Láska mezi regály

• Německo In den Gängen (více)

Christian je rváč a muž s pochybnou minulostí, který svým zjevem evokuje pitbulla. Jednu etapu má za sebou, tu druhou začíná jako pomocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nejzářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdvižný vozík. Pro někoho, kdo sotva zvládá svůj vlastní život a vegetuje na sociálním dně, je i tohle velká výzva. Christiana se ujímá veterán Bruno a zasvěcuje ho do mikrokosmu, v němž se žije podle specifických pravidel a ve svérázných bublinách jednotlivých oddělení. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion z oddělení lahůdek. Láska mezi regály je křehká, civilní a realistická romance z místa, kde není vidět na nebe. (Film Europe)

radektejkal

Německy přesný film, jehož scény se logicky pojí ve chvíli, kdy je divák zpracuje. Film je rozdělen na tři části, které detailněji rozebírají osudy tří zaměstanaců supermarkertu: Christian, Marion, Bruno. Přitom (v rámci všech osudů) je patrný šok způsobený "der Wende" před skoro již třiceti lety. "Vor der Wende und nach der Wende, nichts mehr ist das Selbe". Český název "Láska mezi regály" je přírozeně "der Mist", protože evokuje jen malý díl pestré palety (až v horním regálu) citů projevených i zamlčených. Uvažování českých distributorů je zvrhlé, jelikož se domnívají, že prostý název "Mezi regály" není dost marketinově na výši. Supermarket je jedním z největších fenoménů naší doby, a už přiblížit ho tímto způsobem, je úctyhodný čin. Pozn. 1: Zvažovali jsme se ženou, co si pustíme na Štědrý večer, a myslíme si, že jsem nevybrali špatně - i v supermarketech se slaví Štědrý den. ()

easaque

+2* Zdejší trailer mě naladil na tento netradiční snímek odehrávající se ve velkoskladu mezi jeho zaměstnanci. Námět není nijak výrazný, tak jsem čekal od snímku aspoň trochu humoru nebo nadsázku. Bohužel jsem se nedočkal a opravdu je to čisté vztahové drama s romantickou linkou. Ale jak se nakonec ukázalo nezáživné a šedivé pracoviště, tak i personál byl plný šedivých myšek se svými malými šedivými a nezajímavými příběhy. Sice pár jiskřiček naděje se objevilo, ale zase brzo zhaslo, tak optimismus vyprchával. Nemůžu říct, že jsem se výrazně nudil, ale po pár dnech to vyšumělo z hlavy. Film s pomalým vyprávěním se u mě nakonec houpe na hraně 2 a 3 hvězdiček, ale nakonec přiklopil k nižší známce. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Garson

Natažené,utahané,depresivně melancholické.Kdo by očekával romantiku tak ten bude čekat marně.Jízda paleťákem a doplňování zboží do regálu je romantice velmi vzdálené.Christian nastoupí jako pracovník do velkoskladu kde ho dají na zaučení ke staršímu pánovi který se jmenuje Bruno a ten ho všechno naučí i řídit elektrický paleťák.Christian se zakouká do vdané Marion která doplňuje sladkosti.Trochu mi tento film připomněl snímek PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ,kde ale Ivan Trojan ztvárnil většího exota.Škoda že v tomto filmu LÁSKA MEZI REGÁLY neobsadil režisér někoho jako byla Veškrnová,která to ve filmu HOLKY Z PORCELÁNU uměla ve skladu pěkně rozproudit.Konec filmu tu vyšumněl tak nějak do prázdna když se Bruno oběsil a Christiana povýšili na vedoucího nápojů.THE END(naštěstí pro diváka)... ()

Martin741

Nemecka kinematografia toho z kvality vyplodila len malo, a dost sa jej vyhybam. Toci tam filmy jedno individuum zvane Uwe Boll, a jeho filmy, to je hruza, v horsom pripade rovno hnoj. Tuna ide o artovy snimok od rezisera Stubera - chlap v sklade, zamiluje sa, chlap len vegetuje zo dna na den, do toho vstupila ona, a film sa roztocil. Laska mala hodne do seba, este aj zivot v casto svojraznych bublinach jednotlivych oddeleni. Obycajne dialogy prevazuju, to dodrzuje aj tento film . 70 % ()

vydumnica

Laska v slovenskom a ceskom preklade nazvu filmu je dost zavadzajuce. Nejedna sa totiz o ziadnu lovestory, laska je tu len okrajovym motivom. Film by som ohodnotila na 3,5*. Na kinematografii je uzasne, ze film sa moze odohravat kdekolvek a byt o comkolvek. Aj taky jednoduchy film odohravajuci sa v supermarkete a o obycajnych ludoch moze divaka zaujat prave svojou originalitou a jednoduchostou. Jednoduchy dej, pomale tempo, avsak vobec to nie je film povrchny. Hlavna postava, mlady Christian je velmi tichy, za cely film toho vela nepovie, ale vidime mu az do duse a drzime prsty. Pekny film. 65%. ()

honajz2

Mile mě to překvapilo, i když to chtělo silnější psychologii snad u všech postav (a u Marion obzvlášť) a znatelnější zásah reality do životů všech, ale jinak mi to sedlo. Dobře se to vyvíjí, má to sympatické a životné postavy, nejednu silnou scénu (a u některých to obzvlášť dokáže zafungovat, především u té poslední, kde je Bruno), správně pomalou atmosféru, civilní herecké výkony a skvělou filmařskou stránku. Navíc z toho skutečně jde cítit soucit k postavám, i když to může zdát jako artová chladná nuda, tak já bych to osobně jako chladné určitě neoznačil. A o to víc jsem rád, že taková dramata ještě vznikají, protože mám pocit, že v dnešní době jich je stále míň a míň... Slabé 4* ()

