filmu. Dyk to, co se tam děje není možný natož v Německu, chlápek, co přijde z lapáku, má rozštěp rtu a obludně šišlá, co žije v garzonce, kde po večerech usrkává teplou vodu a spí na matraci. Holka, jejíž největší smůla je, že její chlap je prej magor, ale zjevně bohatej a bydlí v domě (sice hnusným) ale je vlastně naprosto v pohodě. A jakože láska u kelímků s kafem z automatu. Ani heverem. Ukažte mi holku, co dělá v sámošce, která si ráda a potichu poslechne, že když jste posledně byli na střeše, našli jste v krovu mrtvý holuby a jednoho polomrtvýho, kterej se ještě hejbal a podíval se chápavě na vás. Tak jste museli zavolat portugalskou bandu tvrďáků, který to uklidí. (to mi připmnělo Simple Jacka z Tropické bouře). A co ten zkrachovalec, kterýmu chybí asfalt. Všichni jedí vyhozený jídlo z popelnic. A ten kluk v hlavní roli, jakože rváč, neumí zahrát ani, že je opilej. Chlápek na šrot se chová a chodí jinak. O tom něco vím. Mně přijde, jakoby se ten režisér ani nenarodil v Lipsku, kde to je točený, fakt to tam vypadá líp. Ten film ve mě nechal tak hlubokou stopu ničeho, až sem se musel svěřit. ()

Pete

Mezi regály - tak se film jmenuje v originále, a tak to má být. Lásky, chcete-li Hrabalovské poezie všednosti, se tam jistě také trochu najde, romantiku však nečekejte - převažuje rutina, lhostejnost, smutek a beznaděj. Alespoň, že veškeré neviditelné zlo je pouze tam venku, resp. v pouze tušených okolnostech, proč se parta těchto lidí dostala sem na konečnou někde těsně nad sociálním dnem. A my se na tyhle východní Němce v Makru koukáme jako na ty ryby v akváriu či na zvířátka v zoo, a bude na každém divákovi, jak si to užije nebo protrpí, a co si z toho odnese. Nebýt to chvílemi až nesnesitelně protahováné, přidal bych dokonce téhle člověčince hvězdu navíc. ()

solisoli

Prekvapenie. Kto by to bol povedal, že sa nemecká kinematografia odprezentuje tak pôsobivým príbehom bez patričného lesku a pompeznosti, ako je ich zvykom. Thomas Stuber ponúka veľmi kvalitný snímok vo veľmi reálnom projekte, nenútene zo života obyčajných, alebo práveže neobyčajných Nemcov. Herci sa prezentovali nenútene, prirodzene v jednoduchom deji, ktorý rozhodne nenudil a pre normálneho diváka musel zanechať skvelý dojem. ()

blondboss

Taká priemerná nemecká love story odohrávajúca sa za múrmi veľkoobchodu. Musím ale povedať, že toto je presne ten typ romantického snímku, ktorý nemá prakticky žiadny náboj ani emócie a divák si po dvoch hodinách povie, že vlastne nič svetoborné nevidel a celkovo film vyprchá v priebehu pár minút. Škoda toho - ja asi potrebujem mať trochu viac akcie a drivu, aby ma snímok nejako nadchol. Toto bol pre mňa len čistý priemer. 55 % ()

DonBraso

Horší tři.Čekal jsem fakt o parník víc,než jsem měl možnost vidět.Si tak říkám,že udělal dobře,že nešel na to do kina,když to běželo na Das Filmfest.On náměť a určení kde se příběh většinu odehrává je fajn,ale bohužel jako drama to drhne a jako romantika je to úplně stejný.Franz Rogowski už při jeho filmu Tranzit zrovna neohromil a zde ten jeho výraz je možná lepší v jaký roli hrát má,přesto tohle vůbec na mě nepůsobilo.Ještěrka Klaus bylo dobrý spestření kdo zná a pak trochu citovka o tom jak to chodí v obchodě,jinak opět moc pusto.Ta závěrečná s Brunem nevím jestli filmu měla něco dát.Jestli znamená vydržet během zkušebního období,když vlastně jako trestanec nemám moc co na výběr nebo to jen mělo být to něco co trochu prolomí ledy.55% ()

rigby

Zajímavý počin, velmi originální. A přitom tak blízký. Hodně klidné, zadumaně mlčenlivé, prosté vší pompy. Líbilo se mi to svou prostotou, ale na druhou stranu je pravda, že jsem se chvílemi, zejména někde v polovině filmu, dost nudil a čas se nekonečně vlekl. 3+ ()

fafejt001

Tak já nevím , trochu podivný , pomalu se táhnoucí film ze skladu . Ovšem Franz a Sandra se na tohle dosti hodili . Tady soudruzi , rozhodně neudělali chybu . Ovšem trochu dlouhé , na můj vkus v tomhle případě . Uvidím na druhý pokus . Zatím dankešééén Thomas . ()

PTuranyi

Toto nie je prvoplánová hollywoodska lovestory ani romantická komédia. Je to zložitý príbeh mlčanlivého mladíka Christiana nastupujúceho do hypermarketu ako dokladač. Vďaka nemu môže divák trocha nahliadnuť do zákulisia fungovania obchodu a vzťahov medzi obyčajnými ľuďmi, ktorí tu pracujú. Každý z nich má nejaké tajomstvo a svoj vlastný príbeh, no máloktorý je úplne šťastný. Aj Christian jedno má. Film má pomalé zádumčivé tempo, takže postavy spoznávame prirodzene a bez veľkého tlaku. Produkcia veľmi dobre pracuje s atmosférou. Necháva vyniknúť tichu v dialógoch či už aby vystupňovala napätie alebo aby vynikla Christianova plachosť. Výborne tiež vkladá piesne a hudbu do celkov a prehlbuje tak náladu scény. Herci hrajú vynikajúco a svojim výkonmi perfektne napĺňajú scenár. Veci nie sú jednoduché, a preto hoci film končí šťastne, zmes pocitov, ktoré vyvoláva je plná melanchólie. 75% ()

Talita1

Nemecký film už v úvode ponúka pohľad na supermarket spolu s melódiou valčíka. V centre pozornosti je mladík Christian, ktorý nadväzuje vzťahy v novom kolektíve. Film ukazuje reálnu dobu a reálne vzťahy, ale robí to celkom jemne až poeticky. ()

Konev odpad!

Obyčejný všední den v supermarketu. Natočit o tom film by mě nenapadlo. Nastoupit na pozici skladníka bez papírů na zdvižku je fantasy. Konec i celý děj o ničem, věřte mi. ()

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

DAS FILMFEST zve na filmové hody

DAS FILMFEST zve na filmové hody

15.10.2018

3 země – 4 kina – 5 sekcí – 9 hostů – 34 celovečerních snímků a další tři bloky krátkých filmů. Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST si letos pro všechny filmové fanoušky přichystal skutečné… (více)

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin