Muž s cejchem smrti

• Austrálie

• Kanada

Akční / Drama / Krimi

USA, 1990, 94 min

V Seagalových filmoch vždycky išlo len o jedno, a to je Stevenové rozhadzovanie rukami. Tu bol chlapík ešte vo forme a to je presne ten dôvod, prečo sa dá na to pozerať. Príbeh je plytký ako tanier, za to režisér sa snažil aspoň o nejakú tu atmosféru, či napätie. Jeden s tých lepších Seagalových filmov. 65% - 3*(15.3.2015)

Opät jeden z tych starych dobrych Seagalov, ktore ma pred 20-timi rokmi na obohranych videokazetach tak velmi bavili. Samozrejme dnes, ked uz som narocnejsi divak akcnych filmov a mam uz rozne Bayovky za sebou, tak ten zazitok uz nie je rovnaky a uplne chapem novu generaciu mladych, ktori tento film vidia az teraz po prvykrat, ze sa im to uz jednoducho nepaci. Mna to ale stale bavilo a hlavne z nostalgie davam aj tu stvrtu hviezdicku, Reziser Dwight H. Little zacinal hlavne horormi HALLOWEEN 4: NAVRAT MICHAELA MYERSA (1988) alebo FANTOM OPERY (1989) s Robertom Englundom, neskor natocil akcak RYCHLY AKO BLESK (1992) s Brandonom Leem a prekvapivo natocil i pokracovanie rodinnej dramy ZACHRANTE WILLYHO 2 (1995). _________ Steven Seagal - (John Hatcher) +++ Basil Wallace - (Screwface) +++ Keith David - (Max) +++ Tom Wright - (Charles - jamajský policajt) +++ Joanna Pacula - (Leslie) +++ Kevin Dunn - (Sal Roselli) +++ Danny Trejo - (Hector) +++ Prince Ital Joe - (Dread s rukojemníkom) +++ Hudba: James Newton Howard +++ Produkcia: Steven Seagal +++(23.9.2006)

• nascendi

Ani to, že Muža so znakom smrti považujem za jednu z lepších "seagaloviek" ju nemôže zachrániť pred dvoma hviezdičkami. Oproti neskorším filmom, kde už presedlal z aikido na sumo, je tu ešte v slušnej kondícii a na Jamajčanoch, ktorí sú oproti nemu poloviční, predvádza svoje ortopedické zákroky. Napísať, že na filme sa mi páčila hudba, je vrchol uznania, ktorého som schopný.(27.8.2018)

Johna Hatchera již unavoval celoživotní boj proti zavádění drog do běžného života a v touze po klidu se vrátil do rodného městečka. Svůj zvědavý nos však rychle neomylně vložil mezi jamajský a kolumbijský gang, které spolu právě sváděly souboj o dealerské monopolní postavení. Takový souboj nevyřeší výběrové řízení, nýbrž zbraně a v případě nutnosti i woodoo ("Ty bát se pomsty Já a Já"). John se však rozhodl, že přítomnost jakýchkoli dealerů v jeho blízkosti není nezbytně nutná a vyráží na svou typickou cestu plnou praskajících kostí zauzlovaných končetin.(17.12.2009)

Podle mého názoru nejlepší film Stevena Seagala. Zahrál si zde bývalého protidrogového specialistu, který se vzdává své práce, aby našel klid u své rodiny. Jenže i tam jej drogy dostihnou, tentokrát v podání kubánské mafie. A protože ohrozí Stevenovu sestru, vydává se společně se dvěma kamarády na cestu za pomstou. V tomto filmu vedle výborně funguje mix napětí a akce. Té vedle hodně střílení dominují bojové scény, ve kterých se vydlabávají oči a lámou ruce, nohy i páteř. Seagal předvádí soustředěný a výborný fyzický výkon, každý jeho úder je dobře nasnímán a vypadá naprosto reálně a věřitelně. Jde o vrchol mistrovy kariéry. Nic lepšího společně s prvním Přepadením už nenatočil.(1.12.2005)

• - John Hatcher (Steven Seagal) nosí jako svou osobní zbraň samonabíjecí pistoli Federal Ordnance PSP-07" .45 ACP s mikrometrickým hledím. Pistole této značky byly drahé a vyznačovaly se přesným slícováním rámu, závěru a hlavně bez vůlí. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Basil Wallace (Screwface) a Michael Ralph (Monkey) majú jamajský pôvod aj v skutočnosti, nielen vo filme. (m.a.t.o.)

• - Zločinec Screwface (Basil Wallace) použije na kletbu voodoo tři fotografie. Na první je Steven Seagal v době, kdy mu bylo 10 let, na druhé je v období, kdy odcestoval do Japonska, aby se zde učil bojová umění aikido, a třetí fotka pochází z filmu Nemilosrdná spravedlnost (1991). (StevenW.)