Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Kapitola 4: Útočiště (S01E04)

(epizoda)
  • USA Chapter 4: Sanctuary (více)

Mandalorian spojí síly s bývalou výsadkářkou a brání farmáře proti nájezdníkům. (Disney+)

ACDCKL

Raději jsem se na díl podíval ještě 1x, zda mě šálí zrak s hodnocením zde. Díl mi nepřijde od předchozího dílu nějak jiný, akci to má výbornou, bojové scény jsou na jedničce, Baby Yoda si jede pořád to svoje a stává se z něho kult nových SW. Jediná asi nevýhoda je prostředí těch sběračů těch podivných ryb, ale dá se očekávat, že seriál se nemůže vždy odehrávat na zajímavých planetách jako předchozí díly. Takže za mě pořád jasných 5*. ()

Renie42

Myslela jsem, že tento díl bude trochu oddechovější, co se týče názvu, ale všude, kde se objeví Mandalorian, se stane něco, aby bojoval a kde taky hledají malýho Yodu. Mandalorian pomalu, ale jistě jihne, když má u sebe prcka, ale stále bojující ze všech sil. ()

DarweyD

Většinou se snažím hodnotit objektivně, nijak nepřidávat, ani nebrat něčemu kvalitu, ovšem projednou musím udělat výjimku. Mandalorian je krásná ukázka toho, že SW universum toho má ještě hrozně moc co nabídnout. Sám o sobě je příběh epizody opět jednoduchý, nijak převratný, jako bych se vrátil do svých mladých let a koukal na díl hvězdné brány. Hlášky a děj jsou sice dle mého názoru obrovské klišé, ale tak nějak má seriál obrovské srdce, které mu může poslední trilogie s Rey a Kylo Renem jenom závidět. Plus jsou velké plus závěrečné titulky. Asi jsem ještě nikdy neviděl tak vizuálně nádherné outro seriálu. Artworky shrnující epizodu jsou pastva pro oči. Mandalorian mi dokazuje, že nikdy není pozdě na to, zamilovat se do universa, které mě nikdy nijak extra nelákalo. ()

The_soloist

Bryce Dallas Howard kouzlo Mandaloriana evidentně nepochopila. Jeho kouzlo spočívá v cynismu, osamění a lhostejnosti. K tomu všemu jsme se s tímto mechanismem epizody setkali asi 1000x. Hrdina odcestuje do nějaké vesnice, která není ničím zajímavá, zachrání před trapným nebezpečím ještě trapnější obyvatele a jde zase dál. Vždyť jen Stargate tento koncept ždímala asi 20x. K tomu všemu mi vyloženě vadila Gina Carano, protože ona hraje samu sebe. Pokud sledujete Rychle a Zběsile, je vám to jedno, protože je to v podstatě bezduchá mlátička, ale tady jen její MMA talent opravdu nestačí. ()

Marcas

8/10. V porovnání s ostatníma epizodama je to asi nesjlabší díl. Přesto mě stále hodně baví. Má o něco pomalejší tempo, ale po třech akcí nabitých epizodách, to není vůbec na škodu. Těším se na další epizody. ()

diccon odpad!

