Eurovision Song Contest 2018 (TV pořad)

• Portugalsko

Eurovision Song Contest 2018

Hudební / Soutěžní

Portugalsko, 2018, 2x120 + 220 min

• oveckaoa

Eurovizi jsem přestal sledovat od doby kdy tam byla Tereza Kerndlová a nepostoupila pak to šlo do háje. Za tu dobu se tam vystřídalo několik českých zástupců a skoro všichni nestály za nic například tito trapáci https://www.youtube.com/watch?v=JsjBPt-GeFc (snad mě Banga nezažaluje za rasismus) výjimku tvořila pouze Gunčíková jejiž píseň se dala aspoň poslouchat. Tento český zástupce o kterém jsem do začátku této soutěže nikdy ani neslyšel (o nic jsem stejně nepřišel) též nic nepředvedl a jeho píseň je příšerná po všech stránkách. Ohledně Izraelky před chvílí jsem shlédl klip a tragédie po všech stránkách nicméně kauza MeToo je pořád aktuální tak se nedivím. Jinak pořád to má větší úroveň než český Slavík, kterého věčně vyhrávají jedni a ti samí co minimálně 10 roků nic nového nevydali. P.s. jinak pro mě za mě ať tam soutěží i Somálsko a Šalomounovy Ostrovy(13.5.2018)

• Big Bear

Tak nějak přemítám nad dnešním světem a vybavuje se dávný vtip z rádia Jerevan... ,? Rádio, kdy bude lépe?'' - ,,Už bylo...''. Ať už koukám na zprávy, či na cokoliv jiného, mám dojem, že ať už jsme si prošli čímkoliv, není to nic proti tomu čím si projdeme v budoucnu a že to vlastně bylo celkem v pohodě... Všechno je dneska tak nějak divné. Nelogické. Menšiny dnes mají více práv než majority, čím větší exot se někde objeví, tím více řve o svých právech a všichni mu naslouchají a souhlasně přikyvují. S hudbou je to dle mého podobné. Buď už jsem zestrárnul a přešel svůj breakpoint, nebo tak nějak dnes nemám pocit, že to co se teď hraje jako mainstream je poslouchatelné. A jestli to přetrvá 50 let jako hudba našich tátů a co 50 let, 80, 90 let ! nezapomeňme na éru blues, jazzu a hlavně swingu atd..., tak se všem omluvím. Ja si myslím, že je to krmě pro zblblé mladé masy a Eurovision mi připadají jako takové ,,chléb a hry'' co lůze čas od času nějaký ten caesar dopřál aby byla v poho a moc se nezajímala o to jakým způsobem a kam Řím vede. Všichni se mají rádi, všechno je bezva, každej stát je kámoš. Je to prostě takové sluníčkové intrnešnl křepčení! Hudební Hry bez hranic. A do toho nadějná generace nových slavíků... že vypadají divně už od pohledu? Tím lépe! Čím větší exot, tím větší šance na úspěch! Vzpomeňme na vousatou zpěvačku s pindíkem Konchýtu Buřt, kterážto vyhrála za Rakousy na což byli doma jistě pyšní... No teď to naštěstí nebylo tak ostré, vyhrála ,,Mama'' Cass z Izraele ... v Eurovision... Eh...že Izrael není v Evropě? nechte to bejt.... (nic proti Izraeli, já jim fandím a obdivuji jejich nesmírnou trpělivost s tím vším tam kolem ... já už bych asi u těch mírumilovných sousedů dávno rozsvítil...). Nemám ani nic proti jejím skřekům u nichž můj starší potomek pouštějící si to na ytb si nejprve myslel, že se mu seká video...:-) !!! Jen si kladu otázku, umějí tito mladí ,,umělci'' ještě zpívat jen čistě svým hlasem aniž by ho museli jakkoliv elektronicky upravovat a v jejich případě vylepšovat??? Tedy jasněji, - umí vůbec zpívat? - ODPAD(14.5.2018)

