Žena v okně

• USA The Woman in the Window (více)

Kvůli agorafobii se drží doma, ale posedlost novými sousedy jí nedá spát – psycholožka, co se snaží vyřešit brutální zločin, který na vlastní oči viděla z okna. (Netflix)

bonovox

Ďalší nevýrazný paškvil covidoveho obdobia. A-čkoví herci a režisér nie sú vždy zárukou kvalitného diela. Ešte prvá polovica zaujme príbehom a zápletkou ale druhá je veľká tragédia vrátane samotného rozuzlenia. 40% ()

BoKo_CzT

Nízkemu hodnoteniu na tunajšom serveri rozumiem. Vo filme nevybuchuje, nerachotí nonstop streľba, nikto nevládne štvoritými karate saltami a už vôbec nikto nemá priemer predlaktia hodný filmov z produkcie Marvell. Aj kladivo dokonca váži iba toľko ako kladivo. Proste nehoráznosť. A k tomu producenti úplne zabudli na roztrasenú kameru z ruky a strihy v 2 sekundových intervaloch. No osobne sa na film pozriem ako na klasický thriller. Film rozhodne nezaprie inšpiráciu Hitchcockovým "Oknom do dvora", ktoré dnes patrí ku klasike žánru. Tvorcovia si v podstate scenáristickú časť práce veľmi zjednodušili, keďže muža zamenili za ženu a bežnú diagnózu za tajomnú psychiatrickú. Prináša to však do tohto recyklátu nový, takpovediac mysteriózny rozmer. Dá sa povedať že prvých 90 % filmu pekne odsýpa a nenudil som sa. Záverom však tvorcovia filmu skôr uškodili, než pridali čerešničku na vrch. Prehnané scény s mladým pánom od naproti pôsobia sem tam až mierne komicky. No pre väčšinu filmu predtým im tento pokazený záver odpúšťam s ohľadom na to, ako dobre som si pri ňom spočiatku oddýchol. Škoda len, že sa nedržali načatej mustry až dokonca a že mladý muž bol podozrivý od prvej scény. Napriek tomu musím uvítať, že sa Netflix pokúša aj o návrat starého dobrého thrilleru hitchockovského strihu. ()

Martynes

Joe Wright je muž mnoha talentů. Kromě vizuálních nápadů, úžasné práce s barvami a až Fincherovsky přesných obrazových kompozicí k nim bohužel patří i výběr špatných scénářů. V dnešní době už nepříliš originální premisa, předvídatelné plot-twisty a tupé postavy zabraňují Wrightovi i hercům vytvořit něco, co by se dalo brát vážně. Guilty pleasure s hromadou kvality. 6/10 ()

veverysiak

Mám z toho rozpačitý dojem, ani nie preto, že je to variácia variácie, skôr kvôli vystavanému príbehu, ktorý občas nedáva zmysel, občas sa nedotiahne, občas nemá logiku, celé sa to chce hrať na psychotriler, akurát všetky úrovne zostávajú niekde na polceste, takže 40%. ()

Insomniac

Prikloním sa k nižšiemu hodnoteniu, aj keď to teda nebola úplna cocotina. Všetko tu už bolo, všetko sme videli snaď tisíckrát, no aj tak to prekvapivo relatívne dobre funguje. Teda až kým sa nedostávame k poslednej tretine - štvrtine filmu, kde sa z toho teda riadna COCOTINA stáva. Škoda. ()

v.indruchova

Tohle je celkem zajímavé psychologické drama. Mezi řádky čte o lidském životě a osudech. Herceké výkony jsou slušné. Můžeme vidět kvalitní herce jak nám zestárli a opět ukázali jak se hraje.Vše je uvěřitelné a dává smysl. Někdy musí člověk dostat ránu (od života) aby se znova zvedl a přestal být apatický. Proto vše zlé je k něčemu dobré. Dobrej film u sklinky kvalitního vínka. ()

Kushina

Takový ten klasický polomindfuck, kdy si říkáte, je to pravda, nebo není? Je blázen, nebo má pravdu? Tyhle filmy mám docela rád, je ta atmosféra jednoho bytu celý film mě lehce srala. 50% ()

Alecjay

Zaprvé: mohli by přestat obsazovat dospělé herce do dětských rolí? Fredu Hechingerovi je sice 21, ale vypadá na 30, což způsobuje problémy uvěřit mu jeho výkon ve filmu. Jinak film neurazí nenadchne, vizuálně pěkně natočený, jindy emočně plochá Amy Adam tentokrát docela překvapila hereckým výkonem, ale všehovšudy se jedná o předvídatelnou uspěchanou oddychovku, na kterou za pár dní beztak zapomenete. Jediný, o co jsem se celej film bál, byl kocourek s pitomym obličejem, ale ten to naštěstí přežije. 7/10 ()

