Čtyři zfilmované povídky největšího českého satirika Jaroslava Haška. "Polévka pro chudé děti" vypráví o tom, jak kníže Robert sám uvařil polévku pro chudé děti, "Schůze obecního zastupitelstva v Mejdlovarech" je historií obsazení místa obecního policajta, "Trampoty pana Tenkráta" ukazuji, jak podivné události vedou k sňatku a povýšení, "Vzpoura trestance Šejby" líčí vítězný boj trestance Šejby o knedlík za ministrováni při mši. (Filmový přehled)

Bragi66

Jo, jo - Haškova satira a její přepis do filmu není jednoduchá. Je to film pro památníky se vším všudy, ale z dnešního pohledu je trochu předloužený, a to nejsem rozrodně příznivcem neurotického klipového střihu. ()

Hombre8

Dá se leccos vytknout, ale za mého oblíbeného Smolíka (i když přehrával) jedna hvězda navíc. Je to takové haškovsky umolousané, ale zároveň je to dle mého po Švejkovi asi nejlépe natočený film podle předlohy tohoto typicky českého autora. ()

Marlowe

Moc pozornosti se tomuto dílku nedostává a je to velká škoda, protože nejen že se jedná o kvalitní dialogovou zábavu, ale každá povídka má i dobře a vtipně vyřešenou uzavírací pointu. ()

Josef.Svejk

Komunismem prolezlé pojetí původní Haškovy story. Bohužel se to nedá oddělit. V 50. letech se nedá najít film, který by nebyl prolezlý stalinistickou propagandou. ()

Joel11

Černobílý film z roku 1952 ale boží. Herecký koncert především v povídce Polévka pro chudé děti a Knedlík. Takové herce si myslím už skoro nemáme. Celé tehdejší Národní divadlo ve filmu: Smolík, Vojta, Pivec, Šejbalová, Marvan, Vojta, Pešek, Hrušínský, Filipovský atd. Doporučuji tento povídkový film shlédnout. ()