Aljak

Zaujímavé prostredie veľkoskladu, ktoré bolo napokon tou najväčšou prednosťou celého filmu. Bolo to nevšedné a originálne, ale to je bohužiaľ málo na to, aby z toho bol aj skvelý film. Na môj vkus to bolo také v podstate o ničom. Malá skupinka, ktorá medzi sebou vytvorilo takú mini-komunitu kolegov, pracuje, sem tam prehodia nejaký dialóg, ... a to je všetko. No neviem, toto na mňa nefungovalo. Jedna hviezda za originalitu. ()

C0r0ner

Další stokrát provařená šlichta o nezajímavých lidech v nezajímavých lokacích, kterým se dějí naprosto nezajímavé věci. Pokud bych chtěl něco podobného, stačí vyjít ven před barák a koukat po lidech, film si kvůli takovému nudnému a tuctovému příběhu fakt pouštět nemusím. 20% ()

laik_60

Dlhé, dlhokánske rozprávanie popretkávané zvláštnym tichom a melanchóliou. Film o priateľstve - dôvere medzi chlapmi a o citovej empatii meniacej sa stále viac a viac na čosi nežné a ľudsky teplé, zohrievajúce dušu, ako stará deka telo pred chladom vianočného večera. ()

angel74

Název Láska mezi regály je poněkud zavádějící. Myslím si, že o lásku mezi mužem a ženou jde v tomto úžasném filmu až na druhém místě. Primárně se totiž zabývá především mezilidskými vztahy v prostředí jednoho velkoskladu, který představuje pro jeho zaměstnance takový malý velký svět bez nebe, jež pulzuje svým vlastním vnitřním životem. Příběh nepostrádá romantiku, je hravý a poetický, ale zároveň i velmi smutný. Silné emoce, které z něj tryskají, podtrhuje nesmírně nakažlivá muzika. Přičemž neokoukaná ústřední trojice Franz Rogowski, Sandra Hüller a Peter Kurth působí takovým krásně civilním dojmem, že jsem si ty tři okamžitě zamilovala a intenzivně prožívala všechny radosti i strasti s nimi. (90%) ()

dr.fish

Film o jednotvárném životě lze asi těžko točit barvitě, takže i tento snímek o chlapíkovi snažícího se nějak ukotvit v normálním životě je vleklý a nepříliš pestrý. Je ale natočený poctivě a nedá se mu upřít jistá originalita. Severská škola tu byla určitě hlavní inspirací. Nepropadejte žádné naději, ale nemělo by smysl vyhýbat se životu...70% ()

Tosi

Obyčejný, nenáročný film, v kterém se nestane nic podstatného, přesto diváka něčím zvláštním zaujme. Největším vodvazem je tak český překlad filmu. ()

Hanys_

Tichý skladník bez papírů na ještěrku, ukecaná doplňovačka zboží a životem protřelý mentor Bruno. Celkově se tam sešla dost zvláštní skvadra zaměstnanců, ale tak to prostě někdy bývá. Dýchly na mě (hlavně v první půlce) vzpomínky na mládí, pak už mě ten podivný vztah/nevztah moc nebral, ikdyž chápu, že to nebylo jen primárně o něm. Svým způsobem taková noční pohodovka, rozhodně zajímavá, ale určitě ne pro každého. ()

caffelina

Kebyže som nikdy predtým nepracovala na nočných v podobnom sklade, tak by som možno hodnotila inak :)..ale toto bolo tak úžasne reálno-poetické, depresívno-úsmevné a krásne ľudské..charaktery postáv dokonalé..a že práve v tomto filme budem počuť song Easy od Son Lux pri scéne - riadení vysokozdvižného vozíka to som fakt nečakala :D ()

jakeer

Od režiséra Jima Jarmusha som si osvojil pre podobné filmy výraz "oslava každodennosti". Nie je to subžáner, ktorý by som obzvlášť obľuboval, no v tomto prípade to je najsilnejšia stránka filmu - keď už nič iné, aspoň sa dozviem o živote skladníkov. Ústredná love story, ktorá sa nesie aj v titule filmu je v konečnom vyznení nepodstatná. Oveľa dôležitejší je medziľudský vzťah medzi hlavnou postavou a jeho mentorom - starším kolegom. Minimum komediálnych scén deju nepomôže, ale aspoň film občas oživí. Na nemecké pomery je to film mlčanlivý a pomalý a ja som ho na jeden záťah nedal, keďže som prvý raz po štyridsiatich minútach zaspal. ()

F.W.Colqhoun

Willkommen in der Nacht, Kollegen. Přes okaté lži o dobrotě prostých lidí, kolektivech obyvatelů planety Kaurismäki prodchnutých solidaritou, nápadný půvab anti-romerovských nocí mrtvých živých, tváře s rozštěpem a regálu s cukrovinkami se přenesete na křídlech Bachovy hudby zapsané v geometrismu pravoúhlých úložných technologií a tajemné krásy Sandry Hüller. ()

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

DAS FILMFEST zve na filmové hody

DAS FILMFEST zve na filmové hody

15.10.2018

3 země – 4 kina – 5 sekcí – 9 hostů – 34 celovečerních snímků a další tři bloky krátkých filmů. Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST si letos pro všechny filmové fanoušky přichystal skutečné… (více)

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin