Temná tvář Brooklynu

• USA Motherless Brooklyn (více)

New York, rok 1950. Osamělý soukromý detektiv (Edward Norton) se snaží vyřešit vraždu svého mentora a jediného přítele (Bruce Willis). (Magic Box)

srolyma

New York 50. let, jazzové kluby, spousta hodných, něžných a utlačovaných černochů, bohatí a mocní bílí podvodníci babišovského typu a do toho Edward Norton jako soukromé očko s těžkým nervovým tikem. Sice to nezní nic moc, ale je třeba říct, že se to Nortonovi povedlo. Sám si to napsal, sám si to zrežíroval a ještě si v tom excelentním způsobem zahrál hlavní roli. ()

blondboss

Taká nevýrazná krimi jednohubka s výraznejším hereckým osadenstvom, ktoré ale nevyužilo svoj potenciál tak, ako by som asi čakal. Edward Norton síce pekne vykreslil atmosféru 50-tych rokov, ale ako detektívka to nemalo až taký spád a pri dosť pasážach som sa nudil. Navyše to cameo Brucea Willisa akurát tak nazlostí, nič iné. Takže za mňa len taký jemný nadpriemer v rámci žánru. 55 % ()

krumlajs

Hodně jiná kriminálka, ale velmi dobrá. Neobyčejný hlavní hrdina jede celkem pecky. Scénář je sice předvídatelný, ale vůbec to neobtěžuje. Herecky je to nadprůměrný, skvělé obsazení i ten Willis vypadá, že ho to baví. Norton režíruje velmi jistě na to, že je to jeho druhý film. Stopáž mohla bejt kratší, ale i tak to pěkně uteče - 70% ()

PamelaJJK

Maximálně parádní obsazení (škoda jen, že Willis nevydržel "na place" déle), skvělá retro atmosféra i hudební doprovod. Pěkná práce s kamerou a... A plno dalších plusů a přesto to nefunguje. Rozjezd sice OK, ale po první cca půlhodince film ztrácí dech, až mu (z mého pohledu) dojde úplně. Nejdříve rozpaky, pak nuda a nakonec neodbytné a nekonečně dlouhé očekávání závěrečných titulků. Přišlo mi to příliš pomalé až uspávající, bez jakéhokoliv vzrušení. Určitě by snímku hodně pomohlo dost razantní prostříhání a zkrácení stopáže. Ty zhruba dvě a čtvrt hodiny jsou nekonečné a nedokážou udržet pozornost. Škoda... ()

Mamutol

Edward Norton s Tourettovým syndromem byl velmi otravný. Čekal jsem poctivou, ponurou a napínavou detektivku a dostal jsem převelice nudný a vcelku zbytečný film o ničem. ()

Kinison

Film se snažil být vším možným: zajímavou dektivkou s tajemstvím, věrným zachycením reality té doby, noir filmem, filmem vykreslujícím člověka s postižením, silným prolnutím s jazzovou muzikou ... ale nic z toho se nepodařilo dotáhnout tak, aby to z tohoto filmu učinilo zážitek a zůstala jen rozpačitost a nuda. Edward je dobrý herec, ale režisér ne. ()

universal

Perfektní vizuál, skvělá hudba, (jedna věcička i od Thom Yorke z Radiohead), výborné obsazení a následný pšouk. Nic. Důkazy sebrány, pachatel obviněn, hrdina žije. Ale kde je to napětí? Tušivé mrazení? Vím, Čínská čtvrť to asi nebude, ale tohle filmu je prostě škoda. Našlápnuto měl mnohem navíc. Takhle jenom obyčejná tuctovka. 6/10 Magneticky slabé. ()

Kushina

Hezký film točící se kolem politického dění v polovině minulého století. Mladý autistický soukromý "detektiv", který se snaží přijít na to, proč jeho nejlepší přítel musel zemřít, díky jeho schopnosti si pamatovat a spojovat si souvislosti se mu podaří nakonec vše rozlousknout, ale pro jeho dobro a pro dobro ženy do které se zamilovat nechá vše plavat a rozhodne se žít pohodlný život. 65% ()

rigby

Film jsem si užíval a nemalou úlohu v tom měl představitel hlavní role Edward Norton. Chvílemi mi připomínal Dustina Hoffmana. Byla radost ho sledovat a občasné hlášky byly velmi vtipné. Dalším důvodem byla účast Bruce Willise, který se sice mihl jen na začátku, ale stačilo to na to, aby zůstal nezapomenutelný po celý zbytek tohoto jinak velmi dlouhého filmu. Pochválit se musí také kameraman. Jím nasnímané obrázky lahodily oku. Zkrátka všechno do sebe zapadlo a připravilo nezapomenutelný zážitek. Nakonec se z tohoto nevinného filmu bez valného očekávání vyklubalo velké překvapení. ()

HellsAngel

S Edwardom Nortonom sa možno ťažšie spolupracuje, kvôli čomu je aj v nemilosti Hollywoodu, nikto ale nemôže spochybniť, že má sakramentský talent. Napriek tomu som ostal prekvapený, že okrem hlavnej úlohy je podpísaný aj pod scenárom a réžiou Motherless Brooklyn. To sa len tak často nevidí. Nortonovo dielko je v podstate klasickou detektívkou s napínavým príbehom a zaujímavými postavami. Najlepšie sú pritom scény, v ktorých hlavný hrdina zápasí s jeho duševnou poruchou. Oceňujem snahu o vynechanie happy endového klišé, finále som ale očakával dôraznejšie. Takýchto projektov si ale rozhodne prosím viac. ()

PeteBuck

OK, takže skĺbte klasickú kriminálku, ktorá sa nielen že odohráva v 50-tych rokoch, ale je aj natočená ako v 50-tych rokoch a ťažký herecký koncert Edwarda Nortona a budete spokojní. Dej je trochu natiahnutý, ale nevadilo to. Tento film som si vychutnal, pretože niečo takéto sa v súčastnosti netočí. Takže Ed prekvapil, že si vybral takýto štýl, režírovať vie a jeho herectvo je vždy špičkové. Celý film je jedna pohodovka. Bol by som radšej, keby sa točilo viac takýchto filmov a nemusel by som vždy zabrúsiť o 60-80 rokov späť. ()

Tomas_PO

Atypická gangstrovka New Yorku rokov 50tych, nesúca sa v kombinácii klasickej gangsterskej schémy a príjemného, až romantického príbehu, s minimom náslia, či krvi. Dokonale netradične pôsobí silná jazzová hudba v kontraste s odohrávajúcim sa dejom. Od Edwarda Nortona divák nevie, čo počas celého filmu čakať, no pekne to ladí z jeho vrodenými tikmi. Kto však čaká výraznejší blockbuster kvôli Brucovi Willisovi, či Alecovi Baldwinovi, zrejme ostane sklamaný. Vo mne najviac zarezonovovala amtosféra jazzového klubového New Yorku, ktorý sa mi verím podarí ešte zažiť. ()

Saxos

Až trochu moc nuda. Vlastně ona ta doba byla taková, ne nudná, ale klidná. Žádný mobil v ruce, špunty v uších, čtecku, tablet, HDD v tašce, PC v práci i doma, prostě jedny Times a klídek. Klady: Znám dva lidi s TS, s jedním byla obrovská sranda ve škole a to hlavně o písemkách, druhého z hospody, říkáme mu "hejkal". Tím mohu zhodnotit, že zahráno výborně. Závěr: doporučuji pouze na dlouhá odpoledne. ()

Grázl83

Přetažená délka, začátek divnej a prostřední část filmu nudné tlachání. Vizuál pěkný, ale dějově mě tj nevtáhlo. ()

bonovox

Slušná retro dráma s výbornou výpravou a skvelými hercami na čele s Nortonom ktorý dobre zvláda aj réžiu. Škoda dlhšej stopáže miestami kolisaveho tempa. ()

Franki69

Ano, byl jsem unešený z výkonu Edwarda Nortona. A i jeho spoluhráčů, obsazení je skutečně skvostné. Ovšem na druhou stranu jsem se ani já, jako hodně zdejších přispěvatelů, nevyhnul pocitu, že si ze mě Edward Norton-scénarista střílí a že Edward Norton-režisér zkouší meze mojí trpělivosti k nejkrajnější hranici snesitelnosti. Stále nevím, o čem to celé bylo. Jestli byla pointa v tom, že nejmocnější muž New Yorské městské správy může být veřejně zničen odhalením popření otcovství své nemanželské dcery? Nebo tím, že jeho radniční kolegové za jeho zády skrytě vlastní firmy, které se častěji než jiné dostávají k lukrativním newyorským městským zakázkám? Nebo že rozhoduje o likvidaci městských čtvrtí podle developerských přání…?? No koukněte se sami, třeba si to užijete víc než já. Podruhé se už nepodívám, nemůžu ale pominout že v některých ohledech je tento film ojediněle výjimečný a dobrý. A proto dávám 75% a současně nepřidávám doporučení, že ho musíte vidět. To neplatí pro skalní fanoušky Edwarda Nortona, Aleca Baldwina a Willema Dafoe... ()