Šokované obyvatelstvo New Yorku děsí série nevyjasněných brutálních vražd. Nemilosrdným zabijákem je záhadný dvoumetrový muž v policejní uniformě. Matt Cordell byl dříve poctivým policistou, který neohroženě bojoval proti zločinu. Po falešném obvinění, se ale ocitl sám ve vězení kde byl nelítostně zohaven a zabit spoluvězni. Nyní se vrací jako zombie a prahne po pomstě. Z hrůzných zločinů je však obviněn vyšetřovatel Jack Forrest, který se i se svou milenkou Teresou vydává po stopě Cordella, aby dokázal svou nevinu... Ve své době velmi úspěšný horor s kriminální zápletkou natočil v r. 1988 William Lustig. V epizodní roli se tu objeví i dnes slavný režisér Spider-Mana Sam Raimi. (Vojcl)

Trailer 1

SOLOM.

Maniac Cop patří mezi mezi moje nejoblíbenější filmy z dětství. Pamatuju si jak jsem si tenhle film pouštěl pořád dokola na otcově kazetě až jsem jí skoro zničil. Nezničitelný polda ve mě zanechal příjemné vzpomínky až dodnes. Z odstupem času sice musím přiznat, že jde o klasické béčko s mizerným dabingem, ale tehdy to byl pro mne kult. Přesto všechno i dnes jsem schopný si to pustit znovu a i když už z toho nejsem tak odvařený - užiju si příjemnou podívanou.Pokud máte rádi staré klasiky, jistě vás tento film potěší. Pokud ovšem dáváte přednost novodobým filmům s přehršelem speciálních efektů, výbuchů a nahoty jste tady špatně. .70% ()

maverick10

No snad nejvic me fascinoval brilantni policejni cuch Toma Atkinse, ktery po jednom shlednuti mrtvoly v marnici ihned sestavil naprosto dokonalej profil pachatele a ujecena hystericka policistka jejiz vlasy asi nesnesly to tropicke vlhko nocniho NewYorku a nabyly na objemu tolik, ze by mohly parodovat zvon Svobody. ()

Aurus

7/10. Za mě jde o kvalitní horor 80 let kdy horory a a hlavně slashery byly na vrcholu. Tak proč tedy jen 7/10? No je to kvůli tomu že to je strašně pomalý a první hodina utíká strašně moc pomalu a působí to jako kdyby to nebyla hodina ale tak dvě hodiny jinak to je fajn horor. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu. ()

Goldbeater

Maniac Cop je určitě nadprůměrné osmdesátkové béčko, které se může pyšnit svým pěkným (samozřejmě béčkovým) obsazením Bruce Campbella a Toma Atkinse. Film je povedený, nenudí, pobaví, ale nijak zvlášť nešokuje. Možná, že daná látka nebyla využita úplně na maximum. Bavil jsem se a dávám tomuhle snímku lepší 3* a palec nahoru, určitě ho mohu doporučit. PS. Kdopak si všiml malé roličky Sama Raimiho? Já ano. ()

George Stobbart

Skvelá, napínavá vec z konca 80. rokov, ktorá započala túto zaujímavú hororovú policajnú trilógiu. Znetvorený, polomŕtvy policajt začne robiť v New Yorku poriadky naozaj svojským spôsobom a neušetrí nikoho, kto ho naserie, či sa mu pripletie do cesty. Pátra po ňom vyšetrovateľ Frank McCrae (Tom Atkins, ktorý sa vyšvihol v neprávom zavrhovanom Halloweene 3) a v druhej polovici filmu to do svojich rúk berie falošne obvinený policajt Jack Forrest, ktorého si zahral hororový poloboh Bruce Campbell. Postava samotného Maniac Copa vzbudzuje rešpekt, má potrebnú charizmu, aby udržala záujem diváka až do konca a síce je to jasné béčko, ale veľmi zábavné, má pár nezabudnuteľných scén, mrazivú atmosféru a dokáže slušne zaujať aj v dnešnej dobe. ()

• Režisér William Lustig si ve filmu zahrál malou roli manažera hotelu. (henrycruel)
  • Keď sa v závere filmu snaží policajtka stoličkou rozbiť okno, môžeme vidieť, že mŕtvy policajt, ktorý je s ňou v miestnosti, dvihne hlavu. (johnsnow)

Související novinky

Refn chystá další seriál

Refn chystá další seriál

13.10.2019

Režisér Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) se chystá opět ponořit do světa televizní krimi. Pro HBO teď natočí adaptaci kultovní filmové série Maniac Cop. Děj se odehrává v Los Angeles, kde… (více)