Maniac Cop

Maniac Cop

Akční / Krimi / Horor / Thriller

USA, 1988, 85 min

• Andronikos

Vizuálne nepríliš príťažlivé (80. roky ako vyšité), hlavný hrdina ťažko identifikovateľný (jeden kandidát sa s nami navždy rozlúči po 3/4 filmu, druhý na scénu vstupuje až po prvej štvrtine a to ako nie príliš sympatický neverný manžel), zápletka v inak rádoby realistickom filme je nerealistická (vrahom-policajtom je mŕtvy / zombie), miestami je to vcelku nudné.Film, ktorý síce možno vnímať ako "klasiku", pretože mal svojho času na začiatku 90. rokov v našich končinách slušnú propagáciu, ale vidieť ho stačí raz. Pre pobavenie a väčší zážitok zo sledovania odporúčam prečítať zhodnotenie hlavnej ženskej postavy (hr. Laurene Landon) vo vtipnom komentári od EdaS-a.(5.4.2010)

Určitě už bych tohle nikomu nedoporučoval. Já si to, ale užil i znovu po těch letech. Pripomělo mi to jak jsem si to půjčoval na VHSce a se strachem to sledoval. :)) Teď už to tak rozhodně nepůsobí, ale atmosféra New Yorku je i po těch letech slušná. Docela by mě potěšilo kdyby někdo něco takového natočil znovu. Trošku více upravit scénář a byla by to prima změna než většina hororů co vzniká teď kde nějaký maník v lese pobijí skupinku teenagerů. 7/10(12.2.2013)

• Chrustyn

Živě si pamatuju jak jsem jako malej ve videopůjčovně zíral na obal videokazety s ohromným zabijáckým policajtem a v duchu si říkal, že to musí být neskutečná pecka. Nevím jak by na mě film zapůsobil tehdy ale v dnešní době už se jedná o zapomenuté akčně-hororové béčko, kde chybí napětí nebo nějaké pamětihodné scény.(25.9.2010)

Film sa určite vymyká priemeru masovej tvorby 80tich rokov. Neznámy vrah, ktorí môže byť prakticky ktokoľvek kto nosí uniformu, vytvoril aj vďaka charizme Roberta Z'Dara, ktorí sa pre túto úlohu priam narodil, naozaj dusnú a nepredvídateľnú atmosféru. Škoda len nezvládnutej a nerozvinutej detektívnej časti, ktorá mala potenciál vytvoriť z filmu niečo viac. Takto sa Maniac Cop stal filmom, ktorí je pre mnohých iba nostalgickou spomienkou na starú VHS-ku, a pre iných, je to príjemné prekvapenie a úctyhodné predstavenie policajta na ceste za svojou zvrátenou spravodlivosťou. 75 %(15.9.2008)

Skvelá, napínavá vec z konca 80. rokov, ktorá započala túto zaujímavú hororovú policajnú trilógiu. Znetvorený, polomŕtvy policajt začne robiť v New Yorku poriadky naozaj svojským spôsobom a neušetrí nikoho, kto ho naserie, či sa mu pripletie do cesty. Pátra po ňom vyšetrovateľ Frank McCrae (Tom Atkins, ktorý sa vyšvihol v neprávom zavrhovanom Halloweene 3) a v druhej polovici filmu to do svojich rúk berie falošne obvinený policajt Jack Forrest, ktorého si zahral hororový poloboh Bruce Campbell. Postava samotného Maniac Copa vzbudzuje rešpekt, má potrebnú charizmu, aby udržala záujem diváka až do konca a síce je to jasné béčko, ale veľmi zábavné, má pár nezabudnuteľných scén, mrazivú atmosféru a dokáže slušne zaujať aj v dnešnej dobe.(29.11.2010)

• - Přestože je film zasazen do prostředí New Yorku, tak se v tomto velkoměstě natáčelo jen tři dny. (Chatterer)

• - V roli reportéra komentujícího policejní průvod se v cameo roli objevil Sam Raimi. (Raziel811)

• - Ve scéně, kdy Cordell (Robert Z´Dar) vyhodí detektiva z okna policejní kartotéty, je jasně vidět, jak kaskadéra těsně před střihem na dopad těla na vůz zabrzdí lano. (Raziel811)