poster

Myš na měsíci (festivalový název)

 • Velká Británie

  The Mouse on the Moon

 • USA

  The Mouse on the Moon

Komedie

Velká Británie, 1963, 82 min

 • dopitak
  ****

  Myš, která řvala je lepší než Myš na Měsíci asi hlavně Sellersovou přítomností v prvním jmenovaném snímku a nepřítomností ve druhém. Námět vychází z díla irsko-amerického spisovatele Leonarda Wibberleyho. Vzhledem k prakticky neexistujícímu hodnocení tohoto filmu tady dodávám, že pro fanoušky "Řvoucí myši" je tohle povinnost!(24.1.2010)

 • Giskard
  ****

  Tento film je volným pokračováním výborného dílka "Myš která řvala", ve kterém exceloval Peter Sellers ve své geniální troj-roli. I tohle pokračování od Richarda Lestera je však plné britského humoru, a ikdyž už se na něm Sellers nepodílel, tak velmi vtipně reflektuje svoji dobu. V pidizemičce Grand Fenwick nutně potřebují peníze na nový vodovod v jejich hradu. Aby je získali, tak si vyžádají od USA peníze na kosmický výzkum, že prý chtějí také soutěžit kdo dříve vyšle raketu na Měsíc. Díky intrikám mezi američany a rusy je dostanou, a díky neuvěřitelným vlastnostem fenwického vína je cesta na našeho souputníka otevřená. Zbývá jen otázka - kdo tam bude dříve?(24.1.2006)

 • Flego
  ****

  Satira s príjemným odkazom vtedajším svetovým vládcom v dobývaní vesmíru. Vtip a roztomilosť nechýba ani pri archaických trikoch.(21.11.2015)

 • danecek24

  21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Terry-Thomas(11.1.2009)

 • - Protagonista z předchozího filmu Myš, která řvala (1959) Peter Sellers v pokračování odmítl účinkovat. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace