Robin a Mariana

• USA Robin and Marian (více)

Sean Connery a Audrey Hepburnová jako legendární milenci Robin Hood a Mariana, kteří se po dvaceti letech opět shledávají. Mariana, která se mezitím stala jeptiškou, zjišťuje, že k Robinovi po jeho návratu z křížové výpravy stále něco cítí. Během křížové výpravy, kde bojovali za krále Richarda Lví srdce (Richard Harris), Robin Hood (Sean Connery) a Malý John (Nicol Williamson) odmítnou splnit poslední bizarní příkaz šíleného despoty těsně předtím, než je náhodně zabit. Po návratu do Sherwoodského lesa je dvojice vřele přivítána svými "starými" přáteli, s kterými kdysi společně okrádali bohaté a pomáhali chudým. A nyní, pod krutovládou slabomyslného krále Johna, potřebuje lid Robina Hooda víc než kdy předtím. Ještě než se vydá bojovat za jejich zájmy, navštíví Robin svou bývalou lásku Marianu (Audrey Hepburnová), která se mezitím stala jeptiškou. Když král nařídí Robinovu starému nepříteli, bezskrupulóznímu šerifovi z Nottinghamu (Robert Shaw), aby odstranil duchovenstvo z venkova, zachrání Robin Marianu z jejího opatství a vzkřísí jejich dávnou lásku. Teď, když se připravuje na konečné zúčtování s šerifem, má Robin, jehož mládí je nenávratně pryč a tělo neúprosně stárne, konečně šanci dosáhnout slavného vítězství, o němž kdysi dávno snil. (Cinemax)

otík

Je až k nevíře, jak špatný a nudný film může vzniknout s obsazením Connery & Hepburn. Ohromné zklamání. ()

andrii

Nostalgie velké romance a esprit urputnosti křížové výpravy ožívají v lese Sherwoodském. Patří k sobě. Jmény, jako luk a šíp. V sedle koně Pegase. ()

Mirokukii

Rozporuplný film, těžkopádný a plný nostalgie, ve kterém se tvůrci rozhodli k hodně odvážnému závěru, který nemusí být každému po chuti. Robin Hood se vrací, a chce už normálně žít, jen jestli už není příliš pozdě, přičemž ho válečné choutky né a né opustit. Výborné kostýmy a prostřední. Středověk zas na mě jednou dýchnul plnými doušky a předvedl se v plné kráse. Skvéle obsazení se spoustou sympatických, dobře zahraných, postav. ()

Mrkvič

Zajímavý dovětek jedné legendy. Sean Connery je jako stárnoucí Robin Hood kouzelný. Celý film je takový lehce braný s nadsázkou, až pak působí až nepatřičně, když někomu Robin podřízne mečem krk. Až konec se začne zvrhávat do pořádného epického finále, aby skončil zase tak zajímavě (divně) s lehkým úsměvem na tváři. ()

Lukyn007

A já půjdu směle proti proudu!!! Námět je vážně skvělý, scénář docela taky, i když místy jsou ty dialogy trochu už odfláknuté, ale hlavně je to vtipný. A co víc, ta chemie mezi Connerym a Hepburnovou (která se vrátila na plátno po 9 letech!!!) je prostě boží. Asi patřím k těm, co se jim závěr líbil, neboť je to i vysvětleno, takže já s tím nemám ani nejmenší problém. 70% ()

JohnSmith

Tak nějak jsem byl z tohoto filmu o Robinu Hoodovi trochu mimo. Obléhání hradu v pěti lidech, boj proti šerifovi v šesti lidech a k tomu řada nesrovnalostí a nesmyslů. Snad jen úprk z hradu, respektive probojování ven, bylo zajímavé. ()

KarKulA

Výhradně z velké úcty k Audrey a Seanovi 1*, protože nic dobrého k tomuto filmu říci nejde - počínaje naprosto tragickým scénářem (ne, toto opravdu nemělo vzniknout), konče otřesnými kostýmy - vše mezi tím ani nebudu zmiňovat. 70-desátkový pokus o historicko-dobrodružný filmy ve své nejhorší podobě. ()

xaver

Pokus? o neotřelé zpracování klasické legendy o Robinu Hoodovi, ale dost nevydařený. Po shlédnutí si divák nutně musí položit otázku, co tím chtěl autor říct. A nutno přiznat, že najít odpověď na tuto otázku bude pro diváka velice těžké. Snad jen pokud si řekne, že šlo o pokus podat tento příběh jako parodii, ale ani to ho asi nakonec neuspokojí. A tak snad jen herecké obsazení super hvězd Seana Conneryho a Audrey Hepburn do jisté míry nahradí divákovi prohlídku ztraceného času. A snad jen kvůli těm dvěma dávám 3. Jinak by asi i dvě hvězdičky byly moc. ()

Han22

Na tenhle film jsem totiž vždycky byl zvědavý, mám rád podobné sequely po mnoha letech a mám rád legendu o Robinu Hoodovi. A tohle je realističtěji podaný sequel po 20 letech. Někde v minulosti opravdu Robin miloval Marianu a v Sherwoodském lese bojoval proti vojákům šerifa z Nothinghamu a prince Jana. Pak se vrátil král Richard, Robin opustil své muže i Marianu a strávil 20 let po boku nikoliv šlechetného krále, ale krvežíznivého tyrana (jak vidíme na začátku). Richard umírá, moci se ujímá opět princ Jan a zestárlý Robin se znovu setkává s družinou i Marianou a znovu stojí proti starému nepříteli. Ono to je chvílemi laciné (výprava), patetické (šplhání na hradby, některé souboje), na druhou stranu atmosféru temného středověku to má a finální boj je parádní. A především jsou tu herci. Výborný ušlechtilý záporák Shaw. S grácií zestárlá Hepburnová po 9 letech ve filmu má stále šarm, Marianu hraje jako zlomenou ženu, která nepochopila proč ji Robin opustil, chtěla se zabít a jako jeptiška se 20 let snažila zapomenout. Poněkud vypelichaný Connery tahá trošku za kratší provaz, jeho Robin je prostě voják, kterému ani nedošlo co ji způsobil (musel jsem jít, byl to můj král) a kterého zajímá i přes stáří hlavně boj. A přesto si nachází k sobě i po letech cestu. Ten tragický konec si mohli odpustit, ale navázali na něj v duchu legendy (kam ten šíp dopadne...) a já si trošku nadhodnotím na 4*. Historický film roku 1976. ()

Lionheart

Obrovské zklamání. Tak dlouhý, nudný a klišoidní film by člověk pohledal. Mí oblíbení herci mi slibovali v titulcích velký zážitek, který nenastal. Od půlky filmu jsem toužebně čekal, až je konečně zabijí, protože to bylo utrpení. ()

filipvrbik

Není to vůbec tak přjak by se po prvních cca. deseti minutách mohlo zdát.. Jedná se o zajímavý pokus nastínit osudy Robina a Mariany po dvaceti letech. Samozřejmě z průměru to nic nevytrhne, a konec (včetně poslední bitky) je víceméně ubohý, ale i tak se na to dá dívat, když si uvědomíme, že je to už 43 let staré....50% ()

Mikino00

Příběh Robina Hooda znásilněný a naprosto odlišný stejně jako v nejnovějším zpracování k obrovskou spoustou nelogičností a dějových nepřesností. Těšil jsem se na herecký koncert, ale jediní kdo tam nějaké herectví předvádí jsou Shaw a Harris. Mariana je tam vlastně nadbytečná a Audrey je tam jen na okrasu. ()

fisikk

Příběhů o Robinu Hoodovi jsem viděla nespočet a mám je moc ráda. Seana Conera obdivuji a Audrey Hepburn zbožňuji, z této jednoduché rovnice jsem tedy usuzovala výborný zážitek. Přesto mě toto zfilmování poněkud zklamalo. Vyhasnutí dotyčných po 20 letech je zcela přirozené, ale je škoda, že po návratu do "starých kolejí" už nic nezmohli se svými zvyky a nebyli si schopni vychutnat jeden druhého. Celkově jsem postrádala větší citové prožitky. Mám pocit, že jsem se dívala skoro celou dobu jen na boje. ()

Denny

Jeden z nejlepších režisérů dobrodružného žánru a jeden z nejlepších herců by měli být zárukou toho, že film nebude špatný. No, nadšený jsem nebyl, je to takové unavené, místy i komické. ()

nmafan

Zajímavě podvratná a demytizující variace na hoodovskou legendu, jaká asi mohla v Hollywoodu vzniknout opravdu jenom v sedmdesátých letech. Lester u mě poprvé zabodoval a za zmínku určitě stojí i další skvělá práce Johna Barryho. ()

Armin82

No, v tuto chvíli je asi úplně jedno, jestli je film dramatem, romantikou nebo dobrodružstvím. Tenhle film je totiž neskutečná bída. První čtyři jména v titulcích jsou pojmy, ale všechny Lester zazdil. Connery a jeho charisma nikde, ve filmu působí dost zašlým dojmem, spousta nudných plků, žádné tempo. I liška Bystrouška v divadle, by asi byla akčnější. A ten závěr? Robin Hood na smrtelné loži a jeho skon kvůli jedu, přitom mu Robert Shaw udělal mezi žebrama díru o velikosti chlapské nohy? Jako, to bylo fakt vtipný :-) Lester není a nikdy nebyl dobrý režisér. Už když pohnojil dvojku Supermana, jsem to věděl. Řekl bych, že měl natáčet pohádky, ale ty mu vlastně taky nešly. Tohle je tak nudnej film, že s jistotou vím, že znova už nikdy 40% ()