KukulienkaHO

Keď sa pozriem na obsadenie a celkovo na tvorivý tím, mám pocit, že to malo v pláne šplhať vysoko, azda aj za nejakou soškou (kladnou). Nenaplňuje to však svoj potenciál. Udržuje si to celkom zbytočne výrazný odstup od diváka, ktorý preto nedokáže naplno prežívať dej. Takýto psychologický film by mal na plné obrátky zarezávať do živého. Chýba tomu väčšia agresivita, mysterióznosť, temnota... skrátka niečo také, čo sršalo z traileru. Napínavé scény sú vo väčšine spravené len za pomoci lakačiek. Každopádne, do istej miery to celkom dobre funguje. Peripetia mohla prísť o niečo skôr, ale nevadí. Nenudilo. Potešilo, že protagonistka je do určitej miery šlahnutá, avšak zároveň to čo videla z jej duševným stavom nesúviselo. Záverečný zvrat je prestrelený. Povedzme si na rovinu, že tvorcovia nás nemali v podstate čím šokovať, no oni to velice chceli a moc to nedopadlo. Nedáva to potom v určitých ohľadoch zmysel. Hlavnej "hrdinke" divák ani nedokáže fandiť, skôr jej praje, aby čo najviac trpela, čo si nemyslím, že je pri takomto type filmu dobré. Tu účinkujúci herci sú z tej vyššej kategórie, takže vzhľadom na to by som ich výkony radil do takého ich štandardu. ()

Lilith03

Amy Adams byla fajn, mám ji ráda a určitě filmu dodala level výš. Bohužel ostatní herci mě nezaujali a z konce jsem nebyla nějak odvařená. Závěrečný happy end za mě ne, nevadil by mi konec který si musí divák domyslet, bylo by to asi lepší. Hezký průměr, napětí nechybělo, ale mohlo to být určitě lepší. ()

jojo33

POZOR MOZNE SPOILERY! Amy Adams je v tomto filme ako rozkvitnuta ruza (herecky) na smradlavom spalenisku (scenaristicky). Gary Oldman a Julianne Moore pravdepodobne ani nevedia, v com hraju. Ich role vyzeraju "out of order". Zhruba osemdesiat minut snimky silne koketovanie medzi 60 a 80 percentami, najma vdaka Adams a opat preciznej audio-vizualnej stranke (Delbonnel s Elfmanom sa vyborne doplnaju), ktoru ma Wright ako vzdy v malicku. V zaverecnom dejstve vsak pride zvrat, alebo skor akasi nechcena parodia na wannabe psychopata(ov) z Hanekeho Funny Games, ktora cele uz neiste predchadzajuce dianie este viac zosmiesni. Dalsie netflixacke sklamanie (hlavne, co sa nabiteho menoslovu znamych hereckych es a ostrielaneho rezisera kostymovych oscaroviek tyka) s predchadzajucim prislubom az vysoko-intenzivneho hitchcockovskeho napatia. 5/10 ()

Tr0nic

Kniha je síce lepšia, no film ju celkom dobre zobrazuje. Asi málokto sa vyhne porovnávaniu s Dievča vo vlaku (2016) a porovnávanie je na mieste. Aj keď som vedel čo sa tam stane, stále sa jedná o priemerný thriller, ktorý neurazí. ()

JB001

Neurazí a nenadchne. Příjemná jednohubka na sobotní večer se sklenkou vína. Potěšila mne epizodní role Julianne Moore ale Amy Adams taky nebyla po herecké stránce špatná. ()

Mukade

Ako to mohol Wright tak neschopne, neatmosféricky natočiť ?! (na to aký je starý a má dávnu históriu niekoľkých dobrých filmov) Zjavne "to" stratil. A tá babráčka - Adams - tiež nevie, skutočne hrať (v duchu toho ako tu niekto napísal: "...trpící agorafobií, o které kdyby se nezmínila tak bych ani nepoznal že jej trpí.") Scenár tiež céčkový. Mno, Netflix, teda vlastne žiadne prekvapenie. Ten film by mal byť nominovaný (a vyhrať) na zlatú malinu, vlastne maliny... ()

Oxiduji

Spojler-bojler (trochu) Tak na tenhle kousek jsem se těšila, a dobře mi tak. Začátek dobrý, Amy si to dává úžasně, její monolog, kdy stojí uprostřed pokoje a vypadá jak Ježíš - nejlepší scéna filmu. Rozhovor s Moore je děsivě skvělý. Pak se to ale celé začne nějak zakuckávat a pointa mě napadla prakticky v okamžiku vraždy. Vějičky jsou tak okaté (náušnice, medailónek), že to je k pousmání. Žánrovka, která nepřináší nic nového, ale natočeno je to dobře a obsazení suprové - Gary je perfektní! ()

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (více)

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

21.08.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Bojovník, Demolice) míří do televize. Upsal se novému projektu režisérky Janiczy Bravo (Zola), která teď napíše a natočí adaptaci článku A Suspense Novelist’s Trailt of… (více)

PF 2020

PF 2020