Epizody(10)

Po nouzovém přistání na neznámé planetě se rodina Robinsonových navzdory všemu pouští do boje o přežití a šanci na útěk. Kolem ale číhá plno nebezpečí. (Netflix)

Updated_Cake

Po dokončení první série jsem ohromen - efekty, menší CGI bitka robotů, která nebyla moc, nejistota v každé minutě, vážně super. Příběh navazuje na nějaký film či seriál? Na to, že jsem velký fanoušek sci-fi, tak jsem na to nikdy nenarazil a ani nevím proč, takže nemám nějaké předchozí znalosti tohoto universa. Tenhle seriál je ale vážně zajímavý kousek. Obecně sestavit sci-fi, kde se scénáristi nebojí sáhnout na hlavní postavy a usadí diváka do nejistoty, je povedená volba. Mínus bych seriálu zatím dal za absurdní romantickou linku mezi Penny a Vijayem, která tam byla asi pro to, aby seriál vážně zkusil vše... nebo? Nějak jsem to vážně nepochopil. Také některá minoritní rozhodnutí postav nedávají občas smysl, zatím se jedná ale jen o drobnosti, které nechají pachuť tak na 2 sekundy a příběhu se to obecně nijak nedotkne. Obecně je seriál dobrá sci-fi podívaná, kde kupodivu i ty myšlenkové pochody ve fyzice dávají smysl a seriál to rád dává na zřetel. Na to jsem u seriálu dával velký pozor, protože vyloženě nenávidím kousky, které se snaží vypadat chytře a realisticky a ve finále tam pak mají tak velký nedostatek, jako je nereálná fyzika. To se zde naštěstí neděje a jdu hned na 2. sérii. Kvalita jít nahoru nutně nemusí, ale dolů by jít už neměla, už by mi nějaký větší problém zkazil chuť se na to dál dívat. ()

Naby

Za me moc hezké sci-fi, ale nemuzu se obranit i slovu pohadka. Nektere sceny byly opravdu otresne, treba kdyz se holejma rukama prali s uhorem. takovych scen bylo ale malo. Na druhou stranu opravdu slusna kvalita videa a zvuku (4k + Dolby Atmos), coz hodne pomuze aby to cloveka vtahlo do deje. Efekty a zajimave napady taky dobry. Obecne tedy nadpriumerny pocin a s odrenyma usima to dosahlo i na znamku nejvyssi, i kdyz jde o trosku detske scifi. Celkem 4,5* ()

GCorsini

Fakt hrozně moc mě štve, když postavy, které tam oplývají vysokocákajícím IQ, pak náhle udělají rozhodnutí, které by učinil jen ten největší imbecil. Seriál má pěkné zpracování, ale příběhová linka mě dohání k šílenství. Ani jedna zápletka není propracovaná, jen tenhle šlápl do hovna a nějaký čas si bude muset vyškrabovat podrážku, ale ke konci má zas zářivé botky. Opět jeden seriál u kterého mám neustále chuť někoho z nich profackovat, aby se vzpamatoval. První série fakt ne-e. A nechápu na základě čeho ten robot začne říkat někomu mami. Přenes moje kulky blíže k trupu a jsi můj pán? Proboha... ()

Sebi2808

Prvá séria rozhodne nerobí hanbu no neni ničím úžasná. Prišlo mi, že sa postavy dosť často správajú čudne v niekoľkých momentoch. Taktiež mi vadilo občasné naťahovanie deja rozhovormi, ktoré nijak neposúvajú dej seriálu. Postavy sú nám celkom dobre predstavené len mi prišlo, že sa o nich vôbec nemusím báť. Keď hneď na začiatku vidíme, ako nám postava skoro umrie a na posledný moment je zachránená poviete si, že dobre, ale, keď sa to začne opakovať a vidíme, ako postavy prežijú všetko, čo by normálneho človeka zabilo, už to nemá taký efekt. Záporná postava je tu celkom dobre vymyslená. Koná vždy tak, aby to pre ňu bolo výhodné a dokáže sa prispôsobiť každej situácii. Neskutočne ma srala a dúfal som, že umrie. Hudba je perfektná a efekty sú tiež dobré, ale tak netflix s týmto nemá problémy. Záverom by som povedal asi len toľko .... Je to priemerná sci-fi jazda plných zvratov a pekných chvíľ. Neni dokonalá, ale určite jedna z tých lepších. Prvá séria je na takých 7/10 a som zvedavý, ako na tom bude druhá. ()

SpeedShot

První půlka dobrá. Ale pěkně mě tam sere "super" chytrá záporačka/zlodějka/bezďák. Která přechytračí od nejchytřejších lidí ze Země přes mimozemšťany všechny... Za to -2* ()

005

Seriál na vyplnění dlouhé chvíle. Nudu ale nezažene. Sám je totiž nudný.Manžel je blbec, kterého musí ovládat dominantní žena. A tu stejně trumfne kterékoliv dítě které zde je. Akce stíhá akci a tak během jednoho dílu stihnou být několikrát v ohrožení života a hned zase zvítězit. Přesto ale nevzbuzuje žadné kladné emoce. Jen pocit marnosti a chuti vypnout po každém dílu a už si to nepustit- ()