Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Kapitola 4: Útočiště (S01E04)

(epizoda)
  • USA Chapter 4: Sanctuary (více)

Mandalorian spojí síly s bývalou výsadkářkou a brání farmáře proti nájezdníkům. (Disney+)

barrahir

Po třetí epizodě se zdálo, že je vyhráno, ale tohle je těžká vatáž. Jestli budou další díly zase ve stylu - přijedeme na zapadlou planetu, domorodci nás požádají o pomoc proti těm zlým, pošleme je do prdele, abysme jim za 5 minut pomohli, tak to ať si Disney nechá pro dvanáctiletý děcka. :-/ ()

LachtanShows

Asi nejslaběji hodnocená epizoda si zrovna mě získala všemi doušky. Z celé éry Star Wars je pro mě Mandalorian na jejím zaslouženém vrcholu. I nad mou snad jedinou oblíbenou filmovou částí, kterou zastupuje Pomsta Sithů. ()

cyphercz

Hoooodně Disney-style díl, ale překvapivě mně to nevadilo tak jako koukám spoustě lidí tady... Baby Yoda a jeho cuteness level 1000 v tomto díle je docela lacinej trik jak si získat příznivce, ale funguje to a nepřišlo mi, že by to nějak výrazně ovlivnilo vyznění epizody, taky vítám uzavřenou zápletku, jinými slovy že si tvůrci např. nenechali showdown s AT-ST na příští epizodu a příběh se tak zkrátka pohnul zase o něco dál, vedlejší postavy byly taky fajn a myslím si, že jsme je neviděli naposled. Na druhou stranu byla ona vesnická rebelie poněkud dost přitažená za vlasy a v reálu by podobná skupinka farmářů dostala asi hodně na prdel, ale tím, že se seriál nese v duchu původních SW, čili takové scifi pohádky, tak mi to ani zas tak nevadilo. ()

Bozvav

Tento díl nejspíše nepobavil skalní fanoušky, ale mně se líbil. Jednak s tam konečně začalo trochu mluvit a také se něco dělo, co dávalo smysl. Jen se bojím, aby to postupně nesklouzlo ke klišovitým epizodám na jedno brdo. Mini Yoda je sladký ja malý Gremlin, nebo koťátko - možná až moc sladký. Tato epizoda je za tři a půl jednoznačně. ()

KHkomiks

Vážně špatný díl...a to se mi seriál tak líbí. První tři díly luxusní western sci-fi záležitost. Příšerná neherečka Gina Carano. Takhle zkurvit pěknej seriál momentálně pokulhávajícího Star Wars. Začalo to tak suprově a bojím se,že díky takovýmto epizodám to půjde zase do hoven. ()

aR3Zz

Krok správným směrem! Po úvodu série, kde na sebe díly úzce navazovaly, je toto čtvrté pokračování zcela samonosné. Přesto zábavné. V kontextu série by se dalo říci, že (zatím) i zbytečné, ale pokud se bude Mandalorian ubírat tímto směrem a budeme poznávat nové končiny a svět hvězdných válek, pak s tím nemám sebemenší problém a těším se na to, co přijde! ()

Wyrdas

Mandalorian ve variaci na Sedm statečných. Akorát že jich nebylo sedm, ale jen dva. A jeden z těch dvou je žena. A to dost lesbického vzezření. Ale asi to lesba ani nebyla. Což je divné, ještě tu snad nebyla žádná homokláda. Cítím narušení pravidel. A o to víc to miluju. Musím uznat, že AT-ST v té noci budil dojem horroru, něco ve stylu tripodů z války světů. Celkově vzato, sežer žábu, zachraň Manda. ()

celticek

Tak bohužel, zatím opravdu nejslabší díl. Konečně se objevuje Gina Carano je zbytečně oplácaná, měla by shodit. Scénář je prostě strašný. Hudební motiv se mi dostává pod kůži. Sentiment ani vtípky tomu nesluší. AT-ST to trochu zachraňuje. Snad se v dalším díle vrátíme k hlavní dějové lince.. ()

Skratik

Určitě so far nejslabší díl. Dva stateční ze světa Star Wars proti no name zloduchům lehce bolelo v kontrastu se skvělými minulými epizodami, ale i tak jsem se bavil. Scénář je vesměs neoriginální, ale díky skvělému vizuálu a akci mi to ani nevadilo. Rozhodně jsem se nenudil, což nemůžu o mnoha současných seriálech říct. Super. ()

GameboyNES

achjo, tady si zase myšák musel dokázat, že ženy jsou statečnější než muži. zachraňování utlačovaných vesničanů...Njn točila to ženská, to se dalo čekat. Škoda že kvalita seriálu takhle rapidně klesá, špatnou volbou režisérů :( ()

Najt

Čtvrtý díl a první fullstar. Tentokrát je Mando na návštěvě na krásné, pláněmi porostlé, zalesněné planetě. Potkává místní domorodce a veteránku paragánů. Sled událostí donutí Manda vzít další vedlejší úkol. Skvělé a příjemné zpestření. Opět Mando utvrdil svůj charakter a chůze Pedra Pascala v té zbroji je prostě jedinečná. ()

PaulCZE odpad!

Tenhle seriál by mohl sloužit ve filmových školách za vzor jak to nedělat :) Aneb herci z papundeklových pohádek v papundeklových kulisách s retardovaným scénářem. Žena se akčně prodírá davem dvou lidí (3x střih), aby zachránila své dítě před zlými piráty, kteří přišli ukrást modrý raky. Dokonalý :D Dále přichází originální záběr z hospody ve kterém nesmí chybět žena s chapadlama místo uší aneb když máme kompars o deseti lidech a jednu maskérku. Nechybí ani Alzák, kterému do celkové otravnosti chybí už jen Tůmův hlas. Dal jsem asi 8 minut, jsem hrdina :) ()

darthvader77

Velké plus za to, že nová ženská postava Mandaloriana absolutně nezničila a rvačka působila díky tomu, že madam není žádné parátko uvěřitelně, což je v dnešní době opravdu vzácnost. Jednoduchá klasická zápletka s tankem pobavila stejně jako Mandův konflikt. Těším se na další díly. ()

0verseer

Prvé sklamanie. Dvaja statoční bránia dedinku chudobných farmárov pred útokmi banditov. Inšpirácia seriála westernami mi v predchádzajúcich častiach nevadila, ba práve naopak. Teraz tomu však citeľne chýbala originalita. Tak snáď sa ďalším dielom vrátime do starých dobrých koľají... ()