Cobra Kai - Série 1

(série)
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, 2018, 4 h 48 min (Minutáž: 22–36 min)

Kamera:

Cameron Duncan

Ralph Macchio, William Zabka, Mary Mouser, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo, Martin Kove (více)

Epizody(10)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. Další pokračování série filmů Karate Kid. (Netflix)

Mitin

Cobra Kai na mě vyskočil na Netflixu několikrát a z nějakého důvodu jsem to na první pohled zařadil do trash seriálu, na které bych se podíval ve leda snu. Potom se podívám na ČSFD, wow 85%? A najednou mám za sebou první sérii. Seriál, na který bych podle námětu, žánru a herců nikdy nekoukal, dokazuje, že když umíte perfektně napsat postavy a pracovat a nimi, všechno ostatní je irelevantní. Nejvíce se mi líbí vývoj postav a to, že nás tvůrci nedonutí nenávidět konkrétní postavy, jen proto, že soupeří proti jiným, ale konstantě ukazují obě strany mince. Jedno z největších seriálových překvapení ever! Btw: Karate Kid jsem neviděl a sotva vím, o co jde. ()

Lacike

Fanusikovia pôvodnej trilogie budu z tohto pokracovania po rokoch nadseni. Ja sice jej fanusikom nie som, ale tento serial je rozhodne najlepsim pocinom tejto serie. Predstavte si, ze zoberiete nejaky pribeh, ktory je podany naivne a postavy su cienobiele a pretocite to seriozne s postavami ktore nie su ciernobiele a maju dokonca dostatocnu hlbku. Zaroven to cely cas ctí predosle diely a obsahuje mnozstvo odkazov a pomrknuti. Takze zopakovat si pred serialom celu trilogiu nakoniec nebola strata casu aj ked ma po rokoch uz vôbec nebavila. O to viac som sa zasmial, kedze som chapal jednotlive narazky. Ale nie je to len sranda. V prvom rade to je dost depresivny nahlad na postavy po rokoch. Jak sa vyvijal ich zivot plny nesplnenych snov. Z Johnnyho je absolutny luzer a aj ked sa Danielsanovi profesne celkom dari, tak ma tiez dost starosti pri vychove svojich deti. Najlepsi na serialy je neustaly vyvoj postav od dobreho k zlemu a naopak. Pritom to pôsobi cely cas uveritelne. V tomto smere je najzaujimavejsi prerod Johnyho postavy, ktory neustale bojuje so svojimi demonmi a prchlivostou. Bitky su tiez na kvalitnej urovni. Sem tam sice vidno, ze su chvaty nacvicene, ale pôsobia dobre. Jedina vec, ktora ma stvala boli viacere konflikty, ktore vznikli obycajnym nedorozumenim a namiesto toho, aby si ich postavy vysvetlili behom jedneho rozhovoru, tak urazene a zo zlosti radsej vymyslali spôsoby ako sa pomstia. Pôsobilo to jak z nejakej telenovely. Nejake uveritelnejsie konflikty by nebolo zase tak zlozite vymysliet. Ale to sa da prekusnut hlavne vdaka poslednemu dielu, ktory je neskutocne napinavy a skvele zakonceny. Fanusikovia Cobry Kai budu konecne spokojni. Vdaka nemu sa tesim na druhu seriu a som zvedavy jak do nej zakomponuju navrat dalsej slavnej postavy. 7/10. ()

Spiker01

Objektivně neobjektivně tak 8/10, ale uteklo to tak strašně rychle, že ten pětikvalt té první řadě tam střelit musím. Je nesmírně osvěžující si po těch všech hodinových seriálech pustit třeba Cobra Kai s jednotlivými díly do třiceti minut (až na výjimky), přitom je oněch 10 dílů naprosto ideálních a bez příběhové vaty. U hlavní dvojky Zabka&Macchio je až neuvěřtelné, že do té doby měli oba prakticky zabitou filmovou kariéru a zde fungují naprosto přirozeně jako by to tak nebylo. Je to takřka nepopsatelný pocit vidět je v takovémhle povedeném seriálu, i když jste kupříkladu jako já neviděli původního Karate Kida, ale viděli jste Himym, takže je oba dobře znáte. Zajímavé je, že tento seriál produkoval Will Smith, stejně jako remake Karate Kida s jeho synem a Jackie Chanem (o kterém je tu zmíňka, ale remake pochopitelně jakoby neexistoval). Skvělé feel good nezávadné karate osvěžení, momentálně dokonce zdarma na Youtube. ()

Trevor

Karate Kid sa dočkal svojho pokračovania a v prvej sérii má zrejme väčšie sympatie väčšiny fanúšikovJohnny Lawrence ako Daniel LaRusso a najmä v záverečnej epizóde sú žiaci Cobra Kai až príliš zmenený. V každom prípade ide o pekné oživenie spomienok z detstva a solídny, aj keď miestami až príliš romantický seriál. ()

ScarPoul

Taký silný závan nostalgie tu už dávno nebol. Starý hrdinovia známeho kultu zostarli, stále majú svojich démonov a snažia sa o veľký comeback. To čo kedysi prestalo fungovať, v tomto prípade funguje bez chybičky. Skvelý William Zabka a Ralph Macchio v úlohách, ktoré ich preslávili. Má to vtip, romancu, silné momenty, filozofovanie, skvelé finále a hlavne plnohodnotné postavy, ktoré neustále prechádzajú vývinom, ktorý je ale logicky zmotivovaný. Nielenže by som sám vbehol do najbližšieho doja a dal si 20 klikov na hánkach ale zároveň mám strašnú chuť pozrieť si všetky filmy. Pre mňa absolútne príjemné prekvapenie, ktorému nemôžem z čisto osobných dôvodov nič vytknúť. Modlím sa a teším sa na druhú sériu. Nech je rovnako našlapaná ako táto. 1. séria - 100% ()