poster

Muž s cejchem smrti

 • USA

  Marked for Death

 • USA

  Screwface

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Muž so znakom smrti

 • Nový Zéland

  Marked for Death

 • Velká Británie

  Marked for Death

 • Austrálie

  Marked for Death

 • Kanada

  Marked for Death

Akční / Drama / Krimi

USA, 1990, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ***

  V Seagalových filmoch vždycky išlo len o jedno, a to je Stevenové rozhadzovanie rukami. Tu bol chlapík ešte vo forme a to je presne ten dôvod, prečo sa dá na to pozerať. Príbeh je plytký ako tanier, za to režisér sa snažil aspoň o nejakú tu atmosféru, či napätie. Jeden s tých lepších Seagalových filmov. 65% - 3*(15.3.2015)

 • Falko
  ****

  Opät jeden z tych starych dobrych Seagalov, ktore ma pred 20-timi rokmi na obohranych videokazetach tak velmi bavili. Samozrejme dnes, ked uz som narocnejsi divak akcnych filmov a mam uz rozne Bayovky za sebou, tak ten zazitok uz nie je rovnaky a uplne chapem novu generaciu mladych, ktori tento film vidia az teraz po prvykrat, ze sa im to uz jednoducho nepaci. Mna to ale stale bavilo a hlavne z nostalgie davam aj tu stvrtu hviezdicku, Reziser Dwight H. Little zacinal hlavne horormi HALLOWEEN 4: NAVRAT MICHAELA MYERSA (1988) alebo FANTOM OPERY (1989) s Robertom Englundom, neskor natocil akcak RYCHLY AKO BLESK (1992) s Brandonom Leem a prekvapivo natocil i pokracovanie rodinnej dramy ZACHRANTE WILLYHO 2 (1995). _________ Steven Seagal - (John Hatcher) +++ Basil Wallace - (Screwface) +++ Keith David - (Max) +++ Tom Wright - (Charles - jamajský policajt) +++ Joanna Pacula - (Leslie) +++ Kevin Dunn - (Sal Roselli) +++ Danny Trejo - (Hector) +++ Prince Ital Joe - (Dread s rukojemníkom) +++ Hudba: James Newton Howard +++ Produkcia: Steven Seagal +++(23.9.2006)

 • nascendi
  **

  Ani to, že Muža so znakom smrti považujem za jednu z lepších "seagaloviek" ju nemôže zachrániť pred dvoma hviezdičkami. Oproti neskorším filmom, kde už presedlal z aikido na sumo, je tu ešte v slušnej kondícii a na Jamajčanoch, ktorí sú oproti nemu poloviční, predvádza svoje ortopedické zákroky. Napísať, že na filme sa mi páčila hudba, je vrchol uznania, ktorého som schopný.(27.8.2018)

 • petaspur
  ****

  Johna Hatchera již unavoval celoživotní boj proti zavádění drog do běžného života a v touze po klidu se vrátil do rodného městečka. Svůj zvědavý nos však rychle neomylně vložil mezi jamajský a kolumbijský gang, které spolu právě sváděly souboj o dealerské monopolní postavení. Takový souboj nevyřeší výběrové řízení, nýbrž zbraně a v případě nutnosti i woodoo ("Ty bát se pomsty Já a Já"). John se však rozhodl, že přítomnost jakýchkoli dealerů v jeho blízkosti není nezbytně nutná a vyráží na svou typickou cestu plnou praskajících kostí zauzlovaných končetin.(17.12.2009)

 • otík
  ****

  Podle mého názoru nejlepší film Stevena Seagala. Zahrál si zde bývalého protidrogového specialistu, který se vzdává své práce, aby našel klid u své rodiny. Jenže i tam jej drogy dostihnou, tentokrát v podání kubánské mafie. A protože ohrozí Stevenovu sestru, vydává se společně se dvěma kamarády na cestu za pomstou. V tomto filmu vedle výborně funguje mix napětí a akce. Té vedle hodně střílení dominují bojové scény, ve kterých se vydlabávají oči a lámou ruce, nohy i páteř. Seagal předvádí soustředěný a výborný fyzický výkon, každý jeho úder je dobře nasnímán a vypadá naprosto reálně a věřitelně. Jde o vrchol mistrovy kariéry. Nic lepšího společně s prvním Přepadením už nenatočil.(1.12.2005)

 • - John Hatcher (Steven Seagal) nosí jako svou osobní zbraň samonabíjecí pistoli Federal Ordnance PSP-07" .45 ACP s mikrometrickým hledím. Pistole této značky byly drahé a vyznačovaly se přesným slícováním rámu, závěru a hlavně bez vůlí. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Basil Wallace (Screwface) a Michael Ralph (Monkey) majú jamajský pôvod aj v skutočnosti, nielen vo filme. (m.a.t.o.)

 • - Zločinec Screwface (Basil Wallace) použije na kletbu voodoo tři fotografie. Na první je Steven Seagal v době, kdy mu bylo 10 let, na druhé je v období, kdy odcestoval do Japonska, aby se zde učil bojová umění aikido, a třetí fotka pochází z filmu Nemilosrdná spravedlnost (1991). (StevenW.)