Neuvěřitelný skutečný příběh Marie Curie-Sklodowské, první  ženy - vědkyně, která získala Nobelovu cenu. Biografie vědkyně, manželky a matky, která se zasloužila o přelomové objevy na poli fyziky a chemie... V roce 1934 se Marie Curie zhroutila ve své laboratoři v Paříži. V nemocnici vzpomíná na svůj život, jak začala studovat v Paříži, jak bylo financování jejího výzkumu často odmítnuto kvůli tomu, že byla žena, jak potkala stejně zaníceného Pierra Curie a vstoupili do partnerství. Potom, co Marie objevila hned dvě radioaktivní částice polonium a radium, zamilovali se do sebe, vzali se a měli dvě děti. Marie brzy ohlásí objev radioaktivity, který způsobí revoluci ve fyzice a chemii. Radium se brzy začne používat v řadě komerčních produktů. O škodlivosti radioaktivity se tenkrát ještě nevědělo. I samotná Marie nosila radioaktivní materiál ve zkumavce v kapse, anebo v noci zamyšleně pozorovala, jak ze šuplíku pracovního stolu vychází jemné zelenomodré světlo. Po smrti milovaného manžela zůstává věrná svému závazku vědě a zkoumá dál. Brzo je evidentní, že její práci bude možné aplikovat v medicíně a může zachránit tisíce životů. Anebo ve válce, kde jich může zničit na miliardy. Marie byla snad jediným člověkem, kterého nezkazila sláva. (JOJ Cinema)

HonzaBez

"Jsou věci kterých se můžeme bát, ale je toho tolik k oslavování…" Není sporu o tom, že Marie Curie-Skłodowská změnila svět a tento životopisný film velmi originálně ukazuje nejen jak, ale i v čem. Ten nápad s "dokumentárními" vsuvkami, které po různu ukazují na některé formy využití radioaktivity, kterého se už přitom Curieovi nedožili, se mi velmi zamlouval. Ač třeba scéna mapující okamžiky před výbuchem jaderné bomby v Hirošimě (viz hlavně mikro záběry na ulici, kde si hrají děti) je jako z jiného filmu. Uznávám, že to může pro někoho působit až rušivě (viz třeba scéna z havárie v Černobylu), ale dost přesně to demonstruje, jak širokospektrý byl dopad objevů Marie Curie-Skłodowské a jejího manžela Pierra.  Spolu tvořili vskutku jedinečný a velmi oddaně se milující pár. Pouto jejich lásky filmaři využili i v samotném závěru, kdy si "duch" mrtvého Pierra přichází pro umírající Marii a oba spolu jakoby ve snu diskutují o dosahu jejich společných objevů. Ten konec možná nepovažuji  za úplně zdařilý a zas tak originální (i když na úrovni životopisného snímku možná i jo), ale celkově za mě poměrně velká spokojenost. ()

Johnny.ARN

Film o žene mohla natočiť len žena. A tak to aj dopadlo. Prvá polka ešte jak tak ušla. Poučné, pútavé, občas úsmevné. Druhá polka, čistá depresia z opisu života jednej "klasickej" ženy, ktorá rozprávala tak rýchlo, ako keby ju niekto naháňal a prežívala pocity, čo bežného diváka nezaujímajú, ale ženskú režisérku áno. Najviac tu aj tak bol ten objav, jeho vysvetlenie a presah do súčastnosti. Vidieť v kine, hrozne pičujem. Slabučné 3 z 5 ()

silentname

"Radioactive" malo pre mňa všetky predpoklady, že budeme mať skvelý film. Herecké obsadenie bolo skvelé, príbeh zaujímavý a bol som zvedavý už len na to podanie. Na tomto to celé pre mňa stroskotalo. V prvom rade je treba povedať, že príbeh tohto filmu sa nesústredí len na Marie Curie-Sklodowsku. No okrem toho tu máme veľké množstvo odbočiek do budúcnosti, kde budeme môcť vidieť aký vplyv bude mať objavenie rádia (chemického prvku) vplyv na ľudstvo ďaleko po jej smrti. A tak tu máme niekoľko zbytočných scénok, ktoré dokopy príbeh nikam neposúvajú. Len tam proste sú. Film je okrem toho podaný veľmi zmätene a často som nevedel zo scénky absolútne nič nasať. Emocionálne ma to absolútne nezasiahlo, postavy neboli veľmi zaujímavé a vďaka tomu mnohé scénky, ktoré by inak mohli fungovať vypália veľmi naprázdno. A to je veľmi veľká škoda. Okrem toho aj vzťah medzi Marie a Pierrom pôsobí viac nalinajkovaný a viac napísaný než skutočne. Celé to pôsobí ako pero scenáristu. A to je pre mňa veľké sklamanie. Herecké výkony sú dobré, film je podľa mňa správne špinavý a má v sebe dobré zachytenie niektorých historických momentov, no všetko dokopy to akosi nefunguje. Film ma viac nudil ako bavil a ani Rosamund Pike to nevedela zachrániť. Hodnotenie: D+ ()

Amonasr

Zajímavě pojatý snímek, který se zpočátku tváří jako tuctový životopisný příběh, aby se postupně rozvinul do moderního narativního tvaru, kde se současnost prolíná s minulostí i budoucností, dokumentární přístup s ryze uměleckými postupy, osobní život Curieových s obrovským významem jejich objevů pro život i pro jeho destrukci, tak jak to u podobně přelomových objevů bývá. Film, jehož poselství stojí za přemýšlení i za uchování v paměti. ()

kenkaku

Film stojí a padá na nešikovném zpracování a vyprávění. Téma jako takové geniální a některé myšlenky filmu doslova fenomenální (prostřihávat nálet na Hirošimu s projevem při přebírání Nobelovi ceny byla silná myšlenka), bohužel naráží na artové pokusy (otravné) a sráží ho i patetická trapnost (zmíněný nálet na Hirošimu je tak démonický - zlá bomba padá na děti hrající si v ráji na zemi). To co je pro mě s otazníkem je, jak moc byla ve skutečnosti Mařka Kari protivná pinda (nebo to bylo jen přehrávání Pike v kombinaci se scénářem). Osobně jsem si jen na základě filmu nezvládl udělat objektivní obrázek. ()

• Natáčelo se v Maďarsku ve městech Budapešť a Ostřihom. (BMW12)