Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

Alien220

Moc nevím, co bych tomu filmu mohl vytknout. Skvělá kamera diváka vtáhne do děje, že si připadá jak na můstku torpédoborce, prokřehlý zimou a pomalu vnímá houpání rozbouřeného Atlantiku. Velmi realistické zachycení závěru bitvy o Atlantik je skvělým zážitkem, který by stálo za to absolvovat v kině. ()

Nethar

Aneb jak udělat za pár korun (mně to teda přišlo furt jen z můstku lodi a občas záběr na model lodičky na vodě) dramatický film. Kdyby to nebyl Hanks, tak by to asi byl jen mírně zmatený film, kde občas nevíte co přesně se v té vodě a na radaru, který nefunguje, děje. Ale Hanks to drží nad vodou, abych tak mistrně řekl :-) Film víc o procesu a stavu věcí, než o nějakém bouřlivém závěru a vyvrcholení. ()

Echelon1

Nečakané prekvapenie. Greyhound je vizuálne aj obsahovo lepší a silnejší, než som čakal, a tak ma zrušenie premietania v kine mrzí o to viac. Vizuál po "bledých" traileroch prekvapil. Efekty až na pár momentov pomerne obstojné, sýte farby, uniformy a hmatateľne vykresné prostredie lodí a oceánu. Zvuk (naozaj škoda toho kina) aj hudba sú celkom dobré. Prvá tretina skvelo – a po prvý krát v histórii kinematografie – zachytáva atmosféru z pohľadu eskorty konvojov, trochu okorenenú o Hollywoodsky prístup. Tmavý, chladný, rozbúrený Atlantik so spenenými vlnami, a neustála prítomnosť hrozby nemeckých ponoriek. Presne ako to človek vždy cíti zo stránok kníh a fotografií. Tempo je rýchle, ale zároveň je dosť priestoru medzi akciou na budovanie tajomnosti, čo sa k tematike "lovcov z hlbín" hodí. Chválim záverečné titulky, ktoré sú jedny z najlepších, aké som kedy videl. Niekedy bol Greyhound príliš vo filmových vodách, až som uvažoval o 3* (groteskné vysielanie nemeckej ponorky rádiom, prehnané emblémy na vežiach ponoriek, korveta a torpédoborec majú problém zlikvidovať vynorenú ponorku a jej posádka dokáže ešte oplácať rany? V skutočnosti bol nejeden U-Boot potopený taranovaním...). Ale minuloročný Midway som si obľúbil dosť na to, aby som bol celkom benevolentný aj skrz popieranie mnohých čo i len základnejších historických skutočností (+ má menej pevnú štruktúru deja). Nemám teda príliš chuť aktívne kritizovať Greyhound, čoby fiktívny film podľa knihy. || Midway sa mi páčilo o niečo viac, ale povedal by som, že Greyhound bude pre bežného diváka pútavejší a zrozumiteľnejší. Objektívne je aj emocionálnejší, scenáristicky ucelenejší a funkčnejší. Objavenie sa v posledných rokov pár filmov s námornou tematikou (USS Indianapolis, Midway, Greyhound), ktoré ale citeľne trpia nižšou ochotou produkcie investovať, vo mne trochu vytvára iskru nádeje, že v blízkej budúcnosti budú sfilmované veľkolepé námorné udalosti. Technika to už plne umožňuje. Žiaľ, zdá sa, že to ostane len snom, a filmy ako Greyhound budú vznikať len vzácne, navyše za nepriaznivých a neochotných produkčných podmienok. ()

TheSpearCZ

Jednohubka z námořnického prostředí, kde se jde ihned na věc a i přesto, že bitva není tolik atraktivní, tak díky krátké stopáži udrží diváka celou dobu v napětí. Hanks mi tu byl sympatický, CGI je také povedené a finální skladba na mě udělala dojem. Lepší 3* ()

Gulde

V zákonitostech námořního válečnictví se sice moc nevyznám, a tak se možná mýlím, ale Greyhound mi přišel jako film, který válku na moři vyobrazuje dle mého realistickou cestou a zároveň tak, jako zatím žádný jiný film, který jsem viděl. ()

Johny303

Kulervoucí záležitost plná akce a napětí, která nemá čas na romantiku a kecy o ničem. Já jsem si to užil moc, ale bohužel musím srazit hvězdu za místy iracionální chování německých ponorkových posádek, které korunuje naprosto stupidní vyhrožování spojeneckému kapitánovi přes vysílačku. V životě jsem neslyšel o tom, že by někteří z velitelů U-Bootů prováděli takovou hloupost... ()

warrenur

Akcne a celkom atmosfericke namorne bitky. Hrdinskost kapitana sa podtrhuje az dojemnou usluznostou cierneho kuchara (dvoch v skutocnosti) a chladnutim, rozliatim vonavej "delikatesy". A hoci umieraju vojaci z konvoja celu noc, pre tych zasiahnutych pocas dna na torpedoborci je dost casu vysluzit vojensky pohreb. A ano, opat odsunut jedlo. Snaha o demoralizaciu kriznikov z nemeckych ponoriek s naslednym "zavyjanim" mala svoj efekt. Emocie v zavere si kap. Greyhondu zasluzil. Spolu s epickou hudbou samozrejme. Film samotny nie je zbytocne dlhy - z uvadzanych 91min je poslednych 10 o zaverecnych titulkoch. Inak priemer a americky standard, ktory vychadza minimalne 1 a z 2-krat rocne a na ktoreho rozpocte sa zo zasady nesetri. Nie casto vidite Hanksa v "zakrvacanych backorkach". ;) ()

dawe787

Dostal jsem to, co jsem přesně očekával, i když je teprve polovina roku za námi, troufám si říci, že pro mě asi nejlepší film roku! Vypil jsem svůj šálek kávy :) ()

simon84

za me v pohode. Napinave to bylo, akce ok. A akce prakticky celej film. Moc se s nejakym predstavovanim postav nemazou a rovnou se jde doprostred Atlantiku. Ale vubec to nevadi. ()

Mackoun

Hodlal jsem to plně ignorovat, ale nakonec svou šanci Greyhound přeci jen dostal. A nakonec to vůbec není špatná záležitost. Tom Hanks si v roli téměř breathariánského kapitána lodi drží úroveň jako kdekoliv jinde. Dějově se jedná spíše o jednohubku dle reálných událostí a bez vyšších ambicí si na nic jinčího ani nehraje. Vizuálně rovněž na úrovni a zvukový doprovod si zaslouží pomyslný bod navíc - lehce ve mně vyvolával vzpomínky na The Lighthouse a jeho podmanivě psychotický zvukový podkres. ()

Saur.us

Opět platí, že s T. Hanksem do stejného dopravního prostředku nelez. Každopadně je ale Greyhound, když vynechám prvních 5 a posledních 5 minut, skvělou válečnou akcí, která vás těch 80 minut opravdu nenechá napětím vydechnout a i když je to vpravdě někdy až bolestivě přehnané a celé na zeleném pozadí, takový prožitek jsem měl naposled snad u Gravitace. ()

Punkey

Knihu C.S. Forestera jsem nečetl, ale podle filmu, se nebude jednat o literaturu faktu, což jistě filmu neubírá na jeho atraktivitě. Při sledování Greyhound se mi ovšem vybavil jiný román stejného námětu a to Konvoj do Murmanska od Alistair Maclean, který tímto mohu nadšencům doporučit. Ale zpět k filmu. Jistě tomu prospěla celková stopáž filmu, ale ani na chvíli nenudí. Žádné dlouhé úvody, akce se rozjede hned po pěti minutách a jede celkovou dobu stopáže. Útok střídá obranu a obrana střídá útok. Nečekejte žádné půlhodinové scény s posloucháním radaru jako u klasiky Das Boot. Je zde pár věcí, u kterých se člověk znalý reálií pozastaví, ale není to nijak rušivé, protože akci střídá akce a v přísunu další akce, se dají tyto věci filmu odpustit. Perfektní akční druhoválečná námořní jednohubka. ()

Rathalos

Greyhound odporucam kazdemu,kto je fanusikom vojnovych historickych dram,lebo to sa oplati vidiet a k tomu vsetkemu este aj skvely Tom Hanks,pocas celeho filmu vas sprevadza totalne napatie,bojove sceny su vyborne zvladnute,no a ako to skonci,to vám neprezradim...:-) ()

Lobotomas

Trojka z milosti. Nejsem si vůbec jistý, zda se jedná o film v tom pravém smyslu. Celkem nuda. Tom má určitě navíc, něž je tohle. ()

Luk Skywalker

Reálné události jistě - tento příběh, ale z německé strany jsem viděl v jednom dokumentárním cyklu. Některé scény přehnané, ale dobře se to sleduje. Vzhledem k stopáži se nic nevymýšlí a za chvíli se už rozjíždí spíše komorní drama, které se soustředí jen na jednu loď a hlavně na její kapitánský můstek. Hanks je správňák, který by i nepřítele politoval, ale nahlas to neřekne; nejí, nespí, má do krve odřené nohy a jen pije kávu. Knižní předlohu jsem nečetl. Hudební doprovod je strohý, ale skvěle dokresluje toto drama. Jen by mě zajímalo, kde získal ty zkušenosti, když to byl první jeho konvoj, kde se utkal dříve s německými ponorkami? ()

Rockerman

Při dnešních technických možnostech bývají podobné filmy natočeny velmi efektně. Greyhound je ale nejen pastvou pro oči, ale i vzrušující podívanou. Prakticky celou hodinu a půl sledujeme výhradně a neustále vojenské povely a palbu z různých zbraní a přesto mě to dokázalo vtáhnout do děje. Doufám, že Hanks se už oklepal z Covidu 19 a bude nadále vytvářet podobné role, které mu vyloženě sedí. ()

Hapretor

odsýpá to, pořád se něco děje a Hanks to jistí ... nenechá vás to odhlédnout od obrazovky ... to se počítá ... ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)