Paroží

• USA Antlers (více)

V izolovaném městě v Oregonu se učitelka střední školy a její bratr, místní šerif, zaplete s jedním ze studentů, jehož temná tajemství vedou až k děsivému setkání s legendární bytostí, která zde byla dávno před nimi. (Falcon)

Pitryx

Tak jedno se uznat musí. naprosto dokonalá řemeslná práce. A herci. Bohužel, scénář není už tak dobrý. Snímek místy stagnuje a uspává. Ale napínavé to je a já o filmu nic nečetl, takže jsem to měl i s překvapením. triky dobré, celkově nadprůměrné. ()

Taron

Podle mě přesně film na tři hvězdičky. Super atmosféra, povedený lekačky a fakt nepříjemný scény. Ale celkově dost obyčejnej horor s klasicky debilním koncem. ()

drotn1ng

kdo pořád financuje tyhle předvídatelný béčkoviny? typická lekačka, kde děj, osud postav a rozuzlení byly tak nepřekvapující. dvě hvězdičky dávám hlavně za lokaci a zpracování wendiga, pak za Keri Russell. ()

Facerr

Hodně silný tři hvězdy. Tohle rohatý monstrum je totiž na filmovou produkci posledních let docela origoš. Škoda, že tváří v "tvář" se s ním potkáme až na konci, ale i tak atmo docela dobrý. Žádný natahování a jako bonus fajne ohlodaný mrtvoly. ()

J.Mayen

Relativne koukatelna vec, nemuselo to byt tak strasne natazeny,ale to asi tak jediny co by mi mohlo eventuelne vadit. Pri ty vsi letosni hororvy bide lze konstatovat, ze tohle melo napad, atmosferu, pekny vizualni efekty a snad i vsichni herci byli snesitelni. Za me velka spokojenost. ()

blondboss

Monster horor s jemným nádychom goticko-hororovej atmosféry s množstvom pomalých jednoliatych záberov pri znení značne atmosferickej hudby, ktorá vytvára celkom slušne vystavanú a vygradovanú projekciu zla. Čo ale Cooper krvopotne buduje tri štvrte filmu, spláchne do záchodu záverečnou scénou, ktorá bola z čeľade trápnych. Škoda toho, nemal som veľa od ďalšej hviezdičky. A Keri Russell mi tam prišla skôr za peknú. 65 % ()

xxmurphyxx

Čakal som asi ako väčšina o niečo väčšiu mäsiarčinu ale vyslovene sklamaný zas nie som. Atmosféru si to drží dobrú po celú dobu aj keď je tempo pomalé a silnejšie momenty si dávajú na čas. Akurát sa nemôžem ubrániť pocitu, že to finále bolo o niečo uponáhľanejšie ako mohlo byť, predsa len človek čaká celý film kým sa Wendigo ukáže v celej paráde a predošlí olezlí kanibali slúžili len ako taký predkrm a preto je celkom škoda, že sa to na konci zbehlo tak rýchlo a aj vzhľadom k tomu, že s výzorom sa naozaj pohrali a pohladil na mojej úchylnej duši. Na jedno pozretie neublíži, len sa dalo z toho vytrieskať viac. ()

Nikolas__

Atmosférický monster horror s dost ponurou náladou, která za celou stopáž vůbec neklesá, celkově mi přišlo že se tam naštěstí necpe žádný nepotřebný humor, a konečně jakoby přišlo něco co vybočuje z mainstreamu. Kvůli tomu mám nutkání filmu nadržovat, i když bych ani nemusel, jelikož ta objektivní kvalita tam je, hlavně je to řemeslně krásně koukatelné, a parádně natočené. Jednotlivé stránky filmu (vizuální, audiovizuální), fungují skvěle a působí téměř perfektním dojmem. Tak pročpak "pouze" čtyři hvězdy? Kromě toho že je sice minimum, ale i tak alespoň pár scén docela naivních, postavy mohli být přeci jenom lepší, finále realističtější nebo minimálně více při zemi, čekal jsem celou dobu nějaké ozvláštnění, spíše mi to přišlo na podobně temné, nicméně s taktéž docela jednoduché úrovni jako Wretched, žánrovka starší o dva roky. Monstrum vypadá bez debat správně abnormálně, i když je pořád humanoidní postavy (kvůli tomu je logicky scary), a to teď nemyslím přímo Wendiga. Už je jenom za režii, scénář a jedinečnost tohoto filmu (opravdu silně vyčnívá nad většinou moderních hororů), musím napálit 75 - 80% minimálně. Topovka. ()

Feferonka1

Tak z upoutávky jsem byl trochu opatrný a nakonec velké překvápko. Za mě nadprůměrně natočený dost temný a pochmurný horor. Příšerka je příšerná,celé to působí v dobrem slova smyslu nepříjemně.Hlavní role kluka je skvělá, herci perfektně vybrany,kamera,filtry vše mě uspokojilo. Malinko se bojím vždy toho konce, aby tomu nedal moc na prdel. No trošinku se tak stalo, ale fakt jen trošinku. Takže tadaaaa 4 hvězdy. ()

Kushina

Vcelku přijatelný horor, co si na nic nehrál a nesnažil se nás zaujmout ne příliš dobře vypadajícími grafickými efekty. Na druhou stranu se od takového hororu dá také očekávat, že vás nebude celou dobu držet v napětí a bavit vás. zde to režiséři rozkouskovali do 2 polovin, první tajemná a druhá akční. Ale i tak na konec roku jeden z povedenějších hororů. 65% ()

brasek

Wendigo je dobrá téma a tam to dobré z tohto filmu aj skončilo. Príbeh nemá dynamiku, má slabú atmosféru a postrádam prácu s napätím. Celé je to fádne. ()

swenyx

Paroží je něco, od čeho jsem podle zdejšího hodnocení vůbec nic neočekával a kupodivu dost překvapilo. Hlavní postava Lucas to nemá lehký, musí se totiž starat o zmutovanýho tátu a jeho bráchu, které má zavřené na půdě, slušný psycho. Cením atmosféru která se fakt dala krájet a moc pěkně zvládnutou kameru, hezky se to sledovalo. Jinak asi jediný co mi nějak vadilo bylo to že jsme nedostali nějakej lepší background k tomu monstru s parožím. ()

Sebule

Hrozně zdlouhavé a nudné. Bez nějakého většího nápadu, ale na druhou stranu dobře technicky zvládnuto. Herci taky dobří, bohužel byl pro mě kámen úrazu to, že to bylo nudné a nestrašidelné. Hodnocení: 4/10 ()

obedovapauza

A pak že jeleni jsou býložravci. Hlavním hrdinou snímku je malý Lucas, chlapec žijící společně s mladším bráškou a tatínkem v malém městečku státu Oregon. Jednoho dne jeho otce v dolech napadne neznámá příšera a onemocní. Malý Lucas se tak musí začít starat nejen sám o sebe, ale také o bratra (a tak trochu i o taťku). Pro malého kluka je to těžký úkol a jeho podivné chování a následná šikana ve škole na tom nijak dobře nepřidá. Na scénu tak přichází i učitelka, která si hocha začíná víc všímat a snaží se přijít celé podivné situaci na kloub. Zanedbaná péče ze strany rodičů by v tomhle filmu zněla jako spásná myšlenka, ale bohužel. Tatínkova nemoc se totiž postupně rozrůstá do podivné formy. Ale malý Lucas stále věří, že má situaci pod kontrolou. Stačí aby taťkovi jednou za čas hodil za dveře zvířecí zdechlinu a všechno bude zase v pořádku, tatínek se určitě brzy zase uzdraví, nebo snad ne? Vizuálně dobře koukatelný horor založený na algonkinském folklóru. (SPOILER ZONE ->) Wendigo byl po vyzuální stránce krásně vyvedený, po dějové ošklivě nechutný, takže jednoznačně klobouček dolů. Přesto si neodpustím jedno malé rýpnutí: Pardon ale postava šerifa Paula? Seděla tam asi stejně tak jako šáša Krusty na pohřbu. Proč musí být ve skoro každém hororu blbý policista? Okey... proč musí být ve skoro každém filmu blbý policista?! Neříkám že všechny ostatní postavy odvedli práci na výbornou, ale tenhle chlapec mi tam zkrátka vůbec nesedl a modlila jsem se aby natáhl bačkory co nejdřív. Ale karma je zdarma, takže se mi mé nevinné přáníčko vlastně vůbec nesplnilo a ještě k tomu ho bůhví kdo pasoval na šiřitele dalšího zla, když si všichni myslí, že už je zlo dávno za žehnané. Ale ne, Paul prostě musel úplně na konci filmu zakašlat a najednou je z toho další horor message “zlo nikdy neskončí”. Antlers je pro mě přesto něco jako guilty pleasure horor. Líbila se mi příroda, pocit stále narůstajícího napětí a ta celková atmosféra po celý čas filmu. Dokonce i malý Lucas se mi tím svým kukučem dostal do srdíčka, a že mě takhle nadchne jenom málo dětí. Zkrátka se nejedná o žádný, v dnešní době docela častý, tuctový horor kde téměř nikdo neumře, prakticky bez akcičky nebo že by ani ty lekačky nestály za starou bačkoru. Takže jestli vás tenhle styl dnešních hororů přestává bavit, zkuste Antlers a uvidíte sami, zdali se jedná o vítanou změnu v těchto divokých vodách, či nikoliv. (by Kristýna) ()

Robbie

Tento film bol tak zle zrežírovaný že som nechápal. Naozaj hrozné. Jedna jediná atmosferická scéna pri ukázaní bubáka sa úplne stratila v nezaujímavom, nenapínavom filme plnom nelogickosti a trápnosti. Vyvrcholenie filmu za mínus sto a naozaj to celé bohužiaľ stálo len za tú jednu pársekundovú scénu. Absolútne zlyhanie režiséra a ja opäť nerozumiem tunajším hodnoteniam. ()

Sopholojong

Vtahujuce tunelove intro s dealermi a tusenym zlom. Po nom pomale, divaka az ubijajuce, babranie sa v psychike maleho, sikanovaneho chlapca, ktory skryva "bubaka" na povale. A Cooperove zrucne gore laskominky ako rozkladajuci sa taticek, naporcovana riaditelka skoly, "antlerom" zozraty sikanista, ci masaker policajtov. Navrat Keri Russell do tunela v zavere (zuctovanie s monstrom a k tomu mensie, ale nicim vynimocne prekvapenie) uz len povinnou klise bodkou za priemernym pribehom. Keri ma ale k charakternej herecke dost daleko, Plemmons sa pred kazdou klapkou prave vyspal, Cooper rezisersky oddychuje (samozrejme mimo hororovych scen, ktore spocitate na prstoch jednej ruky) a hlavne by sa mal vratit k snimkam typu Hostiles. Hororovy zaner mu nepristane. Nevie si jednoducho vybrat medzi psychothrillerom alebo krvavou porcovackou. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)

Christian Bale v historické detektivce

Christian Bale v historické detektivce

28.02.2021

Režisér Scott Cooper (Nepřátelé, Pryč od pece) a Christian Bale (Temný rytíř) se dohodli na své již třetí spolupráci. Jejich nový snímek bude tentokrát adaptací historické detektivky The Pale Blue… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

18.02.2020

Herečka Margaret Qualley (Pozůstalí, Tenkrát v Hollywoodu) se upsala novému projektu od režiséra Scotta Coopera A Head Full of Ghosts. Film bude adaptací stejnojmenné knížky od Paula Tremblaye,… (více)