Epizody(5)

Pětidílná minisérie BBC se soustředí na příběh náhodného románku mezi dvěma odlišnými světy. Osoba z prvního světa pracuje v ústředí zpravodajské služby. Ta druhá osoba zatím žije ve světě klubů, nočních barů a užívá si mládí. (SimpanzJi)

Recenze uživatele Stanislaus k tomuto seriálu (1)

London Spy (2015)

"How do we live without the people that we love?" London Spy nabízí vskutku na první pohled neotřelou žánrovou směsici: mrazivý špionážní thriller, který se mísí s romanticko-tragickým příběhem dvou naprosto rozdílných mužů, přičemž se v průběhu děje ten či onen kompoment účelně posouvá do popředí či do pozadí. Celou minisérií, která měla optimální rozsah pěti dílů, prostupuje hledání pravdy, všudypřítomný pocit strachu, nebezpečí a bezmoci vůči systému, ale rovněž si zde své najde i vztahová tematika, ať už jde o vztahy rodinné či partnerské. Z hereckého obsazení bych rád nejvíce vychválil neuvěřitelně autentické a dechberoucí výkony Jima Broadbenta a Charlotte Rampling, avšak ani generačně mladší Ben Whishaw a Edward Holcroft se skrze své výkony neměli zač stydět. Co se příběhu týká, tak jsem byl napnutý od začátku až do konce, byť jsem možná čekal trochu jiné rozuzlení - ale nechci na tomto místě říkat propracovanější, jelikož nápad to byl opravdu dobrý. Opravdu netradiční a solidně natočená britská minisérie, která dokáže člověku jak vyvolat nepříjemné mrazení na zádech, tak ho i dojmout k slzám. ()