poster

Maniac Cop

 • český

  Policajt maniak

 • anglický

  Maniac Cop

Akční / Krimi / Horor / Thriller

USA, 1988, 85 min

Komentáře uživatelů k filmu (140)

 • Gilmour93
  ***

  V New Yorku je bordel, může za to Cordell! Ano, přesně takhle dopadá známá hra na hodného a zlého poldu, když ten první má dovolenou. Fascinující drobnokresby charakterů, scénář Oscarových ambicí, povznášející dialogy a maniakální zabiják, kterému by šla na bradu postavit váza z období dynastie Ming. Typický zástupce sladce tupých osmdesátek vyžadující po divácích Z´Dar a sílu a pokud ji nemáte, tak naZ´Dar.. Čo bolo, bolo, ruka hladí molo..(21.5.2013)

 • horor2
  *****

  Další z pecek, u kterých jsem se jako malý bál. Dusivá atmoška, působivé hororové scény i vraždy. Hudba se povedla a podtrhuje dnes kultovní klasiku. Matt Cordell nerozdává pokuty. Vybíječka na policejní stanici - Luxus!(21.9.2018)

 • zdenzo
  ***

  Obývák u bratrance, koukání na tajňačku, přelom osmdesátek a devadesátek, nostalgie a spousta hororových dětských snů.(24.8.2019)

 • petrxx
  ****

  Klasika, sice dneska už není tak fajn jako ve 12ti, ale dobrý.(23.6.2008)

 • zurivymlok
  **

  Tento film jsem viděl v osmi letech a pak na dvacet let na něj zapomenul. Nyní, když jsem ho shlédnul znovu, jen s podivem kroutím hlavou, jak se mi některé scény (hlavně rozřezání ve vězení, probodení trámem a ruka vynořující se z vody) vybavovali těsně před tím, než nastali. Za to jsem si vůbec nepamatoval, že tam hrál Bruce Campbell a že tak Lesní duch Armáda temnot nebyly první (a nepočítám-li, že jsem ho záhlédl v Xeně a v pár dalších miniroličkách jako v Kongo, tak i poslední) filmy, které jsem s ním viděl. Snímek je prostě typické béčko osmdesátých let, jakých k nám v době těsně po pádu režimu přícházeli po desítkách. Špatný scénář, špatné i když ne úplně tragické výkony (ani Bruce Campbella jsem tu moc nepoznával), po většinou nezajímavá režie plus to, že z každého políčka filmu je cítit nízký rozpočet je vyváženo docela dobře temnou atmosférou, kterou v některých scénách zdařile podtrhuje hudba a na začátku i poměrně nápadité vraždy (bohužel nápaditost se po prvních dvaceti minutách vytrácí). Celkem mě zaujala finální scéna, kdy auto sjíždí do vody - jestli to misto Campbella byl opravdu kaskadér, tak ta scéna byla dost o hubu. Úplný shit to není, ale více jak 40 % nedám ani náhodou.(5.7.2011)

 • JK.89
  *****

  Škoda jen, že jsem tento film neviděl v 90. letech. Ale i přesto naprostá 80-ková bomba.(11.12.2011)

 • Honzissis
  *

  Nudné tak jako baví béčka 80. a 90. let tak tento film je pravým opakem... špatná hudba, trapné dialogy o ničem, nudné prostředí a záběry kamer jsou taky slabé... staré béčkové filmy mám rád, ale tenhle k nim rozhodně nepatří! Jediný z herců kdo se mi tady v celku líbil je Bruce Campbell, to je ale tak vše co můžu říct dobrého... 25%(10.7.2012)

 • Mark1983
  ***

  Film se mi líbí,ale po zhlédnutí ho dlouho vidět nemusím.(26.8.2012)

 • montel
  ***

  V ulicích New Yorku začne řádit šílený vrah v policejní uniformě. Obyvatelstvo je zděšené a výsledkem je zastřelený nevinný policista. Média si žádají urychlené vyřešení případu a tak je do vazby vzat policista Jack Forrest (Bruce Campbell). Ten je ovšem nevinný a společně se svou kolegyní zjistí hrůzná fakta. Vrahem je Matt Cordell (Robert Z'Dar), bývalí vyníkající policista, který byl v minulosti křivě obviněn a odsouzen do vězení, kde jej brutálně napadli a pobodali spoluvězni. Matt byl oficiálně prohlášen za mrtvého, v pitevně však jeho srdce opět začalo bít a Matt se rozhodl pomstít na obyvatelích New Yorku...Další klasika VHSek s notkou dávkou husté atmosféry a temné duše dnes již kultovního Matta Cordela. Na druhou stranu je scénář hloupý a nedotažený, ale tohle zachránili fajn herci. Kdysi asi pecka, dnes ale průměr. 55%(19.11.2013)

