Maniac Cop

Maniac Cop

Akční / Krimi / Horor / Thriller

USA, 1988, 85 min

• eraserhead666

Až se mi nechce věřit, že jsme z tohohle byli jako malý puboši v kině strašně uneseni (nebo to byla dvojka?). Ale tehdá to asi mělo větší sílu než dneska. Docela nuda, často předvídatelné, krve a mordu pomálu (i když alespoň ty trochu stojí za to). Slabota. Tohle je zrovna film, kterému by remake spíš pomohl než uškodil. Co vy na to Alexandře Ajo nebo Robe Zombie?(21.11.2009)

"Maniac Cop" bohužel představuje, tak říkajíc, vítězství konceptu nad obsahem. Nebo je možná jen chyba na mé straně, že jsem si nechal film tak dlouho nahypovat. Když v devadesátých letech celá série vyšla na VHS, stránky Video Plusu zdobily lákavé fotečky zombifikovaného nelítostného policisty, které se silně vryly do mé juvenilní paměti. Jenže neochota rodičů ke koupi videa a odlišné žánrové preference kamarádů disponujících přístroji způsobily, že jsem si tento dluh z mládí splnil až v pokročilém věku. A jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že "Manic Cop" je ve skutečnosti jen zcela tuctová brakovka, kde se očividná inspirace "Terminátorem" mísí s dobovou módou oživlých mrtvol a jejich situováním do nejbizarnějších žánrových poloh. Dokonce i přízrak fašounského vykonavatele státní moci, jenž děsí obyvatele New Yorku se ukazuje jako zcela zahraný do autu .(17.9.2013)

• Hellboy

Ze začátku film načrtne několik dost zajímavých motivů; strach z policie, nedůvěra v ty, kteří nás mají chránit, atd atd, jenže stejně je to jen čistokrevné béčko, ve kterém o takovýhle věci fakt nejde:) Bruce Campbell je asi hlavní důvod, proč jsem se na to podíval, bohužel se ve filmu pořádně vyskytuje asi až tak v poslední půlhodince.. Je to docela guilty pleasure zábava, ale taky trochu nuda...takže jen 2(29.8.2009)

• Flipnic

Naprosto ubohá "vyvražďovačka" plná nudy, otřesných hereckých výkonů, což bývá ve filmech tohoto směru sice častým jevem, ale tady se všechny postavy a celý děj bere příliš vážně, což mi neuvěřitelně vadilo. Špatná a nudná akce, špatné a v podstatě nulové gore scény, atd. Film mi po těch letech vůbec nesedl. Je to jedna velká nuda. A nuda je klasickým jevem většiny "horrorů" (tohle ani nejde nazývat horrorem...) pozdějších 80. let ...(15.3.2008)

Typické videobéčko konce 80. let se všemi nešvary i klady. Cohenův scénář nic moc, ale režisér Lustig hodně odkoukal od Sama Raimiho a tak je nakonec největší devízou temná atmosféra nočního N.Y., v němž nevinné občany kosí uniformovaný strážník. Krve decentně, mordy promyšlené, jen ta závěrečná ruka na molu nevěstí nic dobrého. Normálně by se mi to vykouřilo za pár dní z hlavy, ale za tu dalekou nostalgickou vzpomínku, kdy jsem žadonil o možnost si tento film pustit (jelikož posvátnou hrůzu v mé dětské dušičce vzbuzoval už název a originální obal VHS-ky), ty 4* dám.(16.7.2007)

• - Ve scéně, kdy Cordell (Robert Z´Dar) vyhodí detektiva z okna policejní kartotéty, je jasně vidět, jak kaskadéra těsně před střihem na dopad těla na vůz zabrzdí lano. (Raziel811)

• - Ve scéně, kdy Cordell (Robert Z´Dar) v policejní kartotéce mlátí s detektivem o regály, je patrné, že Cordella nehraje Robert Z´Dar, jelikož herec je o poznání menší, ne tak mohutný a má jinou barvu vlasů. (Raziel811)

• - Počet obětí : 19. (Chatterer)