Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Kapitola 4: Útočiště (S01E04)

(epizoda)
  • USA Chapter 4: Sanctuary (více)

Mandalorian spojí síly s bývalou výsadkářkou a brání farmáře proti nájezdníkům. (Disney+)

Saroman

Tomuhle něco chybělo a taky tomu něco přebývalo. Návrat hrdinek je zpět.. Nejlevnější hereckej výkon od tý superhrdinky. No a otravnost těchle postav, co se týká i disneyho trilogie (všichni ví o kom mluvím) nezná mezí. Doufám že už ju tam neuvidím, ikdyž marně. ()

HennessyVSOP

Tohle je za mě doposud nejlepší epizoda seriálu. Má jasný epizodní rozměr ve stylu klasického westernu, Mandalorian v něm má zatím největší charakterní rozměr sám za sebe a vizuální podání tanku je za mě skvělej prvek. ()

Rian_witcher

Scénáristé se rozhodli vykrást 7 statečných respektive 7 samurajů a snad díky tomu je tenhle díl zatím nejméně nudný. Ovšem o tuposti tvůrců stále vypovídá skvělá scéna, kdy donesou obrněné kebuli jídlo. Rozhovor: jak dlouho jste si nesundal helmu a neukázal svůj obličej? Přísahal jsem když jsem byl dítě, je to Cesta. Domorodka odejde a kebule si sundá helmu a začne jíst :-) Hvězda navíc za Ginu Carano. Konečně někdo v seriálu vypadá jako bojovník. ()

Mancunian

Tak 4. Díl byl zatím tím nejslabším. Stále pěkně natočené a efekty na úrovni plnohodnotného filmu, ale příběhově to bylo slabší. Celý díl byl vlastně o tom, jak je baby Yoda roztomilej (asi se potřebují prodat hračky). Spoiler: Navíc působilo dost divně, že nikdo z vesničanů při tom finálním boji neumřel, i když to všude bouchalo a hořelo. Snad bude další díl lepší. ()

swenyx

Líbí se mi jak není jeden daný příběh na celý seriál, takže nevíte co bude v dalším díle. Tentokrát to byla obrana malé vesničky, Yoda konečně dostává více prostoru a je prostě cute. Hvězdička dolů kvůli celkem jednoduše prokouknutelné taktice na poražení AT-ST. ()

DeJiF

Shrnu to takhle: V podstatě to stejný jsem viděl v Klonových válkách, easter egg na Sedm samurajů se nakonec ukázal i v Mandalorianovi... Líbilo se mi, že dostal prostor i malej zelenej a zároveň jsme se dozvěděli i něco o Mandovi... Ale toť vše. Protentokrát to ještě dopadlo dobře, ale mohlo bejt hůř... ()

zurivymlok

No, tato epizoda byla taková kopie sedmi statečných. Ale jinak se tam toho vlastně moc nestalo. Tento díl mi jen potvrdil, že rozdělit tento seriál do půlhodinových až čtyřicetiminutových bloků, které jsou navíc zveřejňované v týdenním intervalu, byla velká chyba. Kdyby to raději udělali jako Netflix, bylo by to mnohem lepší. ()

Razz

Zatiaľ sa zdá, že Mandalorian má klesajúcu tendenciu. Úplne bezduchá časť, ktorá spočíva vo vykradnutí Siedmych statočných - za toto dostal niekto zaplatené? V posledných dvoch častiach sa zároveň začína prejavovať problém s dĺžkou častí a snahou scenáristov, ktorá spočíva v snahe uzavrieť v každej z nich jeden minipríbeh. Výsledkom je obmedzený počet postáv a veľká predvídateľnosť deja, čo je hlavný problém. Ak totiž po 5 - 10 minútach viete, ako to dopadne, prichádzate o väčšinu zážitku. Ostáva dúfať, že sa to v ďalších častiach zmení. ()

Pacas

Tvl, tento díl mi připomněl Xenu nebo další sračky kde hrdina náhodou najde místo kde jsou chudáci obyvatelé terorizováni a oni provedou hodinový výcvik a hurá na šmejdy. Hodně slabé a dost tupé. ()

HerrLogan

Epizoda plná špatně využitých klišé, která nám otočila prozatimní tón seriálu směrem k SJW, ochotnickému herectví a duhovým plyšákům. Režisérka by měla přenechat židličku svému otci a měla by se raději věnovat pouze herectví. Takhle ne přátelé. ()

EricNor

Protekční spratek natočil jeden díl seriálu. Ten svět působí hrozně mrtvě a produkce mi připadá jak z jednoho japonského seriálu o samurajovi, co dávali v osmdesátkách. A baby Yoda se mi tak líbí. ()

esshoul

Nulový děj, klíšé, dialogy to ani nejde komentovat - prostě tam nejsou, ženská pěstí buší do brnění - prostě pohoda. A díl o ničem, naprosto zbytečný díl, co nic nevysvětlí ani neposune děj nikam. ()

Johny203

Celý obsah tejto epizódy som už videl len v iných kulisách a po X-tý raz to bolo predvídateľné a nudné. Pripadalo mi to ako epizóda Hercula s Kevinom Sorbom alebo nejaký priemerný, zabudnutý film z 90siatok. Toto proste nieje Star Wars. ()