 • uprchlice
  ***

  William Lustig si dobře propracoval svůj film "Maniac Cop", kde mu se scénářem pomohl Larry Cohen a skvělou hudbou přispěl Jay Chattaway. I když ho neberu jako horror (spíš akčně lehký thriller s kriminální zápletkou), tak se mi velice líbil. Zaujalo mě především herecké obsazení Bruce Campbella, kterého zbožňuju hlavně v roli Ashe v trilogii "Lesní duch" (ovšem druhý díl se jmenuje "Smrtelné zlo 2" a třetí díl má název "Armáda temnot" a je to od skvělého režiséra Sama Raimiho ;-) ) A právě on se v "Maniac Copovi" také mihnul, byť jen na pár minut, ale jeho také zbožňuju a to právě díky té trilogii "Lesní duch" ;-) Ovšem je to i skvělý herec :-) Teď bych přešla k "Maniac Copovi". Není to horror (jak už jsem napsala ;-) ), ale i tak mi přišel velice zajímavý. Proč? To je jasný (teda kdo ho viděl ;-) ) Tvář vraha nám není známá, takže se po temných ulicích toulá a prakticky nikdo neví (vlastně ani oběť), jak vypadá. A to je na tomto filmu dobré. Není to horror, ale i tak udržuje diváka v napětí až do samého konce a až tam odhaluje skutečnou vrahovu identitu. Postupně (jako v pravé kriminálce) nám pomalu odkrývá vše kolem vraha (jak se jmenoval, kým byl... atd. ;-) ) To je vlastně dobře. Pak na konci je odhalena (konečně!) jeho tvář. Jinak docela zvláštní, kým se vrah stal (vím, že se stal vrahem, ale teď mám na mysli něco úplně jiného ;-) ) Myslím jakou bytostí se to vlastně stal ;-) Takže, aby bylo jasno! "Maniac Cop" je jasný nadprůměr a to hlavně v tom, že je kvalitně natočen a obsahuje i kvalitní hudbu ;-) Maniaci do toho! (teda do něho ;-) :-) )(20.12.2015)

 • 70s80s90s
  ****

  Hororove becko ako sa patri. Nostalgia.(9.12.2017)

 • Jarv
  ***

  Pokud se na tento kousek chcete podívat kvůli Campbellovi nebo maniakálnímu policistovi, nedělejte to. Oba jsou ryze vedlejší, a ještě k tomu si ani nepobudou na scéně příliš dlouho. Jednoznačnou hlavní postavou je Tom Atkins, o němž se obsah vůbec nezmíní, přitom v první hodině téměř nesleze ze scény. Spoiler: Campbell se v této době objeví pouze několikrát (a zhruba na pět minut), přičemž si podstatnou část role dohání 20 minut před koncem! Takže žádná sláva. Sám vraždící chlapík se zjeví v plné kráse až na samotném konci. Konec spoileru. Krátká stopáž a svižnost nedovolila nudě se dostavit, čímž mi zajistila lehce nadprůměrnou podívanou, s níž, pokud beru v úvahu, kdy byl film natočen, jsem docela spokojen. 65%(26.12.2018)

 • morrissey
  ***

  nostalgie , první video, jeden "dabér" a třetí třída .o)))(7.11.2008)

 • morbido
  ****

  Pre mna kultová snímka s kultovím Bruceom Campbellom.Myslel som že po rokoch to stratí svoje kúzlo ale nie je to tak.Správná B-čková zábava.(20.12.2009)

 • MYSTERIEUS
  ****

  Stará dobrá éra prvých videopožičovien a tam tento na ten čas celkom fajn horror. Napätie by sa dalo krájať.Tí ktorí nezažili tú éru pre nich sú tieto filmy nudné.Majú možnosť výberu medzi kvantom všelijakých filmov ale uprednostnia filmy plné počítačových efektov z kvázi hercami. Doba ich okradla zo zážitku filmov ako maniac cop, lesný duch, krvavý šport, 36 komnat shaolinu a kopu ďalších.(28.2.2011)

 • megaslash
  *****

  Na hororoch z 80tych rokov je podstatné to,že sa nesnažili hrať na umelecké diela,čo je prípad aj Matta "maniac"Cordella.Napriek tomu je tiež môj miláčik:D(29.9.2011)

 • smely
  ***

  Héj,tohle je luxusní horror..už v dětstvípro mě tolik znamenal v horrorovém pochodu,že to není ani možný.Ať si kdo chce co chce říká..chtěl by z vás snad někdo potkat vážně nasranýho poldu,kterýmu je všechno jedno a navíc tak temnýho a děsivého,jako je MANIAC COP? Věřte mi...NIKDO!!! Čekám na remake a upřímně se netěším.(2.11.2011)

 • Bohdy67
  ****

  Kdyby to natočili dnes,asi by se film přes odpad jen těžko dostal. Nicméně tenkrát to určitě tak špatné nebylo, že se z toho stane kultovní filmek by ale asi tipoval málo kdo. Je to velmi zajímavá klasika kterou stojí za to vidět. Což se nedá říct o dalších pokračováních...70%(5.1.2013)

 • Fenk
  ***

  O něco míň strašidelnější než Nákupné maniačky.(1.10.2014)

 • nomak
  ****

  Jako malý jsem z toho sral strachy, hodně dlouho jsem se večer díval za sebe jestli tam náhodou nestojí dvoumetrový policajt a netočí si s obuškem...a on tam pokaždé stál, i když nebyl vidět :-D(22.10.2018)

1 3 4 5 6 7 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace