Dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a kuchař Servác jsou váleční vysloužilci, kteří dostanou od skřítků tři kouzelné dary: klobouk, schopný vyčarovat jakýkoliv předmět, bezedný váček se zlaťáky a harfičku, přivolávající libovolný počet sloužících. Zatímco Pankrác by chtěl jít na ryby a Servác odpočívat, Bimbác si přeje navštívit všechna místa, kde bojovali. Když hodlá na poli, kde už oráč obdělává půdu, zopakovat bitvu, rozhodnou se kamarádi, že ho ožení, aby přišel na jiné myšlenky. Nápad by to byl dobrý, jen kdyby se Bimbác nezamiloval do zlé princezny Bosany z království Monte Albo, která se svým otcem veterány o jejich kouzelné předměty okrade. A tak zase nemají nic a musí spoléhat jen na sebe. Jsou sice tak mazaní, aby kouzelné předměty získali zpátky, a ještě nenechavou princeznu i jejího otce vytrestali, co je ale důležitější, poznají, co je v životě důležité a co naopak vůbec ne, co vadí a co nevadí. (TV Nova)

RAFT

Pěkná rodinná pohádka i po těch letech ,nikdy neomrzí. Nejlepší pohádka spolu s Lotrando a zubejda ,patří kmím oblíbeným.90% ()

TaNya_

Stará česká klasika jednoduše neomrzí :). Skvělí herci v překrásné pohádce a písničky, které se prostě nezapomenou. Film jsem si zamilovala už jako malá a myslím, že tohle se nikdy nezmění. ()

joelly01

Capek i Hrusa v jednom! *srdicko* *srdicko* *smajlik radostne pleskajici rukama* A za asistence Somra, Satisnkeho a Sveraka! O srdce me se raduje. Klidne i vicekrat rocne! ()

Godhaj

,,Cukr je v tom.“ ,,A rum taky, sakra.“ Příběh tří vysloužilých vojáků je mou oblíbenou pohádkou již od dětství. A čím jsem starší, tím se mi snad víc líbí. Při posledním zhlédnutí jsem byl doslova uchvácen detaily ze šíleného království Monte Alba. Už jen ty nápisy jako ,,Schola abnormal“ a jiné u mě utvrdily v preciznosti tohoto díla. Příběh každý zná, je to pěkně moralistní a vlastně docela obyčejné. Ale ty postavy, hlášky a detaily, to je přímo smršť nápadů, které současným pohádkám tak moc chybí. A ústřední trio podává neskutečné herecké výkony. Mě byl vždycky nejsympatičtější lidový filozof alias Pankrác Hrušínský. Jen to závěrečné křepčení s dětmi mi přišlo vždycky trochu křečovité. ()

Scraffy

Naozajstná balada tento film. Videl som ho už nespočetne veľa krát a vždy ma neskutočne bavil. Všetko tu je perfektné. A pieseň "Není nutno" poznám ešte teraz celú naspamäť! ()

topi80

Hodně ujetá a velice zábavná pohádka o třech veteránech, z nichž dva jsou pohodáři a jeden poněkud choleričtější a vojensky uvědomělejší. Ten se také zdá být hlavní příčinou rozbrojů a následných rozbrojů z toho pramenících, ovšem, když dojde na triky fešné princezny, nechají se jako tupouni oblbnout všichni tři. Bude jim lépe s dárky od zmenšených bratrů Marxových (to asi potěší hodně fandů filmové historie) nebo bez nich? I to se dozvíme v příběhu, kde dojde asi k nejoriginálnějšímu potrestání princeznovské mrchy  ()

ardno5

Pohádka na kterou jsem koukal vždy, když jsem byl nemocný.. ,,Mami já chci tu pohádku princeznu s dlouhým nosem'' (VHS) .... 82% ()

Shitonit

Jedna z nejhezčích našich pohádek. Ideální svět. Lžeš? Naroste Ti frňák. ( dovedete si představit jak by vypadal náš parlament .. ?? To by byl film.. Něco jako Milijón chobotů? Nebo kokotů..už opět sklouzávám.. pardon..)... Nu a pak potvrzený přísloví... Dva jsou rada, tři jsou zrada. Nebo: Každý dobrý skutek, musí být po zásluze potrestán. Tý jo, já jsem chytrej.. Asi přeteče pohár moudrosti v mojí kebuli.. Každopádně: Ty kouzelný píčoviny nutně potřebuji. Ví-li (nemyslím víly).. neboli: Víla nějaká co by byla, kde se daj ty krámy pořídit, nechť se ohlásí. U mě. Ihned. ()

