Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

Dzony

Já jsem ani nedutal z té akce, jako malý kluk jsem to hltal, což mě překvapilo. A také tam kupodivu nebyly žádné nové trendy a podobné nesmysly. A nezapomnělo se na, tehdy ještě všude přirozenou, víru v Boha. Digitální moře nerušilo, ani jsem nad tím nepřemýšlel. Ponorky - parádní záběry. Dávám plný počet, protože jsem se skvěle bavil. ()

PaulCZE

Nudná digipohádka, ve které se lodě při hrozně akčních manévrech brousí jedna o druhou a ponorky proplouvají 10 metrů od Toma Hankse. ()

borohub

Příjemný válečný film, který si na nic moc nehraje a jde rovnou na věc. Akce je v podstatě od první minuty a končí až závěrečnými titulky. Film působí poněkud nepřehledně a myslím, že lidi co nemají tento žánr rádi tento film neocení, na druhou stranu právě tahle nepřehlednost poměrně přesně popisuje situaci, která v Atlantiku během WW2 panovala. Hanks jako vždy skvělý. Jsem nakonec rád, že to nešlo do kin protože samotný film má asi 80 minut což je na kino fakt málo.. 70% ()

Hemlock

Perfektně svižná záležitost. Ano, film obsahuje spoustu nesmyslů a devastace ponorek dělá z říšských kapitánů totální ocasy, ale tempo i atmosféra byly strhující a délka snímku ideální. Hanksovi role ve válečných dramatech sluší a Greyhound je jeho další slušný počin. Dávám čtverec a jdu si zahrát lodě - 70%. ()

adamix

Epizódkový pohľad na jednu z ďalších nebezpečných misii z obdobia najhoršej kapitoly ľudských dejín. Skratkovitejší, priamočiarejší, s neviditeľným nepriateľom pôsobivejší, ako tankové bitky na suchej zemi. Vedel by som vymenovať lepšie kúsky, čo sa týka tohto námetu napríklad nemecká DAS BOOT, ale berme to ako takú neškodnú jednohubku, ktorá sa nesnaží prekonať nič, čo bolo natočené pred ňou. U mňa 3*. ()

LdaVinci

Nebylo to vůbec špatný, to netvrdím, ale tohle prostě není úplně můj šálek kávy. Jako fajn pohled do bitvy na moři, ale emoce mi nějak nešrotovaly a že by to bylo nějak supr záživný, to se prostě nedá říct. ()

PlysovyMacko

Greyhound je jedna z lodi, ktora robi eskortu obchodnym lodiam plaviacim sa cez Atlantik pocas druhej svetovej vojny a chrani ich pred nemeckymi ponorkami. Film je akcny, kapitan sa musi rychlo rozhodovat, vydychnut vam da az po prvej hodine. ()

george82

Slušných 75%. I když to nemělo úplně strhující souboje, tak to docela slušně utíkalo a byla to slußná podívaná. ()

Grondal

Hneď na začiatku filmu si odbijeme krátky flashback, ktorý chcel za dve minúty prekresliť charakter hlavného hrdinu, ale pochopiteľne v tomto nemal žiadnu šancu na úspech. O hlavnom hrdinovi sa z neho nedozvieme nič, čo by nemohlo byť povedané v rámci filmu prirodzenejšie a tento nesmelý pokus o načrtnutie nejakej psychológie je v kontraste s tým, že už naň vo filme nič nenadviaže. Po tomto kratučkom "prológu" však film už vyráža plnou parou vpred, smer ľadové vody Atlantického oceánu kde nás čaká odhadom 80 minút takmer neprerušovanej námornej akcie. Tvorcovia jej sem chceli prepašovať toľko, že všetky okamihy kedy by postavy mohli medzi námornými bitkami riešiť čokoľvek iné sú skipnuté a my vidíme ako je vyhlasovaný ďalší bojový poplach. Našťastie táto akcia vyzerá vezmes veľmi dobre (aj keď nejaké peniaze navyše na triky by neboli na škodu) a všetko, vrátane hereckých výkonov, pôsobí tak akurát uveriteľne. Snáď iba ku koncu mohlo byť tých torpéd lízajúcich boky Grayhounda predsa len menej. Vo výsledku teda príjemné prekvapenie (tej krátkej stopáže som sa dosť obával), ale naozaj si ho dokážu užiť asi hlavne fanúšikovia námorných bitiek. ()

Stejšn

Nemá to vlastně děj. Je to spíš dokumentárně natočená honička smečky ponorek a skupiny torpédoborců. Pěkně natočená, to ano, s dobrým vizuálem. Ale kromě toho tu dějově není vůbec nic. Pominu-li takové věci, že Hanks na své první plavbě zničí skoro celou vlčí smečku, která mu vyje do rádia a za bílého dne na hladině ostřeluje torpédoborce palubním kanónem, pak na druhou stranu z toho je cítit ta hrůza, jaká to za války musela být, to film zachycuje dobře. ()

Spielbergo

Nejlepší válečné drama za hodně dlouhou dobu a bez nadsázky jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. Krátká stopáž filmu neskutečně prospívá a jde se tu z akce do akce. Bez oddychu, bez slitování. Proč také, když ani jedno ani druhé neměli ani skuteční námořníci v konvoji opuštěném uprostřed Atlantiku během 2. světové války. Scény s vlčí smečkou jsou jedny z nejlepších a hudba podkreslující její nájezd je jedním slovem geniální. Už dlouho mě žádný film nedokázal tak upoutat v křesle. Při vstupu do "Černé jámy" vás děj zkrátka vcucne a vyplivne až na samém konci, notně sežvýkané a pomačkané. ()

Mamutol

Nenudil jsem se, ale je to jenom na jedno zkouknutí. Bitva střídá bitvu, torpéda sviští pod hladinou, hlubinné bomby vybuchují. Film je ve skutečnosti kratší, protože na konci jsou 10 minut závěrečné titulky, ještě že někde uprostřed nebo na konci těch titulků nejsou další důležité přídavky, jako to mají ve zvyku v Marvelu, takže to v klidu můžete po 80-té minutě vypnout. ()

xxmurphyxx

Mad Kraus: Fury Sail. Síce ani zďaleka nie tak nadupané, štýlové a do posledného detailu vypiplané ako Mad Max: Fury Road, ale napriek tomu veľmi slušná adrenalínová nonstop akcia, ktorá má so spomenutým masterpiecom, byť jeden film je čisté fantasy a druhý vychádza z reálnych udalostí, spoločné okrem zbesilého tempa najmä primitívne jednoduchý príbeh dostať sa z bodu A do bodu B na úkor dychberúcej akcie, ktorej je podriadené všetko. Tempo je naozaj rýchle a stopáž krátka, čo má za následok minimum priestoru na hlbšie vykreslenie charakteru postáv, či pozadia príbehu a zároveň minimum hluchých miest a zbytočnej vaty a ja som celý čas čakal a držal prsty Tomovi, nech si ten sendvič a slaninu zje konečne aspoň na konci filmu. No on sa radšej vybral zalomiť. Je to rebel. Spracovanie je za mňa na veľmi solídnej úrovni, radosť sledovať všetku tú vojnovú vravu na vode, spolu s hereckými výkonmi, ktorým samozrejme diktuje Tom Hanks. Silné tri. ()

solisoli

Najprv boli hrdinovia v bojových odyseách vždy Rusi voči Nemcom, teraz už aj Američania, ktorí akosi pozabudli na výprask vo Vietname. Prečo by si nenaprávali reputáciu svojim vojnovým hrdinstvom, voči Wehrmachtu. Slušný príbeh v svižnom vojnovom tempe na mori, plný napätia, okorenený vyučeným čašníkom, ktorý vždy v tej najbojovejšej situácii sa objavil s jedlom a ponúkal ho, ako v hoteli Hilton. Tom Hanksom so svojimi typickými naivnými prvkami dodal príbehu ten pravý rozprávkový nádych. ()

Facerr

Jak z lejna uplést bič, aneb proč se obtěžovat s jinou kamerou, než tou která visí hlavní hvězdě za zadkem. Skoro celý děj se odehrává na kapitánském můstku. Tempo a atmosféru to sice má, ale pár záběrů z německých ponorek by nebylo špatných. Neměl jsem se tolik těšit, ale i ta to bylo fajne. ()

a0001

Film bez príbehu, so strohým dejom. To by sa u filmov ktoré čerpajú z dejín 2.sv. vojny stávať nemalo. Dialógy by omrzeli aj cvičenú opicu: Kontakt, fajjjrr, jes ssrr, no ssrr, turpedo, šip left, šip vrajt, hu ded, hu left, hir Honimir Dikins Dik srrr. Jedna hviezda za kvalitný vizuál srrr. ()

diccon

Namorni valecnej thriller z chladnych vod severniho Atlantiku. V hlavni roli Tom Hanks a USS Keeling - torpedoborec tridy Fletcher chranici konvoj HX-25 behem preplavby "cerny diry" - casti Atlantiku, kde spojenecky konvoje nemohly mit leteckou ochranu a v boji s vlcima smeckama nemeckych ponorek byly odkazany samy na sebe a nepocetnou ochranu. Skoda, ze se filmari nedrzeli vic reality (viz nemecky vyhrozovani lodim na jejich vlastni frekvenci...). Knizni predloha C. S. Forestera "The Good Shepherd" je lepsi, ale tak to u filmovych adaptaci byva skoro vzdycky. Rozhodne stoji za to videt a to nejen kvuli malymu poctu kvalitnich filmu z Bitvy o Atlantik. ()

jokino

Škoda, že film nedostal podstatne viac priestoru na rozvinutie celého príbehu, postáv a pod., ale urobili z toho len akúsi rýchlu "akčnú scénu".. Na 2 strane ale ok, človek sa nenudil, dej odsýpal, nemalo to hluchého miesta.. Pre mňa taká rýchla jednohubka, ktorá celkom potešila. A klobúk dolu pred Hanksom - PÁN herec. ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)