Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

strikeman

Krátký úvod a epizodní bitva z námořní války, toť vše. Žádný příběh, žádné prokreslení postav, jen devadesátiminutová bojová scéna, byť efektně natočená. Dokázal bych si toto představit jako jeden skvělý díl seriálu HBO "Band of Brothers - Atlantic Battlefield". Ale jako samostatný film nemohu hodnotit výše než 60%. ()

bif

Greyhound je celkem fajn rychlokvaška. Úvodní scéna se sice táhne moc dlouho, ale divák v ní najde hned několik hezkých detailů a slušnoi ponurou atmosféru doplněnou o trochu mnotóní hudbu. Nepochopil jsem, proč režisér/scénárista tolik tlačil na pilu u lodního stewarda, který Tomu Hanksovi nosí jídlo. Daleko více by mě zajímaly osudy a pocity posádky. Ocenil jsem však stopáž filmu, kéž by se točilo více 90 minutových filmů. ()

Cinematrix

Tak tohle byla tak krutá námořní bitva, že se z toho Tom v její půlce musel přezout do bačkor od své milé, protože mu z toho honění německejch ponorek votekly ve vojenskejch botách nohy. Určitě by si z tohohle snímku měl vzít ponaučení i George Clooney, aby věděl, jak se točí drsňácká reklama na kafe, protože Tom tady v té vypjaté situaci prakticky nedal hrnek z ruky. Myslim si, že bez pořádnýho hrnku kafe a fakt hustopohodlnejch bačkor by to šoférování torpédoborce nedal ani náhodou. Takže ponaučení pro dnešní mariňáky: dobrý kafe a pohodlný bačkory a nakopeme zadek komu chceme. ()

bararich8

Čistokrevná naháněčka na moři, nic víc tam vlastně k vidění není, ale je to skvěle zpracované, nastavené tempo v podstatě neustává a atmosféra spolu s napětím je udržováno více než bravurně a samozřejmě role jako vyšitá pro Hankse. Nevýhodou je, že všem těm rozkazům nemáte šanci rozumět a není to tak divácky přístupné jako třeba v případě Kapitána Phillipse, 4* ()

geek.ondra

Po technické stránce super ale jinak je to strašně prázdný. Kdyby se toho chopil nějaký dobrý tvůrce mohl z toho být nový Dunkerk. Takhle je to pouze zábavný průměr. 6/10 ()

DAPDO

Film má jenom 80 minut a plus je, že od desáté minuty až do konce se pořád něco děje. Když ale Greyhound skončil, uvědomil jsem si, že to bylo vlastně jenom uhýbání torpédům a z těch rozkazů, děkování, oslovování pane v každé větě a neustálýmu opakování toho, co už jeden nahlásil na radaru, mi slušně třeštilo v hlavě. Film už znova vidět určitě nemusím. ()

Stíba

A mě to bavilo, už jen proto, že je to něco jiného než na co jsme běžně u válečných filmů zvyklí. Lze tomu sice leccos vyčítat pokud člověk bude chtít, ale svižný děj a povedená hra na honěnou jsou parametry, které tomu nelze upřít. ()

Hpatrik

Po těch ne zrovna nadšených reakcích jsem do toho šel s mírným despektem, nakonec jsem ale vůbec nebyl zklamán, ba naopak. Greyhound totiž má všechno co od válečného filmu s Tomem Hanksem očekáváte. Je tu uvěřitelný příběh, konstantní napětí, několik velmi pěkných bojových scén, uspokojivé CGI no a samozřejmě Tom Hanks. Vadilo mi tam spíš jen několik technických detailů, a to hlavně nesourodost některých za sebou stříhaných záběrů, když např. vidíme jak loď dělá úhybný manévr a prudce se nakloní, ale v následujícím střihu sledujeme kapitána, který stojí na rovné palubě, a tváří se jako by se nic nedělo. Pak mi tam hodně vadila úvodní scéna, která mi připadala vynucená, přilepená a nepřirozená. ()

tomik99

Tom Hanks je bezesporu skvělý herec, ale v poslední době se objevuje ve stále stejných rolích, které jdou lehce zaměnit. Ať už je to Kapitán Phillips či pilot nad Hudsonem, základní charakteristika postavy je prakticky stále stejná. Nicméně Hankse tyto role zřejmě baví, protože filmy sám i produkuje. Znovu tedy sází na jistotu a předvádí excelentní, i když už několikrát viděný, výkon. Film je opět podle skutečné události a ukazuje hrůzy války, tentokrát na moři (což pro Hankse není opět nové teritorium). Bylo to zajímavé sledovat, jak to vše funguje, ale možná byl film až příliš autentický. Poslouchat hodinu a půl stále nové kurzy, vzdálenosti, šifrované vzkazy apod. se trochu zajídá. Nicméně to hodnotím lehce nadprůměrně. ()

Kingjiri

Hodně akční válečnej film, kterej má však scénář spíš pro povídku než pro celovečerák. Vzhledem k tomu, že jsou si všechny akční scény hodně podobný, nebylo by vůbec od věci jednu tuhle scénu vynechat a místo ní přidat aspoň pár minut nějakejch dialogů a letmou poznávačku postav (co třeba sledovat dění ještě na jiný lodi, když už jch bylo v konvoji 37?). Po technický stránce fajn - CGI efekty nebijou tolik do očí jak bych očekával a akce pěkně nakroucená. Tom Hanks sympatickej jako vždy a táhne celej film, pričemž mu ani nic jinýho nezbývá, protože na jiný postavy se ve scénáři beztak ani nedostane. Kdyby se oživila poněkud monotóní akce a (nebo) se ještě trošku zapracovalo na scénáři, byl bych určitě spokojenější, tři slabší hvězdy. ()

JBMAVERICK

Skvělá válečná jednohubka, která neupadá na tempu. Hanks nezklamal. A ten zvukovej podkres, když se U-Boot vynoří z vody byl super! ()

MarTiX.Z

Tom Hanks klasicky zahrál věrohodně. I když je scénář smyšlený, tak si člověk dokáže představit, jak to tak mohlo vypadat. ()

aR3Zz

Zpětně si uvědomuji, že na filmu nejvíce oceňuji jeho délku. Žádné zbytečné natahování. Prostě úvod, několik akcí a závěr. Žádné hluché pasáže. Místy mi to přišlo skoro až dokumentární. Ale dobře zpracované. V jednoduchosti je ale síla. 75% ()

Torgal

Kratučký film plný naháňačiek torpédoborca s nemeckými ponorkami. Na rozvoj charakterov, alebo príbehu nie je priestor, lebo medzi poplachmi zvolávajúcimi posádky do bojovej pohotovosti ubehne vždy nanajvýš minúta. Fanúšikovia námorných súbojov si tu teda prídu na svoje, mne osobne sa nonstop akcia začala zajedať už v polovici a prijal by som, keby film trochu spomalil a dal priestor postavám a ich myšlienkam. Úvodný flashback na postavu Toma Hanksa lúčiaceho sa s manželkou v kontraste so zvyškom filmu potom pôsobí prázdne a nepatrične (asi ho sem napchali nasilu, aby vo filme bola aspoň jedna žena :-P). Triky sú solídne, ale opäť som z nich mal neodbytný pocit toho, že umožnili filmárom poslať Hanksovu loď do absolútne šialených situácii, ktoré sú ďaleko za realitou (ten balet medzi torpédami v závere bol už naozaj trochu moc). Vzhľadom na to, čím si Greyhound prešiel počas tej plavby som tušil, že toto asi nebude podľa skutočných udalostí, ale aj tak ma zamrzelo, keď som si to potvrdil. O dosť viac by sa mi páčil “nudnejší” v realite ukotvený film so skutočnou atmosférou strachu o osud posádky. Lebo tu mi to bolo tak nejak jedno a vedel som, že sa z toho nejak vysekajú. 6-/10 ()

Razzor_82

"Obezřetní jako hadi a bezelstní jako holubice." Konvoj bránicí obchodní lodě před smečkou hladových německých ponorek bez podpory letadel nabídne slušnou námořní melu v Atlantiku. Hanks si vede výborně ve své první misi kapitána. Jenže to asi v půlce ztratí napětí i autentičnost. Myslím, že za pár vteřin se mnohatunový kolos nevyhne vypálenému torpédu. Postavy postrádají charakteristiku i srdce. Je to taková bitevní hra lodě, kterou jsme hrávali ve škole na kostičkovaný papír. Zásah, potopená. 6/10 ()

Atrekan

Námět zajímavý, herecké výkony velice dobré, stejně jako efekty a zvuk, ale jinak Greyhound moc nenadchl. Vyplují, objeví ponorku, doženou ji, sestřelí ji. Objeví se další ponorka, mají problém ji sestřelit. Nakonec ji sestřelí. Končí to tak, že sestřelili všechny ponorky a všichni jsou happy. Chybí tu nějaká hloubka nejen příběhu, ale i postav. Hanks je zpočátku spojen s jeho holkou, načež jsem očekával milostnou linii. Ta se však nekonala, protože by nebylo dost prostoru na nahánění a sestřelování ponorek. Film má ale štěstí, protože v období zdrcujícího blockbusterového sucha přináší dlouho očekávané osvěžení, a to i na malé obrazovce ()

bono22vox

Pěkná válečná jednohubka, která je bez silnějšího momentu a vůbec příběh je úplně jednoduchý jak jen to jde, ale s non-stop akci od začátku až do konce. Jo a pak je tu Tom Hanks, který to celé svou osobností a herectvim táhne naprosto přesně až do přístavu... I díky němu jsou to skoro čisté 4**** ()

Likan7

Příjemná jednohubka. Těch nových filmů není zrovna hodně, takže diváci lační po každé novince, která se objeví na VOD. Greyhound je pak přesně takový případ. Je to velmi krátká jednohubka, která mě několikrát pěkně strhla a těch 90 minut mi příjemně uteklo. Není tu prakticky žádný úvod nebo závěr. Prostě se oběma nohama vrhneme do naháněčky jako vždy precizního, a tady i velmi příjemně nenuceného, Toma Hankse s německými ponorkami. Ostatní postavu tu jsou prakticky jen od toho, aby plnily kapitánovy rozkazy a nic jiného ani nedostaneme. Jen je škoda, že je to od začátku opravdu jen ta jednohubka, protože tu není nic zapamatovatelné, co by jste si za půl roku vybavili. Na jedno podívání ale kvalitní práce. ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)