Maniac Cop

Maniac Cop

Akční / Krimi / Horor / Thriller

USA, 1988, 85 min

• Slasher

Hm takový ten osmdesátkový feeling moc nemusím. Když se k tomu přičte nuda, vrah jehož tvář je vidět až pět minut před koncem (až už to natahování působí trapně), nemastný neslaný Bruce Cambell a fízl na každém kroku, nějakých pár dobrých momentů to těžko zachrání. A přitom je tenhle film už dneska kult...(12.12.2007)

Matt Cordell a jeho celkem svérázná metoda policejní práce jsou i po téměř 30 letech koukatelný hororový béčko který netrpí ani špatným herectvím, ani lacinejma efektama a ani nudou. Některý vraždy tu policejní brutalitu vytahujou skoro až do černýho humoru (frajer co skoro uteče ale zaparkuje ksichtem dolů v betonu a do rána ztvrdne). Jeden z nedoceněnejch slasherů kterej si zaslouží trochu víc pozornosti.(5.6.2016)

• Radiq

Klasický béčko, ve kterým zaujmou hlavně ty vraždy. S logikou je to horší. Nějak mě neuspokojilo vysvětlení, proč ten maniak všechno přežije. Z herců si užijete ksicht Bruce Campbella a hustej drsnej hlas policejního kapitána (jméno neznám, ale věřte mi, že ho poznáte). Kdysi to musel být hit, tehnhletenc film, ale dnes už je to spíš pro zasmání nebo pro nudu. Třeba ta policajtka, co v panice řve jak natržená děvka. V dnešní době by bylo dobrý natočit remake v českejch podmínkách. To by pak byla ta pravá hrůza a děs! Nebo spíš neskutečná kravina, chch. Jedna hvězdička je dost málo, ale na dvě to teda nemá.(18.5.2008)

• figgo jr.

Zklamání. Čekal jsem, že příběh bude nic moc ale doufal jsem alespon v brutální a nápaditý vraždy ale ani ty se nekonaly. Jediným pozitivem je tak nakonec jen Bruce Campbell ale i on dostal mnohem menší prostor než jsem čekal. Maniac Cop je pro mě tedy jeden z nejnudnějších zabijáků vůbec. Škoda, potenciál to mělo mnohem větší.(19.6.2013)

Je to pěkná vyvraždovačka plná skvělých akčních scén.Ze začátku jsem si říkal, že to bude blbost,ale jak čas plnyl film si mě získával čím dál více.Matt Cordel byl pěknej záporák a líbilo se mi, že jeho tvář byla stále zahalená tmou až do poslední chvíle.Masakr na stanici byl prefektní a ty autohoničky se mi taky líbily.Není to lekavý horor třeba jako Věc, ale to vůbec nevadí.Příběh a zpracování filmu nemá chybu.(24.12.2009)

• - Počet obětí : 19. (Chatterer)

• - Koronera si zahrál William Lustig, který byl v reálném životě lékařem. (Chatterer)

• - Ve scéně, kdy Cordell (Robert Z´Dar) v policejní kartotéce mlátí s detektivem o regály, je patrné, že Cordella nehraje Robert Z´Dar, jelikož herec je o poznání menší, ne tak mohutný a má jinou barvu vlasů. (Raziel811)