Po trech dobrej dilech totalni odpad. Bohuzel. Slaboduchej nelogickej scenar naprosto nekonzistentni s dejem prvnich tri epizod. A ne, neni to pocta Sedmi statecnym/Sedmi samurajum a ne, nezachranuje to roztomilej baby-yoda. Je to slaboducha limonadova vykradacka, ktera by pusobila blbe i v tisickrat vyvareny Stargate. Kazdou chvili jsem cekal, kdy zacne Mandalorian na baby-yodu pokrikovat:"Shlomo!". Sroubovany dialogy, debilni dej - schovam se na planete, kde nic neni a kde me nikdo nenajde jen proto, abych se pri prvni prilezitosti zapletl to boje proti nadstandardne vybavenymu gangu a jen tak mimochodem se po ty prdeli necham tahat ve voziku s oslikem a ouplne zapomenu na svoji vesmirnou lod. A zapomenu na ni i tehdy, kdyz na me banditi vytahnou chodici tank, kterej bych teda tou lodi rozstrilel bez problemu na hadry. Takze smula a budu muset jako MacGyver spichnout pomoci sichrhajsky a park klaciku past na mamuta. Ty pyyyy*o. Je to smutnej obrazek zdejsich milenialskejch kritiku, kterejm nic z toho nevadi a ani nejsou schopny si toho vsimnout/priznat si to. Hlavne, ze je tam roztomilej zelenej panaca a feminazi mlaticka, ktera zrakvi typka v neprustrelnym brneni holejma pestma. Tak urcite... Svym zpusobem to vysvetluje, proc je tahle generace tak podelana z hrozby povinny maturity z matematiky. ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Zdá se, že si Ep. 4 udržela zajímavost a akční dění ze Ep. 3. To je dobrá zprává, protože se nám seriál přehoupl do druhé půlky, ve které nebude možné zpomalovat a zahalovat vše tajemstvím. I přes to, že jsem se dozvěděl o Mandalorianovi v tomhle díle nejvíc, pořád mám pociti, že mám jako vědět, kdo Mandaloriani jsou a těžko se tak k němu vytváří pouto. Ke komu se pouto vytváří snadno je Baby Yoda. Jeho roztomilost si krade každou scénu pro sebe až mám chvíli pocit, že je on hlavní postavou. Tvůrci rozhodně udělali šikovný krok a jakoby tušili, že se po Ep. 1 strhne internetové šílenství a proto má Yoda s každým dílem více prostoru. 80%. ()

Daniel2003

Nádhera! Takhle máme SW rádi všichni. Nová planeta, kultura a hrozby. Mandalorian svěle konverzující s obyvateli je fajn, ale kráčedlo impéria tomu dalo korunu. Hloubka příběhu nezklamala. ()

leonidas

no jo, jako celkem dobrý, ale jak sem tak pochopil tak hlavní hrdina má být nějaký excelentní zabiják a zatím ho v každé epizodě něco zruší nebo mu někdo musí pomoct . v jedničce ho zbilo nějaký tvor ve dvojce mu musel pomoct stařík a pak prcek ve trojce celá parta ve čtyrce gina carano. ne že bych měl něco proti gině jen ten mando mi nepřijde jako nejlepší nájemný lovec jak mi to scénář podsouvá. nad scénářem nemá smysl uvažovat. ()

jjjerry

Velké zklamání. Ta režie a příběh je hodně slabý. SPOILER: Na co má Mandalorian "bojovou loď s kanony" než aby zničil At ST? ENDSPOILER Absolutně jsem se zatím nezžil s žádnou postavou, neponořil do děje. Teď svitla naděje, že by měl Mando společnici, ale hned zase uhasla. Vyhlášený nájemný lovec "v parseku" (ano ta věta mě stále irituje), a stále má nějaké problémy? Nzlvádne ex-military holku, apod. Díly jsou moc krátké. Děj je heslovitý. Něco mezi trailerem a krátkým animákem pro děti aby udrželi pozornost maximálně 30 minut. Líbí se mně prostřední, odkazy na starou trilogii, ale to je bohužel vše. Baby yoda, ok chvíli je vtipný a roztomilý, ale nic se nemá přehánět. Disney asi už v číně šije "plyšáky" a mně si ruce jak mu vydělají prachy a bohužel to je pro ně to hlavní :/ ()

KukulienkaHO

Niekomu môže pripadať 4. epizóda výrazne slabšia, než predchádzajúce. Ja si to ale nemyslím. Podľa mňa si "The Mandalorian" od začiatku udržuje vysokú kvalitu. Príbeh je síce mnohokrát videný, ale bol dobre spracovaný... až na samotnú bitku. Plus som nepochopil to AT-ST. Predstavila sa nám tu Cara Dune - celkom fajn postava. A chémia medzi ňou a Mandom bola citeľná. P.S.: "Baby Yoda" je už teraz bezpochyby najroztomilejšou postavičkou z preďalekej galaxie. ()

Dexter666

Tak toto bolo schématické až hrúza... To by upútalo tak v roku 1995 možno... Nechápem, že nechajú BDH nacvičovať režisérske (ne)schopnosti na tomto seriály. ()