Hrdinou je bývalý policista John Hatcher, specialista na boj s překupníky narkotik, znechucený životem i svou prací, plnou brutality a smrti. Od jeho úmyslu skončit s marným zápasem proti zlu, jej neodvrátí ani jeho šéf, ani pokusy překupníků vnutit mladým dívkám drogy, jichž je svědkem. Záhy se však zaplete do války gangů mezi jamajskými a kolumbijskými překupníky a on i jeho rodina se stávají terčem útoků jamajských gangsterů. John se musí rozhodnout a jeho rozhodnutím je boj. (oficiální text distributora)

Pitryx

Klasická segalovka z jeho ještě dobrých let. Rvačky asi čtyři nebo pět, Steven ukazuje, co umí, sem tam, ale málo, hodí nějakou hlášku. Jde o jednoduchý film s přímými linkami, tu je dobro - tam je zlo, žádné kličky, žádné zbytečnosti. Má to děj i spád, zbytečné tlachání jen občas. Takže lehký nadprůměr. ()

JosefTomas

Zajímavě pojatý, akčně víc prázdný, ale v celku dobrý. Akčních scén je sice pomálu, ale dá se na ně koukat, Saegal opět stejný, nijak herecky číhající, ale je ztracený v davu. Pro mě ale další skvělý Saegalův film, který chvílemi jede solidním tempem a někde trochu tápe, naštěstí délka není nijak moc dlouhá, takže to celkem rychle uteče. ()

horor2

Seagalovka podle mých chuťových pohárků. Steven je klasik, který rád poplácá a ukáže nám to i s mečem :-) Rozhodně mu zůstala jak technika tak i černý humor. Basil Wallace je snad jediný, kdo dokáže dlouho vzdorovat vícekrát než je někdy Štefanovi třeba :-D ()

Blazkowicz

Už to začíná být pomalu na jedno brdo. Akce málo a když už, tak nic moc. Většina filmu je jenom nudné žvanění. Navíc jsem to viděl s jiným dabingem Seagala, než bývá u obvyklé a lepší teda nebyl. 2+* ()

ostravak30

U Stevena Seagala se těžko hledá opravdu kvalitní akční film, protože ony ty filmy se podobají jako vejce vejci. Pravda, jen jsou jinak barevné, ale tvar mají stejný. Zde se k akčním prvkům přidaly jako hlavní témata drogy a voodoo. Tvůrčí štáb si pak odskočil na Jamajku a přidal ještě pár záběrů tam. Opět musím konstatovat, že hlavním problémem jeho filmů jsou slabé a nevěrohodné dialogy a průměrný scénář. Na druhé straně mi trochu uniklo, že se jedná o Seagalovy začátky. Své dva nejslavnější a nejlepší filmy měl teprve před sebou. ()

JackBurda

Čekal jsem zábavu, dostal jsem zmatenou, špatně sestříhanou nudu. Pár bitek a hlášek se sice povedlo, ale celej zbytek určitě brzo zapomenu. ()

smrtubohem

Výborný snímek, ohledně technické úrovně bojůvek nemám prakticky slov, poněvadž to, co Seagal předvádí proti Jamajčanům, doslova bere dech. Kupodivu i samotný děj, byť nepatrně klišovitý, se dá skousnout celkem pohodově. ()

gotham

Tak asi jeden z těch lepších filmů s panem nehercem, ale pořád špatný. Ale vzpomínám si na jednu vtipnou scénku, jak jeden z mnoha tuctových záporáků řve moje ruka moje ruka, načež mu Seagal zlomí nohu a on začně řvát moje noha moje noha! To je fakt dobrý :-) 40% ()

p.i.t.b.u.l

Snažím se hodnotit filmy spravedlivě, nehledě na dnešní dobu, ale na dobu kdy byly natočeny. A ruku na srdce v době 90 let tento film patřil ke špičce nejen Seagalových filmů, ale i akčních žánrů. S odstupem času se na to dívám jinak a normálně bych dal asi jen 3*. Není to nejlepší film, ale musím uznat, že pokud hraje třeba v TV a já mám čas tak se na něj s radostí kouknu. Protože pokud někoho zajímají bojová umění, nebo se jen rád koukne na nějaké to lámání rukou apod. tak tenhle film se mu prostě musí líbit. Seagal tady odvádí skvělou práci a bojové scény nemají chybu. Byly to hezké začátky už bohužel uvadlé a opuchlé hvězdy akčních filmů. Ale každý si musí sáhnout do svědomí a uznat, že v té době to patřilo k té lepší akční řežbě. ()

weasel.p

"Ty ho zabít a když ty ho nezabít, zabít ho já a pak já zabít ty" - strašidelný úleťák Screwface, který zásadně neskloňuje a jeho banda woodoo Jamajčanů tvoří minimálně polovinu úspěchu filmu, tady si Seagal vybral dobře, trocha exotiky vůbec nezaškodí. Ačkoliv Seagalovy béčka mi nic neříkají, tohle je pecka. ()

sirrgulo

Akce mohlo být víc, hlavně lámání rukou a aikida. Klidně bych si odmyslel střílení a automobilové honičky. Ale dobrý, jinak snímek ujde a jelikož jsem si chtěl zapnout nějakou ze starších seagalovek, dostal jsem dost z toho nač jsem se chystal. Co mi však hlava nebere je, jak mohl bývalý polda a takový frajer skočit na tak průhlednou a trapnou léčku s nákladákem a bagrem. Super blbá past, která by byla jasná snad každému, komu by šel někdo po krku a John se z ní dostane ještě trapnějš než do ní. S takovou lehkostí. Opravdu jsem se jen smál blbosti tvůrců. ()

Stanmi

Jó tak to je akční klasika (koneckonců jako všechny Stevenovy rané filmy). Agent DEA John Hatcher (Steven) už má dost svého obtížného zaměstnání a tak s tím sekne a vrátí se na své rodné předměstí. Tam si pěkně v klidu užívá svou "dovolenou", nevšímá si drogových dealerů za místní školou, ale při jedné přestřelce gangů mu to nedá a jednoho Jamajčana zmaluje. Tím si na sebe a svou rodinu přivolá jejich pomstu, která vyvrcholí postřelením Johnovy neteře. No a v tu chvíli se John patřičně naštve a s pomocí kámošů odjede na Jamajku, vyřidit si to s těma gangsterama... Příběh díky své jednoduchosti a přímočarosti rychle plyne a hodina a půl uběhne jako voda. Ve filmu prakticky nechybí nic, co by člověk neočekával od snímku takového rázu: neporazitelný hrdina, charismatický padouch, přestřelky, bitky a nádherný osmdesátkový feeling. Navíc řemeslná práce režiséra Dwighta H. Littlea, hudba Jamese Newtona Howarda ( i když trochu chyběla práce Davida Michaela Franka) a pár známých hereckýcht tváři (Keith David, Kevin Dunn, Danny Trejo - bez dlouhých vlasů a Earl Boen, známý jako dr. Silberman ze série Terminátor, zde hraje...opět doktora). Muž s cejchem smrti tak stále zůstavá snímkem, na který je radost se podívat třeba i podesáté. ()

VanBradley89

Seagal mého dětství. Tenhle jeho kousek jsem viděl snad nejvíckrát ( měl jsem ho tenkrát na jedné kazetě, spolu ze Studený jako kámen ) To byli časy, když Steven byl Muž s cejchem a ne s cejchou smrti ( laciný fórek) Dnes po tolika letech od posledního shledání mě to pořád bavilo. Jasně, že to kouzlo je pryč, ale pořád je tam spousta skvělejch věcí. Záporák ze špatnou výslovností, temné voodoo ,slušnej počet obětí.A vtipný hlášky. ()

a0001

Keby toto hodnotím v dobe kedy som tento film videl prvý krát možno by bolo aj o dve hviezdy viac. Odvtedy sa však veľa zmenilo, môj vkus, aj filmy. Nemá však na to aby mohol konkuroval ani trom hviezdam a je mi úplne jedno jeho (stratená) sláva. 45% ()

Max Q.

Tak jsem na to po dlouhé době mrknul a ono už to nějak nefunguje, jako za mlada. Přitom jeho ostatní (ne ty nové!!!!) filmy jsou pořád dobré. Tak snad asi výjimka potvrzuje pravidla let devadesátých. ()

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin