Cobra Kai - Série 1

(série)
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, 2018, 4 h 48 min (Minutáž: 22–36 min)

Cameron Duncan

Ralph Macchio, William Zabka, Mary Mouser, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo, Martin Kove (více)

VOD (1)

Epizody(10)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. Další pokračování série filmů Karate Kid. (Netflix)

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Prvá séria obsahuje desať dielov: 1. Degenerovaný macher, 2. Udri prvý, 3. Kostlivec, 4. Cobra Kai neumiera, 5. Protiváha, 6. Chvieť, 7. All Valley, 8. Zvliekanie kože, 9. Iný, a predsa rovnaký, 10. Zľutovanie. Nostalgický seriálový karate návrat ku ideálom a atmosfére osemdesiatych rokov minulého storočia sa dokonale vydaril. ***** ()

Sharpooter

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série byla úžasná, každý díl mě vždy nabudil na další a díky krátkým 20-30ti minutovým dílům můžete celou sérii zkouknout klidně za jeden den. Hodně se mi líbilo, jak zde byly díly propojeny s flashbacky na film z roku 1984 a celkově bylo úžasné, že někdo navázal na takto starý film. V této sérii bylo celkem dost akce, hodně dobrých postav, a hlavně bylo pěkné se dívat na život dětí chodící na americkou střední a sledovat jejich psychologický vývoj při postupném učení karate. Poslední díl byl takovým závěrem první řady, kdy šli všichni na turnaj a bojovaly o první místo. První sérii dávám 8/10. ()

mzss1

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[82%] Naprosto skvělé! Na to, že si Karate Kid moc nepamatuji mi tahle 1 série sedla jako ulitá! Jako kdyby to bylo vystřižené z 80 let. Nechci to tedy zakřiknout, zatím žádné extra novodobé trendy dnešní doby zde nezaznamenávám. Nebudu se zde moc rozepisovat. Ústřední dvojice starých pardálů Macchio a Zabka je skvělé. Víc zde fandím Zabkovi, který zde hraje dobráka. Macchio mi ze začátku trochu přišel namachrovaný a zcivilizovaný životem, ale cestu si k němu určitě najdu. Nové mladší postavy jsou rovněž dobré. Pár karate kousků tu také máme, a především skvělý finální díl téhle série na turnaji. No, mám se na co těšit ještě … ;) ()

Mitin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cobra Kai na mě vyskočil na Netflixu několikrát a z nějakého důvodu jsem to na první pohled zařadil do trash seriálu, na které bych se podíval ve leda snu. Potom se podívám na ČSFD, wow 85%? A najednou mám za sebou první sérii. Seriál, na který bych podle námětu, žánru a herců nikdy nekoukal, dokazuje, že když umíte perfektně napsat postavy a pracovat a nimi, všechno ostatní je irelevantní. Nejvíce se mi líbí vývoj postav a to, že nás tvůrci nedonutí nenávidět konkrétní postavy, jen proto, že soupeří proti jiným, ale konstantě ukazují obě strany mince. Jedno z největších seriálových překvapení ever! Btw: Karate Kid jsem neviděl a sotva vím, o co jde. ()

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Upřímně řečeno, ze začátku slušná jeba. Seriál, který má základ v kultu a neotřele s elegancí dokázal na svého předchůdce navázat. Samozřejmě se silnou formou nostalgie v zádech. Nicméně hlavním problém někdy zůstane to, že se to točí kolem toho samého problému, a co hůře, moc to připomíná seriály, co jsme tu měli už tisíckrát. Obecně, na YouTube hodně dobrá práce a něco, co si zaslouží nějakou tu sérii navíc i její pozornost. Ale jinak nic extra nového. Bohužel. ()