SONY_

„Veličenstvo, něco se děje.“ - „To je normální, jinak by nebyly dějiny.“ Ale tady se děje něco zásadního. Princezně Bosaně narostl takový rypák, že by ho mohla strčit až ke mně do bytu, čím to ale je. Vlastně už vím. Za to mohou ty kouzelný věcičky. Taky bych si kloboukem přičaroval kočár, harfičkou bych si vykouzlil kočího s mým jménem, no a za ty prachy bych si mohl dovolit například pětihvězdičkový hotel U Supa. Ale asi by to nebyla taková sranda, jako tady s veterány. Já jen doufám, že jim ty kouzelný věcičky někdy zase půjčili, a jestli ne, ať zkusí vyhledat mě. Jawohl? Já také. /90%/ ()

Clark_Kent

Prostě nemůžu zapomenout. Edo zavazadla. No co to je. No co je tohle, co je tohle, co je tohle. Omluvte ho je to prostý pobíječ much, playboy Eda. Nezapomenutelná hudba, paráda na pokoukání vždycky. ()

Ex_Machina

„ Sejdeme se u frňákovníku “. Krásna rozprávka s veľkým posolstvom nielen pre deti s množstvom slávnych hercov. A to ako na saniach, tak na koči alebo na pešo. Len na hraniciach sa muselo vždy stáť, kým sa nespláchne a tou vodou sa nezdvihne rampa. Ale dá sa to urýchliť Camelkami pod klobúkom. Celú túto rozprávku je možné vyjadriť hláškami, ktoré v nej zaznejú a vždy majú nejaký zmysel v deji. Takže:  Když dojím tak dojím, Strkajú rypák až do Nemecka, Takhle se mává, takhle se bije, Omluvte ho je to prostý pobíječ much, playboy Eda, Dali sme vám dary, dali, Tady nebude pšenice, tady bude bitva, Spadla klec kominíku, Na škripec s tebou, Jdeme hnojit záhony, Nabrkni mi jednu tady vedle mňe, A povolení máš ?, Máme líné pavouky, Nelijeme písmenká, lijeme kulky, Má oči krásne ďaleko od seba, To za tebou lezou nápadníci, Čekají Tě napínavé zážitky, Kluci, už nemáme ani klobouk, Máš takové ohnivé oči, Seženou si novou harfičku, nový měšec a nový klobouk a pomstí se nám, Nesmí tady být nic kradenýho, Neměli byste jedny cigarety s velbloudem? Saltzburg, Saltzburg...tam jsem taky nebyl, Cizinec není našinec . . . A čo sa týka mňa, vybral by som si určite klobúk. ()

Fanak

Jako pohádka pro děti 3*, jako trošku hořká komedie s úžasnými herci, klasickými hláškami a spoustou životní moudrosti 4*. ()

dawydx

V dětství jsem vyloženě neměl rád pohádky - mimo jedné, na kterou nedám dopustit dodnes. Výborný ulítlý příběh, sympatická ústřední trojice (Petr Čepek je nej!!), plno narážek pro dospělé a navíc "Není nutno"...Prostě záležitost pro všechny. ()

Jaromír

Poučná pohádka pro mále i dospělé, jak je člověk jednou nahoře, a jindy zase dole. A i když je nahoře, tak je omezen svými osobními hranicemi, které jsou dané jeho předchozím životem, a chová se většinou jako blbec s tím, že si to pak pokazí a následuje pád dolů, tam kde byl předtím. ()

JK77

Jaj ha ake je to jednoduche niekedy spravit nadcasovu modernu rozpravku, ktora je nielen rozpravkova ale aj vtipna! ()

macetoma

Skvělá předloha pana Wericha, které se chopil skvělý pan Svěrak a tak vznikl tento film obsazený skvělými herci v režii skvělého pana O. Lipského. Prostě kvalitní materiál, kvalitní práce. Dávám 5 hvězd. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr