Šokované obyvatelstvo New Yorku děsí série nevyjasněných brutálních vražd. Nemilosrdným zabijákem je záhadný dvoumetrový muž v policejní uniformě. Matt Cordell byl dříve poctivým policistou, který neohroženě bojoval proti zločinu. Po falešném obvinění, se ale ocitl sám ve vězení kde byl nelítostně zohaven a zabit spoluvězni. Nyní se vrací jako zombie a prahne po pomstě. Z hrůzných zločinů je však obviněn vyšetřovatel Jack Forrest, který se i se svou milenkou Teresou vydává po stopě Cordella, aby dokázal svou nevinu... Ve své době velmi úspěšný horor s kriminální zápletkou natočil v r. 1988 William Lustig. V epizodní roli se tu objeví i dnes slavný režisér Spider-Mana Sam Raimi. (Vojcl)

Trailer 3

Slasher

Hm takový ten osmdesátkový feeling moc nemusím. Když se k tomu přičte nuda, vrah jehož tvář je vidět až pět minut před koncem (až už to natahování působí trapně), nemastný neslaný Bruce Cambell a fízl na každém kroku, nějakých pár dobrých momentů to těžko zachrání. A přitom je tenhle film už dneska kult... ()

JFL

"Maniac Cop" bohužel představuje, tak říkajíc, vítězství konceptu nad obsahem. Nebo je možná jen chyba na mé straně, že jsem si nechal film tak dlouho nahypovat. Když v devadesátých letech celá série vyšla na VHS, stránky Video Plusu zdobily lákavé fotečky zombifikovaného nelítostného policisty, které se silně vryly do mé juvenilní paměti. Jenže neochota rodičů ke koupi videa a odlišné žánrové preference kamarádů disponujících přístroji způsobily, že jsem si tento dluh z mládí splnil až v pokročilém věku. A jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že "Manic Cop" je ve skutečnosti jen zcela tuctová brakovka, kde se očividná inspirace "Terminátorem" mísí s dobovou módou oživlých mrtvol a jejich situováním do nejbizarnějších žánrových poloh. Dokonce i přízrak fašounského vykonavatele státní moci, jenž děsí obyvatele New Yorku se ukazuje jako zcela zahraný do autu . ()

T2

Rozpočet $1,1miliónaTržby USA $671,382Tržby Celosvetovo $-║ Poriadne béčkový scenár s terminatorsky nezničiteľným maniac copom, aj keď základná téma o vraždiacom policajtovi nie je vôbec zlá ale jej rozvin je riadne mimo až sa ku konci úplne potopí do stratena. Nuž neviem čo si mám o tomto filme myslieť, sakramentsky ma to nudilo, prišlo mi to akési neohrabané a na koniec 80.rokov až moc povrchné, nezáživné. /20%/ ()

Isherwood

Typické videobéčko konce 80. let se všemi nešvary i klady. Cohenův scénář nic moc, ale režisér Lustig hodně odkoukal od Sama Raimiho a tak je nakonec největší devízou temná atmosféra nočního N.Y., v němž nevinné občany kosí uniformovaný strážník. Krve decentně, mordy promyšlené, jen ta závěrečná ruka na molu nevěstí nic dobrého. Normálně by se mi to vykouřilo za pár dní z hlavy, ale za tu dalekou nostalgickou vzpomínku, kdy jsem žadonil o možnost si tento film pustit (jelikož posvátnou hrůzu v mé dětské dušičce vzbuzoval už název a originální obal VHS-ky), ty 4* dám. ()

tron

„Vašu ženu našli v hotelovej izbe s odrezanou hlavou. Chcete vidieť fotky?“ Klasika ošúpaných videokaziet. Kto tie doby nezažil, nepochopí. Pochmúrna hororová jazda stojaca na desivom ústrednom zlosynovi (už to tvrdé meno – MATT CORDELL), dobrej zápletke (čo by sa stalo, ak by neprávom obvinený policajt zomrel a následne z nenávisti začal vraždiť nevinných ľudí?), nepríjemnej nočnej atmosfére a brutálnej akcii. Z Maniac Copa úžasným spôsobom na kilometre ďaleko "smrdí" poctivá, ultratemná a extra drsná americká osemdesiatková atmosféra. Snímke disponujúcej predsa len poslabším scenárom dominuje silné herecké obsadenie v čele s fúzatým Tomom Atkinsom a kladným Bruceom Campbellom (jeho kamarát Sam Raimi a režisér William Lustig tu majú cameo). ()

• Koronera si zahrál William Lustig, který byl v reálném životě lékařem. (Chatterer)
  • Ve scéně, kdy Cordell (Robert Z´Dar) v policejní kartotéce mlátí s detektivem o regály, je patrné, že Cordella nehraje Robert Z´Dar, jelikož herec je o poznání menší, ne tak mohutný a má jinou barvu vlasů. (Raziel811)
  • V roli reportéra komentujícího policejní průvod se v cameo roli objevil Sam Raimi. (Raziel811)

Související novinky

Refn chystá další seriál

Refn chystá další seriál

13.10.2019

Režisér Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) se chystá opět ponořit do světa televizní krimi. Pro HBO teď natočí adaptaci kultovní filmové série Maniac Cop. Děj se odehrává v Los Angeles, kde…