Muž s cejchem smrti

• Austrálie

• Kanada

Akční / Drama / Krimi

USA, 1990, 94 min

"Prodávám, co chci a komu chci.. Kromě tebe !! Tobě bych, kurva, neprodal ani pot z mejch koulí .." ;) Jamajčany omrzel bob - Sáňkařský, ne Marley !! - i reggae, a tak se ve velkém vrhli do kšeftu s koksem.. A aby vypadali co nejpůsobivěji, přidali si do svého repertoáru i temná kouzla woodoo.. V jednom se však přepočítali !! Nasrali totiž bývalého nejlepšího agenta Johna Hatchera s ksichtem Stevena Saegala, kterej si po ztrátě všech iluzí jen toužil válet koule doma na kanapi.. A to kurva neměli dělat !! ;) Válečná mačeta tak byla vykopána a pytle se začaly plnit jamajskými mrtvolami.. Ale tahat jamajského drogového barona za dredy se zrovna dvakrát nevyplácí, a není proto divu, že je Hatcher brzy označen cejchem smrti.. A s ním i celá jeho rodina !! Z vykopané mačety se tak stává krvavá válka.. A protože tady je Steven ještě v plné síle, přichází s filmem, který spolu s Lovcem policajtů patří k tomu nejlepšímu, co kdy natočil.. Nejen on, ale i režisér Dwight H. Little.. Tady se není ani zdaleka čeho obávat, protože se svojí naopak pověstnou cejchou smrti Stevie přijde až o mnoho a mnoho let, faldů a nepočítaně příšerných videofilmů později..;) To už by však Jamese Newtona Howarda, který svým soundtrackem tenhle biják hodně vyšperkoval, ke spolupráci jen sakra těžko přemlouval..(9.7.2013)

• Gilmour93

„Já chci zabít Hatcher! Já chci zabít jeho rodina! Když ho nezabít ty, zabít ho já a pak já zabít tebe..!“ Než si vůbec něco začali, měli si jamajští hoši uvědomit dvě věci a sice, že neexistuje špendlík, který by se nezlomil o voodoo panáčka Stevena Seagala a taky to, že je velmi obtížné tančit na rytmy reggae s několika otevřenými frakturami.. „Já objednat šest pytlů sádra pro kingstonská úrazovka..“(26.12.2009)

Tenhle film je jedním z těch úplně nejlepších filmů, co se dají u Stevena Seagala najít. Tady ještě nemá těžkou nadváhu, takže nevypadá jako vypasený prase, který už jen čeká na zabijačku a je i celkem rychlej a jeho chvaty vypadaj jako že fakt něco umí, ba co víc, to lámání jamajčanů na všechny způsoby je prostě parádní. Dokonce i příběh je docela dobrej, teda až na návštěvu kostela a tam litování svých hříchů, to si mohl klidně odpustit, ale dál už je jen a jen akce s pěkně vostrým zdrogovaným dvojitým jamajským záporákem a to je to nejlepší, co se mohlo tomuhle filmu stát(19.12.2005)

Na Seagalovi se mi vždycky líbila jeho technika při rvačkách se moc nevysilovat, do protivníka moc nebušit, spíše ho samotného omlátit o všechno okolo. Příběh a provedení zcela poplatné své době, takže sice trošku klišé, ale paráda. I na lámání rukou dojde, k tomu souboje s meči, spousta rastamanů. Parádní Seagalovka.(6.6.2009)

Zde musim uznat jistou miru kvality, ktera je vsak zpusobena dobre napsanou postavou pro Seagala a efektne zvladnute akcni sekvence. Musim uznat ze na tento film se klidne rad podivam v tv, ale nepovazuji ho za nijak vyjimecny a originalni, pouze standartne zpracovana efektni rutina, ktera se distancuje od jakehokoliv divakova premysleni nedej boze hlubsi pozornosti. Pouze relativne dobre a hlavne rychle pobavi a hned zmizi.(6.2.2006)

• - Ve scéně, kdy je John Hatcher (Steven Seagal) v hudebním klubu na Jamajce, vystupuje právě jamajská hvězda reggae Jimmy Cliff. (korbitch22)

• - Zločinec Screwface bol pomenovaný podľa piesne Boba Marleyho. (fishki)

• - Zločinec Screwface (Basil Wallace) použije na kletbu voodoo tři fotografie. Na první je Steven Seagal v době, kdy mu bylo 10 let, na druhé je v období, kdy odcestoval do Japonska, aby se zde učil bojová umění aikido, a třetí fotka pochází z filmu Nemilosrdná spravedlnost (1991). (StevenW.)