1. semifinále: Tak tady není moc co napsat, uběhlo to celkem rychle, je vidět, že to hlavní se chystá až na finále. Překvapil mě český reprezentant Mikolas Josef, já do teď ani nevěděl, kdo to je, a navíc má ještě takové divné jméno. Ale byl fakt dobrej, zajímavé vystoupení a i píseň dobrá. Jinak postoupili všichni mí favorité až na Ázerbájdžánku, té jsem fandil asi nejvíce, ale bohužel zrovna ona nepostoupila. Jinak líbili se mi Litva, Finsko a trošku Izrael a Rakousko. 2. semifinále: se neslo v podobném duchu jako to první, dokonce bych řekl, že to odsejpalo ještě rychleji. Líbilo se mi např. taneční vystoupení moderátorek večera. Jinak z tohoto kola postoupili pouze dva mí favorité, bohužel Poláci, kteří měli skvělou píseň, tak vypadli. Jinak zklamalo Rusko, ta jejich zpěvačka vůbec nezaujala a píseň byla špatná. Jinak tradičně špatná Ukrajina, jako snad každý rok. Finále: Tak začnu zahájením, ty portugalské lidové písně se mi vůbec nelíbily. Co se týče moderátorek, tak ty mohu jen a jen pochválit, zvládly to skvěle. Co se týče celkově pěveckých vystoupení, tak jsem spokojen, až na výjimky byly všechny písně dobré, takže fajn strávené 4 hodiny u televize. :-) A teď už k výsledkům. Pro mě obrovské překvapení, že propadl Alexander Rybak z Norska, vítěz Eurovision z roku 2009. Naopak překvapení v pozitivním slova smyslu je Mikolas Josef, který skončil celkově na 6. místě! Opravdu úspěch pro Českou republiku, nejlepší umístnění v historii. Jinak já jsem to nejvíce přál Moldávii, líbila se mi hlavně jejich choreografie, fakt to měli vymakaný. Pak mě zaujala Litevka se svou romantickou písní. Dále Slovinka s taneční peckou a taneční song měla i Finka. A mou 5 vyvolených uzavírala dáma z Izraele, která také nakonec vyhrála! Její píseň byla fakt zajímavá, taková jiná od ostatních a určitě si vítězství zasloužila. Jsem hlavně rád, že nevyhrál ten chlapík ze Švédska, ta jeho píseň byla jak z nějakého gay baru. Jinak to hlasování, myslím si, že daleko lepší vkus mají diváci, je to už několik let vidět. Dle mého názoru by "odborné" poroty do toho hlasování neměly zasahovat, stejně ani pořádně nevíme, kdo v takové porotě sedí. Mělo by to prostě být jenom na divácích. No každopádně povedené finále (i obě semifinále), Portugalci to organizačně i moderátorsky zvládli na jedničku, pěvecké výkony skvělé, s vítězkou spokojenost a tak mohu v klidu i ohodnotit 5 hvězdičkami.(8.5.2018)

Horší než předloni, lepší než vloni. Show jako takovou jsem od Portugalska čekal trochu lepší, nicméně kvalita písniček nadprůměrná, postupy v semifinálových kolech v 90 % spravedlivé a výsledky finále jak takž také obstojné (ačkoli body především od "odborných" porot mě teda nepřestanou udivovat asi nikdy). Za mě nejlepší vystoupení určitě Irsko. Ale úspěch ČR teda opravdu wow! :) Že budeme ve finále čtvrtí v diváckém hlasování by mě ani ve snu nenapadlo! :) Nicméně Mikolas nás reprezentoval opravdu výborně. Jsem docela zvědavý, čím to chce ČT v budoucnu překonat, ale palce držím v každém případě. Pokud Čechy zajímá tak hojně různá sportovní utkání, proč by musela Eurovizie (jako největší hudební utkání) mít v ČR tak tragickou sledovanost? Neříkám, že to nemá své mouchy, ale nemyslím si, že je to trapná show jako občas slýchám.(22.5.2018)

• Zeck

26 úděsných pěveckých vystoupení, kdy si člověk řekne: "To ušlo." dvakrát za 3 hodiny, zbytek apaticky zhlédne, aby se prokousal k tomu "zábavnému" konci, který ho pokaždé akorát nasere. Odborná politická porota z účastnických zemí rozdělí hlasy podle toho jakého souseda či spojence má nejraději (nás tradičně nikdo, takže dostaneme hovno), přičtou se hlasy diváků, kteří pokud mají štěstí, vyhraje účinkující, který se jim skutečně líbil nejvíce a je po všem. O to je naše letošní 6. místo fakt cenné, takřka gigantický kulturní "úspěch" tuzemské svěží (ne)populární scény, kterou si střílí lidé do uší po celém světě. Šokující, ale pravděpodobně se lidem mimo ČR více líbí světová moderní hudba než námi dříve vyslaní Kabáti zpívající o chlapech, co se posrali s nožem anebo sekerou.Ta soutěž je příšerná sračka, ale nutí české organizátory soutěže a s nimi i hudební scénu, aby si hrála na světovou a vyslala do soutěže někoho, kdo se zalíbí i mimo hranice, čímž se vyšle vzkaz především do ČR, kde je vrchol popu stále Michal David, Kryštof nebo Chinaski s texty z generátoru náhodných slov s pozadím špatně zparodovaného italského disca 80. let nebo britského pop-rocku let 90., že svět je (půl století) trochu jinde a ne pouze v hudbě. Třeba se díky tomu naše nepopulární hudba trochu zlepší a člověk se nepoblije pokaždé, když omylem zapne rádio, protože jinak k jejímu aktivnímu vyhledávání nutkání skutečně nemá. A absence kýblu u rádiových přijímačů je pádný důvod, proč jednou za pár let přetrpět tři hodiny Eurovizi, která by se měla používat místo waterboardingu a zpívat by pak začal skutečně úplně každý. 40 % Pro zajímavost: Izrael, Rakousko, tam jsme skončili u diváků na 1. místě.(13.5.2018)

• - Eleni Foureira sice reprezentovala Kypr, avšak je to Řekyně s albánskými kořeny. (Roby)

• - Český reprezentant, Mikolas Josef, skončil ve velkém finále na šestém místě, čímž se stal naším nejúspěšnějším reprezentantem v historii této soutěže. (Roby)

• - Zpěvačce reprezentující Velkou Británii během představení finále soutěže vběhnul člověk na pódium a sebral jí mikrofon. SuRie pak mikrofon získala a vystoupení dokončila. (Martin.Snobr)